Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Jastrzębski

Łukasz Jastrzębski

Rumia

Pasjonat czekolady i pralin. Propagator zdrowego, ekologicznego odżywiania oraz idei permakultury. Ponadto z zamiłowania matematyk w szczególności teorii rachunku prawdopodobieństwa.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

342 PLN z 50000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.10.2014.

Pralinesea - więcej niż czekolada

O projekcie

          

Jeżeli lubisz czekoladę, to nie czekaj i przyłącz się do naszego projektu.

Postanowiliśmy stworzyć czekolady i praliny z myślą o ludziach, dla których bliskie są takie pojęcia jak: ekologia, zdrowa żywność, sztuka czy społeczna inicjatywa.

Ekologia, zdrowa żywność:

Nasza czekolada będzie w miarę możliwości powstawać z polskich produktów, ponieważ zależy nam na wysokiej jakości oraz na wspieraniu rodzimych producentów. 

Jednym z głównych składników wykorzystywanych przy produkcji czekolady (obok kakao) jest cukier, który ma wysoki indeks glikemiczny, nasze działania będą skupiały się na wyeliminowaniu tego składnika i zastąpieniu go składnikami ekologicznymi, zdrowymi dla ludzi oraz o niskim indeksie glikemicznym.

Sztuka:

Uważamy, że oprócz tego co jemy ważne jest też w czym, dlatego postanowiliśmy połączyć niesamowite doznania smakowe dostarczane przez praliny ze sztuką, która swój wyraz będzie miała w ręcznie malowanych kartonikach. 

Społeczna inicjatywa:

Jednym z głównych motywów naszego działania jest chęć wspierania młodych malarzy w realizowaniu swoich najgłębszych marzeń.

 

Prezentujemy pierwszy ręcznie malowany kartonik, jest to koncepcja abstrakcyjnego przedstawienia głębi morskich czeluści.

 Przedstawiamy kolejne ręcznie pomalowane opakowania pralin.

 

Każdy z was pewnie się zastanawia dlaczego chcemy wyeliminować cukier z czekolad i pralin.  Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ zależy nam na Was oraz na Waszym zdrowiu.

Najbardziej zdrową czekoladą według lekarzy jest czekolada gorzka, ponieważ zawiera najmniej cukru, a najwięcej kakao. Czekolada gorzka należy do produktów o bardzo niskim indeksie glikemicznym, który wynosi 22. Ponadto produkty o bardzo niskim indeksie glikemicznym nie są sprzymierzeńcem wzrostu wagi.

Nasza czekolada jest kierowana m. in. do osób które nie chcą bądź nie mogą spożywać cukru, ale nadal chcą delektować się pyszną, dającą niezapomniane doznania smakowe czekoladą.

Nasze działania będą głównie skupiały się na opracowaniu pierwszych w Polsce pralin bez dodatku cukru, pralin zdrowych a zarazem bardzo smacznych.

Czym zastąpimy cukier?

Istnieje dużo naturalnych substancji o bardzo niskim indeksie glikemicznym, którymi można zastąpić cukier. Są to m. in. stewia, syrop z agawy czy cukier kokosowy.

O stewii opowie Nam:

Jacek Bilczyński, autor bestsellerowych książek FIT JEST SEXY! oraz FIT OD KUCHNI! Trener gwiazd i celebrytów. Specjalista w zakresie żywienia, zdrowego stylu życia i kształtowania sylwetki.

 

Jesteśmy grupą młodych, ambitnych osób, które chcą zmieniać rzeczywistość na lepsze. Tworzyć coś nowego, dzielić się z Wami nie tylko czekoladą, ale przede wszystkim uczuciami, tymi zwykłymi, a zarazem tak pięknymi...

Dużo rzeczy nas dzieli, ale łączy odwaga w realizacji własnych marzeń, które ja mogę spełniać m. in. dzięki pomocy Sylwii i Kuby. 

 

 

To co przygotowaliśmy dla Ciebie w ramach podziękowania za Twoje wsparcie. 

 

STREFA - DZIĘKI!!!

 

Wspierasz:  5 zł lub więcej
Otrzymasz:  podziękowanie na facebooku

Wspierasz:  10 zł lub więcej
Otrzymasz:  dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, na której będziemy na bieżąco pokazywać postęp w opracowywaniu naszych czekolad oraz podziękowanie na facebooku.

Wspierasz:  20 zł lub więcej
Otrzymasz: uroczyste podziękowanie od całego zespołu PRALINESEA wysłane za pomocą poczty tradycyjnej bądź elektronicznej oraz Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów, która znajdzie się w honorowym miejscu na naszej stronie internetowej oraz dostęp do grupy na facebooku.

Wspierasz:  30 zł lub więcej
Otrzymasz:  dyplom konesera czekolady bądź pralin, który będzie pachniał czekoladą, uroczyste podziękowanie od całego zespołu PRALINESEA, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów oraz dostęp do grupy na facebooku.

 

STREFA - ZIARNO, CZEKOLADA, PRALINY

 

Wspierasz: 39 zł lub więcej
Otrzymasz: małą czekoladkę oraz pralinę w kakaowej kopercie, uroczyste podziękowanie od całego zespołu PRALINESEA, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów oraz dostęp do grupy na facebooku. 

Wspierasz: 46 zł lub więcej
Otrzymasz: tabliczkę czekolady przez nas ręcznie zrobioną, dyplom konesera, uroczyste podziękowanie od całego zespołu Pralinesea, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów oraz dostęp do grupy na facebooku.

Wspierasz: 75 zł lub więcej
Otrzymasz: opakowanie ziaren kakaowca na zrobienie własnej czekolady wraz z filmikiem instruktażowym jak ją zrobić, tabliczkę czekolady przez nas ręcznie zrobioną, uroczyste podziękowanie, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów oraz dostęp do grupy na facebooku.

 

Wspierasz: 99 zł lub więcej
Otrzymasz: opakowanie pralin przez nas zrobionych, dyplom konesera pralin, uroczyste podziękowanie od całego zespołu Pralinesea, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów oraz dostęp do grupy na facebooku.

 

STREFA - WIĘCEJ NIŻ CZEKOLADA

  

Wspierasz: 150 zł lub więcej
Otrzymasz: ręcznie namalowany obrazek o tematyce wybranej przez Ciebie lub przez nas, tabliczkę czekolady, dyplom konesera, uroczyste podziękowanie od całego zespołu Pralinesea, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów oraz dostęp do grupy na facebooku.

Wspierasz: 240 zł lub więcej
Otrzymasz: opakowanie pralin w kartoniku ręcznie malowanym, opakowanie ziaren kakaowca na zrobienie własnej czekolady wraz z filmikiem instruktażowym, tabliczkę czekolady, uroczyste podziękowanie od całego zespołu Pralinesea, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów oraz dostęp do grupy na facebooku.

Wspierasz: 350 zł lub więcej
Otrzymasz: opakowanie pralin w kartoniku ręcznie malowanym o tematyce Świąt Bożego Narodzenia, kartonik czekolad , opakowanie ziaren kakaowca na zrobienie własnej czekolady wraz z filmikiem instruktażowym, uroczyste podziękowanie od całego zespołu Pralinesea, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów oraz dostęp do grupy na facebooku.

 

STREFA - POZNAJ CZEKOLADĘ

 

Wspierasz: 500 zł lub więcej
Otrzymasz: zaproszenie na warsztaty czekoladowe w celu zrobienia własnej tabliczki czekolady, opakowanie pralin w kartoniku ręcznie malowanym o tematyce Świąt Bożego Narodzenia oraz dodatkowe opakowanie pralin, kartonik czekolad, ziarna kakaowca na zrobienie własnej czekolady wraz z filmikiem instruktażowym, uroczyste podziękowanie od całego zespołu Pralinesea, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów oraz dostęp do grupy na facebooku.

Wspierasz: 1000 zł lub więcej
Otrzymasz: cztery zaproszenia na warsztaty czekoladowe w celu zrobienia własnych niepowtarzalnych smakowo tabliczek czekolady, opakowanie pralin w kartoniku ręcznie malowanym o tematyce Świąt Bożego Narodzenia oraz dodatkowe opakowanie pralin, kartonik czekolad, ziarna kakaowca na zrobienie własnej czekolady wraz z filmikiem instruktażowym, uroczyste podziękowanie od całego zespołu Pralinesea oraz Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów.

Wspierasz: 2000 zł lub więcej
Otrzymasz: dodatkowy kosz czekolad i pralin na dowolnie wybraną przez Ciebie okazję, cztery zaproszenia na warsztaty czekoladowe w celu zrobienia własnych niepowtarzalnych smakowo tabliczek czekolady, opakowanie pralin w kartoniku ręcznie malowanym o tematyce Świąt Bożego Narodzenia oraz dodatkowe opakowanie pralin, kartonik czekolad, ziarna kakaowca na zrobienie własnej czekolady wraz z filmikiem instruktażowym, uroczyste podziękowania od całego zespołu Pralinesea oraz Twoje imię i nazwisko znajdzie się na Pamiątkowej Tablicy Fundatorów

 

STREFA DLA BIZNESU

 

"PODZIEL SIĘ Z INNYMI"

Otrzymasz: przygotujemy specjalne czekoladowe i pralinkowe upominki dla wszystkich pracowników np. na 6 Grudnia bądź na wybraną przez Ciebie okazję.

"LOGO"

Otrzymasz: na opakowaniach naszych czekolad i pralin umieścimy Państwa grafikę, którą namalujemy ręcznie, w sposób niepowtarzalny. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat pakietów "Podziel się z innymi" oraz "logo" napisz do nas: pralinesea@gmail.com

 

Wierzymy w finansowanie społecznościowe, i dlatego wystartowaliśmy z naszym projektem, ponieważ uważamy, że Polak też potrafi. 

Naszym celem jest osiągnięcie progu 150%, jeżeli osiągniemy ten poziom to każdy z Was wspierających otrzyma kawałek stewii, aby móc zobaczyć jak ona smakuje, a osoby które wesprą mnie kwotą powyżej 150zł otrzymają dodatkowo czekoladkę ze stewią.

 • 100% ( 50 000 zł) - Opracujemy receptury czekolad i pralin. Przekażemy te środki m. in. na zakup ziarna kakaowca, podstawowego sprzętu wykorzystywanego do produkcji czekolady, czyli np. mieszalnika, melanżera, temperówki oraz na zakup niezbędnych narzędzi służących do malowania kartoników.
 • 130% ( 65 000 zł ) -  Nawiążemy współpracę bezpośrednio z producentami w celu pozyskania jak najwyższej jakości produktów. Zorganizujemy wyjazd do Afryki, żeby kupować ziarno od plantatorów.
 • 150% ( 75 000 zł ) -  Opracujemy dodatkowe receptury czekolad i pralin, w których zastąpimy cukier innymi ekologicznymi składnikami o bardzo niskim indeksie glikemicznym (np. stewia, syrop z agawy)
 • 180% ( 90 000 zł ) - Otworzymy fundację, której głównym celem będzie wspieranie młodych malarzy w realizowaniu swoich marzeń. 

 

Nad tym projektem pracujemy już ponad rok, mamy przystosowany lokal do produkcji czekolad i pralin, jedynie czego nam brakuję to ziaren kakaowca oraz kilku urządzeń do tego aby móc opracować nasze receptury.

Postanowiliśmy wystartować z projektem "Pralinesea - więcej niż czekolada" na POLAK POTRAFI, ponieważ pragniemy dać Wam , Waszym bliskim czekoladę i praliny zrobione z najwyższej jakości produktów, produktów zdrowych, ekologicznych.

Każdy z Was zna albo przynajmniej miał kontakt z osobami, które bardzo ładnie malują, my poprzez ten projekt damy szansę właśnie tym młodym ludziom rozwijać swój talent, tworzyć dzieła, z których w przyszłości będziemy dumni.

Ponadto wierzymy w finansowanie społecznościowe, wierzymy, że razem możemy zmieniać nasze nie do końca zdrowe przyzwyczajenia smakowe, zmieniać Świat na lepsze.

 • Czy wszystkie czekolady i praliny będą pakowane w ręcznie malowanych kartonikach?

Nie wszystkie nasze produkty będą pakowane w ręcznie malowanych kartonikach, niektóre czekoladki będą pakowane w opakowaniach na których będą widniały zdjęcia przez nas zrobione bądź inne grafiki.

 • Na co przekażecie 50 tys. zł?

7,4% - opłata serwisowa Polakpotrafi.pl
2,5% - prowizja dla systemu płatności Transferuj.pl
na położenie glazury i terakoty w pomieszczeniu produkcyjnym
reszta środków zostanie przekazana na zakup:
ziarna kakaowca
melanżera
temperówki
mieszalnika
stołów ze stali nierdzewnej
chłodni
wagi elektrycznej
oraz na pozostałe niezbędne wyposażenie kuchni np. garnki

 • Czy można będzie później kupić wasze czekolady i praliny?

Jak opracujemy czekolady i praliny, które będą Wam smakowały, to później otworzymy mały sklepik internetowy.

 •  Gdzie będziecie wytwarzać czekolady i praliny?

Nasze czekolady i pralin będziemy opracowywali w naszym lokalu, który mamy już przystosowany ( uzgodnienia z  sanepidem oraz BHP) do wytwarzania słodkości.

 • Czy macie stronę internetową?

Na razie jeszcze nie, nasza strona internetowa jest w trakcie przygotowywania, ale funkcjonujemy na facebooku.

 • Kiedy otrzymamy nagrody?

Planujemy wszystkie nagrody przekazać wspierającym najpóźniej do Świąt Bożego Narodzenia.

 •  Co otrzymamy będąc uczestnikami zamkniętej grupy na facebooku?

Każdy uczestnik grupy będzie miał dostęp do m.in atrakcyjnych zniżek, przepisów na czekoladę, ciekawostek o czekoladzie oraz będzie mógł na bieżąco podglądać nasz postęp w opracowywaniu receptur.

W razie jakichkolwiek pytań bądź sugestii dotyczących naszego projektu prosimy o kontakt na:  pralinesea@gmail.com

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Pralinesea – więcej niż czekolada

www.lowcytrendow.pl | 2014-09-09

Pralinesea to ekologiczno-społeczna inicjatywa, której celem jest stworzenie zdrowszej dla naszego organizmu czekolady, a także połączenie tych inspirujących doznań smakowych ze sztuką młodych artystów uzewnętrznionej na opakowaniach czekoladek. Grupa młodych osób, dla których ważne są takie pojęcia jak ekologia, zdrowa żywność i sztuka wystartowała ze swoją kampanią na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.10.2014 18:06