Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Barwy Kultury

Stowarzyszenie Barwy Kultury

Warszawa

Jesteśmy kreatywnym, prężnie rozwijającym się zespołem różnych ludzi, o różnych zainteresowaniach i doświadczeniach. Łączy nas to, że chcemy dzielić się swoją pasją z innymi, aby zachęcać ich do działania, pozostawania aktywnymi, mimo doświadczanych przeszkód (takich jak wiek, status społeczno-ekonomiczny czy kapitał kulturowy).

Jesteśmy organizacją, która wszystkie swoje siły i energię wkłada w poprawę życia społecznego i kulturalnego. Podczas realizacji naszych działań staramy się rozwijać zainteresowania i poznawać pasje innych. Na Pradze działamy od ponad 3 lat.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2725 PLN z 2500 PLN

36 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.06.2014.

Pomóż "Cała Praga Śpiewa" wydać płytę!

O projekcie


Warszawska grupa muzyczna „Cała Praga Śpiewa” powstała 3 lata temu z inicjatywy Stowarzyszenia Barwy Kultury oraz Domu Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej 4 OPS Praga Północ. Tworzą ją seniorzy z warszawskiej Pragi. W swojej twórczości zespół odwołuje się do miejskiego folkloru, śpiewając przedwojenne szlagiery, piosenki, przekazywane z pokolenia na pokolenie, a także słynne niegdyś przeboje i przyśpiewki o Warszawie.


Zespół


Dzięki realizacji licznych projektów (m.in. Program: Aktywna Praga, Plac Hallera Projekt: link do filmiku; czy Barwy Pokoleń) grupa „Cała Praga Śpiewa” mogła rozwijać swoje umiejętności wokalne przy współpracy z profesjonalnymi muzykami z warszawskiego zespołu CzessBand oraz śpiewaczką Justyną Jary. Wspólnie tworzyli liczne repertuary, programy wydarzeń, scenariusze spacerów muzycznych, do udziału w których zapraszani byli mieszkańcy Warszawy.


 


Jak mówi Łukasz Owczynnikow z zespołu CzessBand „Cała Praga Śpiewa” jest „(...) unikalnym projektem muzycznym, w którym młodzi ludzie zafascynowani tradycją muzyczną swego miasta zapragnęli stworzyć zespół z osobami starszymi o dwa pokolenia. Udało się to lepiej niż przypuszczaliśmy, za obopólną korzyścią. Dzięki seniorom gramy utwory, których już nikt prawie dziś nie pamięta, a <dziadkowie> doładowują swoje akumulatory dzięki naszej młodzieńczej dawce energii”.

Cała Praga Śpiewa” jest także dowodem na to, że bycie aktywnym seniorem jest możliwe. Członkowie zespołu są zaangażowani w życie swojej społeczności lokalnej, włączając starszych i młodszych do międzypokoleniowej zabawy oraz wspólnego śpiewania. Swoimi działaniami inspirują innych, promują idee wolontariatu i postawy obywatelskiej osób starszych w Warszawie i innych miastach Polski, do których są zapraszani na występy.Zespół rozwija się prężnie, staje się coraz bardziej samodzielny i realizuje kolejne kreatywne, autorskie pomysły na działania animacyjne na Pradze Północ, przede wszystkim w swoim najbliższym sąsiedztwie.


Chcemy nagrodzić jego 3-letnią pracę oraz zaprezentować jego dokonania szerszemu gronu.

Możesz nam w tym pomóc, poprzez wsparcie naszej akcji, w ramach której zbieramy środki na wydanie pierwszego muzycznego albumu zespołu „Cała Praga Śpiewa”!

 

Dlaczego Twoje wsparcie jest tak ważne?

Seniorzy wraz z muzykami z zespołu CzessBand dzięki Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych nagrali swoją pierwszą płytę z warszawskimi piosenkami. Jest to prawdziwe ukoronowanie ich kilkuletniej współpracy. Zależy nam, aby płyta trafiła do wielu rąk i stała się projektem muzycznym na większą skalę. Dzięki Twojemu wsparciu sfinansujemy produkcję aż 500 sztuk! Poza korzyściami płynącymi z dystrybucji albumu (promocja, poszerzenie grona fanów), bardzo ważne jest dla nas, aby członkowie „Cała Praga Śpiewa” czuli jeszcze większą dumę i satysfakcję ze swoich działań, co będzie motorem do następnych inspirujących inicjatyw oraz rozwoju grupy. Całkowity dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony zostanie na dalsze działania zespołu „Cała Praga Śpiewa”. Umożliwi to spełnianie marzeń seniorów oraz utalentowanych muzyków - wyjazdy na lokalne i krajowe festiwale muzyczne, realizację prób i warsztatów, występów oraz innych aktywności.


zespół podczas nagrywania płyty, fot. Filip Drábek 


Łukasz Owczynnikow apeluje:

„Mili Państwo - sposób na wydanie płyty przez PolakPotrafi idealnie pasuje do naszej ulicznej orkiestry gdyż można w starym stylu <> i zamówić piosenkę, ba! - nawet całą płytę. Dodatkowo na płycie znajdą się wersje utworów w wersji karaoke, dzięki czemu będzie można przy niej zasiąść u cioci na imieninach i wykonać wspólnie kilka przepięknych ballad lub czaderskich szlagierów.”

 

Chcesz pomóc? Oto kilka propozycji działania

Oprócz wsparcia finansowego, które jest kluczowe dla powodzenia tego projektu, bardzo potrzebujemy Twojej pomocy w propagowaniu naszej akcji. Możesz przekonać swoich najbliższych przyjaciół i rodzinę, aby nas wsparli. Najlepiej jest to zrobić pisząc do nich imiennego maila z zaproszeniem do wzięcia udziału w tej akcji.

Twoja rekomendacja ma ogromną moc!

Niezwykle pomocne będzie zrealizowanie także któregokolwiek z poniższych działań:

1. udostępnienie na swojej tablicy na Facebooku linku do tej akcji;
2. polubienie naszego profilu na Facebooku: www.facebook.com/CalaPragaSpiewa.

 

Im nas więcej, tym większe szanse na powodzenie akcji!

Dziękujemy! :)

Media o Twoim projekcie:

Cała Praga Śpiewa

regionalna.tvp.pl | 2014-05-30

Cała Praga Śpiewa w TVP Regionalnej.

Cała Praga Śpiewa i zbiera pieniądze na wydanie płyty z warszawskimi szlagierami

warszawa.naszemiasto.pl | 2014-05-27

Pierwszym marzeniem seniorów z Pragi było założenie zespołu. Teraz po kilku latach wspólnego śpiewania chcą wydać płytę z warszawskimi szlagierami i przedwojennymi przebojami. Nietuzinkowi seniorzy z zespołu Cała Praga Śpiewa znaleźli już nawet sposób na zebranie pieniędzy potrzebnych do realizacji tego projektu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.06.2014 18:06