Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Hubert Zieliński

Hubert Zieliński

Warszawa

Jestem studentem III roku Geografii na Uniwersytecie Warszawskim. Lubię słuchać starego rocka, podróżować i poznawać nowych ludzi. Poza studiami najwięcej czasu poświęcam harcerstwu i prowadzeniu mojej drużyny - 44 WDH-y Stanica.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1639 PLN z 12000 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.06.2014.

Powrot do korzeni - obóz na Wyspie Brownsea

O projekcie

                    

              

Aktualności

Zaczynamy! Już niebawem będziemy informować na bieżąco o postępach w realizacji naszego projektu. 

Dziękujemy za wsparcie!

O nas

        

Witajcie!

Jesteśmy harcerkami z 44 MDH-ek „Archandraja” i harcerzami z 44 WDH-y „Stanica” ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działamy na terenie osiedla Stara Miłosna w Warszawie. Mamy niesamowity pomysł, jednak do jego zrealizowania, potrzebujemy Waszej pomocy.

O projekcie

Chcemy odkopać ideały skautingu i odtworzyć pierwszy obóz skautowy, który zorganizował w 1907 roku na Wyspie Brownsea założyciel skautingu – Sir Robert Baden-Powell. Ponadto planujmy nawiązać współpracę z Polakami z ZHP pgK, prowadzącymi swoje drużyny w Anglii i razem z nimi uczcić, przypadającą w tym roku 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Skąd ten pomysł?

Wszystko dzięki postaci Roberta Stephenson Smytha Baden-Powella lub po prostu BP, znanego na całym świecie założyciela skautingu, generała armii brytyjskiej, weterana walk w Indiach i Afryce Południowej. Do jego najbardziej znanych dokonań należy obrona miasta Mafeking w 1899 r., którą dowodził podczas II wojny burskiej.

Baden-Powell był autorem podręczników wojskowych dla zwiadowców (skautów), które w pewnym momencie przedostały się do cywilnego obiegu – z wielkim zapałem zaczęli czytać je synowie wojskowych. Samo zjawisko było na tyle powszechne, że BP postanowił napisać „Skauting dla chłopców” – cywilną wersję wojskowego podręcznika, opublikował ją w 1908.

Zanim jednak ukazała się książka założyciel skautingu wypróbował swój pomysł w praktyce, organizując w 1907 r. historyczny obóz na Wyspie Brownsea. To wydarzenie datowane jest jako początek ruchu skautowego, który w niedługim czasie objął cały świat.

Jak widzicie, mała wysepka położona u wybrzeży Anglii to dla historii skautingu, a co za tym idzie dla historii harcerstwa miejsce szczególne. Chcielibyśmy w sierpniu tego roku zorganizować tam obóz harcerski, stwarzając tym samym okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych przyjaźni ze skautami i harcerzami z zagranicy, a wszystko po to, by podnieść jakość naszego lokalnego działania.

Przez 8 dni będziemy odtwarzać plan obozu eksperymentalnego Baden-Powella:

Dzień 1 – Wstęp – po rozbiciu obozu, chłopcy zostali pogrupowani w zastępy i otrzymali zadania
Dzień 2 – Obozowanie – włączając robienie chat i mat do spania; węzły; rozpalanie ogniska; gotowanie; obsługa łódki
Dzień 3 – Obserwacja (Spostrzegawczość) – trenowanie wzroku, tropienie, zapamiętywanie szczegółów i punktów orientacyjnych
Dzień 4 – Puszczaństwo – podchodzenie; nauka o zwierzętach, ptakach, roślinach i gwiazdach
Dzień 5 – Rycerskość – honor i odwaga, czystość, oszczędność, lojalność, niezarozumiałość i robienie codziennie dobrego uczynku
Dzień 6 – Ratowanie życia – pierwsza pomoc; ratowanie z ognia, gazu, tonięcia i przed spłoszonymi końmi
Dzień 7 – Patriotyzm – wiedza geograficzna, Imperium Brytyjskie (u nas Rzeczypospolita Polska), uczynność i obowiązki dobrego obywatela
Dzień 8 – Dzień Sportu – gry i ćwiczenia zawierające wszystkie tematy ćwiczone podczas obozu

Ponadto planujemy razem z Polakami mieszkającymi w Poole uczcić przypadającą w tym roku 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, kultywując w ten sposób świadomość narodową i pobudzając ducha patriotyzmu – zarówno naszych podopiecznych jak i wśród naszych Rodaków.

Tak naprawdę jedynym problem mogącym przeszkodzić nam w realizacji naszego marzenia jest transport, którego kosztów nie jesteśmy w stanie sami pokryć. W tym celu zwracamy się do Was z prośbą o pomoc – pokażmy innym, że Polak potrafi! 

Progi

Tutaj na bieżąco możecie śledzić postęp zbierania funduszy na nasz cel. To jak zmieniają się progi naszego projektu zależy także od Was!

Nagrody

Chcąc podziękować Wam za pomoc w realizacji projektu przygotowaliśmy wiele nagród. To których z nich staniecie się posiadaczami zależy wyłącznie od Was.

Kontakt

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej napisz do nas lub odwiedź (kliknij niżej):

email

www

fb

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.06.2014 18:06