Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Weź Studenta

Weź Studenta

Warszawa, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

880 PLN z 20000 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.07.2017.

Portal Weź Studenta

O projekcie

Budujemy portal, dzięki któremu firmy będą mogły proponować tematy prac dyplomowych studentom kierunków technicznych i wzorniczych. Stwórzmy szanse na płynny start kariery po studiach! 

Chcesz przekonać się jak to działa? Obejrzyj filmik i przyłącz się do naszej inicjatywy już dziś!

 

Zastanawialiście się kiedyś ile czasu i wysiłku poświęcane jest na realizację prac dyplomowych? Jak wykorzystywana jest zdobyta wiedza i jak wpływa na życie zawodowe absolwentów?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że w Polsce tylko nieliczym udaje się rozwijać w dziedzinach, którym tyle czasu poświęcili zdobywając dyplom. Jest to wynikiem braku współpracy świata nauki i przemysłu. Tracimy na tym wszyscy i czas w końcu coś z tym zrobić.

Celem projektu jest stworzenie narzędzia zwiększającego możliwości takiej współpracy.

Portal, który budujemy ma na celu stworzenie mostu łączącego trzy środowiska:

 

  • studentów

  • przedsiębiorców

  • uczelnie

 

 

Studenci realizując niekomercyjne tematy prac dyplomowych poświęcają mnóstwo czasu na ich stworzenie, specjalizując się w danym zagadnieniu. Wiedza ta bardzo rzadko jest wykorzystywana w ich życiu zawodowym. Po uzyskaniu dyplomu zaczynają swoją karierę praktycznie od zera. Pierwszym kontaktem absolwenta z potencjalnym pracodawcą jest wysłanie CV.

 

Problem ten nie dotyka tylko studentów. Firmy ponoszą nakłady na szkolenie pracowników, a realizacja zagadnień R&D jest bardziej kosztowna. To powoduje, że polskie firmy są mniej konkurencyjne na świecie.

 

Uczelnie w Polsce dopiero powoli zaczynają przystosowywać się do nowych warunków funkcjonowania. Model “Uczelni - Samotnej Wyspy na Oceanie” będzie zastępowany modelem funkcjonującym w krajach zachodnich “Uczelni - Części Ekosystemu Biznesowego”. Na koniec dnia brak zewnętrznych środków i współpracy z biznesem dotyka je najbardziej.

 

 

 

 

 

Nie musi tak być!

 

Studenci już w trakcie studiów gotowi są do podjęcia ambitnych, komercyjnych wyzwań, które często stają się początkiem międzynarodowej kariery. Na współpracy skorzystają wszyscy zainteresowani:

 

  • studenci o wiele szybciej zdobędą doświadczenie i pracę,

  • firmy oszczędzą na szkoleniach absolwentów rozpoczynających swoją pierwszą pracę,

  • uczelnie zdobędą środki i prestiż konieczny do przyciągnięcia najlepszych absolwentów szkół średnich.

 

wezstudenta.pl pozwoli nawiązać kontakt pomiędzy przedsiębiorcami zainteresowanymi rozwojem i studentami, którzy etap studiów chcą połączyć z realizacją ambitnych i ciekawych projektów będących początkiem kariery.

Tworząc koncepcję funkcjonalności kierowaliśmy się ideą maksymalnej prostoty i przejrzystości platformy. Rejestracja i zgłoszenie pomysłu zajmie kilkadziesiąc sekund.

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki wezstudenta.pl firmy będą mogły szybko publikować koncepcje projektów i zadań do realizacji przez studentów

    

 

 

 

 

Studenci aby aplikować do projektów dostępnych na platformie tworzą profil użytkownika

Studenci aplikują do wybranego projektu

 

 

Firma z nadesłanych aplikacji wybiera najlepszych i rozpoczyna z nimi współpracę zgodnie z zasadami zdefiniowanymi podczas dodawania projektu. To takie proste!

 

BUDŻET

Minimalny koszt dokończenia i wypromowania portalu to 20 000 zł. Fundusze przekraczające tę wartość zostaną przeznaczone na implementację dodatkowych funkcjonalności i działania marketingowe. Razem możemy zmienić wszystko.

 

HARMONOGRAM

 

Początek zbiórki 10.05.2017

Publikacja portalu i wysyłka nagród do 1.09.2017

Początkowe działania marketingowe 1.07.2017–1.04.2018

(kontakt z firmami+instytutami+mediami+organizacjami studenckimi itp.)

Zakończenie i podsumowanie projektu 03.12.2018

Następnie aktualizacja i wejście portalu w fazę rozwojową

 

 

 

O NAS

 

 

Paweł Szewczuk

Paweł Szewczuk bw ring.png

 

Inżynier mechatronik,  aktualnie kończący swoją rozprawę doktorską. Realizator wielu projektów badawczo-rozwojowych. Pomysł na stworzenie portalu zrodził się podczas przebijania głową ścian systemu. Prywatnie pasjonat techniki i majsterkowicz.

 

 

Rafał Baranowski

rafal.png

 

 

Z wykształcenia ekonomista, z pasji twórca koncepcji, które wdraża w życie wykorzystując zestaw kreatywnych narzędzi pozwalających ciekawie wizualizować pomysły. Realizator interesujących projektów, nagrodzonych m.in. przez Światową Organizację Turystyczną. Zainteresowany tworzeniem praktycznych i potrzebnych produktów.

 

 

 

Postępy prac możecie śledzić na portalu Polak Potrafi jak i na profilu

https://www.facebook.com/Portal-Weź-Studenta

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.07.2017 19:07