Dołącz do naszej społeczności!

Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Kategoria - Teatr

105%

Postęp

6320 zł

Mamy już

Udany!

Status

O projekcie

 „Poranek pana Mikołaja”

 spektakl na dziedzińcu olsztyńskiego zamku

W pewien chłodny kwietniowy poranek kanonik kapituły warmińskiej, pan Mikołaj Kopernik zaczyna kolejny dzień pracy na olsztyńskim zamku. Chwiejnym lekko, niepewnym krokiem wychodzi ze swojej komnaty na dziedziniec. „Ależ pana wzięło, kanoniku” – mówi służący Wojciech. Zapowiada się trudny dzionek…  Tak się zaczyna scenariusz spektaklu.

 

 Projekt Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

W 2016 roku mija  500 lat od przybycia Kopernika na zamek w  Olsztynie.  Z tej okazji chcemy podkreślić związki Kopernika z Warmią, Olsztynem, zamkiem kapituły warmińskiej. Chcemy spojrzeć na tę wybitną postać inaczej – jak na realnego człowieka, żyjącego w konkretnym miejscu. Człowieka, którego czasami boli głowa.

Przygotowujemy specjalne widowisko teatralne połączone z elementami happeningu. Przedstawimy jeden poranek z życia Kopernika. Scenariusz (osnuty wokół faktów historycznych)  już jest, zawodowi aktorzy pracują nad rolami. Powstaną jeszcze elementy scenografii, kostiumy, efekty dźwiękowe i muzyka. Premiera odbędzie się na dziedzińcu zamkowym w piątek 13 sierpnia. Wtedy będziemy potrzebowali podestów, oświetlenia, nagłośnienia i... wsparcia publiczności.

Kampania crowdfundingowa Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'


Twrócy spektaklu

 Agata Skowrońska-Kartvelishvili, reżyser, producent

 

Zbiórka Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Aktorka, producentka teatralna, założycielka TEATRAKCJI. Absolwentka PWST we Wrocławiu, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, związana także z teatrem Ad Spectatores. Gościnnie występowała na deskach Teatru DOC w Moskwie, Wrocławskiego Teatru Współczesnego i Opery Wrocławskiej. Nagrodzona za debiut na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w 2001 r. Laureatka Brązowej Iglicy 2003 r. Ma w swoim dorobku wiele ról teatralnych i filmowych. Od 2012 r. Zajmuje się także reżyserowaniem spektakli teatralnych i radiowych. Na stałe współpracuje z wrocławskim Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość, produkując spektakle teatralne z cyklu „Teatr historii”. Współpracuje z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacją Mam Marzenie.
Pochodzi z Olsztyna. 

 

Błażej Michalski, scenarzysta

Kampania finansowania społecznościowego Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Aktor i początkujący scenarzysta. Absolwent PWST  we Wrocławiu. Pisze głównie opowiadania fantastyczne. Debiutował pisarsko dwoma scenariuszami słuchowisk z cyklu Teatr Historii: „Ogrodnik dusz” oraz „Potęga przebaczenia”, emitowanymi na antenie Radia Wrocław. Szerszej publiczności znany z seriali: „Galeria” oraz „Pierwsza miłość”.

 

Marcin Kiszluk, aktor

Kampania crowdfundingowa Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Absolwent  Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Pracował w Teatrze Powszechnym  im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, a następnie w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Od 2002 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

 

Alicja Kochańska, aktorka

 Zbiórka Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

 Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Pracowała w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej oraz w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Obecnie w zespole Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

 

 Marian Czarkowski, aktor

Zbiórka Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni. Związany był m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Od 1994 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Nagroda Teatralna Kreacja Roku 2006 za rolę Billy’ego w spektaklu „Milczenie” w reżyserii Julii Wernio
Brązowy Krzyż Zasługi (2013)
Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyn (2014)

Grzegorz Jurkiewicz, aktor

 

Kampania finansowania społecznościowego Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Absolwent Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Był związany z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Od 2005 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza.

 

Aron Blum, muzyk, kompozytor

Kampania crowdfundingowa Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Gitarzysta basowy, kompozytor, autor muzyki teatralnej. Koncertuje solo, w zespołach jazzowych oraz z Aron Blum Band. Współpracował i koncertował ze znakomitymi muzykami: m.in. Mikołajem Trzaską, Krzysztofem Ścierańskim, Jackiem Kochanem, Dominikiem Wanią, Grzechem Piotrowskim.

Artysta był zaangażowany w wiele projektów, występował m.in. z formacją jazzową Yells At Eels, jest też autorem muzyki do spektaklu "Czas nagli". 

 

Ewa Kochańska, kostiumy

Kampania finansowania społecznościowego Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wykładowca na Wydziale Scenografii ASP w Warszawie. Zaprojektowała między innymi scenografię i kostiumy do filmów Na Jelenie w reżyserii Renaty Borowczak, Lady M. Natalii Babińskiej, spektakli w Teatrze "Capitol" we Wrocławiu, Operze Bałtyckiej, Operze Wrocławskiej. Zaprojektowała kostiumy do filmu „Młyn i Krzyż” Lecha Majewskiego na podstawie obrazu Bruegla. 

 Rozpoczęliśmy już próby do spektaklu.

Zbiórka Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Od lewej: Sebastian Badurek, Grzegorz Jurkiewicz, Marcin Kiszluk, Alicja Kochańska. Krużganek olsztyńskiego zamku.

Kampania finansowania społecznościowego Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

W apartamencie Kopernika na zamku.

Projekt Spektakl teatralny 'Poranek Pana Mikołaja'

Próby czytane.

 

 

 

 

 

 

50

Wspierających

6320 zł

Z całkowitej kwoty 6000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 05.08.2016

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na FB

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej, pamiątkowy certyfikat

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej, dwuosobowy bilet wstępu do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie (zamek)

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 40 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej, wybrana przez darczyńcę książka dla dzieci lub dorosłych, wydana przez Muzeum Warmii i Mazur -d do odbioru w siedzibie muzeum (tu: lista tytułów)

14 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej, pamiątkowy certyfikat , zaproszenie na próbę generalną, miejsce VIP-owskie na premierze spektaklu

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej, pamiątkowy certyfikat , zaproszenie na próbę generalną, bilet dwuosobowy: specjalne zwiedzanie zamku z przewodnikiem (w tym wejście do piwnic, na wieżę i strychy)

9 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej , fotosy z autografami aktorów i twórców spektaklu

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej, pamiątkowy certyfikat, informacje o sponsorze w materiałach reklamowych: nazwa i logo na plakatach, ulotkach, na stronie www, 2 miejsca VIP na premierze spektaklu

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej, pamiątkowy certyfikat, informacje o sponsorze w materiałach reklamowych: nazwa i logo (o połowę większe od sponsorów wpłacających 500 zł) na plakatach, ulotkach, na stronie www, zaproszenie na próbę generalną, 2 miejsca VIP na premierze spektaklu

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 2000 zł lub więcej!

Tytuł partnera projektu we wszystkich materiałach reklamowych, podziękowanie na FB , wpisanie na listę darczyńców na stronie muzealnej, pamiątkowy certyfikat, informacje o sponsorze w materiałach reklamowych: nazwa i logo na plakatach, ulotkach, na stronie www, zaproszenie na próbę generalną, 2 miejsca VIP na premierze spektaklu; możliwość udostępnienia sal zamkowych na jednorazowe wydarzenie specjalne – po uzgodnieniu szczegółów)

0 Wspierających

O Projektodawcy

Muzeum Warmii i Mazur

Muzeum Warmii i Mazur

Olsztyn, Polska

Zamek Kapituły Warmińskiej

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Główna siedziba - Zamek Kapituły Warmińskiej

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie powstało w 1945 roku. Siedzibą jest XIV-wieczny zamek gotycki, wybudowany dla administratora dóbr kapituły warmińskiej.

W latach 1516-1521 funkcję tę pełnił tu Mikołaj Kopernik. Do dziś na ścianie krużganka pozostała unikalna pamiątka po jego pobycie - własnoręcznie wykonana doświadczalna tablica astronomiczna, a w zbiorach Biblioteki przechowywany jest inkunabuł medyczny z którego korzystał. Muzeum gromadzi pamiątki przeszłości regionu z zakresu archeologii, historii i numizmatyki, sztuki dawnej i współczesnej, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa, kultury ludowej.

Niepowtarzalny charakter zbiorów tworzą m.in. kolekcje: rzeźby gotyckiej, malarstwa religijnego Warmii, portretu holenderskiego, wyrobów konwisarskich i ludwisarskich, grafiki współczesnej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: