Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Popsysze

Popsysze

Gdańsk

W roku 2007 powstaje duet Popsysze. Tworzą go: gitarzysta i wokalista Jarosław Marciszewski oraz perkusista Jakub Świątek. Pod koniec 2008 roku do duetu dołącza basista Sławomir Draczyński. Stylistycznie zespołowi najbliżej do klasycznego, surowego grania na gitarę, bębny, bas i wokal. Trójmiejskie trio czerpie czystą radość z grania, tworząc przy tym proste melodie, ale bywa i tak, że ma ochotę wszystko zepsuć. W 2012 roku zespół wydał debiutancką płytę pt "Popstory". W połowie 2014 roku panowie zabrali się za rejestrację 2 płyty pt. "Popsute". Premiera przewidziana jest na początek roku 2015.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3653 PLN z 3200 PLN

78 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

114%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.01.2015.

Popsysze - wydanie drugiej płyty

O projekcie

PROJEKT

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w sfinalizowaniu naszego drugiego albumu, który będzie nosił tytuł "Popsute". Już wiele zostało zrobione, nagrania są w końcówce fazy produkcyjnej. Pozostało postawić kropkę nad „i” czyli wydać płytę – czyli opłacić koszty tłoczenia albumu i wykonania jego oprawy (poligrafii, druku, pakowania) do czego potrzebujemy Waszej pomocy. 

Pierwsze dźwięki na nowy album zaczęły się pojawiać niebawem po wydaniu pierwszej płyty, czyli w drugiej połowie 2012 roku. Do końca roku 2013 tworzyliśmy nowy materiał, który ogrywaliśmy na próbach oraz koncertach w kraju i za granicą (co poza niekwestionowaną frajdą z grania na żywo pozwoliło nam także zgromadzić środki na nagranie płyty). Na początku roku 2014 nagraliśmy demo z nowymi utworami, spośród których wyłoniliśmy 13 numerów, które w naszym przekonaniu tworzą spójny materiał i najlepiej oddają ducha zespołu.   

 

Do nagrań zaprosiliśmy też paru gości, ale żeby nie wypstrykać się z całej aury tajemniczości na razie nie zdradzimy kogo :) 

 

Dźwięki do utworów zostały zarejestrowane w studiu nagraniowym Custom 34 pod okiem Jana Galbasa (muzyk zespołów Ampacity, Octopussy czy Fuzz, który jako realizator dał się poznać współpracując m.in. z takimi artystami jak: Behemoth, Obscure Sphinx czy Jordan Rudess z Dream Theater).

 

Jesteśmy niesamowicie zajarani tym, co udało się osiągnąć w studiu. Zestawienie czujnego realizatora z analogowymi zasobami profesjonalnego studia było strzałem w 10 (ciekawostka: materiał był rejestrowany na magnetofon wielośladowy Studer zakupiony niedługo przed naszą sesją ze słynnego Abbey Road Studios w Londynie, w którym to posłużył m.in. do rejestracji ścieżki dzwiękowej do trylogii "Władca Pierścieni" w reż. Petera Jacksona).

 

 

POPSYSZE

 

Gdyby nasz zespół przedstawiał Kubuś Puchatek, powiedziałby, że na początku trio było duetem, ale od kiedy do duetu dołaczył trzeci muzykant, stało się triem i do dzisiaj tak jest.

Stylistycznie zespołowi najbliżej do klasycznego, surowego grania na gitarę, bębny, bas i wokal. Czerpiemy czystą radość z grania, tworząc przy tym proste melodie, ale bywa i tak, że mamy ochotę wszystko zepsuć.

W 2012 roku wydaliśmy debiutancką płytę pt . "Popstory". Później były koncerty, próby i różnegro rodzaju przedsięwzięcia muzyczne (m.in. pod koniec roku 2012 improwizowany występ z Damo Suzuki czy zasilenie pod koniec roku 2013 komba Pure Phase Ensemble 3, w którego skład wchodzili tacy artyści jak Lætitia Sadier czy Ray Dicaty).

Popsysze to:

 

Jarek Marciszewski.

W zespole obsługuje gitarę i wokal. Jest odpowiedzialny za większość pomysłów na numery i teksty. Właściwie, gdyby miał więcej rąk, nóg i zdolność do roztrojenia jaźni, to pewnie sam tworzyłby trio.  

Pracuje w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, w ramach którego prowadzi m.in. zespół Remont Pomp

 

Kuba Świątek.

W zespole bębni i śpiewa.

Zawodowo zajmuje się tatuażem w studiu Pandemonium.

Zapalony fan crossfitu i miłośnik oldschoolowych skuterów. 

 

Sławek Draczyński.

W zespole obsługuje gitarę basową. Pracuje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie przygotowuje i koordynuje projekty edukacyjne.

Fan biegania, rowerowania i ekstremalnych biwaków pod chmurką. 

 

 

 BUDŻET PROJEKTU

Budżet bieżącego projeku został ustalony na 3200 złotych, na co składa się:

- tłoczenie albumu - 1260 zł

- przygotowanie oprawy graficznej, zamówienie opakowań do CD, zakup papieru do druku, drukowanie, pakowanie CD i foliowanie - 1700 zł

- prowizja dla serwisu PolakPotrafi.pl - 240 zł

 

 

NAGRODY:

Przygotowaliśmy mnóstwo nagród! – liczymy, że przypadną Wam do gustu.

 

....a jeśli uda nam się uzbierać więcej? Osiągnięcie progu 130% kwoty projektu pozwoliłoby nam stworzyć  teledysk cieszący (mamy nadzieję) zarówno ucho jak i oko. 

 

 

  

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na FB

Tu dowiecie się co u nas aktualnie widać, słuchać i czuć.

 

  

Tu natomiast można posłuchać oraz ściągnąć pierwszą płytę "Popstory"

 

 

Załączamy parę wideo-wspominek z materiałem z pierwszej płyty "Popstory":

 

Liczymy na Was!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.01.2015 18:06