Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Basia Stępniak-Wilk

Basia Stępniak-Wilk

Kraków, Polska

Basia Stępniak-Wilk - poetka, śpiewająca autorka i kompozytorka, wielokrotnie nagradzana za wykonywane przez siebie autorskie piosenki (m. in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie – I miejsce oraz Nagroda im. W. Bellona, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie – Grand Prix im. J. Kofty); za całokształt pracy artystycznej uhonorowana w 2009 roku Nagrodą Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego. Pierwsze szlify zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana. Wydała cztery solowe płyty ("O obrotach", "Słodka chwila zmian", "Obce kraje", "Przywidzenia") i dwa tomiki wierszy (albumy z fotografiami Zbyszka Pajewskiego - "Tyle nieba" i "Wystarczy zasnąć"). Jej piosenki (m.in. „Bombonierka” - duet z Grzegorzem Turnauem) gościły na najwyższych miejscach list przebojów polskich i polonijnych stacji radiowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15190 PLN z 14000 PLN

68 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.12.2017.

Ponad ziemią - Basia Stępniak-Wilk - tomik poezji z CD

O projekcie

 Nazywam się Basia Stępniak-Wilk, piszę i śpiewam piosenki; liryczne i (mam nadzieję) wzruszające, jak „Magnolie” czy „Słodka chwila zmian”, a niekiedy - zabawne i przewrotne, jak wykonywana przeze mnie w duecie z Grzegorzem Turnauem „Bombonierka”. Teraz pojawiam się na "Polakpotrafi.pl", żeby zebrać środki na książkę z płytą "Ponad ziemią", tomik wierszy i tekstów niekiedy śmiesznych, a niekiedy przewrotnie tragikomicznych lub dramatyczmych...

DSC_8034

Kiedy poproszono mnie o przygotowanie recitalu o aniołach, okazało się, że w ciągu kilkunastu lat pisania piosenek, urodziło się całkiem sporo tekstów poruszających tematy metafizyczne. Ludzkie rozważania o boskości, świętości, albo – o aniołach tęskniących za ziemskim życiem i prostym ludzkim szczęściem; o świętych, którzy świętymi zostają z przypadku, a nawet wbrew swej woli. Postanowiłam zebrać te piosenkowe opowieści w osobnym tomie zatytułowanym „Ponad ziemią”.

Ale że nie przestaję pisać, skromny początkowy zestaw przerodził się w myśl o książce. Do tego doszła chęć, by niektóre teksty jednak opowiedzieć, także śpiewem. Więc spełniając kolejne marzenie niedoszłej akordeonistki, zaśpiewałam kilka utworów z akompaniamentem akordeonu, na którym zagrał wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie, Grzegorz Palus. Opracował, zaaranżował kompozycje – Andrzeja Zaryckiego, Zygmunta Koniecznego i moje w sposób naprawdę zachwycający.

unnamed unnamed_2 unnamed_1

Poprosiłam także kilku wybitnych artystów scen teatralnych o interpretację. A zatem książka będzie miała dopełnienie dźwiękowe, będzie książką z płytą. Na płycie - kilka piosenek (także premiery) i poematy czytane przez znane chyba wszystkim głosy (niespodzianka!), a także archiwalne nagranie wiersza „W dobrą stronę” z legendarnej już CD „Grupa Apokryficzna”.

Kolejny niezwykły akcent, to ilustracje Władysława Szyszki, pełne finezji tak w każdej kresce, jak i w wyszukanych metaforach. Nad stroną graficzną czuwa pani Katarzyna Godyń-Skoczylas, która przygotowała już piękne edycje moich płyt – CD „Obce kraje” i CD „Przywidzenia”. Teraz jeszcze pozostaje zamienić marzenie na spełnienie i doprowadzić do wydania tomiku.

W zamian za wsparcie mojego projektu proponuję spotkanie ze mną osobiście lub z moimi piosenkami na moich płytach, plakaty, a także bombki choinkowe wlasnej produkcji! Wszystkie nagrody rzeczowe chcemy przekazać jeszcze w tym roku (ewentualnie na początku stycznia), a tylko te zawierające tomik "Ponad ziemią" - najpóźniej do końca stycznia 2018 r. Terminy spotkań przy kawie lub podczas koncertów ustalimy indywidualnie. 

Jeśli uzbieramy 120%, przygotujemy dodatkowo "pocztówki dźwiękowe" - krótkie serie płyt z pojedynczymi piosenkami z CD "Ponad ziemią". Jeśli uzbieramy 150% kwoty lub więcej, ruszymy z pracami kolejnego wydawnictwa płytowego, a nazwiska wszystkich darczyńców umieścimy na liście darczyńców tego projektu.

Zapraszam do współtworzenia i „współstworzenia” tomiku i płyty "Ponad ziemią".

Zapraszam również do odwiedzania i śledzenia bieżących informacji na https://www.facebook.com/Basia-St%C4%99pniak-Wilk-104269139642210/

 

 

Thumbnail

BUDŻET

 

Na koszt realizacji przedsięwzięcia składają się m. in. symboliczne honoraria dla instrumentalisty oraz wykonawców, których głosy pojawiają się na płycie, koszt pracy grafika, koszt nagrań i masteringu, druk 1000 egzemplarzy tomiku, tłoczenie 1000 CD, mocowanie płyty w książce, twarda obwoluta książki. Do dokończenia pracy, finansowanej dotychczas samodzielnie, brakuje 14000 – to głównie koszt druku książki, twardej oprawy i tłoczenie płyty CD.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.12.2017 22:10