Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karol Serwin

Karol Serwin

Warszawa Świdnik

26 lat, urodzony w Świdniku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Magister Wychowania Fizycznego.
Zawodnik trialu rowerowego od 18 lat. Aktualnie trener personalny w Warszawie.

Tel: 503 010 717

Napisz wiadomość do Projektodawcy

22855 PLN z 22000 PLN

207 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2014.

Pomóż zostać Mistrzem Świata

O projekcie

 Nazywam się Karol Serwin, mam 26 lat i od 18 lat uprawiam trial rowerowy. Jestem 2-krotnym Wicemistrzem Świata oraz 11-krotnym Mistrzem Polski.

  fot 1

Moja Historia

Przygoda z rowerem rozpoczęła się bardzo wcześnie bo już w 1995 r. Sportem zaraził mnie mój Tata - Krzysztof, który uprawiał sporty motorowe. W latach 80-tych zdobył Wicemistrzostwo Świata w rajdach enduro; uprawiał także trial motocyklowy. Chciał, abym szedł w jego ślady i zbudował mi rower do trialu. Bardzo szybko polubiłem ten sport i niedługo potem wystartowałem w pierwszych zawodach...

art 1

 art 2

Moje zaangażowanie wzrastało z dnia na dzień. Po kilku latach trenowanie stało się chlebem powszednim, rodzice mocno popierali to co robię i umożliwiali mi starty w zawodach coraz to wyższej rangi. W wieku 10 lat po raz pierwszy zostałem Mistrzem Polski (w najmłodszej kategorii wiekowej do 10 lat).

   art 3

W kolejnych latach cel powędrował jeszcze wyżej, postanowiłem, że kiedyś zostanę najlepszym trialowcem świata. 

   art 4

W 2003 roku pierwszy raz stanąłem na podium Mistrzostw Świata.

 art 5

Moja aktualna sytuacja

Teraz startuję w najwyższej kategorii Elite. W tym roku obroniłem tytuł Mistrza Polski i jest to już moje 11. mistrzowskie trofeum. Zająłem 8. miejsce na Mistrzostwach Europy, 12. w Pucharze Świata i 11. na Mistrzostwach Świata.

Na wszystkie zagraniczne wyjazdy muszę „zbierać” fundusze z własnej pracy lub najczęściejgestu dobrych ludzi. Pomaga mi moje miasto - Świdnik, otrzymuję także wsparcie w postaci ubrań, roweru itp. Jednak w dalszym ciągu nie mam środków na uczestnictwo w zawodach. Polski Związek Kolarski, do którego należy moja dyscyplina, przeznacza na nią 0 zł. Jest to dla mnie niewyobrażalne, tym bardziej, że ogromne kwoty przeznaczane są na inne kolarskie dyscypliny, a tymczasem nie można  wykrzesać ani grosza na jednego zawodnika. Polityka (NIE)finansowania sportów nieolimpijskich jest przerażająca, daje do zrozumienia, że jeśli nie uprawiasz sportu olimpijskiego to najlepiej przestań w ogóle ćwiczyć. Ja na pewno nie dostosuję się do tego!

  fot 2

Mój cel z dawnych lat nadal mi przyświeca i motywuje mnie do ciągłej pracy, nadal chcę zostać najlepszym zawodnikiem na świecie i wiem, że jest to możliwe. Aktualnie odbywam 11 treningów w tygodniu, niczym profesjonalny sportowiec. Trzymam mocno dietę, od wielu lat nie piję alkoholu, stale się rozwijam i czuję, że mam w sobie jeszcze duży potencjał do wykorzystania. Jest to dla mnie styl życia, który wybrałem świadomie. Wychodzę z założenia, że albo coś się robi na 100% albo wcale.

Od 18 lat trial jest ogromną częścią mojego życia i ani przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, żeby z niego zrezygnować. Zawsze wierzyłem i dalej wierzę, że ciężka praca przyniesie kiedyś rezultaty. Dlatego liczę na Ciebie, że będziesz tą cegiełką mojego sukcesu i umożliwisz mi walkę o najwyższy sportowy cel :).

  fot 3

Aktualnie pracuję jako trener personalny w jednej z warszawskich siłowni. Jest to praca dająca możliwość samorozwoju, kontaktu z ludźmi, którym mogę pomóc.    Zarabiam na życie, ale nie mam szans, abym zarobił na dalsze uprawianie sportu na najwyższym poziomie.

Chętnie się spotkam i porozmawiam o tym jak zdrowiej żyć, jak ćwiczyć, bo tym zajmuje się od wielu lat. Chętnie odpiszę na każde pytanie na moim profilu na facebooku. Zapraszam do odwiedzania go częściej - staram się, aby dużo się tam działo.

Długo wahałem się z tą inicjatywą, ale teraz cieszę się, że przeczytałeś/aś ten tekst, bo to oznacza, że moja historia nie jest Ci obojętna. Dziękuję Ci za poświęcony czas. Bardzo liczę na Twoje wsparcie i wiem, że wspólnymi siłami można zdziałać cuda. Dlatego dziękuję!

  fot 5

Na co chcę przeznaczyć pieniądze.

Część pieniędzy chcę przeznaczyć na zimowy obóz treningowy w kraju, w którym w lutym temperatura będzie powyżej 15 stopni. Tak, abym mógł w skalistym terenie solidnie przygotowywać się do sezonu.

Reszta pieniędzy będzie przeznaczona na zawody, szczególnie Puchary Świata, gdzie koszt jednego wyjazdu jest w granicach 4-5 tys. złotych. Pierwsza runda Pucharu odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Krakowie przed Galerią Krakowską, na co już serdecznie wszystkich zapraszam. Cały cykl Pucharu Świata składa się z 5 rund. W Polsce odbędą się również Mistrzostwa Europy w Wałbrzychu. Termin nie jest jeszcze ustalony, ale o wszystkim będę informował. Mistrzostwa Świata odbędą się w Norwegii na początku września.

Cele na 2014 rok:

- pierwsza "szóstka" Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i Europy

- obrona tytułu Mistrza Polski


Cel na 2015 rok:

- pierwsza "trójka" Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i Europy

 
Cel na 2016 rok:

- tytuł Mistrza Świata

 Wspierając mnie:

- przyczyniasz się do rozwoju sportów nieolimpijskich i pokazujesz, że nie tylko  liczy się piłka nożna

- umożliwiasz mi kontynuowanie kariery i walkę o spełnienie marzeń, czyli o Mistrzostwo Świata.

- pokażesz, że Polak potrafi pomagać :). Mam nadzieję, że ja już pokazałem, że coś potrafię :).


Pozdrawiam,
Karol Serwin

 

__________________________________________

 

My name is Karol Serwin. I am 26. I have been training bike trials for 18 years. My main successes so far are 11 Champion of Poland titles and 2 vice World Champion titles.


The adventure started when my father, who specialized in moto trials and motocross, built for me my first bike, which seemed quite bizarre to me, as it had no saddle. Nevertheless, I developed an immediate liking for the sport. At the beginning I participated in local competitions; after some time filled with trainings and gaining experience, being 10 years old, I become Champion of Poland for the first time.


My enthusiasm has never worn off nor has been flash in the pan. Currently I have 11 trainings per week and I have totally devoted my lifestyle to be professional.
This season  I took 8th in European Championships, 12th in World Cup and 11th in World Championships.


I have never doubted that one day I will be the best in the world.

My life  might  seem like a bad of roses but for the fact that I have to collect most of funds on my own –  from my private income ( I work as a gym trainer) and good people’s help.
Material support from my hometown Świdnik, bike company and clothes company must be highlighted here. Unfortunately, it is not enough to be able to train as hard as I would love to
(the best ones start their season in early February while I have to wait until it is warm enough to train outside setting off mine one month before main competitions) nor to be able to go for the aforementioned competitions which mostly take part in Western Europe (normally I hit the road one day ahead and after endless hours spent in a car I have to compete with others and wonder why I am loosing). Not to mention that the Polish Cyclist Union does not care a fig nor give a single pound for my sport.


My biggest dream is not to mess my head with such unfavorable circumstances and let my results rely on my form only.

The principal purpose of this project  is to get the chance for desirable and satisfying training and competing.


Part of the money I would like to spend on conditioning camp in the country where it is more than 10 degrees in winter, the rest would allow me to participate in World Cup rounds in 2014 (an average cost for one round is approx. 5000 pln).

I hesitated with this initiative, but now I am happy and grateful to you for sparing a minute to read my story.


Thank you for your support! 
   

Karol Serwin 

Media o Twoim projekcie:

Okulary, dzięki którym się wyśpisz

fakty.tvn24.pl | 2013-12-11

Wymyślili je polscy studenci, ale jest szansa, że podbiją cały świat. Magiczne okulary, które monitorują sen, pozwalają obudzić się wypoczętym nawet już po dwóch godzinach. Pomysł spodobał się prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i patent studentów chce przetestować na dyrektorze swojego gabinetu. Komu jeszcze różowe okulary „Neuroon” mogą osłodzić życie, sprawdzał Paweł Abramowicz.


Audycja Transformacja w Radio TOK FM

bi.gazeta.pl | 2013-12-01

Zapraszamy do wysłuchania audycji Transformacja w Radio TOK FM z dnia 01.12.2013. Manager serwisu PolakPotrafi.pl Jakub Sobczak rozmawia z twórcami takich projektów jak: Opowiedz mi o ks. Jerzym, Lekcje Niemieckiego, Pomóż zostać Mistrzem Świata, Jedyny Klub Komediowy w Polsce, Włącz zielone światło dla Tadżykistanu, PRAGA GADA.

Karol Serwin - Pomóż zostać Mistrzem Świata

www.dh-zone.com | 2013-11-27

Karol Serwin – jeden z czołowych polskich trialowców postanowił zebrać niezbędne pieniądze, które umożliwią mu starty w zawodach Pucharu Świata oraz trening zimowy w kraju. Nie od dziś wiadomo że PZKol nie wspiera sportów nieolimpijskich, a w tym także trialu, przez co wielu polskich zawodników nie rozwija się lub marnuje swoje talenty. Poniżej przedstawiamy prośbę Karola oraz link do strony, na której odbywa się zbiórka pieniędzy. Zachęcamy do pomocy, nawet symbolicznej!

Pomóż zostać Mistrzem Świata

www.mtbnews.pl | 2013-11-26

Karol Serwin, 2-krotny Wicemistrz Świata oraz 11-krotny Mistrz Polski w trialu rowerowym chce zostać Mistrzem Świata! By osiągnąć swój cel zbiera środki w serwisie PolakPotrafi.pl. Przyłącz się do akcji i pomóż Karolowi zostać Mistrzem Świat.

Pomóż zostać Mistrzem Świata

sport-raporty.bikeboard.pl | 2013-11-26

Karol Serwin, 2-krotny Wicemistrz Świata w trialu rowerowym oraz 11-krotny Mistrz Polski chce zostać Mistrzem Świata! To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce oraz na świecie. By osiągnąć swój cel zbiera środki w serwisie PolakPotrafi.pl. Przyłącz się do akcji i pomóż Karolowi zostać Mistrzem Świat.

Pomóż Karolowi zostać mistrzem świata!

www.itvl.pl | 2013-11-25

Jest najlepszy w Polsce i, póki co, dziewiąty na świecie, a mimo to PZK nie chce go finansować. Karol Serwin, mistrz trialu rowerowego potrzebuje Twojej pomocy!

Pomóż zostać Mistrzem Świata

velonews.pl | 2013-11-22

Karol Serwin, 2-krotny Wicemistrz Świata w trialu rowerowym oraz 11-krotny Mistrz Polski chce zostać Mistrzem Świata! To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce oraz na świecie. By osiągnąć swój cel zbiera środki w serwisie PolakPotrafi.pl. Przyłącz się do akcji i pomóż Karolowi zostać Mistrzem Świat.

Wspomóż mistrza

www.swidnik.pl | 2013-11-21

Karol Serwin ze Świdnika, dzięki wytrwałości w dążeniu do celu i zamiłowaniu do sportu może niebawem spełnić swoje największe marzenie i zostać mistrzem świata w trialu rowerowym. My też możemy mu w tym pomóc.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.01.2014 18:06