Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ovcaa333

ovcaa333

Poznań, Polska

Taniec i folklor to moja pasja. Od dziecka tańczę w zespołach ludowych propagujących polski folklor w kraju i za granicą. Obecnie jestem członkiem ZF Wielkopolanie. W 2016 r. ukończyłam 2-letnie studium instruktora tańca z wynikiem celującym. Od tego czasu jestem też instruktorem tańców narodowych w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca Anny Niedźwiedź w Poznaniu. Poza tańcem zajmuję się koncertami edukacyjnymi, podczas których starami się przybliżyć dzieciom i młodzieży świat kultury i sztuki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6201 PLN z 6000 PLN

49 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.03.2018.

Polskie tańce na Filipinach

O projekcie

 

Celem projektu jest zrealizowanie miesięcznych warsztatów tańców polskich dla filipińskich tancerzy. Podzielmy się naszą kulturą :)

 

Z folklorem jesteśmy związani od dziecka. W 2015 podczas międzynarodowego festiwalu w Tajlandii poznaliśmy zespół z Filipińskiego Uniwersytetu, z którym zaprzyjaźniliśmy się i do teraz utrzymujemy stały kontakt. W 2017 roku udało mi się uzbierać kwotę potrzebną na wyjazd na Filipiny. Spędziłam tam dwa tygodnie, pogłębiając wzajemną przyjaźń i ucząc się tańca i tradycji filipińskich. Jest to naród niezbyt bogaty, ale bardzo przyjazny i otwarty.

Podczas rozmów z członkami poznanych grup, zauważyłam, że ich zainteresowanie tańcami z różnych zakątków świata jest ogromne. Zespoły te są często proszone o występy pokazujące kulturę spoza Azji. Po powrocie dostaliśmy propozycję przeprowadzenia warsztatów tańców polskich. Niestety, nie stać ani ich, ani nas, żeby opłacić wszystkie koszty związane z takim przedsięwzięciem. Czas potrzebny na przeprowadzenie warsztatów dla chętnych grup w sposób metodyczny i kompleksowy to około 30 dni. Podczas tego miesiąca poprowadzimy lekcje z polskich tańców narodowych oraz regionalnych, a cały projekt zwieńczony zostanie koncertem finałowym.  Wspólnie z Mikołajem opłacimy wszystkie wydatki związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem na miejscu. Pozostaje jednak koszt największy - bilety lotnicze. Na chwilę obecną jest to ok. 2600-2800 zł od osoby.

Ucząc tańca, robimy to, co kochamy, a a fakt, że ludzie z tak odległego zakątka świata chcą poznać i kultywować polskie tradycje taneczne jest niezwykły i zachwycający.

 

 

 

 

 

Agata - 2 lata temu obroniłam dyplom instruktora tańca ludowego z wynikiem celującym, od tego czasu prowadzę zajęcia z tańców polskich w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca Anny Niedźwiedź. Na co dzień jestem też tancerką Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, gdzie prowadziłam grupę studencką. Podczas swojej przygody z tańcem, brałam również udział w turniejach tańców polskich. Prowadzę koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, dzięki którym mają okazję spotkać się "na żywo" ze sztuką i kulturą.

 

 

Mikołaj -  Jestem związany z tańcem od 7 roku życia. Od najmłodszych lat występowałem na scenach w Polsce i na świecie. Moja pasja przerodziła się w działalność zawodową, stąd od 2 lat obejmuję stanowisko Instruktora w Zespole Folklorystycznym "Wielkopolanie". W mojej pracy zajmuję się promocją kultury, organizacją wydarzeń kulturalnych, prowadzeniem koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz nauczaniem tańca w początkującej grupie Zespołu. Za rok będę bronił tytuł Instruktora Tańca Ludowego w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Ponadto od kilkunastu lat jestem uczestnikiem Ogólnopolskich Turniejów Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej, gdzie wraz z moją partnerką zajmuję czołowe miejsca w swojej kategorii.

 

 

 

 

Pieniądze, które uzbieramy przeznaczymy na zakup dwóch biletów lotniczych (w tym momencie ok. 2800 zł/osobę) oraz na  prowizję polakpotrafi. 

 

 

 

Termin realizacji warsztatów - kwiecień 2018. 

Nagrody zrealizujemy po powrocie - czyli w maju, natomiast termin warsztatów/koncertów ustalimy indywidualnie ze wspierającym.

film promocyjny przedstawiający fragment koncertu edukacyjnego

https://www.facebook.com/radosneprzedszkole/videos/1753686448036002/?hc_ref=ARTtrpLtqgp45fuuKFXMJ_C0o4kHMVL6GIuC7qV5V6se1EKU4Lwg9PAtyu6OcCRu6yA

 

Dziękujemy bardzo za wsparcie!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.03.2018 22:10