Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PIX.HOUSE

PIX.HOUSE

Poznań

Tworzymy miejsce dla fotografii, miejsce dla fotografów, miejsce dla CIEBIE!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16993 PLN z 12000 PLN

142 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

141%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2018.

POLSKIE KSIĄŻKI FOTOGRAFICZNE

O projekcie

 

Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie. Osiągneliśmy 100% przed terminem! Jesteście WIELCY


Uruchamiamy CEL 2.0 | 15.000 zł 

Za zebraną kwotę: 

- dofinansujemy wystawę fotografii Adriana Wykrota "NIE" wraz z prezetnacją serii wydawniczej o Polsce (wystawa połączona ze spotkaniami autroskimi w kilku polskich miastach i zagranicą) 

- wyślemy egzemplarze książek do instytucji zajmujących się fotografią w Polsce i na świecie 

 

Pokryjemy: 


- koszty wysyłek

- prowizję dostawcy płatności i portalu Polak Potrafi 


Książki już się drukują! Jeszcze sporo pracy introligatorskiej ale myślimy, że zdążymy na festiwal książek fotograficznych XPRINT (23-25.11.2018). 

 

Celem projektu jest zebranie funduszy na druk fotograficznej serii wydawniczej o Polsce.

 


Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych dla naszej historii czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek.

 


Do współpracy zaprosiliśmy znakomitych fotografów.

 

Serię tworzą dokumentalne projekty o Polsce:

  • książka Adriana Wykroty | NIE

  • seria dzienników fotograficznych / zinów autorstwa:
    Macieja Jeziorka | Fragmenty
    Tomasza Liboski | Odwrót
    Krzyśka Orłowskiego | North America

 

 

Fundacja PIX.HOUSE dobrała zespół osób, które zajęły się projektem książek. Przy publikacjach pracowali między innymi: Bękarty Studio, Filip Springer, Ewa Meissner, Jerzy Piątek, Ieva Austinskaite, Michał Sita, Mariusz Forecki, Adrian Wykrota, Anna Molter, Kamil Czapiewski i Julia Forecka.

Wszystkie prace projektowe były możliwe dzięki pomocy wielu osób, które często wolontaryjnie pomagały przy całej serii. Dzięki wsparciu miasta Poznań  możemy pokryć część kosztów projektowych.

 

 

ZBIERAMY NA DRUK. Chcemy wydać 500 egzemplarzy autorskich książki Adriana Wykroty oraz 500 egzemplarzy każdego z dzienników fotograficznych.

 

 

 

Planowany termin premiery książek 24.11.2018 - festiwal książek fotograficznych XPRINT

 

 

 

NIE | Adrian Wykrota 

Autor zadedykował książkę "tym wszystkim pomiędzy". Fotografie zostały wykonane w naszym kraju w latach 2014 - 2018. Książka przez swoją budowę i projekt będzie pozwalać na ułożenie swojej własnej narracji. Ta wielowątkowa, często absurdalna i nieoczywista Polska może stać się taka jak chcemy - przynajmniej w tej publikacji. Będziecie mogli sami wybrać również tytuł... W albumie znalazła się dokumentacja najnowszych zjawisk, które widzimy na naszych ulicach (prostety za, czy manifestacje przeciw wielu środowisk i grup społecznych), jak i sceny z codzienności. Autorem tesktów do książki jest Jerzy Piątek. Projektem graficznym zajęli się Bękarci. 

 

FRAGMENTY | Maciej Jeziorek 

Sto czternaście dni w podróży. Setki naświetlonych negatywów, tysiące zdjęć, cztery zepsute aparaty, dwa obiektywy, cztery zagubione wężyki, jeden zniszczony statyw, dwie nowe dziury w torbie, zabazgrany notes i mapa z zaznaczoną trasą. Uśrednienie przestrzeni przez geometrię, a potem próba zmierzenia się z rzeczywistością i przefiltrowania jej przez siebie. Polska na obrzeżach – ciągle w procesie, niedokończona – już nie taka jak dwie dekady temu, ale jeszcze nie taka, jaką sobie ją wyśniliśmy. Nigdy nie uda się objąć całości. Pozostają tylko fragmenty. Każdy może z nich ułożyć swoją opowieść. Tekst: Filip Springer

 

ODWRÓT | Tomasz Liboska

Odwrót to w przeważającej mierze wynik ostatnich dwóch lat intensywnej, rowerowej eksploracji regionu. Czasem są to obrzeża aglomeracji, czasem najbliższe sąsiedztwo, a czasem po prostu droga z pracy do domu, która zależnie od humoru wiedzie autora przez Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Rudę Śląską, Katowice, Zabrze, Knurów, Mysłowice. Nie ma tu jednak żadnego planu - Tomasz nie szuka w swoich działaniach regionalnego kontekstu.

"Zdjęcia powstają tam, gdzie akurat jadę i gdzie lubię się zatrzymać, by spojrzeć za siebie".  

 

NORTH AMERICA | Krzysiek Orłowski

North America ​​is a documentary project describing a journey of a photographer (Chris Orlovsky) and a reporter (Jersey Friday) through the northern states of the U.S. The photographic story is arranged in a rather classic manner; a road movie is created. The journey begins somewhere in the state of Idaho and ends at the Wisconsin airport. They cover over 2,500 miles.... 

Zaraz, zaraz... Tekst po angielsku? Książka o Ameryce w serii o Polsce? 
Dlaczego? Myślimy, że koniecznie musicie to sprawdzić wspierając projekt :) 

Projekty serii zinów wykonało studio graficzne Bękarty

Adrian Wykrota - fotograf, dokumentalista, pomysłodawca i współzałożyciel galerii PIX.HOUSE. Urodzony w Ostrowcu Świętokrzyskim, mieszkający w Poznaniu. Pracownik Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Przez kilka lat związany z prasą - fotoreporter Polska Press (Głos Wielkopolski). Członek ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) i kolektywu fotografów ulicznych UNPOSED. Ukończył kulturoznawstwo – medioznawstwo i filologię angielską. Student Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Stypendysta Ministerstwa Kultury, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i miasta Poznań. Uczestnik warsztatów agencji Magnum Photos w Birmingham i Belfaście. W 2014 roku wybrany jednym z 30 najlepszych na świecie fotografów przed 30 przez Magnum Photos. Zwycięzca i finalista wielu konkursów: IPA, Grand Press Photo, BzWBK Press Photo, Lumix Festival, Leica Street Photo, Fotoreporter Roku.

 

Maciej Jeziorek - urodzony w 1973 w Warszawie.  Absolwent studiów teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i Studium Fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juri Gagarina w Warszawie. Wspólzałożyciel agencji Napo Images i Fundacji Napo. Uczestnik Credit Suisse Masterclass for photojournalists from East-Central Europe - Budapeszt w 2004. Pracował dla „Tygodnika Solidarność”, dzienników „Życie”, „Życie Warszawy” i „Polska". Od roku 2002  współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. W 2014 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. 

 

Tomasz Liboska - mieszka w Chorzowie na Górnym Śląsku. Ukończył Antropologię Kultury na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie oraz Instytut Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy). Od ponad 10 lat pracuje nad swoimi projektami na Śląsku. W swoich pracach stara się odkryć jak ludzie żyją w kulturze. Właśnie dlatego tło antropologiczne jest dla niego kluczem. Najważniejsze wystawy: podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie, Hereford Photography Festival, New York Photo Festival. Publikował w Newsweeku, Polityce, VICE.

 

Krzysiek Orłowski - rocznik 83, fotograf. Od lat związany z wrocławskim stowarzyszeniem Nowinart. Jest absolwentem Wyższej szkoły fotografii AFA we Wrocławiu, obecnie studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie w Czechach. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. W fotografii interesuje go człowiek i jego otoczenie. W pracy twórczej ważnym punktem jest dla niego tożsamość, korzenie – to, skąd pochodzimy. Sam jest ze Strzegomia. Od 2018 roku wraz z Piotrem Pytlem prowadzi wydawnictwo zinowe 8991 publishing. Wydają ziny fotograficzne..

 

 

W kwietniu 2015 rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na remont PIX.HOUSE.

Miesięczna akcja na portalu Polak Potrafi zakończyła się sukcesem. Mecenasi miejsca dla fotografii wypracowali 149% normy.

 

 Zebrane pieniądze pozwoliły na sfinansowanie dużej części remontu.

 

 Razem zbudowaliśmy to miejsce!

 

W zeszłym roku zostaliście mecenasami książki i wystawy "I see you" Damiana Chrobaka. Dzięki Waszemu wsparciu (190% normy) udało się! 

 

- książka Adriana Wykroty "NIE" | wsparcie 75 zł lub więcej

 

- zin Macieja Jeziorka „Fragmenty” | wsparcie 35 zł lub więcej

 

- zin Tomasza Liboski „Odwrót” | wsparcie 35 zł lub więcej

 

- zin Krzyśka Orłowskiego „North America” | wsparcie 35 zł lub więcej

- komplet zinów o Polsce | wsparcie 85 zł lub więcej

 

- komplet wszystkich 4 publikacji o Polsce | wsparcie 155 zł lub więcej

 

NAGRODY DODATKOWE: 

- nowa książka Macieja Moskwy "Saraha"  | wsparcie 90 zł lub więcej

 

- książka Michała Adamskiego "Nie mogę przebrnąć przez chaos" w zestawie z kolekcjonerską, oprawioną fotografią z projektu | wsparcie 250zł lub więcej

- książka Kruche medium. Rozmowy o fotografii Macieja Frąckowiaka | wsparcie 35 zł lub więcej

Książka zawiera 13 wywiadów o fotografii i zmianie, które przeprowadził Maciej Frąckowiak z Konradem Pustołą, Krzysztofem Pijarskim, Mariuszem Foreckim, Bogusławem Biegowskim, Cecylią Malik, Wojciechem Wilczykiem, Agnieszką Pajączkowską, Anną Beatą Bohdziewicz, Katarzyną Czarnotą, Pawłem Szypulskim, Krzysztofem Millerem, Michałem Szlagą i Adrianem Wykrotą.  Wywiady podsumowuje tekst Rafała Drozdowskiego.

 

- zestaw książek – „Kruche medium. Rozmowy o fotografii”, „Fotograf poeta. Katastrofa Humanistów” | wsparcie 55 zł lub więcej

 

- książka Mariusza Foreckiego "Człowiek w ciemnych okularach" | wsparcie 130 zł lub więcej

 

-specjalna wersja książki Grzegorza Dembińskiego "Make love not war" (sygnowane książki z numerem 11 lub 12 | wsparcie 150 zł lub więcej  

 - album "Historie fotografii opowiadane w Rybniku" przekazany przez RFF | wsparcie 150 zł lub więcej  


- książka Andrzeja Dobosza z podpisem autora | wsparcie 150 zł lub więcej  - limitowa edycja książki Jacka Foty "PKiN"  | wsparcie 250 zł lub więcej  

 

Wysyłka na terenie Polski jest wliczona w koszt wsparcia. Książki będzie można odebrać także osobiście w galerii PIX.HOUSE w Poznaniu. Dziękujemy za poświęcony czas i Wasze wsparcie! 


jeżeli macie jakieś pytania to tutaj można nas złapać:

mail: galeria@pix.house 

fb: PIX.HOUSE

Media o Twoim projekcie:

Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”

www.fotopolis.pl | 2018-10-23

“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE.

Pomóż w wydaniu serii książek fotograficznych opowiadających o naszym kraju

www.fotopolis.pl | 2018-10-16

PIX.HOUSE potrzebuje Twojej pomocy. Ruszył już wyjątkowy projekt, którego celem jest zebranie odpowiednich funduszy na druk fotograficznej serii wydawniczej o Polsce autorstwa Wykroty, Jeziorka, Liboski i Orłowskiego – cenionych polskich dokumentalistów.

Wesprzyj projekt Pix.House. Ma powstać serię książek o Polsce

fotoblogia.pl | 2018-10-16

Wykrota, Jeziorek, Liboska i Orłowski - fotografowie dokumentaliści chcą wydać serię dzienników opowiadających o naszym kraju. Możesz wesprzeć ich projekt i zakupić jeden, lub wszystkie

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2018 22:10