Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

annnnnna

annnnnna

Olsztyn, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5320 PLN z 5000 PLN

86 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.12.2017.

Polskie kolędy w Nowym Jorku

O projekcie

Nie ma piękniejszych kolęd od polskich- pełnych miłości, ciepła i wiary. Nigdzie indziej nie brzmią tak cudownie jak w rodzinnym gronie. Pragniemy zaśpiewać dla Polonii w Nowym Jorku, aby mogli poczuć się jak w Polsce. Będziemy tam od 13 do 21 grudnia 2017 roku, a więc prze samymi Świętami Bożego Narodzenia. Podczas naszego pobytu tam zaśpiewamy kolędy w takich miejscach jak: Siedziba ONZ, Centrum Polsko-Słowiańskie, Konsulat RP w Nowym Jorku, a także w Klubach Seniora "Krakus" i "Jana Pawła II".

Cantores Varmienses- tak się właśnie nazywamy. Jesteśmy grupą ludzi miłujących wspólne śpiewanie. Od ośmiu lat spotykamy się, ćwiczymy i występujemy dla publiczności w całym kraju i za granicą. Nasz chór składa się z ludzi o róznych zawodach: lekarze, prawnicy, nauczyciele, architekci, urzędnicy, animatorzy kultury i studenci różnych kierunków Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nasz plan prób obejmuje trzy spotkania w tygodniu, ale widujemy się znacznie częściej. Spędzamy ze sobą wakacje, urodziny czy śpiewamy na ślubach naszych chórzystów. Nasze codzienne losy możecie śledzić na naszym fanpage'u.

W naszym programie znajduje się szeroko pojęta klasyka chóralna- od "Requiem d-moll" W. A. Mozarta czy "Te Deum" M. A. Charpentiera przez "Carminę burana" C. Orffa aż do "Zemsty nietoperza" J. Straussa oraz "Skrzypka na dachu" J. Bocka i innych dzieł scenicznych, zarówno wokalno-instrumentalnych jak i czysto wokalnych. A tak śpiewamy: Czwartki u PrezydentaWakacje z uśmiechem czy Jubileusz naszego Istnienia.

Dyrygentem, nauczycielem, a przede wszystkim przyjacielem, jest Benedykt Błoński. To właśnie dzięki niemu jesteśmy rodziną. W tym roku obchodził swoje 35-lecie pracy artystycznej i naukowej. W 2009 roku założył Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie i od tego czasu nam przewodzi.

Nagrody za wsparcie to:

Dozgonna wdzięczność, gorące uściski oraz słodkie całusy

Imienne podziękowanie na Facebooku

Ręcznie wypisany dyplom z podziękowaniami

Mail z podziękowaniami

Wirtualna pocztówka z Nowego Jorku

Film z podziękowaniami i pozdrowieniami z Nowego Jorku

Aktywny udział w próbie otwartej Chóru

Bierny udział w próbie otwartej Chóru

Kameralny koncert Chóru 

Profesjonalne zajęcia z emisji głosu

Dostęp do galerii zdjęć z podróży

Partytura kolęd z podpisami chórzystów

Podziękowania imienne na specjalnym koncercie dla Sponsorów

Wydrukowane zdjęcie chórzystów z dedykacją

Zbieramy na transport z lotniska do i z hostelu, a także na bilety metra już w samym Nowym Jorku. Część kosztów pokrywa Stowarzyszenie "Cantores Varmienses" oraz nasi gospodarze, Związek Śpiewaków Polskich w Ameryce, Okręg Siódmy. Wspierają nas także: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Aktualnie brakuje nam pięciu tysięcy złotych na pokrycie kosztów wynajęcia autokaru, który zawiezie nas z lotniska do hostelu oraz odwiezie w dniu odlotu.

 

 

A to jesteśmy właśnie my!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.12.2017 22:10