Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aleksandra Kruślińska

Aleksandra Kruślińska

Gdańsk

Studentka pedagogiki specjalnej. Czyta książki, słucha Pearl Jamu, piecze muffiny, razem ze swoim mężczyzną włóczy się po opuszczonych miejscach. Jest jednak coś co nie może się równać z niczym innym - pocztówki. To taka jej mała, niegroźna obsesja.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2430 PLN z 2000 PLN

59 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

121%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.12.2014.

Polska Pocztówka

O projekcie

Mam na imię Ola. Jestem z Gdańska i studiuję pedagogikę specjalną. Jestem normalną dziewczyną, z niekonieczie normalnym hobby. Uwielbiam pocztówki i wszystkie sprawy okołopocztówkowe. Marzy mi się sklep z kartkami pocztowymi. 

Fascynuje mnie ta radość po otworzeniu skrzynki i przeczytaniu kilku słów. Wiem, że ktoś postarał się, żeby wybrać dla mnie odpowiedni wzór kartki pocztowej, pomyślał o mnie, poświęcił swój czas, żeby sprawić frajdę. Ma to w sobie tak dużo uroku, że nie sposób go nie docenić.  Jest dużo bardziej osobiste niż SMS czy e-mail.  Zaraziłam juz kilka osób miłością do pocztówek. Teraz chciałabym zarazić całą Polskę. Płyty winylowe i aparaty analogowe wracają do łask, dlaczego by nie dać szansy starej, poczciwej kartce pocztowej?

 

W sklepach nie ma dużego wyboru kartek pocztowych, kilka wzorów przedstawiających pare najbardziej znanych zabytków z większych miast, kilka imieninowych propozycji i cała gama tych świątecznych, pokrytych brokatem. Chciałabym, aby powstało miejsce na skalę światową.

Głównym celem projektu jest wydrukowanie pocztówek,

takich, które nie są dostępne w Polsce. 

 

Chciałabym też skupić się na naszych dobrach narodowych. Co ciekawe, a jednocześnie przerażające - pocztówka z polską flagą, godłem, wizerunkiem Fryderyka Chopina, Mikołaja Kopernika, Wisławy Szymborskiej, Adama Małysza i wielu innych znanych Polaków jest właściwie nieosiągalna.

Bardzo chciałabym to zmienić.

 

Ja, podobnie jak blisko 25 000 innych Polaków korzystam z serwisu

postcrossing.com, który umożliwia wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego

świata. Mój pomysł spotkał się z pozytywną reakcją w środowisku postcrosserów,

co daje mi pewność, że „Polskie Pocztówki” będą wysyłane w najdalsze zakątki

świata, a co za tym idzie, informacje o naszych dobrach narodowych dotrą do

szerokiego grona odbiorców.

 

Dzięki postcrossingowi wiem gdzie, jakie oraz w jakiej cenie pocztówki można znaleźć. Na tle innych narodów nasza oferta nie prezentuje się dobrze (zamieszczone niżej skany przedstawiają kartki pocztowe, które dotarły do mnie z różnych miejsc świata).

        

        

Od kilku lat ten plan siedział w mojej głowie. Teraz poczułam, że jest szansa, żeby go zrealizować. Otrzymałam sporo wiadomości od osób rysujących, robiących zdjęcia itp., które chętnie podzielą się swoimi pracami i będę mogła je wykorzystać w zamian za umieszczenie ich nazwiska na odwrocie kartki.

Ludzie, którzy mają styczność z postcrossingiem dobrze wiedzą, że znalezienie pocztówki z kubkiem herbaty, ślimakiem, świeczką czy wiewiórką graniczy z cudem. 

Fajnie byłoby móc zaprezentować osobie z Chin jak wygląda oscypek, do Stanów Zjednoczonych wysłać kartkę z bocianem, a mieszkańcowi Australii przedstawić nasze piękne krajobrazy. 

           

Polska wersja crowdfundingu to finansowanie społecznościowe. Oznacza to, że każda chętna osoba może pomóc. Duża ilość przekazanych małych kwot może stworzyć naprawdę pokaźną sumę, a mi da świadomość, że wiele osób popiera mój pomysł.  

Polska Pocztówka to nie tylko ja. Mam obok siebie ludzi, którzy bardzo mnie wspierają, pomagają w realizacji projektu. Nie poradziłabym sobie bez osób odpowiedzialnych za stronę internetową czy grafikę. Tych, którzy podpowiadają mi masę pomysłów oraz takich, którzy dodają mi otuchy i popychają do działania. Razem osiągneliśmy już bardzo dużo, teraz brakuje nam tylko funduszy, żeby wydrukować pierwszą partię kartek. 

Zarówno ja, jak i moi przyjaciele, którzy pomagają mi przy realizacji projektu, jesteśmy studentami. Uzbieraliśmy już pewną sumę pieniędzy, ale niestety jest ona zbyt mała w stosunku do ogromu naszych pomysłów i chęci do działania.

Teraz oddaję wszystko w Wasze ręce. Proszę o wsparcie. Każdy z Was może pomóc, bo liczy się nawet najmniejsza kwota.

 

 zebrałam dużą pulę zdjęć i grafik, które wykorzystam do produkcji pocztówek

sklep internetowy Polska Pocztówka jest w przygotowaniu

 mam wsparcie masy życzliwych ludzi

 

 zostaną wyprodukowane wyjątkowe pocztówki

 tradycyjna korespondencja będzie miała szansę powrócić w pięknym stylu

 spełnisz moje marzenie, a tym samym sprawisz, że na świecie będzie o jednego szczęśliwego człowieka więcej :) 

 

Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na wydrukowanie pierwszej partii pocztówek.

Kwota, którą chcę uzbierać pozwoli na wydrukowanie 32 wzorów pocztówek.

Nadwyżka zostanie wykorzystana na wydrukowanie większych ilości!

Więcej wzorów i więcej sztuk.

Im więcej pieniędzy uzbieramy tym więcej pocztówek wejdzie do oferty!

 

Oto kilka przykładów, które chciałabym wydrukować jako pierwsze:

   

   

    

Ale też takie kategorie jak:

pocztówki historyczne, wizerunki królów, zespoły, aktorzy, mapy, potrawy, ludzie, abstrakcje, filmy, kreskówki, słodycze, sporty, motoryzacja, produkty, miejsca, budowle, święta, natura, militaria, kosmos i wiele, wiele więcej...

 

chcę cały czas utrzymywać kontakt z klientami, brać pod uwagę ich zdanie, spełniać ich potrzeby i wprowadzać coraz to nowe wzory, których brak zauważą

 


   

 Po prawej stronie znajduje się lista nagród, wybierz tę którą chcesz otrzymać, a następnie kliknij przycisk „Wesprzyj projekt”, dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami. Możesz wspomóc projekt wybraną przez siebie kwotą, w zamian otrzymując dozgonną wdzięczność  oraz atrakcyjne prezenty!

 

 Przekonaj swoich znajomych, aby oni także wsparli projekt.

 

 Poinformuj znane Ci osoby prowadzące blogi, strony, fanpage na Facebook'u o projekcie, im więcej osób dowie się o Polskiej Pocztówce tym większa szansa, że się uda!

 

 

Masz szansę zdobyć atrakcyjne nagrody! 

 

własnoręcznie wykonana zakładka do książki 

   

 

 

 magnes z naszą grafiką :)

Nagrody będą wysyłane pocztą, mozliwy jest też odbiór osobisty w Gdańsku :) 

 

Polska Pocztówka na Facebook'u

Nasze wydarzenie na Facebook'u

 

 Pomagają nam :)

 Przedsiębiorczy student - Trójmiasto

 
 
 
 
Patronat medialny
 
 
 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.12.2014 15:03