Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

IceAngel

IceAngel

Lublin

Ja w kliku słowach?
Zwariowana i ambitna dziewczyna ;)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5908 PLN z 4000 PLN

34 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

147%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2011.

Polska Miss podbije USA!

O projekcie

Uda się? Nie uda się?

Motto „Audiatur et altera pars” Wergiliusza najpełniej oddaje to, co się dzieje w moim życiu. Nazywam się Monika Szymanek, nie słyszę od urodzenia i jestem studentką Prawa i Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Otworzyła się przede mną ogromna szansa - jako ViceMiss Polski Osób Niesłyszących dostałam zaproszenie reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej konkursu piękności Miss Deaf International, który odbędzie się 10 lipca w Orlando w USA. Jest to bardzo prestiżowe wydarzenie, a tym samym wspaniała okazja do promocji Polski, Lublina oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wybory Miss Osób Niesłyszących nie różnią się od tych organizowanych dla słyszących niczym poza prezentacją w czasie której uczestniczka prezentuje swoje talenty. 

Jak to wszystko się zaczęło?
W wieku 8 miesięcy wykryto u mnie wadę słuchu. Od tego momentu aż do 15 roku życia przechodziłam rehabilitację, dzięki której płynnie mówię. Proces był długotrwały, pełny poświęceń i wyrzeczeń. Kiedy inne dzieci się bawiły, ja spędzałam godziny na nauce mowy z rodzicami, logopedami i pedagogami. Jednak opłaciły się wszystkie trudy, gdyż jestem teraz w pełni funkcjonalną jednostką w społeczeństwie :)

Wspomnienia
Niedawno spotkałam się z dziennikarką Radia Lublin, dzięki której mogłam posłuchać mojej pierwszej audycji radiowej. Przeprowadziła ją ze mną przed laty pani Anna Kaczkowska, kiedy byłam małym szkrabkiem. Słuchanie tej audycji przypomniało mi  jak ciężko było nauczyć się mówić… To nie było takie proste jak może Wam się wydawać, nie miałam wzorca, musiałam uczyć się podstaw, nie słyszałam wszystkiego, ogólnie nie było łatwo. Musiałam wydobyć z siebie dźwięki, ułożyć odpowiednio język, wyartykułować słowa. Ale skoro pokonałam, skoro udowodniłam, że potrafię, skoro to mi się udało - to dlaczego inne marzenia miałyby się nie spełnić…? 

Wielką radością w tych chwilach było dla mnie łyżwiarstwo figurowe i nadal pełni taką rolę. W okresie zimowym trenuję pod okiem Doroty Pieńkoś, Vicemistrzyni Europy Juniorów. Sport ten okazał się moją największą pasją, której jestem ogromnie wierna, gdyż dzięki temu odnalazłam swoje miejsce na ziemi. Nigdy nie zapomnę wszystkich radości, euforii związanych z tym sportem. Dodatkowo trenuję pływanie. W maju zdobyłam dwa medale- złoty i srebrny na VII Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych w Poznaniu dzięki ostrym treningom, które zafundowała mi mgr Agnieszka Sokół-Siwa ;) Uwielbiam też snowboard. To nie wszystko, ale zanudzać już nie chcę ;)

Jestem dumna z tego co osiągnęłam, jednak nigdy nie spocznę na laurach, gdyż ambitna ze mnie osóbka ;)  Chciałabym dumnie reprezentować swoją uczelnię oraz Polskę na konkursie międzynarodowym w USA lecz potrzebuję pomocy innych osób, gdyż tym razem moja determinacja nie wystarczy do osiągnięcia celu. Organizator nie zapewnia przelotu, wizy oraz opłaty rekrutacyjnej, dlatego szukam pomocy ludzi dobrej woli.

Czasu jest naprawdę mało, jednak mam silną wiarę w to, że przy odrobinie chęci ze strony innych- zrealizuję swoje największe jak do tej pory marzenie. Potrzebuję około 5 000 zł. Zdaję sobie sprawę, że kwota jest ogromna, jednak myślę, że im bardziej jest coś trudnego do zdobycia i im więcej sił staje naprzeciwko- tym bardziej człowiek się stara i konsekwentnie oraz uparcie dąży do celu.

Bo w życiu zawsze toczymy walki, ja… o zrealizowanie jednej jedynej szansy, która nigdy się nie powtórzy :)

Przesyłam linki - poniżej :)

** TVP Lublin 6 stycznia 2011 http://www.tvp.pl/lublin/reportaze/zdarzenia-magazyn-reporterow/wideo/6-stycznia-2011/3748503

** TVP2 Pytanie na śniadanie 13.02.2011 http://www.youtube.com/watch?v=BfWlnMFkajA

** TVP1 Celownik 16.05.2011 http://www.youtube.com/watch?v=DiV0iFe-wFAModel finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2011 16:04