Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Polska Ekspedycja Amazońska

Polska Ekspedycja Amazońska

Poznań, Polska

Polska Ekspedycja Amazońska to przedsięwzięcie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Czysty Świat” z siedzibą w Poznaniu we współpracy z boliwijskim Ministerstwem Kultury. Projekt ten ma na celu ochronę dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego amazońskiej części Boliwii. Organizatorzy współpracując z jednostkami uniwersyteckimi, rządowymi i fundacjami międzynarodowymi prowadzą wykopaliska archeologiczne w słabo rozpoznanej strefie doliny rzeki Beni oraz badania przyrodnicze obszaru. Od 2004r. prowadzone są badania wykopaliskowe na przed-hiszpańskim stanowisku Uaua-uno (prowincja José Balliván, departament Beni), położonym na skraju sawann Llanos de Mojos, nad rzeką Beni. Odkryto tam cmentarzysko oraz liczne ślady osadnictwa sięgającego połowy I tys. n.e. Prace mają głównie charakter ratowniczy. Prowadzone są także rekonesanse archeologiczne na okolicznych stanowiskach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2251 PLN z 60000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.06.2016.

Polska Ekspedycja Amazońska

O projekcie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Transtrabant - Trabantami i Maluchem przez Australię - spotkanie z podróżnikami

www.viapoland.com | 2016-05-10

Podkarpackie: W maju gościem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Marcin Obałek z prelekcją „Transtrabant - Trabantami i Maluchem przez Australię”. Podczas spotkania podróżnik podzieli się wrażeniami z udziału w australijskim etapie międzynarodowej wyprawy na antypody. Grupa składająca się z dziewięciu osób z Czech, Słowacji i Polski, zasiadła za sterami żółtych pojazdów z minionych dekad: dwóch trabantów, fiata 126p i dwóch motocykli.

Transtrabant - Trabantami i Maluchem przez Australię - zapraszamy na kolejne spotkanie z podróżnikami

www.krosno.pl | 2016-05-05

W maju gościem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Marcin Obałek z prelekcją „Transtrabant - Trabantami i Maluchem przez Australię”.

Trabantami i Maluchem przez Australię - spotkanie z podróżnikiem

www.krosnocity.pl | 2016-05-05

W maju gościem krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Marcin Obałek. Wystąpi on z prelekcją pt. "Transtrabant - Trabantami i maluchem przez Australię".

Trabantami i Maluchem przez Australię - prelekcja

www.krosno24.pl | 2016-05-05

W maju gościem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5) będzie Marcin Obałek z prelekcją "Transtrabant - Trabantami i Maluchem przez Australię". Spotkanie odbędzie się 16 maja 2016 (poniedziałek) o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Kolejne spotkanie Klubu Podróżników ToTuToTam już 4 maja

wrotapodlasia.pl | 2016-05-04

Łapiąc nieco oddechu po naszym Podlaskim Festiwalu Kultur i Podróży ToTuToTam, a w zasadzie będąc tuż po ma maratonie festiwalowym i naszych edycji wielkopolskiej (4-9 IV w Pile) oraz małopolskiej ( 22-24 IV w Zatorze), zapraszamy na kolejne spotkanie z podróżnikami w Białymstoku.

Polskie badania archeologiczne w Amazonii boliwijskiej

archeolog.pl | 2016-04-17

„Czaszka zmarłego miała ślady sztucznej deformacji w części czołowej, co było praktyką spotykaną jeszcze w zeszłym wieku np. wśród peruwiańskich Indian Pano (dalecy krewni Takana). Niewątpliwie zmarły należał do miejscowej elity, a obecność bębna może wskazywać, iż pełnił funkcję szamana, gdyż tego typu instrumenty należą zwykle do akcesoriów szamańskich” – pisze na łamach Archeolog.pl Andrzej Karwowski z Polskiej Ekspedycji Amazońskiej. Badania objął patronatem medialnym serwis Archeolog.pl

Z Podlasia do Amazonii. Wesprzyj ekspedycję na Polak Potrafi

bialystok.wyborcza.pl | 2016-04-14

Co ma wspólnego Podlasie z Ameryką Południową? Mieszkający tutaj na co dzień podróżnicy Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek są współorganizatorami Polskiej Ekspedycji Amazońskiej. Ta przedsięwzięcie archeologiczno - przyrodnicze w tym roku kończy 12 lat, a na kolejną wyprawę zbierane są właśnie środki na portalu Polak Potrafi.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.06.2016 12:12