Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Polikultura

Polikultura

Kraków

Polikultura to niezwykły festiwal organizowany przez studentów I roku zarządzania kulturą i mediami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. W maju znów pojawi się na krakowskim Zabłociu, aby przez różne formy działalności kulturalnej i medialnej ukazać jego nowe oblicze.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3692 PLN z 10000 PLN

84 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

36%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.05.2017.

Festiwal Polikultura vol. 5 'O dążeniach niepokornych'

O projekcie

 

 

Jeśli studenci 1. roku zarządzania kulturą i mediami w Instytucie Kultury UJ po raz piąty zapraszają na jedyny festiwal na krakowskim Zabłociu, to wiedz, że coś się dzieje. Temat tegorocznej edycji to “O dążeniach niepokornych”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

 

 

Co roku studenci 1. roku zarządzania kulturą i mediami w Instytucie Kultury UJ zaczynają przygodę ze studiowaniem od doświadczenia tego, jak to jest zostać rzuconymi na głęboką wodę.

Misja: zorganizować festiwal kultury i mediów Polikultura. Festiwal na wysokim poziomie, wartościowy społecznie, artystycznie, kulturowo, na który wstęp zawsze jest i pozostanie wolny, który z roku na rok jest ważniejszym wydarzeniem na kulturalnej mapie Krakowa.

 

W tym roku ci studenci, to my. Nigdy tego nie robiliście? Nauczycie się. Nie wiecie od czego zacząć? Po prostu zacznijcie. Nie macie pieniędzy? Pozyskajcie. Dacie radę!

 

Podjęliśmy wyzwanie, a teraz - potrzebujemy Twojej pomocy!

 

 

Przez cały rok zorganizowaliśmy 20 wydarzeń fundraisingowych, w trakcie których zarabialiśmy własną pracą i pomysłami na festiwal. Udało nam się pozyskać kilku sponsorów. Udało nam się nawet zdobyć co nieco dzięki napisanym wnioskom. Ciężka praca, nieprzespane noce, ogromny wysiłek, burze mózgów, czas - to nasz wkład w festiwal. Ale, bądźmy szczerzy, pieniędzy wciąż nie mamy tyle, ile trzeba, więc jeśli chcemy zrealizować festiwal, jaki sobie wymarzyliśmy, potrzebujemy Twojej życzliwości.

Sami podnieśliśmy sobie poprzeczkę - nie chcemy być nudni, chcemy być sobą, stąd też tegoroczne hasło O dążeniach niepokornych. 120 organizatorów przygotowuje 10 wydarzeń, które są ich własną oraz przygotowaną we współpracy z zaproszonymi gośćmi interpretacją tematu festiwalu.

 

 

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na przygotowanie niepokornych artystycznych interwencji miejskich w przestrzeni krakowskiego Zabłocia oraz honoraria i gościnę (przejazdy, posiłki, noclegi) dla artystów.

17 maja zaczniemy na Kampusie UJ, a od 18 do 21 maja 2017 roku będziecie mieli okazję zobaczyć krakowskie Zabłocie takim, jakim go jeszcze nigdy nie widzieliście. Przez kilka dni to miejsce stanie się kulturalnym centrum Krakowa. Słowo!

 

 

Każdy z Was zna zapewne zabawne obrazki z internetu, mówiące o tym jak ciężko studentowi przeżyć miesiąc i nie umrzeć z głodu. A czy zdajecie sobie sprawę jak ciężko studentowi przeżyć miesiąc, nie umrzeć z głodu i zorganizować festiwal?

Mamy wielkie plany i chęci, ale samym tym świata niestety nie zwojujemy. Dlatego zwracamy się do Was. Każde działanie się liczy! Możesz się dorzucić? Dzięki! Znasz kogoś kto może się dorzucić? Podrzuć mu link do tej zbiórki! Możesz się podzielić informacją o zbiórce ze znajomymi? Dziękujemy! Dodasz nam otuchy dobrym słowem?

My, 120 studentek i studentów 1. roku zarządzania kulturą i mediami w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, zwracamy się do Was z gorącym apelem:

 

Pozwól nam stworzyć wspaniałe wspomnienia! Prosimy!

 

 

 

 

 

 

Zaczynamy od wystawy memów internetowych, tych znanych i tych, których nie pojmiesz, na Kampusie UJ. To w środę 17 maja. A od czwartku jesteśmy już tylko na Zabłociu.''

Otwieramy festiwal w sali kinowej Fabryki Emalia Oskara Schindlera 18 maja, premierowymi pokazami dwóch dokumentów przygotowanych specjalnie z myślą o Polikulturze. Pierwszy z nich powstał w czasie wyprawy na Kubań w Rosji i opowiada historie żyjących tam obecnie Polaków. Kuba, którego widzicie w załączonym wideo, tak naprawdę zdążył na autobus :) Drugi z filmów jest reportażem o ginących krakowskich zawodach. A po projekcji, spotkanie z twórcami.

 

 

Piątek 19 maja to dzień sztuki i performensu. W Balu odbędzie się wernisaż malarski, w podziemiach Industrialu pokażemy instalację świetlno-typograficzną, a pod wieczór w Starym Podgórzu przyjdzie czas na parakonferencję paranaukową, w trakcie której zobaczycie jak niektórzy profesorzy potrafią rzeczowo celowo mówić od rzeczy :)

Sobota 20 maja to współczesny cyrk, którego gwiazdami będzie teatr ognia Los Fuegos  w otwartej przestrzeni restauracji Zabłocie 13, bez zwierząt, otwarty dla dzieci i rodziców, a po nim, po sąsiedzku niepokorny koncert w alternatywnym Warsztacie na Zabłociu. Będziecie mogli usłyszeć Jakim Cudem, Drekoty, Babu Król oraz Supergirl and Romantic Boys!

 

 

 

ORGANIZATORZY 

KOORDYNATOR PROJEKTU NA POLAK POTRAFI:

Weronika Smal

504-403-419  weronika.smal.uj.@gmail.com

 

ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.05.2017 22:10