Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Piszczatowski

Paweł Piszczatowski

Wiazowna

Literaturoznawca. Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Rady Programowej Stowarzyszenia Na Rzecz Dialogu "Tropinka".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4380 PLN z 8000 PLN

41 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 06.07.2019 22:10

Festiwal poetycki 'Poezja w Puszczy' – III edycja

O projekcie

14 września Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu "Tropinka" już po raz trzeci organizuje dla Was jedyny w swoim rodzaju festiwal poetycki "Poezja w Puszczy".

Na czym polega jego niezwykłość? Przede wszystkim na uroku miejsca, w którym się odbywa: prastary las Puszczy Białowieskiej sprawia, że subtelne poetyckie słowo rezonuje w jego plenerach z niespotykaną siłą, a czytane wśród drzew teksty nabierają nowych znaczeń. Poezja i dzika natura świetnie się uzupełniają. Mogą to potwierdzić wszyscy, którzy mieli okazję gościć na Tropince podczas poprzednich edycji festiwalu.

Także i w tym roku będziemy mieli niezwykłych gości. Nasze zaproszenie przyjęli Urszula Honek, Barbara KlickaJakobe MansztajnJulia Fiedorczuk – twórcy, których nie trzeba przedstawiać miłośnikom współczesnej polskiej liryki, wielokrotnie nagradzani i niezmiennie zaskakujący swoimi nowymi projektami literackimi.

Oprócz tradycyjnej wędrówki po Puszczy, w czasie której nasi goście będą czytali swoje wiersze, Barbara Klicka opowie o swoim entuzjastycznie przyjętym debiucie prozatorskim, czyli wydanej na początku roku powieści "Zdrój". Zwieńczeniem tego niesamowitego dnia będzie koncert w Chacie Kulturalnej przy Dworku Rousseau w Świnorojach k. Narewki.

Żeby to wszystko się jednak udało, potrzebujemy Waszej pomocy. Mamy wprawdzie sponsora, Dworek Rousseau, który zapewni naszym gościom noclegi gratis, ale bez Waszego wsparcia nie będziemy im w stanie zapewnić pokrycia kosztów przyjazdu i wyżywienia w Świnorojach, nie zdołamy wypłacić im honorariów, wypożyczyć sprzętu potrzebnego do organizacji koncertu i pokryć wielu jeszcze mniejszych wydatków związanych z przygotowaniem takiej imprezy.

Dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe, wierząc, że uda się nam i w tym roku wspólnie zrealizować marzenie o tym, by wśród puszczańskich drzew po raz kolejny rozbrzmiała poezja. Wspomagajcie niezależne festiwale, zbierajcie niesamowite nagrody i przybywajcie 14 września do Puszczy!

 

Zapraszamy do śledzenia naszej aktywności na facebooku.

Pytania zamieszczajcie w komentarzach lub kierujcie je mailowo na adres: paulus_p@poczta.onet.pl

 

Z uwagi na charakter nagród (dedykacje i autografy uczestniczek i uczestników festiwalu) będą one wysyłane w drugiej połowie września, po zakończeniu imprezy.