Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Piszczatowski

Paweł Piszczatowski

Wiazowna

Literaturoznawca. Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Rady Programowej Stowarzyszenia Na Rzecz Dialogu "Tropinka".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4380 PLN z 8000 PLN

41 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

54%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.07.2019.

Festiwal poetycki 'Poezja w Puszczy' – III edycja

O projekcie

14 września Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu "Tropinka" już po raz trzeci organizuje dla Was jedyny w swoim rodzaju festiwal poetycki "Poezja w Puszczy".

Na czym polega jego niezwykłość? Przede wszystkim na uroku miejsca, w którym się odbywa: prastary las Puszczy Białowieskiej sprawia, że subtelne poetyckie słowo rezonuje w jego plenerach z niespotykaną siłą, a czytane wśród drzew teksty nabierają nowych znaczeń. Poezja i dzika natura świetnie się uzupełniają. Mogą to potwierdzić wszyscy, którzy mieli okazję gościć na Tropince podczas poprzednich edycji festiwalu.

Także i w tym roku będziemy mieli niezwykłych gości. Nasze zaproszenie przyjęli Urszula Honek, Barbara KlickaJakobe MansztajnJulia Fiedorczuk – twórcy, których nie trzeba przedstawiać miłośnikom współczesnej polskiej liryki, wielokrotnie nagradzani i niezmiennie zaskakujący swoimi nowymi projektami literackimi.

Oprócz tradycyjnej wędrówki po Puszczy, w czasie której nasi goście będą czytali swoje wiersze, Barbara Klicka opowie o swoim entuzjastycznie przyjętym debiucie prozatorskim, czyli wydanej na początku roku powieści "Zdrój". Zwieńczeniem tego niesamowitego dnia będzie koncert w Chacie Kulturalnej przy Dworku Rousseau w Świnorojach k. Narewki.

Żeby to wszystko się jednak udało, potrzebujemy Waszej pomocy. Mamy wprawdzie sponsora, Dworek Rousseau, który zapewni naszym gościom noclegi gratis, ale bez Waszego wsparcia nie będziemy im w stanie zapewnić pokrycia kosztów przyjazdu i wyżywienia w Świnorojach, nie zdołamy wypłacić im honorariów, wypożyczyć sprzętu potrzebnego do organizacji koncertu i pokryć wielu jeszcze mniejszych wydatków związanych z przygotowaniem takiej imprezy.

Dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe, wierząc, że uda się nam i w tym roku wspólnie zrealizować marzenie o tym, by wśród puszczańskich drzew po raz kolejny rozbrzmiała poezja. Wspomagajcie niezależne festiwale, zbierajcie niesamowite nagrody i przybywajcie 14 września do Puszczy!

 

Zapraszamy do śledzenia naszej aktywności na facebooku.

Pytania zamieszczajcie w komentarzach lub kierujcie je mailowo na adres: paulus_p@poczta.onet.pl

 

Z uwagi na charakter nagród (dedykacje i autografy uczestniczek i uczestników festiwalu) będą one wysyłane w drugiej połowie września, po zakończeniu imprezy.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.07.2019 22:10