Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

No Mercy - Marathon po Marzenia

No Mercy - Marathon po Marzenia

Warszawa, Polska

No Mercy to pięć kobiet uprawiających zespołową akrobację spadochronową FS4. W skład teamu wchodzą: Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk, Iwona Raczkiewicz oraz kamerzystka Olimpia Patej. Ich determinacja, oraz wielkie zaangażowanie zadecydowały o powstaniu teamu, który jako pierwszy w historii polskiego spadochroniarstwa został powołany do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

52087 PLN z 50000 PLN

141 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2016.

No Mercy - Marathon po marzenia

O projekcie

MOVIE IN ENGLISH VERSION BELOW

 

Metą naszego „Marathonu po marzenia” jest wrześniowy wyjazd na Spadochronowe Mistrzostwa Świata FAI (Federation Aeronautique Internationale) w Chicago, które są najważniejszymi zawodami spadochronowymi  na świecie.

Sam wyjazd to jednak nie wszystko. Otrzymane od Was wsparcie finansowe pozwoli nam na intensywne i solidne przygotowania, które zwiększą nasze szanse na godną walkę z najlepszymi teamami z całego świata i na zajęcie jak najlepszego miejsca.

Zgromadzone pieniądze pomogą nam spełnić marzenie każdej z nas. Dzięki Wam będziemy miały okazję nie tylko zmierzyć się z najlepszymi skoczkami na świecie, ale przede wszytskim godnie reprezentować nasz kraj w dziedzinie sportu, który cieszy się coraz większą popularnością. To historyczny moment dla Polskiego spadochroniarstwa – do tej pory jeszcze żaden team z nad Wisły nie uczestniczył w Mistrzostwach Świata w zespołowej akrobacji spadochronowej, która jest najbardziej prestiżową dyscypliną sportu spadochronowego.

 

Łączny koszt uczestnictwa w Spadochronowych Mistrzostw Świata FAI w Chicago dla całej drużyny wraz z intensywnymi przygotowywaniami poprzedzającymi wyjazd, a tym samym zwiększającymi nasze szanse na zajęcie jak najlepszego miejsca w rywalizacji z profesjonalnymi zespołami, to ponad 100 000 zł.

Jeden skok dla teamu to koszt około 500 zł. Aby przygotować się do mistrzostw musimy wykonać ich minimum 100.

A więc na same przygotowania potrzebujemy minimum 50 000zł!

Przeloty, zakwaterowanie, wyżywienie oraz opłaty startowe Mistrzostw, to kolejne 50 000zł.

 

Ważne i warte podkreślenia jest to, że pomimo iż jesteśmy oficjalną Kadrą Polski powołaną przez Ministerstwo Sportu za pośrednictwem Aeroklubu Polskiego, za treningi, starty w zawodach, opiekę trenera, bardzo drogi sprzęt musimy płacić z własnych środków i kwot pozyskanych od sponsorów.

Dlatego liczymy, że to dzięki Wam uda nam się spełnić nasze marzenie. Nasz los jest w Waszych rękach! :)

 

No Mercy to pięć aktywnych kobiet, które łączy pasja do podniebnych akrobacji. Ich determinacja, wola walki oraz ogromne zaangażowanie zadecydowały o powstaniu drużyny zespołowej akrobacji spadochronowej (FS4 – czyli formation skydiving w zespole czteroosobowym)  która już w drugim sezonie istnienia znalazła się w I dziesiątce  Światowego Rankingu Najlepszych Tunelowych Zespołów Kobiecych (NSL) w tej dyscyplinie.

No Mercy, to nie tylko zgrana drużyna sportowa. To przede wszystkim wspaniałe, silne i odważne kobiety, które wiedzą czego chcą i nie boją się sięgać po własne marzenia.

www.facebook.com/4nomercy

www.teamnomercy.pl/

 

 

Maja Ważniewicz

Maja związana jest z lotnictwem od 20 lat. Oddała ponad 1500 skoków ze spadochronem, w tym około 200 jako skysurfing. Zapewne możecie kojarzyć reklamę TP SA, w której to kobieta skoczyła ze spadochronem i z deską… to właśnie była Maja - posiadaczka rekordu Polski kobiet z 34-WAY i rekordu Polski 100-WAY (skoki w dużych formacjach wykonywanych w wolnych spadaniu, tzw. „Big Way”)brązowa medalistka Mistrzostw Polski w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 w 2014, brązowa medalistka Mistrzostw Europy  2015 w kategorii zespołów kobiecych, oraz wielokrotna mistrzyni w snowboardowym slalomie gigancie. Jej hobby oprócz skoków spadochronowych to jazda na nartach, snowboardzie i gra na pianinie.

 

Kinga Komorowska

Kinga ma ogromną pasję do nauczania i coachingu. Z zawodu jest nauczycielką angielskiego, z zamiłowania – instruktorem spadochronowym. Na swoim koncie ma już ponad 1350 skoków i jest aktywnym członkiem  Aeroklubu Poznańskiego i szkoły spadochronowej Skylive. Jak sama o sobie mówi, nie może żyć bez kawy i wina. No i bez skoków oczywiście. Kinga jest wielokrotną rekordzistką Polski w dużych formacjach spadochronowych „Big Way”; pobiła rekord Polski kobiet z 34-WAY i rekord Polski FS 100-WAY. Posiada również brązowy medal Mistrzostw Polski  w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 w 2014, a także brązowy medal Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie, w kategorii zespołów kobiecych.

 

Iwona Raczkiewicz

Iwona jest… oficerem Wojska Polskiego, w którym to reprezentuje lotnictwo, a dokładniej mówiąc spadochroniarstwo. Reprezentuje Polskie Siły Powietrzne w międzynarodowych zawodach spadochronowych jako członek Wojskowej Kadry Polski. Wykonała już ponad 1500 skoków. Iwona jest wielokrotną rekordzistką Polski w dużych formacjach spadochronowych „Big Way”, uczestniczyła w rekordzie kobiet 34-WAY i rekordzie Polski 100-WAY. Jest również brązową medalistką Mistrzostw Polski w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 2014 oraz brązową medalistką Mistrzostw Europy 2015 w kategorii zespołów kobiecych. W wolnym czasie uprawia badminton, a swoją pozytywną energią dzieli się z podopiecznymi fundacji Dr Clown.

 

 

Karina Laszuk

W skydiving zaangażowana jest już ponad 20 lat, a na swoim koncie ma ponad 1700 skoków. Karina - niezwykle łagodna, równocześnie obdarzona niezwykłą siłą i determinacją, nie raz udowodniła swoją niesamowitą wytrwałość w dążeniu do celu. Wielokrotna rekordzistka Polski w dużych formacjach spadochronowych Big Way, zdobyła rekord kobiet 34-WAY i rekord Polski 100-WAY, brązowa medalistka Mistrzostw Polski w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 2014 oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy  2015 w kategorii zespołów kobiecych. Jak sama mówi, gdyby nie mogła skakać zajęłaby się nurkowaniem - to jej druga pasja.

 

Olimpia Patej

Olimpia ze sportem spadochronowym związana jest od 7 lat. Ma ponad 1800 skoków i umiejętność latania w każdej płaszczyźnie. Przez media sportowe została uznana najlepiej latającą kobietą w Polsce. Na pytanie co dają jej skoki cytuje Leonardo Da Vinci „ONCE YOU HAVE TASTED THE TASTE OF SKY, YOU WILL FOREVER LOOK UP”. Jest wielokrotną rekordzistką Polski w dużych formacjach spadochronowych „Big Way”, uczestniczyła w rekordzie kobiet 34-WAY i rekordzie Polski 100-WAY.  Olimpia jest kamerzystką zespołu - to od niej zależy czy dobrze wyjdziemy na zdjęciu czy filmie ;)

 

 

 

Zespołowa akrobacja spadochronowa FS4 to dyscyplina, która wymaga zaangażowania, niezwykłej precyzji, techniki, szybkości, refleksu, pamięci i ogromnego zaplecza doświadczeń. Podczas skoków zadaniem czteroosobowej drużyny jest bowiem prawidłowe zbudowanie jak największej liczby kolejnych, zadanych figur w wyznaczonym czasie 35 sekund. Zawody rozgrywane są zarówno z samolotu, jak i w tunelach aerodynamicznych (w których bardzo dużo trenujemy, gdyż jest to tańsze rozwiązanie niż skoki z samolotu), jednak te najbardziej prestiżowe imprezy są organizowane przy użyciu samolotów. Podczas skoków, nasze zmagania nagrywane są przez lecącą z nami w wolnym spadaniu kamerzystkę, która jest piątym, pełnoprawnym członkiem teamu.

Wykonujemy skoki z wysokości 4000m a to, co najbardziej uwielbiamy to niesamowite widoki, prędkość i precyzja!

 

- II miejsce na Drugich Międzynarodowych Tunelowych Mistrzostwach Polski FlySpot, 2015.

- III miejsce na Mistrzostwach Europy w Holandii w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4, 2015.

- VI miejsce na Tunelowych Mistrzostwach Świata w Pradze, 2015.

- W drugim sezonie istnienia, team No Mercy został sklasyfikowany w I dziesiątce Światowego Rankingu Najlepszych Tunelowych Zespołów Kobiecych w zespołowej akrobacji spadochronowej (liga NSL).

 

Big Way -  rekord Polski 2014

W 2015 roku zostałyśmy zaproszone do udziału w niesamowitej przygodzie, którą zapamiętamy do końca życia! Nasza piątka wzięła udział w biciu Polskiego rekordu w dyscyplinie Big-Way, która polega na budowaniu w powietrzu przez skoczków lecących swobodnie z prędkością przekraczającą 200km/h założonej wcześniej figury.

Utworzenie na niebie formacji stuosobowej jest niezwykłym osiągnięciem,  wymaga bowiem od wszystkich uczestników bardzo dużego doświadczenia i  niezwykłej precyzji w lataniu,  tak by wszyscy biorący udział w budowaniu formacji mogli obdarzyć się największym zaufaniem, a przed organizatorami stawia wyzwanie zapewnienia profesjonalnego zaplecza technicznego, wielu samolotów, doskonałych pilotów, i całej skomplikowanej logistyki.

W ubiegłym roku, wraz z 95 najlepszymi polskimi skoczkami, przyczyniłyśmy się do tego, że Polska znalazła się w dumnej ”8” krajów, którym udało się pobić ten rekord!

 

50 tysięcy - jedziemy na wymarzone Mistrostwa Świata!

55 - 60 tysięcy  - dodatkowe treningi = większe szanse na zwycięstwo!

65 tysięcy - początek kolejnego marzenia, którym na pewno się z Wami podzielimy :)

 

Każda osoba, która pomoże nam wygrać nasz „Marathon po marzenia” otrzyma specjalny upominek. To dzięki Wam Oficjalna Karda Polski będzie miała szansę dumnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej!

 

 

Szczególne podziękowania dla: 

Wokół nas jest coraz większe grono wspierających nas osób, zarażonych naszą pasją, energią, determinacją i radością, w tym nasz przyjaciel i sponsor Emil Lisowski, właściciel firmy Marathon International Logistics, bez którego nie udało by nam się osiągnąć dotychczasowych wyników i stworzyć tak silnej i zgranej drużyny.

oraz: 

 

 

   

 

 

 

ENGLISH VERSION

 

Media o Twoim projekcie:

Przyczyń się do zwycięstwa Kadry Polski!

sophisti.pl | 2016-06-06

Nowy sezon dla oficjalnej kobiecej Kadry Polski, teamu No Mercy, to ogromne wyzwanie. Już we wrześniu br. zespół planuje wystartować w Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI (Federation Aeronautique Internationale) w Chicago, aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie. W tym celu został uruchomiony crowdfundingowy program wsparcia na polakpotrafi.pl, dzięki któremu każdy może przyczynić się do ich zwycięstwa w tej najbardziej prestiżowej imprezie spadochronowej na Świecie!

No Mercy: Marathon po marzenia

lotniczapolska.pl | 2016-05-25

Nowy sezon dla oficjalnej kobiecej Kadry Polski, teamu No Mercy, to ogromne wyzwanie. Już we wrześniu br. zespół planuje wystartować w Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI w Chicago, aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie. W tym celu został uruchomiony crowdfundingowy program wsparcia na polakpotrafi.pl, dzięki któremu każdy może przyczynić się do ich zwycięstwa w tej najbardziej prestiżowej imprezie spadochronowej na świecie!

KOBIECY TEAM SPADOCHRONOWY NO MERCY NIE ZNA SŁOWA „STOP”!

www.milionkobiet.pl | 2016-05-18

Myślałyście, że sporty ekstremalne zarezerwowane są tylko dla mężczyzn? Nic bardziej mylnego! Team No Mercy to grupa 5 kobiet, które uprawiają zespołową akrobację spadochronową FS4. Brzmi ciekawie? To jeszcze nic!

PRZYCZYŃ SIĘ DO ZWYCIĘSTWA KADRY POLSKI ZESPOŁOWEJ AKROBACJI SPADOCHRONOWEJ FS4 NA MŚ W CHICAGO!

www.sport1.pl | 2016-05-18

Już we wrześniu br. zespół planuje wystartować w Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI (Federation Aeronautique Internationale) w Chicago, aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie. W tym celu został uruchomiony crowdfundingowy program wsparcia na polakpotrafi.pl, dzięki któremu każdy może przyczynić się do ich zwycięstwa w tej najbardziej prestiżowej imprezie spadochronowej na Świecie!

Wesprzyj wyjazd Teamu No Mercy na Spadochronowe Mistrzostwa Świata FA

dlapilota.pl | 2016-05-18

Team No Mercy zwrócił się z apelem do wszystkich zainteresowanych o pomoc w zebraniu środków finansowych umożliwiających dofinansowanie wrześniowego wyjazdu na Spadochronowe Mistrzostwa Świata FAI (Federation Aeronautique Internationale) w Chicago, które są najważniejszymi zawodami spadochronowymi na świecie.

Przyczyń się do zwycięstwa Kardy Polski zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 na Mistrzostwach Świata w Chicago!

innews.pl | 2016-05-17

Nowy sezon dla oficjalnej kobiecej Kadry Polski, teamu No Mercy, to ogromne wyzwanie. Już we wrześniu br. zespół planuje wystartować w Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI (Federation Aeronautique Internationale) w Chicago, aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie. W tym celu został uruchomiony crowdfundingowy program wsparcia

Przyczyń się do zwycięstwa No Mercy na Mistrzostwach w Chicago!

www.wiadomosci24.pl | 2016-05-17

Nowy sezon dla oficjalnej kobiecej Kadry Polski, teamu No Mercy, to ogromne wyzwanie. Już we wrześniu br. zespół planuje wystartować w Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI (Federation Aeronautique Internationale) w Chicago.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2016 22:10