Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Gilski

Michał Gilski

Poznań, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1390 PLN z 1000 PLN

23 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 18.06.2018 22:10

Podbój stratosfery przez I DM Cichociemni

O projekcie

Cześć,

Jesteśmy drużyną harcerską z Poznania i mamy marzenie o ekspansji naszej działalności w kosmos. Niestety nie jest to takie łatwe, dlatego zaczynamy od podboju stratosfery poprzez wysłanie własnego balonu na 25 km nad powierzchnią Ziemi.

 

Szczegółowy plan projektu:
Pełen plan projektu (link do pliku pdf)

 

Kim jesteśmy

Jesteśmy grupą pasjonatów zrzeszonych w drużynie Cichociemni w szczepie Błękitna XIV z Poznania. Działamy z ponad 40 letnią tradycją i organizujemy różnorodne przedsięwzięcia takie wyjazdy w góry, eksplorowanie starych fortyfikacji czy uprawianie sportów ekstremalnych.

 

Staramy się również promować pamięć o naszych patronach - Cichociemnych, dlatego dwa lata temu wykonanalismy po 3 samodzielne skoki spadochronowe z 800 m. W tym roku postanowiliśmy polecieć jeszcze wyżej z wykorzystaniem bezzałogowego statku.

Opis projektu:

Ideą projektu jest zbudowanie bezzałogowego statku powietrznego wznoszącego się za pomocą napełnionego helem balonu meteorologicznego przez harcerzy z I DM CIchociemni. Na pokładzie planowana jest aparatura związana z dokonywaniem pomiarów parametrów statku w czasie lotu oraz moduł fotograficzny. Planowana wysokość pęknięcia balonu to ok. 25 000 m. Dokładny opis, budżet i specyfikacja techniczna w załączonym pliku pdf.

 

Budżet projektu:

Uzykaliśmy rabat na zakupy potrzebnych materiałów związanych z meteorologią (balon, hel i spadochron) w sklepie https://stacjameteo.com. Po uwzględnieniu tej znizki budżet projketu wygląda następująco:

 

Wydatek Koszt
Balon 300g 109 zł
Spadochron 184 zł
Hel 0,9 m3 334 zł
Sprzęt 510 zł
Kadłub 50 zł
Dostawa 40 zł
Suma 1227 zł

 

Jest to kwota, która pozwoli nam w pełni zrealizować projekt. Uzbierana niższa kwota sprawi, że zostanie użyte mniej sprzętu pomiarowego, a większa pozwoli nam na lepszą jakość tego sprzętu.

 

Środki uzyskane powyżej kwoty celu zostaną przeznaczone na wykorzystanie w projekcie narządów pomiarowych lepszej jakości, zwiększając szanse pełnego sukcesu projektu.

 

Cele edukacyjne Celami edukacyjnymi projektu są:

•wprowadzenie uczestników w tematykę lotów powietrznych w tym związanymi z nimi zjawiskami fizycznymi,

• zdobycie doświadczenia w pracy z nowoczesną technologią (drukarka 3D, projektowanie aplikacji mobilnych, używanie zewnętrznych sensorów),

• zdobycie doświadczenia w organizacji projektów,

• nawiązanie do tradycji drużyny związanej z lotnictwem i spadochroniarstwem mającej na celu szerzenie pamięci o patronach drużyny (Cichociemnych).

 

Termin realizacji:

Przewidywany termin startu to czerwiec 2018. Dokładniejszy termin zależy od zgody Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

 

Kontakt:

Kontakt w sprawie projektu - patrol.balonowy.cichociemni@gmail.com

Kontakt do szczepu - blekitna14.org blekitna14@gmail.com

 

Fanpage na facebooku:

https://www.facebook.com/Blekitna14/