Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

JazdaaPolska

JazdaaPolska

Katowice, Polska

Fundacja wspiera środowisko szeroko rozumianego teatru tańca i teatru fizycznego; wspiera kariery i rozwój tańca poprzez wysokiej jakości programy edukacyjne oraz tworzenie warunków prowadzenia poszukiwań twórczych i realizacje innowacyjnych spektakli. Angażuje się w promowanie zdrowego stylu życia społeczeństwa oraz wspiera podnoszenie standardów jakości społeczeństwa lokalnego przez sztukę; inspiruje do działania i angażuje w proces tworzenia nowych wartości kulturowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

467 PLN z 10000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2018.

"Pod ochroną" - spektakl z osobami niewidomymi

O projekcie

DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIU SFINANSUJEMY DALSZE WARSZTATY DLA NIEWIDOMYCH AKTORÓW I PRZYGOTUJEMY KOLEJNĄ PREMIERĘ SPEKTAKLU

 

 

 

 JAZDAA POLSKA! Fundacja Na Rzecz Młodych Twórców oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Chorzowie ma szansę juz po raz trzeci przeprowadzić warsztaty i przygotować premierę spektkalu z osobami niewidomymi.

 

 

Tak przygotowujemy się do spektakli

 

Warsztaty twórcze "Pod ochroną" oraz przygotowanie spektaklu/wystawy łączącej taniec, teatr tańca i performance, to działanie przeciwdziałające wykluczeniu oraz integrujące z otoczeniem, zakładające współpracę osób z różnymi niepełnosprawnościami w tym niewidomych i niedowidzących z widzącymi twórcami spektaklu. Uczestnicy to podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chorzowie. Misją przewodnią projektu jest rozwój ruchowy i spoleczny naszych aktorów oraz integracja środowiskowa mieszkańców regionu poprzez sztukę (taniec i teatr tańca), której efekt prezentowany będzie na arenie miejskiej, regionalnej i ogólnopolskiej. To lekcja tolerancji w stosunku do osoby niepełnosprawnej, widownia będzie miała szansę zobaczyć alternatywny sposób poruszania się i rozumienia świata przez niepełnosprawnego człowieka. To pokazanie wrażliwości i sprawności w poruszaniu się w przestrzeni, którą osoba niepełnosprawna może odbierać w sposób alternatywny.

 

 

Projekt ten jest kontynuacja działań Tobiasza Sebastiana Berga z osobami niepełnosprawnymi i niewidomymi. Grupa tych samych twórców i niewidomych artystów w 2016 roku przygotowała spektakl

 

 

"Jezioro Łabędzie ?" ( premiera w czerwcu 2016),

 

który jest ciągle eksploatowany na scenie Teatru Rozrywki i cieszy się dużym zainteresowaniem widowni.

 

W 2017 roku dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna udało się rozwijać działania i poszerzyć sferę warsztatową oraz przygotować kolejną premierę spektaklu z uczestnikami pt:

 

"...zwierciadłem...",Premiera wrzesień 2017

 

 

 

podobnie jak wspomniane wyżej "Jezioro łabędzie?" spektakl "...zwierciadłem..." cieszy się zainteresowaniem publiczności i jest dalej pokazywany na scenie w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Na spektakl przychodzą dzieci w wieku szkolnym wraz za nauczycielami, po spektaklu odbywają się moderowane rozmowy z niepełnosprawnymi aktorami, dzieci mogą zintegrować się z twórcami i poszerzyć swoją tolerancję. Spektakl posiada także szerokie zainteresowanie wśród widowni niepełnosprawnej, którzy utożsamiają się z aktorami na scenie.

 

jak widać, na każdym spektkalu mamy pełną widwnie

 

Wszystko to sprawia, że teatr wspiera działania integrujące mieszkańców Śląska. Nasi podopieczni z WTZ w Chorzowie czekają już na warsztaty i kolejną premierę spektaklu, z roku na rok dzięki naszym staraniom i warsztatom uczestnicy rozwijają się fizycznie i intelektualnie tym samym integrując się ze społeczeństwem i środowiskiem ich otaczającym.

 

 

 

reżyseria/choregrafia: Tobiasz Sebastian Berg
choreografia /warsztaty / asystent: Amanda Barnaś,
muzyka: Kamil Tuszyński
produkcja: Aleksandra Gajewska, Anna Gamrot, Jazdaa Polska! Fundacja na rzecz młodych twórców

 

 

Abyśmy mogli pozyskać i rozliczyć środki pochodzące z kasy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Chorzów potrzebujemy wkładu własnego. Mamy zabespieczone już 10 tys zł jednak brakuje nam jeszcze 10000 zł do należytego przeporwadzenia działania. Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby dalej tworzyć i przygotować wyjątkowy spektakl

 

 

Całkowity koszt projektu to 80 tys zł.

Za te pieniadze :

- przeprowadzimy 150 warsztatów trwajacych półtorej godizny każdy

- przeprowadzimy próby do spektkalu

- przygotujemy premierę spektkalu

- zakupimy kostiumy

- zakupimy materiały do scenografii oraz koszt jej wykonania

- zapłacimy wynajem sceny w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

- zapłacimy za materiały promocyjne i plakaty

- przeprowadzimy dobrą reklamę i pormocję

 

 

 

W ubiegłych latach nasze działania z niewidomymi i niepełnosprawnymi aktorami uzyskały wsparcie:

- Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

- Narodowego Centrum Kultury

- Marszałka Województwa Śląskiego

- Prezydenta Miasta Chorzów
- oraz naszych sponsorów

 

 

JEST NAS SPORA GRUPA  

- 16 AKTORÓW

- 1 REŻYSER I RESZTA EKIPY,

- NASI PARTNERZY I SPONSORZY

 

RAZEM MOZEMY WIELE ZROBIĆ ALE POTRZEBUJEMY TWOJEJ ŻYCZLIWOSCI

 

 

 

 

Więcej informacji

- mail: info@jazdaapolska.pl

- tel: 519 519 551

- facebook :  https://www.facebook.com/jazdaapolska/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2018 22:10