Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agnieszka Lugierska

Agnieszka Lugierska

Poznań, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

marg

marg

Piotr Poznań

Piotr Poznań

Poznań, Polska

barrwa

barrwa

Edinburgh, United Kingdom


293 PLN z 78929 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 22.11.2018 22:10

Pod Dachem - Innowacja

This project is also available in english version. Click here to change language

O projekcie

Celem naszym jest, aby - Pod Dachem - w Ośrodku Jogi przez cały rok było ciepło :-)

 

Pieniądze są zbierane na sfinansowanie nowego dachu dla Ośrodka Praktyki Kundalini Jogi. Nowy dach jest podstawą do zainstalowania w przyszłości fotowoltaicznego, ekologicznego ogrzewania oraz ocieplenia budynku. Gdy będzie nowy dach i ogrzewanie, ośrodek będzie mógł funkcjonować cały rok.  Od ośmiu lat zimą ogrzewany jest tylko kominkiem na drewno i nie jest tutaj wystarczająco ciepło, aby mieszkać i pracować.

O co chodzi z tą innowacją ? 

Moją pracą jest towarzyszenie i pomoc człowiekowi we własnej transformacji, by mógł uświadomić sobie, że istnieje możliwość dotarcia do swojej pierwotnej siły/natury. Jestem przekonana, że każdy z nas, poprzez edukację i doświadczanie, może nauczyć się żyć zdrowo i odczuwać spokój w swoim sercu. I to  właśnie możesz zrobić dla siebie - przemienić swoją świadomość. To ta INNOWACJA :-)

 

Moja historia

Do domu w Tucznie, który zbudowali moi rodzice w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, przeprowadziłam się 8 lat temu. Wtedy jeszcze pracowałam w korporacji i mogłam stopniowo inwestować w to miejsce.

Gdy po trzech latach przyszedł czas na zmianę, podjęłam wyzwanie, zostawiłam pracę w korporacji. Postanowiłam skupić się tylko na mojej pracy jako psychoterapeuta oraz rozpoczęłam szkolenie dla nauczycieli kundalni jogi. To była dobra decyzja, ale miała swoje skutki finansowe, które utrudniały utrzymanie tego miejsca.

W tym czasie w moim sercu pojawił się impuls, aby założyć w tym domu, w małej wsi, w otulinie Puszczy Zielonki, Ośrodek Praktyki Kundalini Jogi. Pomyślałam wtedy: "Jeśli udało mi się do tej pory utrzymać i uchronić to miejsce przed sprzedażą, mogę tutaj nie tylko mieszkać, ale też pracować, praktykować i przekazywać ludziom moją prawdę życiową. Przecież mogę i chcę się dzielić pięknem, spokojem i potencjałem tego miejsca, które już od młodzieńczych lat było dla mnie przestrzenią bezpieczną, dającą radość i ukojenie bycia w naturze."

 

 

I tak dom jest domem dla mojej rodziny i jednocześnie ośrodkiem dla rodziny w szerszym tego słowa znaczeniu, rodziny ludzi. Jest to miejsce doświadczania i rozwoju. W ośrodku każdy poprzez praktykę jogi, edukację oraz bliski kontakt z naturą może odnaleźć spokój oraz równowagę zdrowotną. Do tej pory moja praca i działania przyczyniły się do tego, że joga kundalini jest już rozpoznawalna wsród lokalnej społeczności, a dzięki projektowi "Pod Dachem - Innowacja" otwiera się potencjał na przemianę świadomości na szerszą skalę.

 

Oto osoby, które pomagają i współpracują przy projekcie:)

Magda Gramza, Basia Wesołowska, Alicja Niedbała, Piotr Szaradowski.

  

                                                 

 

 

Twórca projektu

Agnieszka Lugierska Adi Shakti Kaur ukończyłam kurs Nauczycielski Kundalini Yogi według przekazu Yogi Bhajana poziom 1 i 2. Moim nauczycielem jest Shadhana Singh. 

Pracuję jako psychoterapeuta tańcem i ruchem oraz prowadzę prywatny Ośrodek Jogi:

https://www.facebook.com/Joga-O%C5%9Brodek-Praktyki-Kundalini-Jogi-Matecznik-Tuczno-1578432915753260

Ciekawi mnie każdy przejaw istnienia. Jestem zafascynowana pięknem i mądrością ludzkiego ciała. Uwielbiam ruch, taniec, muzykę i śpiew. Od chwili gdy jestem nauczycielem kundalini jogi moje wewnętrzne światło jeszcze jaśniej oświetla drogę.

 

Kontakt

mail: agnieszka_lugierska1@tlen.pl   telefon: 601 591 113

http://www.jogawmateczniku.pl/

 

Kolejne cele akcji

Jeśli zbierze się większa kwota to zostanie przeznaczona na instalacje systemu fotowoltanicznego lub ocieplenie budynku.

 

Punkty w budżecie

Budżet wynosi 78.929 zł - kwota ta uwzględnia wpłatę prowizji dla portalu i opłatę podatku:

  • materiał na dach 29.500 zł
  • robocizna dach 28.800 zł
  • inne + ryzyko 3.000 zł
  • podatek 19% 11.590 zł
  • portal 9,9% 6.039 zł (7,4% polakpotrafi.pl + 2,5 % system płatności)

Termin realizacji wymiany dachu

Prace dekarskie - rozbiórka starej dachówki, impregnacja konstrukcji, zmiana rynien, bezpieczne wejście na dach oraz montaż nowego pokrycia - są zamówione na luty 2019 roku i będa trwać 3 tygodnie. Nie można wyznaczyć dokładnego terminu ze względu na niewiadomą, jaką jest pogoda.

 

Ryzykiem jest opóźnienie prac dekarskich ze względu na warunki atmosferyczne.

 

Termin realizacji nagród rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu projektu do końca grudnia 2018. Kolejny etap realizacji nagród rozpocznie się od marca 2019 gdy prace dekarskie zostaną zakończone. Istnieje możliwość realizacji nagród w okresie zimowym (2 stycznia - 31 marca 2019), poza ośrodkiem, według indywidualnych ustaleń.