Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

DROP.

DROP.

Warszawa, Poland

DROP. to wyjątkowo skuteczny skład koncertowy. Rockowa energia i melodyjny wokal. Stworzony dwa lata temu, zdarzył już mocno zaznaczyć swoja obecność na polskiej scenie muzycznej. Kilka miesięcy od założenia DROP. pojawił się na scenach dwóch dużych polskich festiwali: Jarocin Festiwal 2014 oraz LuxFest 2014. Kolejne wyróżnienie to dwie branżowe nagrody przyznane przez Antyradio i Izabelin Studio, otrzymane w październiku 2014 w ramach The Best Band of Music Lab 2014. Rok 2015 to udział w Eliminacjach do Przystanku Woodstock, zwycięstwo oraz główna nagroda JP Artists Festiwal oraz zwycięstwo w Warsaw Drum Festival.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14319 PLN z 12900 PLN

77 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.05.2016.

DROP. - nagranie debiutanckiej płyty!

O projekcie

Nazywamy się DROP.. Tak, mamy kropkę w nazwie :) Te dwie kropki na końcu pierwszego zdania to nie przypadek. Dwa lata temu spotkaliśmy się by nagrać pierwsze 3 piosenki. Te pierwsze dźwięki sprawiły, że kilka miesięcy później zagraliśmy na Jarocin Festiwal 2014 oraz wygraliśmy główną nagrodę na LuxFest 2014. Naszą muzykę docenili między innymi jurorzy The Best Band of Music Lab 2014, JP Artists Festiwal 2015 oraz Drum Festival 2015. Niespełna rok po założeniu zespołu trafiliśmy do ekskluzywnego grona 24 finalistów Eliminacji do Przystanku Woodstock 2015. Te 2 lata były dla nas czasem dojrzewania, stawania się zespołem, tworzenia materiału i koncertów. Przyszedł moment by podsumować ten okres pierwszą płytą.

Bierzące informacje, info o koncertach i postępach w pracy nad płytą znajdziesz na naszym profilu na Facebooku:
www.facebook.com/houseofdrop/
Płytę zaczęliśmy nagrywać w lutym, w poznańskim Perlazza Studio, u naszego przyjaciela, producenta i muzyka - Przemysława "Perły" Wejmanna. Nagraliśmy już u niego 2 utwory w 2014 roku – „I know” i „Who am I”. Można je znaleźć na naszej pierwszej EPce oraz na naszym kanale YouTube (http://www.youtube.com/user/houseofdrop). Efekty tej współpracy sprawiły, że z wielką radością wróciliśmy do Perlazza Studio by nagrać na żywo 12 piosenek. Tę część nagrań sfinansowaliśmy ze zgromadzonych wcześniej środków.
Praca nad wokalami odbędzie się w legendarnym Izabelin Studio. Andrzej Puczyński, właściciel i założyciel Izabelin Studio, wybitna postać polskiej muzyki rockowej, pomoże nadać ostateczny kształt naszemu nagraniu. To dla nas wyjątkowa okoliczność. Andrzej Puczyński współtworzył artrockową grupę Exodus oraz przyczynił się do sukcesu wielu zespołów polskiej muzyki rockowej, min. Hey, Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Closterkeller, Big Day.

Miks, mastering i produkcja płyty. To chcemy sfinansować dzięki Waszej pomocy. Za waszą pomoc odwdzięczymy się nagrodami, które znajdziecie w sekcji po prawej stronie.


  Kryspin Olszowy - wokal
Wybitny głos i zwierze sceniczne. Czlowiek opowieść. Mocno związany z przyrodą. Z radością oddaje się długim wyprawom rowerowym i spcerom po lesie. Uwielbia czytać. Słowotwórca, który swoimi neologizmami zaraża całe otoczenie. Wraz z Rafałem, współtworzył zespół Voytek, z którym wydali płytę i zagrali kilkaset koncertów.

 

  Rafał Ulicki - gitara
Dusza artystyczna. Muzyk, kompozytor, fotograf i grafik. To w jego głowie kilka lat temu zrodziła się idea, którą teraz rozwija z resztą ekipy - DROP.. Nocny marek. Ma głowę pełną pomysłów i najchętniej nie spałby w ogóle. Głęboko wierzy, że mamy w życiu to o czym myślimy i stara się myśleć tylko o tym na czym mu zależy. Nieustannie przebudowuje swój zestaw gitarowy. W poszukiwaniu konfiguracji doskonałej konstruuje swoje urządzenia.

 

  Adam Zielewski - gitara, wokal
Od zawsze lubił spędzać czas z wiosłem w ręku. Pewnego dnia, tuż po świcie, płynąc jak co dzień kajakiem w górę rzeki, zgubił się w nadwarciańskich mgłach gęstych i białych jak mleko krów pasających się na okolicznych łęgach. Wtedy podobno spotkał samego Jimmiego H.. Pogadali. Wstało słońce, mgły się rozeszły, a on został z białym Stratem i głową pełną dźwięków...

 

  Piotr Pawęska - gitara basowa, wokal
Typ działacza, który nieustannie musi udzielać się muzycznie w wielu projektach. W wieku 18 lat śpiewał piosenki Pearl Jam po pijaku w toalecie, dlatego twierdzi, że grunge to jego druga natura. Prywatnie wielbiciel starych samochodów Volvo i pasjonat historii I Wojny Światowej. Publicznie basista, klawiszowiec, aranżer i specjalista od chórków.

 

  Marcin Kraszewski - perkusja
Postać tajemnicza i zagadkowa. Bogusław Wołoszański polskiej perkusji. Po 10 latach przerwy powrócił do grania. Nie wiadomo czym zajmował się wcześniej. Niektórzy twierdzą, że był ministrem. Drudzy, że członkiem tajnej komórki wojskowej operującej na całym świecie. Jeszcze inni mówią, że był kierowcą rajdowym. On sam nie potwierdza ani nie zaprzecza tym sensacyjnym doniesieniom. Lubi literaturę i dobry melanż.- 8 000 zł - miks i mastering

- 4 900 zł - produkcja pierwszego nakładu płyty
130% założonego budżetu - nadwyżkę przeznaczymy na produkcję teledysku do utworu promującego płytę.

160% założonego budżetu - kolejne 30% nadwyżki przeznaczymy na produkcję drugiego teledysku. 

Wierzymy że idea wzajemnej pomocy jest największą wartością. Składając w całość wsparcie każdego z Was uzyskujemy potencjał, który pozwala nam zrealizować nasz pomysł. My za Wasze wsparcie odwdzięczamy się nagrodami.


Premiera płyt zaplanowana jest na jesień 2016. Do końca 2016 planujemy zrealizować wszystkie nagrody.


 

e-mail: kontakt@drop.rocks
Facebook: www.facebook.com/houseofdrop
YouTube: www.youtube.com/user/houseofdrop
Soundcloud: www.soundcloud.com/houseofdrop

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.05.2016 22:10