Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

olgapotrafi

olgapotrafi

Warszawa

Olga Stopińska - inspiratorka i współtwórczyni zespołu BURÓNKA.
Wokalistka, śpiewaczka, nauczycielka techniki wokalnej, muzykoterapeutka. Kształciła się w klasie wokalistyki estradowej i jazzu, ukończyła Muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczennica Bronisławy Świder i kurpiowskich śpiewaczek ze wsi Bandysie. Jako solistka współpracowała m. in z Teatrem Muzycznym Roma i Teatrem Narodowym. W praktyce muzykoterapeutycznej specjalizuje się w meloterapii (terapii śpiewem). Wykłada Emisję w Śpiewie Ludowym na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Warszawie. Działa na rzecz zachowania tradycji wokalnej Kurpiów z Puszczy Zielonej. Inicjatorka projektów \"Kobziece Śpsiewy\" i \"Kontynuatorki Tradycji\".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9930 PLN z 16500 PLN

86 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

60%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.09.2019.

Płyta zespołu BURÓNKA

O projekcie

 


NAGRYWA PŁYTĘ!

 

Zostańcie mecenasami naszego debiutanckiego albumu!

 

 

BURÓNKA to zespół zrodzony z fascynacji tradycją wokalną Kurpiów z Puszczy Zielonej oraz poszukiwań własnego języka wyrazu. Początek dała Burónce wokalistka, śpiewaczka i muzykoterapeutka Olga Stopińska oraz harmonista - aranżer Mateusz Wachowiak. Do powstającego zespołu zaprosili perkusjonalistę Mateusza Sieradzana. Rok po bardzo udanym debiucie scenicznym, dołączył do nich kontrabasista Mateusz Woźniak i tak narodziła się BURÓNKA w obecnym kształcie. 

 

 

Gramy własne, współczesne interpretacje pieśni kurpiowskich pochodzących przede wszystkim z przekazu ustnego od Mistrzyni Olgi - Bronisławy Świder oraz Śpiewaczek ze wsi Bandysie - Antoniny Deptuły i Marianny Kuty.

 

 

 

O naszej muzyce mówi się, że jest sugestywna, mocna, że stawiamy ścianę dźwięku. Czujemy podobnie. Z głębokim szacunkiem dla tradycji, na nowo opowiadamy historie pełne prawdy o trudach i radościach życia. Pieśni kobiet, od pokoleń śpiewane przez kobiety. Umacniające, pomagające przetrwać, domagające się uwagi.

 

 

Debiutowaliśmy jako trio w roku 2017 na Festiwalu Polskiego Radia Nowa tradycja, zdobywając II nagrodę "za sugestywne przekazanie charakteru pieśni kurpiowskich" oraz niezwykle dla nas ważną nagrodę publiczności "Burza Braw".                                                                        

 

 

Dziś zapraszani jesteśmy do udziału w prestiżowych, międzynarodowych festiwalach world music organizowanych w Polsce, takich jak Dźwięki Północy czy Globaltica. 

 

 

Jesteśmy gotowi "iść w świat".

By wyruszyć w tą podróż, potrzebujemy płyty.

Przygotowania do jej nagrania zostały ukończone.

 

   

 

 

Zwołujemy i pięknie prosimy:

 

Zostańcie mecenasami naszego debiutanckiego albumu  "MAMA BURÓNKA" ! 

 

Do studio planujemy wejść pod koniec października 2019.

Gotową płytę chcielibyśmy podarować Wam na Święta.

 

Zebrane środki przeznaczymy na: 

- nagranie 

- mix i mastering materiału

- druk i tłoczenie płyty 

W sumie potrzebujemy 16,500 zł.

 

O postępach w zbiórce i pracach nad płytą będziemy Was informować na naszym profilu: BURÓNKA FB

 

Dziękujemy za każde wsparcie!

 

Bądźcie z nami!

 

BURÓNKA czyli Olga, Mateusz, Mateusz i Mateusz :) 

 

 

 

W gwarze kurpiowskiej,  "buronka" oznacza tkaninę używaną niegdyś do noszenia dzieci oraz jako kobiece okrycie przed chłodem a poźniej, jako przykrycie na łóżko.   

 

 

Olga Stopińska - wokalistka, śpiewaczka, nauczycielka techniki wokalnej, muzykoterapeutka. Kształciła się w klasie wokalistyki estradowej i jazzu. Ukończyła Muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczennica Bronisławy Świder i kurpiowskich śpiewaczek ze wsi Bandysie. Jako solistka współpracowała m. in z Teatrem Muzycznym Roma i Teatrem Narodowym. W  praktyce muzykoterapeutycznej specjalizuje się w etno-muzykoterapii i meloterapii (terapii śpiewem). Wykłada Emisję w Śpiewie Ludowym na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Warszawie. Działa na rzecz zachowania tradycji wokalnej Kurpiów z Puszczy Zielonej. Inicjatorka projektów "Kobziece Śpsiewy" i "Kontynuatorki Tradycji". Inspiratorka i liderka BURÓNKI.

 

Mateusz Wachowiak - klasycznie wykształcony akordeonista, harmonista, pianista, kompozytor i aranżer. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w dziedzinie muzyki folkowej. Zafascynowany tradycyjną muzyką polską i muzyką bałkańską. Jest muzykiem stale poszukującym i eksperymentującym. Związany z zespołami Bum Bum ORKeSTAR, WoWaKin Trio i BURÓNKA. Jako muzyk i kompozytor współpracuje z teatrami: Dramatycznym, Powszechnym, Kwadrat, Ateneum, Polskim, Och-Tatrem oraz TVP. Współtwórca i główny aranżer utworów BURÓNKI.

 

Mateusz Sieradzan - perkusista samouk. Fascynuje go muzyka korzeni, zwłaszcza muzyka cygańska z różnych rejonów Europy. Jest jednym z kilku muzyków w Polsce grajacych na tapanie (rodzaj bębna powszechnie spotykanego na Bałkanach i w okolicach). Oprócz BURÓNKI, na stałe związany z formacją Bum Bum ORKeSTAR. Jako muzyk sesyjny, współpracuje z wieloma wykonawcami grającymi muzykę świata. Jest również aktywnym ratownikiem medycznym, mężem Ani, Tatą Franka, Stasia, Stefana i Róży.

 

Mateusz Woźniak - wszechstronny, klasycznie wykształcony  kontrabasista wyrażający się poprzez jazz, folk, muzykę klasyczną i rozrywkową. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu. Jako muzyk orkiestrowy oraz solista współpracował m. in z Filharmonią Narodową, Warszawską Operą Kameralną, Filharmonia Kaliską oraz Pan-European Philharmonia. Wraz z zespołami BURÓNKA, Rafał Dubicki Quartet, Tęskno, Czessband, Hania Rani, Jimek, Robert Lipka i Olga Mieleszczuk, występował na najbardziej prestiżowych scenach festiwalowych w Polsce i Europie. 

 

Autorzy naszych zdjęć:

1. "Burónka" -  Łukasz Olszewski

2.  Olga i Bronisława Świder - Olga Stopińska

3.  Portret Olgi - Anna Rezulak

4.  Burónka na Nowej Tradycji - Grzegorz Śledź

5.  Burónka na Dźwiękach Północy - Anna Rezulak

6.  Burónka w ogrodzie - Szymon Sikora 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.09.2019 22:10