Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

NONA

NONA

Cieszyn, Polska

W skład naszego zespołu NONA wchodzą: Justyna Lewandowska (wokal), Jakub Krzysiek (gitara elektryczna), Maciej Słonina (instrumenty perkusyjne). Tworzymy polską muzykę, łącząc brzmienia akustyczne z avant-popowymi. Chcemy uzyskiwać przestrzeń dźwięku, w której każdy odnajdzie trochę ciepła.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3920 PLN z 3000 PLN

49 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

130%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.02.2017.

Debiutancka płyta zespołu NONA

O projekcie

 

Zespół NONA to zestawienie trojga zaprzyjaźnionych, młodych ludzi. W jego skład wchodzą: Justyna Lewandowska, Jakub Krzysiek i Maciej Słonina. Wszyscy mieszkają na terenie Śląska Cieszyńskiego. Zespół tworzy autorską muzykę do własnych tekstów, napisanych w języku polskim. Za wykorzystaniem wokalu, gitary elektrycznej oraz instrumentów perkusyjnych, kreuje akustyczne i avant-popowe brzmienia. W swoich utworach skupia się na wydobywaniu ciepła. NONA definiuje się także jako poszukiwacz przestrzeni dźwięku, której chce doświadczać wraz z odbiorcami, podczas małych, klimatycznych koncertów. Jako debiutujący zespół, zależy mu na zachowaniu niezależności muzycznej.  Członkowie NONY łapią chwilę i cieszą się, gdy nadarzy się okazja to tworzenia. Chcą, żeby wszystkie te czynniki były dla nich podstawą do dalszego działania i rozwoju na rynku muzycznym. 

 Wspólnym doświadczeniem trojga przyjaciół jest uczestnictwo w wydarzeniach takich jak:

  •  Festiwal Słowa w Piosence "FRAZY" 2016 w Poznaniu,
  • Brzmienie do kwadratu w Cieszynie (2016r.),
  • Koncert Walentynkowy na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie ( 2015r., 2016r., 2017r.),
  • lokalne koncerty i przeglądy w Teatrze Elektrycznym i Sali pod Pegazem w Skoczowie, Galerii na Wzgórzu w Bielsku Białej. 

 

(zdjęcia pochodzą ze strony ox.pl, zbiorów Biblioteki Raczyńskich, materiałów Dawida Herdy, Estelli Dandyk)

 

Zespół zarejestrował na żywo dwa autorskie utwory: "W głąb" i "Bohater w działaniu":

 

 

 

Jest wokalistką w zespole NONA i tegoroczną maturzystką II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Napisała wszystkie teksty piosenek, które jak mówi, powstały na podstawie obserwacji zwykłych, codziennych wydarzeń. W ich prostocie odnajduje esencję, którą chce przybliżać słuchaczom w języku polskim. Pragnie także, aby uniwersalizm poruszonych tematów odnalazł cząstkę w każdym z odbiorców.

Justyna związana jest ze Studium wokalno-intrumentalnym Mariusza Śniegulskiego. Wzięła udział w nagraniu płyty formacji Bevin, współpracuje również z Davidem Flyem.

 

Pełni rolę gitarzysty, zachowując swój własny styl i specyfikę gry. Tworzy i aranżuje muzykę do tekstów. Studiuje na PWSZ w Nysie na wydziale jazz i muzyka estradowa- realizacja dzwięku. Zajmuje się utworzeniem jak najlepszych warunków akustycznych podczas koncertów zespołu NONA.

 

Jego domeną są instrumenty perkusyjne, które u niego w domu, obecne były od zawsze. Jego tata i wujek wykonywali własnoręcznie bębny, przez co miał z nimi kontakt od najmłodszych lat. Maciej otrzymał pierwszą perkusję cztery lata temu. Od tego czasu zetknął się już z różnymi gatunkami muzycznymi, koncertując w kilku miejscach Polsce. Uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Cieszynie, ucząc się w klasie razem z Justyną Lewandowską. Jego największą inspiracją jest perkusista Larnell Lewis.

 

Celem zamieszczenia projektu na stronie polakpotrafi.pl jest zebranie kwoty 3000 złotych, w całości przeznaczonej na nagranie płyty (epki) z autorskim materiałem zespołu NONA.

Na płycie znajdzie się sześć utworów polskojęzycznych. Zostaną one zarejestrowane w studiu DMB w Bielsku Białej na początku czerwca 2017 roku. Bielskie studio nagrań dmb powstało w 2009 roku i jest jednym z najprężniej rozwijających się studiów nagraniowych na Śląsku. Dmb to przede wszystkim ludzie z pasją, kochający muzykę i bez reszty oddający się swojej pracy. Dlatego profesjonalna jakość idzie w parze z przystępnymi cenami. Studio czynnie wspiera debiutantów m.in. poprzez zaangażowanie w organizację licznych przeglądów i koncertów młodych zespołów. Dmb realizuje także studyjne wideosesje, które służą jako doskonałe narzędzia promocji twórczości muzyków stawiających pierwsze kroki na ścieżce działalności artystycznej.

Ponadto, zespół NONA odczuwa profesjonalną i domową atmosferę tego miejsca, co wynika z nawiązania wspólnego języka muzycznego z tamtejszym realizatorem dzwięku - p. Dominikiem. Wykonane nagrania staną się podstawą do wypromowania działalności muzycznej zespołu.

 

 

Do zrealizowania całej inicjatywy potrzebne jest wsparcie finansowe. W ciągu 30 dni odbędzie się zbiórka pieniężna na stronie polakpotrafi.pl, dzięki której można będzie wpłacać dowolną kwotę przeznaczoną na cel zespołu NONA. Tutaj każdy gest i złotówka się liczy, gdyż tworzy niezbędną część całości zamierzenia:)

Wspomniana strona crowdfundingowa polakpotrafi.pl to dla zespołu baza do wykonania kroku milowego w swoim debiucie. Daje ona szansę na zrealizowanie marzenia NONY i trafienia w szerszy krąg odbiorców w Polsce.

 

W czasie trwania akcji odbędą się koncerty na Śląsku, w ramach promocji projektu:

 

 

Ryzyko niepowodzenia akcji opiera się na niedostatecznej ilości zebranych środków w ciągu określonego czasu. W takim wypadku, pieniądze zostaną odesłane na konta wspierających po zakończeniu czasu trwania akcji.

 Zespół NONA prosi zatem o wsparcie. :) Z góry dziękuje za poświęcenie uwagi, wpłacane kwoty i okazanie pomocy dla początkującego zespołu. :)

 

 

 

 

Za poszczególną, wpłaconą kwotę, trafi do Państwa rąk specjalna nagroda, którą przygotował zespół NONA. Każda z nich opisana jest w kolumnie ulokowanej w górnej, prawej stronie projektu. W urządzeniach mobilnych nagrody widoczne są na samym dole strony.

 

 

Więcej informacji na temat działania zespołu można uzyskać na stronach:

https://www.facebook.com/projektnona/

https://www.instagram.com/nonaprojekt/

W przypadku chęci skontaktowania się z zespołem, do Państwa dyspozycji udostępniony jest:

Mail: projekt.nona@gmail.com

Telefon: 502 856 217

 

Patronatem medialnym objęli akcję NONY następujący patroni, którym należą się wielkie podziękowania za wsparcie:

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.02.2017 22:10