Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ewelina Lichman

Ewelina Lichman

Gryfów Śląski

Witam Serdecznie
Nazywam się Ewelina Lichman jestem muzykiem i kompozytorem.
Tworzę muzykę filmową, gram na skrzypcach wiolonczeli i gitarze.kocham zwierzęta i dzieci z tej miłości zrodził się pomysł audycji muzycznych.Razem z Bodziem prowadzimy
audycje dla dzieci na kanale YouTube pod tytułem Tajniki muzyki i smyki.Muzyka, teksty,bajki, zagadki, są mojego autorstwa. Marzeniem naszym jest płyta, na której będą informacje o muzyce,dźwiękach, instrumentach, piosenki, zagadki.
Zapraszamy do obejrzenia audycji i za sponsorowania, naszego projektu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

297 PLN z 6500 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.01.2015.

Ewelina Lichman - płyta edukacyjna dla maluchów

O projekcie

Kochani!

Z myślą o wszystkich maluszkach powstały audycje "Tajniki muzyki i smyki". By materiał był latwiej przyswajalny "zatrudniłam" mojego psa Bodzia, który razem ze mną bardzo sugestywnie glównie głosem i cialem pomaga mi w prowadzeniu audycji. Znajdziecice tam, bajki piosenki, opowieśći o muzyce, dzwiękach i instrumentach. Pomóżcie nam wydać płytę z tym materiałem.Pragniemy rozbudzić ciekawość i rozwój muzyczny dzieci, rozwinąć aktywną i twórczą wyobraźnię. Zachęcić do improwizacji i odkrywania. Dzieci to przyszłość, wspierająć nasz projekt współtworzycie mądrą i edukacyjna płytę dla waszych dzieci, liczymy na wasze wsparcie.

 

 

Projekt naszej płyty zawiera piosenki dla dzieci, oraz informcje o instrumentach, dźwiękach jakie z nich płyną. Pomysł jest bardzo ciekawy, bo dzieci słuchając wyobrażają sobie instrumenty - odgadują dźwięki, bawią się poprzez naukę.Całość kończą zagadki dotyczące wcześniejszego materiału. Oczywiście dla dzieci muszą być bajki! Bajeczki dotyczą misia Zbysia.

Miś Zbyś to taki swojski typowo Polski misio, bardzo przyjazny, ciepły. Przygody jakie ma poruszają problemy z jakimi borykają się nasze pociechy -  zachowanie, tolerancja, wzajemna pomoc, bezpieczna zabawa. Maluszki usłyszą tam dźwięki i odgłosy przyrody, lasu, natury, zmieniających się pór roku. Bajki z morałem. Większość dzieci może się utożsamiać z głównym bohaterem, lub z którymś z przyjaciół Misia.

 

O mnie

Muzyka jest ze mną od zawsze. Gram na skrzypcach, wiolonczeli i gitarze. Uwielbiam tworzyć muzykę. Zatapiać się w dźwiękach. To jasny przejrzysty przekaz. Muzyka to język wszechświata, najpiękniejszy jaki znam.

"Muzyka jest stenografią uczuć" - jak mawiał Lew Mikołajewicz Tołstoj - trudno o trafniejsze określenie. Tworzę muzykę filmową, piosenki dla dzieci, piszę bajki, komponuję kołysanki. Współpracuję z artystami z rożnych dziedzin sztuki, malarzy poetów, rzeźbiarzy. Ilustruje muzyczne wiersze. W głębi duszy sama jestem po trosze dzieckiem i tworzenie właśnie dla nich jest mi bardzo bliskie.

Wydałam płyty z bajkami i kołysankami. "Kołysanki z Tęczowych barw" wydane przez wydawnictwo z Krakowa. Skrzypce, wioloczela, gitara, to temat w którym odnajduje siebie z dziecinstwa. Sama piszę muzykę i teksty. Pracuję z wspaniałymi muzykami, na których zawsze mogę liczyć.

 

 

 

 

Muzyka filmowa to zupełnie inna bajka, tu liczą się emocje iprzekazanie ich poprzez instrument, udzwiękowienie obrazu bywa trudne. Ilustruje muzycznie wiersze, płyty z obrazami.Daleko mi do wielkich tego świata ale ja tworzę swój własny z nadzieją ze zostanie doceniony. 

 

 A tak wygląda moja współpraca z Bodziem...

 

 

 

 

 

 

Na co zbieramy?

 

Kwota 6.500 pozwoli nam na przygotowanie materiału do publikacji. Nagrania tego co na razie jest na papierze, poprawek, miksowania i masteringu, oraz na wytłoczenie krążka. Nagranie i mastering pochłoną znaczną część kosztów. Płyta jest przeznaczona dla dzieci, więc istotna jest okładka, dzieci lubią wszystko co kolorowe. Pomysł jest taki, by okładka była papierowa (bezpieczna), by cieszyła wizualnie tak jak treść zawarta na krązku.

Kwota powyżej 10.000 pozwoli na zaprojektowanie gadżetów dla maluszków w formie prezentów, np. kolorowanki z instrumentami w małym formacie, z kolorową wkładką, ktorą będziemy dolączać do płyty, zakup koszulek z logiem naszych audycji - Tajniki muzyki i smyki.

 

 

 Kolejnym naszym celem jest produkcja filmów edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska. Dbałośći o otoczenie wokół nas, miłości do zwierząt. Audycje poprowadzimy z Bodziem w plenerze naszego pięknego górzystego i słynącego z atrakcji turystycznych atrakcji regionu.

Kształcenie dzieci w tym kierunku zaprocentuje na przyszłość świadomośćią elologiczną oraz miłośćią do otaczającego nasz świata i przyrody.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.01.2015 18:06