Dołącz do naszej społeczności!

Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

Kategoria - Muzyka

108%

Postęp

12981 zł

Mamy już

Udany!

Status

O projekcie

PRAWIE JAK NOWI

„Prawie jak nowi” to tytuł najnowszego projektu muzycznego zespołu Dom o Zielonych Progach, nad którym pracujemy od 2015 r.

„Prawie jak nowi” to kilkanaście kompozycji, tych zarówno znanych z serii ostatnich płyt W górach jest wszystko co kocham, jak i zupełnie nowych, wśród których znajdują się zarówno muzyka i teksty autorskie, jak również aranżacje dźwiękowe do wierszy poetów zaprzyjaźnionych z zespołem, goszczących już wcześniej w naszych projektach, takich jak Wiesława Kwinto-Koczan, Jarosław Kochanowski czy Kaźmierz Węgrzyn.

Jako zespół Dom o Zielonych Progach tworząc materiał do obecnego projektu podążamy nową, coraz bardziej odważną muzyczną drogą, otwierając się na mocne brzmienia z pogranicza folku, rocka i jazzu i łącząc je z tak uwielbianą przez naszych słuchaczy klasyczną poezją śpiewaną, co daje niespotykany, nieznany naszym dotychczasowym sympatykom efekt, godny uwiecznienia na płycie CD.

Kampania finansowania społecznościowego Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

Kampania finansowania społecznościowego Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

CEL PROJEKTU

Celem niniejszego przedsięwzięcia jest wydanie przez Dom o Zielonych Progach nowej, piątej już płyty.

Płyty, która udokumentuje muzyczny rozwój zespołu.

Płyty, na którą od lat czekamy wraz z naszymi szanownymi słuchaczami i sympatykami.

Płyty, będącej opowieścią, nutowym zapisem życia szeroko pojętych mieszkańców Domu o Zielonych Progach.

O NAS – DOM O ZIELONYCH PROGACH

Dom o Zielonych Progach to grupa istniejąca na poetyckim rynku muzycznym od 15 lat, w trakcie których przewinęło się przez nią wielu muzyków i wokalistów, szczegółowo opisanych na naszej stronie internetowej. Mimo zmian kadrowych zespół nieustannie się rozwija, tworzy i koncertuje, coraz częściej wprowadzając w trakcie koncertów nieplanowane improwizacje muzyczne przenoszące na chwilę słuchaczy z pełnej poetyckich brzmień krainy łagodności do wspomnianej już krainy folku, rocka, a nawet jazzu.

Obecnie zespół występuje w siedmioosobowym, męskim składzie:

WOJTEK SZYMAŃSKI

Kampania finansowania społecznościowego Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

Założyciel i lider zespołu Dom o Zielonych Progach, twórca projektu poetycko-muzycznego W górach jest wszystko co kochamściśle powiązanego z zespołem Dom o Zielonych Progach. Kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista. Prywatnie ojciec Wiktorii i Marcina mieszkający na skraju puszczy pod Wrocławiem. Wielbiciel psów – od lat związany z owczarkami niemieckimi – oraz wędrówek po górach i lasach. Także tych rowerowych.

BARTOSZ "PELTON" ZALEWSKI

Kampania crowdfundingowa Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

Jeden z filarów zespołu Dom o Zielonych Progach. Kompozytor, gitarzysta – również basowy, wokalista. Były członek zespołów "Grupa Pelton", "Brzmienie Ciszy" oraz "U Pana Boga za Piecem". Prywatnie żonaty, ojciec Wojtka i Kuby. Domator kochający górskie podróże w rodzinnym gronie.

MARCIN SKABA

Kampania finansowania społecznościowego Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

Wieloletni członek Domu o Zielonych Progach. Skrzypek o niezwykłej charyzmie scenicznej w nietuzinkowy sposób wydobywający dźwięki ze skrzypiec. Wulkan energii, entuzjasta muzykowania zawsze i wszędzie, niezależnie od pory dnia i nocy, którego styl sceniczny posiada tyle samo zwolenników, co przeciwników. Prawie wokalista z radością śpiewający w swoim własnym języku. Prywatnie żonaty, ojciec Krzysia. Uwielbiany przez najmłodszych pan od muzyki.

JÓZEF RUSINOWSKI

Zbiórka Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

Młody, niezwykle utalentowany muzyk z Przemyśla. Multiinstrumentalista, wirtuoz perkusji i pianina. Słuchacz studiów muzycznych w klasie perkusji Krakowskiej Akademii Muzycznej. Przypadkowy nabytek Domu o Zielonych Progach, obecnie jeden z jego muzycznych filarów. Na co dzień występujący także w innych składach muzycznych, jak m.in. Twoje Niebo, O.S.T.R oraz Krzysztof Iwanieczko.

PAWEŁ HARAŃCZYK

Kampania finansowania społecznościowego Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

Genialny muzyk, pianista, a także aranżer. Dobry duch Domu o Zielonych Progach zaprzyjaźniony z zespołem od lat, dziś ceniony członek podstawowego składu grupy. Współtwórca licznych pozadomowych projektów muzycznych. Na co dzień mieszkaniec Krakowa, związany zawodowo z teatrami. Kawaler.

RAFAŁ CYMBALISTA

Zbiórka Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

Niezastąpiony realizator dźwięku związany z Domem o Zielonych Progach od trzech lat. Znawca i kolekcjoner nowości na rynku sprzętu muzycznego, dzięki którym w trakcie koncertów zespół osiąga wysokiej jakości brzmienie. Prekursor zespołowej mody – inicjator noszenia niebieskich trampek. Żonaty.

WOJCIECH CHUCHLA

Kampania crowdfundingowa Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

Muzyk pochodzący spod Przemyśla, od trzech lat członek Domu o Zielonych Progach. Samouk gitarowy, gitarzysta solowy dzięki któremu zespół zawdzięcza nowe, rockowe brzmienie. Muzykujący także w innych zespołach, m.in. w Grupie Twoje Niebo. Prawie żonaty.

TAK GRAMY

BUDŻET CEL ZBIÓRKI ŚRODKÓW

Wydanie płyty muzycznej jest procesem czasochłonnym i trudnym, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie jego finansowania.

Nad płytą, do której współtworzenia przez jej dofinansowanie serdecznie Was zapraszamy, pracujemy od 2015 r. W tym czasie przygotowaliśmy poetycki materiał muzyczny częściowo Wam znany z ostatnich dwóch płyt (cz. IX i X) serii W górach jest wszystko co kocham, częściowo zupełnie nowy. Zgromadziliśmy również finansowy wkład własny niezbędny do rozpoczęcia realizacji projektu.

Do zakończenia realizacji projektu, planowanego na lipiec 2016 r., brakuje nam około 12 000 zł, które postanowiliśmy zgromadzić dzięki portalowi PolakPotrafi.pl, licząc na Wasze wsparcie. Na kwotę tę składają się następujące koszty:

  • Studio nagrań, mastering - ok. 4000 zł
  • Projekt okładki - ok. 500 zł
  • Wytłoczenie płyt - ok. 6000 zł
  • Pozostałe koszty (transport, prowizja) - ok. 1500 zł

Jeśli dzięki Waszemu wsparciu zdołamy zebrać kwotę wyższą, niż planowana, przeznaczymy ją na następujące cele:

  • 12 000 zł – 18 000 zł – sesja zdjęciowa na potrzeby płyty + teledysk do wybranego utworu.
  • Powyżej 18 000 zł – dofinansowanie nieodpłatnych koncertów granych w górach przez Dom o Zielonych Progach w 2016 r.

 

NAGRODY

Oprócz ogromnej wdzięczności naszym darczyńcom oferujemy również liczne, atrakcyjne nagrody – szczegółowe informacje znajdziecie w opisach obok.

Projekt Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zachęcamy do zapoznania z nami i naszą twórczością – zapraszamy do odwiedzin zespołowego profilu na Facebooku oraz naszej strony internetowej dom.art.pl.

141

Wspierających

12981 zł

Z całkowitej kwoty 12000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 15.07.2016

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

3 utwory zespołu z nowej płyty w mp3 wysłane na maila oraz podziękowanie na stronie zespołu i na profilu FB

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

CD "PRAWIE JAK NOWI" zespołu w mp3, okładka w PDF, wysłana na maila oraz podziękowanie na stronie zespołu i na profilu FB

24 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

CD "PRAWIE JAK NOWI" zespołu z autografami wysłana na wskazany adres wspierającego oraz podziękowanie na stronie zespołu i na profilu FB.

78 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

CD "PRAWIE JAK NOWI" zespołu z autografami wysłana na wskazany adres wspierającego oraz podziękowanie na stronie zespołu, profilu FB. Dodatkowo koszulka z logo zespołu.

21 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

CD "PRAWIE JAK NOWI" zespołu z autografami wysłana na wskazany adres wspierającego oraz podziękowanie na stronie zespołu i na profilu FB. Dodatkowo koszulka i bilet na dowolny koncert zespołu w 2016 roku!

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 250 zł lub więcej!

CD "PRAWIE JAK NOWI" zespołu z autografami wysłana na wskazany adres wspierającego oraz podziękowanie na stronie zespołu i na profilu FB. Dodatkowo komplet wszystkich pozostałych płyt zespołu (było ich 5).

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

CD "PRAWIE JAK NOWI" zespołu z autografami wysłana na wskazany adres wspierającego oraz podziękowanie na stronie zespołu i na profilu FB. Dodatkowo komplet wszystkich pozostałych płyt zespołu (było ich 5) oraz koszulka z logo zespołu oraz bilety na 3 dowolne koncerty w PL!

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

CD "PRAWIE JAK NOWI" zespołu z autografami wysłana na wskazany adres wspierającego oraz podziękowanie na stronie zespołu i na profilu FB. Koszulka z logo zespołu oraz bilet na dowolny koncert w PL! Oraz... pizza dla Cibie i osoby towarzyszącej (+dzieci) przygotowana osobiście przez lidera zespołu. Pizza jest znana w pewnych kręgach :)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

CD "PRAWIE JAK NOWI" zespołu z autografami wysłana na wskazany adres wspierającego oraz podziękowanie na stronie zespołu i na profilu FB. Koszulka z logo zespołu oraz ....koncert duetu Wojciech Szymański, Bartosz Zalewski

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 5000 zł lub więcej!

Koncert zespołu w dowolnym regionie Polski.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10000 zł lub więcej!

Zakładamy, że jesteś filantropem, lubisz nas słuchać, i masz ochotę pójść z nami na piwo. Tak więc w ramach tej nagrody zapraszamy Cię na piwo na całą noc :-)

0 Wspierających

O Projektodawcy

dozp

dozp

Wrocław

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: