Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

dozp

dozp

Wrocław

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12981 PLN z 12000 PLN

141 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2016.

Prawie jak nowi - płyta Domu o Zielonych Progach

O projekcie

PRAWIE JAK NOWI

„Prawie jak nowi” to tytuł najnowszego projektu muzycznego zespołu Dom o Zielonych Progach, nad którym pracujemy od 2015 r.

„Prawie jak nowi” to kilkanaście kompozycji, tych zarówno znanych z serii ostatnich płyt W górach jest wszystko co kocham, jak i zupełnie nowych, wśród których znajdują się zarówno muzyka i teksty autorskie, jak również aranżacje dźwiękowe do wierszy poetów zaprzyjaźnionych z zespołem, goszczących już wcześniej w naszych projektach, takich jak Wiesława Kwinto-Koczan, Jarosław Kochanowski czy Kaźmierz Węgrzyn.

Jako zespół Dom o Zielonych Progach tworząc materiał do obecnego projektu podążamy nową, coraz bardziej odważną muzyczną drogą, otwierając się na mocne brzmienia z pogranicza folku, rocka i jazzu i łącząc je z tak uwielbianą przez naszych słuchaczy klasyczną poezją śpiewaną, co daje niespotykany, nieznany naszym dotychczasowym sympatykom efekt, godny uwiecznienia na płycie CD.

CEL PROJEKTU

Celem niniejszego przedsięwzięcia jest wydanie przez Dom o Zielonych Progach nowej, piątej już płyty.

Płyty, która udokumentuje muzyczny rozwój zespołu.

Płyty, na którą od lat czekamy wraz z naszymi szanownymi słuchaczami i sympatykami.

Płyty, będącej opowieścią, nutowym zapisem życia szeroko pojętych mieszkańców Domu o Zielonych Progach.

O NAS – DOM O ZIELONYCH PROGACH

Dom o Zielonych Progach to grupa istniejąca na poetyckim rynku muzycznym od 15 lat, w trakcie których przewinęło się przez nią wielu muzyków i wokalistów, szczegółowo opisanych na naszej stronie internetowej. Mimo zmian kadrowych zespół nieustannie się rozwija, tworzy i koncertuje, coraz częściej wprowadzając w trakcie koncertów nieplanowane improwizacje muzyczne przenoszące na chwilę słuchaczy z pełnej poetyckich brzmień krainy łagodności do wspomnianej już krainy folku, rocka, a nawet jazzu.

Obecnie zespół występuje w siedmioosobowym, męskim składzie:

WOJTEK SZYMAŃSKI

Założyciel i lider zespołu Dom o Zielonych Progach, twórca projektu poetycko-muzycznego W górach jest wszystko co kochamściśle powiązanego z zespołem Dom o Zielonych Progach. Kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista. Prywatnie ojciec Wiktorii i Marcina mieszkający na skraju puszczy pod Wrocławiem. Wielbiciel psów – od lat związany z owczarkami niemieckimi – oraz wędrówek po górach i lasach. Także tych rowerowych.

BARTOSZ "PELTON" ZALEWSKI

Jeden z filarów zespołu Dom o Zielonych Progach. Kompozytor, gitarzysta – również basowy, wokalista. Były członek zespołów "Grupa Pelton", "Brzmienie Ciszy" oraz "U Pana Boga za Piecem". Prywatnie żonaty, ojciec Wojtka i Kuby. Domator kochający górskie podróże w rodzinnym gronie.

MARCIN SKABA

Wieloletni członek Domu o Zielonych Progach. Skrzypek o niezwykłej charyzmie scenicznej w nietuzinkowy sposób wydobywający dźwięki ze skrzypiec. Wulkan energii, entuzjasta muzykowania zawsze i wszędzie, niezależnie od pory dnia i nocy, którego styl sceniczny posiada tyle samo zwolenników, co przeciwników. Prawie wokalista z radością śpiewający w swoim własnym języku. Prywatnie żonaty, ojciec Krzysia. Uwielbiany przez najmłodszych pan od muzyki.

JÓZEF RUSINOWSKI

Młody, niezwykle utalentowany muzyk z Przemyśla. Multiinstrumentalista, wirtuoz perkusji i pianina. Słuchacz studiów muzycznych w klasie perkusji Krakowskiej Akademii Muzycznej. Przypadkowy nabytek Domu o Zielonych Progach, obecnie jeden z jego muzycznych filarów. Na co dzień występujący także w innych składach muzycznych, jak m.in. Twoje Niebo, O.S.T.R oraz Krzysztof Iwanieczko.

PAWEŁ HARAŃCZYK

Genialny muzyk, pianista, a także aranżer. Dobry duch Domu o Zielonych Progach zaprzyjaźniony z zespołem od lat, dziś ceniony członek podstawowego składu grupy. Współtwórca licznych pozadomowych projektów muzycznych. Na co dzień mieszkaniec Krakowa, związany zawodowo z teatrami. Kawaler.

RAFAŁ CYMBALISTA

Niezastąpiony realizator dźwięku związany z Domem o Zielonych Progach od trzech lat. Znawca i kolekcjoner nowości na rynku sprzętu muzycznego, dzięki którym w trakcie koncertów zespół osiąga wysokiej jakości brzmienie. Prekursor zespołowej mody – inicjator noszenia niebieskich trampek. Żonaty.

WOJCIECH CHUCHLA

Muzyk pochodzący spod Przemyśla, od trzech lat członek Domu o Zielonych Progach. Samouk gitarowy, gitarzysta solowy dzięki któremu zespół zawdzięcza nowe, rockowe brzmienie. Muzykujący także w innych zespołach, m.in. w Grupie Twoje Niebo. Prawie żonaty.

TAK GRAMY

BUDŻET CEL ZBIÓRKI ŚRODKÓW

Wydanie płyty muzycznej jest procesem czasochłonnym i trudnym, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie jego finansowania.

Nad płytą, do której współtworzenia przez jej dofinansowanie serdecznie Was zapraszamy, pracujemy od 2015 r. W tym czasie przygotowaliśmy poetycki materiał muzyczny częściowo Wam znany z ostatnich dwóch płyt (cz. IX i X) serii W górach jest wszystko co kocham, częściowo zupełnie nowy. Zgromadziliśmy również finansowy wkład własny niezbędny do rozpoczęcia realizacji projektu.

Do zakończenia realizacji projektu, planowanego na lipiec 2016 r., brakuje nam około 12 000 zł, które postanowiliśmy zgromadzić dzięki portalowi PolakPotrafi.pl, licząc na Wasze wsparcie. Na kwotę tę składają się następujące koszty:

  • Studio nagrań, mastering - ok. 4000 zł
  • Projekt okładki - ok. 500 zł
  • Wytłoczenie płyt - ok. 6000 zł
  • Pozostałe koszty (transport, prowizja) - ok. 1500 zł

Jeśli dzięki Waszemu wsparciu zdołamy zebrać kwotę wyższą, niż planowana, przeznaczymy ją na następujące cele:

  • 12 000 zł – 18 000 zł – sesja zdjęciowa na potrzeby płyty + teledysk do wybranego utworu.
  • Powyżej 18 000 zł – dofinansowanie nieodpłatnych koncertów granych w górach przez Dom o Zielonych Progach w 2016 r.

 

NAGRODY

Oprócz ogromnej wdzięczności naszym darczyńcom oferujemy również liczne, atrakcyjne nagrody – szczegółowe informacje znajdziecie w opisach obok.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zachęcamy do zapoznania z nami i naszą twórczością – zapraszamy do odwiedzin zespołowego profilu na Facebooku oraz naszej strony internetowej dom.art.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2016 21:09