Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Justyna Kinga

Justyna Kinga

Bydgoszcz, Polska

Urodziłam się w Augustowie, ale muzyczne wykształcenie zdobyłam w Bydgoszczy. Jestem przede wszystkim pianistką, choć nie słucham tylko muzyki klasycznej :) Zawodowo jestem związana z Akademią Sztuki w Szczecinie i Radiem Kultura w Bydgoszczy, w którym od lat prowadzę autorską audycję "Smak życia". Prywatnie jestem ciekawa świata i dlatego interesuje mnie to, co nieznane i niezdobyte.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2325 PLN z 1000 PLN

30 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 11.08.2018 22:10

Płyta doktorska z muzyką hiszpańską

This project is also available in english version. Click here to change language

O projekcie

 Słowo wstępu

 

 

Muzyka to nie tylko moja praca i pasja, to całe moje życie! Dlaczego tak bardzo kocham muzykę? Ponieważ jest bliska mojemu sercu i mojej duszy. Dzięki muzyce mogę wyrazić cały wachlarz swoich emocji takich jak: smutek, żal, tęsknotę, ale również radość, czy złość. Muzyka zostaje, gdy wszystko inne zawodzi...

Ostatnie cztery lata intensywnie pracowałam i uczyłam się, żeby osiągnąć tytuł doktora sztuki. Jestem już bardzo blisko osiągnięcia mojego celu. To dla mnie sprawa wielkiej wagi, bo włożyłam w nią wiele wysiłku i zaangażowania. Dlatego proszę Was o wsparcie. Pomożecie?

 

 

 

Cel projektu

 

 

Moim celem jest nagranie płyty CD niezbędnej do obrony przewodu doktorskiego. Uczelnia pokrywa większość kosztów związanych z wydaniem tej płyty, opłaceniem recenzentów i reżysera dźwięku, jednak nie obejmuje to ani wynagrodzenia 2 tys. zł dla solistki, Anny Baran z Opery Nova  w Bydgoszczy, ani kosztów wydania płyty, które wynoszą 2.500 tys. zł. Zebranie choćby połowy tej kwoty umożliwi mi sfinalizowanie projektu, dlatego odwołuję się do szczodrości ludzi wspierających kulturę. Za zrozumienie, pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

 

 

Opis projektu

 

 

Jestem doktorantką na wydziale instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (specjalność - gra na fortepianie). Do obrony przewodu doktorskiego niezbędne jest nagranie płyty CD, która pod względem doboru repertuaru koresponduje z tematem rozprawy doktorskiej. Moja praca doktorska dotyczy muzyki hiszpańskiej, dlatego na płycie znajdą się utwory hiszpańskiego kompozytora Xaviera Montsalvatge'a m. in. dwa cykle pieśni "Cinco canciones negras" i "Canciones para ninos", które nagrywam wspólnie ze śpiewaczką Anną Baran z Opery Nova. Dodam, że obydwa cykle zostały już przez nas nagrane we współpracy z reżyserem dźwięku Kamilem Kęską. Obrona przewodu doktorskiego przewidziana jest na jesień 2018 r.

 

 

 Do posłuchania

 

 

Zachęcam do wysłuchania moich nagrań, które nie są związane z płytą doktroską, ale wzbogacają mój muzyczny wizerunek.

 

Tadeusz Baird - "Słodka miłości"  z "Czterech sonetów miłosnych do słów Williama Szekspira".

Wykonanie: Wojciech Dyngosz - baryton, Justyna Jakubowska - fortepian.

 

Dymitr Szostakowicz - "Czarnooka" z cyklu "Pieśni hiszpańskie op. 100".

Wykonanie: Monika Litwin - Dyngosz - mezzosopran, Justyna Jakubowska - fortepian.

 

 

Trochę więcej o mnie 

 

 

Urodziłam się w Augustowie, ale muzyczne wykształcenie zdobyłam w Bydgoszczy. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliłam na licznych kursach i warsztatach muzycznych pod okiem znanych i cenionych profesorów z Polski i Europy. Brałam udział w wielu muzycznych festiwalach, koncertach i konkursach w kraju i za granicą. Koncertowałam jako solistka i kameralistka m. in. we Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. Jestem laureatką pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie oraz drugiego miejsca na Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie "Anemos" w Rzymie. Zawodowo jestem związana z Akademią Sztuki w Szczecinie.

 

Fot. Anna Łukaszewicz