Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Robert Szewczuga

Robert Szewczuga

Bielsko-Biała, Polska

Robert Szewczuga - urodzony w 1981 roku w Bielsku Białej.
Basista współpracujący na stałe z zespołami Golec uOrkiestra oraz Apostolis Anthimos Trio. Często zapraszany jako muzyk sesyjny do jazzowych, bluesowych oraz popowych projektów muzycznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12780 PLN z 12000 PLN

96 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.12.2016.

Nagranie płyty Robert Szewczuga Trio 'Moonrise'.

O projekcie

 

CZEŚĆ

Celem projektu jest zebranie pieniędzy na nagranie pierwszej, autorskiej płyty. Zabieram się za to już kilka lat! Wstyd!!!! ://// ;) Materiał mam gotowy, muzyków światowych, trzeba "tyllko wejść do studia i nagrać płytkę"... Aaaa, i przeżyć sesję nagraniową! ;)))) W związku z tym bardzo proszę o wsparcie i trzymanie kciuków! :) 

_________________________________________________________

 

PŁYTA

Nagranie planowane jest na początek grudnia 2016 roku. Na płycie znajdzie się 10 moich kompozycji. Będzie dużo improwizacji ale opartych na konkretnych, zaaranżowanych bazach. Będą groove'owe sytuacje, liryczne ballady, dużo melodii.... Tytuł nie jest przypadkowy! Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że mam mega zajawkę na punkcie Księżyca! To trochę mój przyszywany brat... Dużo o mnie wie! .... Często pakuję basówkę do samochodu i jadę na nocne ćwiczenie w plenerze. Lubię to! Najlepszą opcją jest oczywiście pełnia, ale kwadry też dają radę! ;) Nie ukrywam, że Księżyc był inspiracją do kilku utworów, które znajdą się na płycie... Na pewno będzie kolorowo i kilmatycznie! Sami posłuchacie... 

_________________________________________________________

 

SZEWCZUGA TRIO

 

MICHAŁ RORAT (piano)

 

Pianista, kompozytor, aranżer, producent Ur. w 1984 roku w Złotoryi. Edukację muzyczną rozpoczął w Ognisku Muzycznym w klasie fortepianu. W 2009 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Wraz z wokalistką Anną Andrzejewską są laureatami wielu konkursów muzycznych, m.in.: Grand Prix „Kalinowe Noce, Kalinowe Dni” oraz Cres Jazz Festival we Francji. W 2011 ukazała się jego pierwsza solowa płyta z własnymi kompozycjami oraz interpretacjami standardów jazzowych. Od 2012 roku pianista oraz kompozytor formacji BlackBird, w której gra u boku amerykańskiego perkusisty pochodzącego z Chicago, Franka Parkera. Współpracuje z częstochowskim Teatrem im. A. Mickiewicza, w którym pełni rolę kompozytora muzyki oraz akompaniatora. Laureat VIII Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Swingujący Kruk”. W 2013 nawiązał współpracę z Wydawnictwami Popularnonaukowymi „Sfinks” , dla których komponuje i aranżuje utwory. Wraz z wokalistą Krzysztofem Dryndą jest laureatem prestiżowego konkursu Grechuta Festival w Krakowie.Współpracował z takimi artystami jak: Zbigniew Wodecki, Marcin i Mateusz Pospieszalscy, Frank Parker, Brad Terry, Muniek Staszczyk, Olek Klepacz, Kasia Kowalska, Michał Gasz, Piotr Machalica, Michał Kapczuk, Wiktor Zborowski, Alicja Majewska, Andrzej Sikorowski, Janusz Yanina-Iwański, Grażyna Brodzińska, Andrzej Lampert, Marcin Jajkiewicz, Anna Andrzejewska, Adam Sobierajski.

 

PAWEŁ DOBROWOLSKI (perkusja) 

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji adt dr Adama Buczka w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Miał okazję występować i współpracować z takimi artystami jak: Anna Maria Jopek, Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Randy Brecker, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Maria Schneider Jazz Orchestra, Jacques Schwarz-Bart, Gordon Haskell, Brad Terry, SBB, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, Krzysztof Ścierański, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Olejniczak, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Krzysztof Herdzin, Adam Bałdych, Robert i Wojciech Majewscy, Jacek i Wojciech Niedzielowie, Mieczysław Szcześniak, Włodek Pawlik, Krzesimir Dębski, Adam Klocek, Kuba Badach, Marek Napiórkowski, Paweł Tomaszewski, Gary Guthman, Mariusz Bogdanowicz, Marek Bałata, Anna Serafińska, Łona i Webber, Marika, Bisquit, Carmen Moreno, Dorota Miśkiewicz, Monika Kuszyńska, Monika Borzym, Beata Przybytek, Marta Król, Grzech Piotrowski, Marek Dyjak, Karim Martusewicz, Paweł Kaczmarczyk, Rafał Sarnecki, Ola Tomaszewska, Michał Wróblewski i wielu innych.

Laureat nagrody Akademii Fonograficznej - Fryderyk 2006 w kategorii płyta roku -muzyka jazzowa za udział w nagraniu „Assymetry“ Zbigniewa Namysłowskiego.

Nominacja do nagrody Akademii Fonograficznej - Fryderyk 2014 w kategorii płyta roku - muzyka jazzowa za udział w nagraniu „Moderate Haste” Quintetu Jacka Namysłowskiego.

Wykładowca na „Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych Puławy 2014”.

Kilkakrotnie wybierany na drugim miejscu w kategorii Perkusista Roku w corocznej ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum.

W dotychczasowym dorobku posiada ponad 30 nagranych płyt jak również muzykę do seriali oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich TVP1, TVP2, POLSAT, TVN oraz zagranicznych: RTL, ZDF, BBC, MEZZO.

 

ROBERT SZEWCZUGA (bass)

 

Gitarzysta basowy urodzony w 1981 roku w Bielsku Białej. Członek zespołów Golec uOrkiestra oraz Apostolis Anthimos Trio. Lider trio jazzowego, które założył w 2011 roku. Często zapraszany przez czołowych polskich oraz europejskich artystów do współpracy sesyjnej. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w bielskiej szkole muzycznej I i II stopnia, następnie studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W tym czasie koncertował już m.in. z Beatą Przybytek, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim oraz Leszkiem Cichońskim. Jako sideman brał udział w ważniejszych polskich festiwalach, takich jak Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, Sopot Top Trendy Festival czy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Ze swoim trio występował w wielu klubach, a także podczas 16. Bielskiej Zadymki Jazzowej (2014) oraz w ramach festiwalu dla gitarzystów basowych "GrajMiDół" w Zgierzu (2015) gdzie prowadził także warsztaty dla basistów z całej Polski. Współpracuje w Bielsku Białej z lokalnymi artystami z którymi zaangażowany jest w wiele projektów kulturalnych. Ma na swoim koncie współpracę z takimi ikonami, jak Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak, Janusz Skowron, Leszek Cichoński, Carlos Johnson, Stan Skibby, Wojciech Karolak, Apostolis Anthimos, Paweł Serafiński, Włodek Pawlik, Mateusz Pospieszalski, Frank Parker, Monika Kuszyńska, Iwona Loranc, Maria Koterbska, Irek Dudek oraz wielu innych. Obecnie pracuje nad nagraniem i wydaniem swojej debiutanckiej, w pełni autorskiej płyty.  

 

Wrzucam do posłuchania kilka basowych dźwięków solo oraz z zespołami, z którymi współpracuję ----> 

 Hymn festiwalu "Bielska Zadymka Jazzowa" w mojej basowej wersji ----> 

Open solo ----> 
Wujek Louis Song (+ solo) z Golec uOrkiestrą ----> 
Koncert z Apostolis Anthimos Trio ----> 
_________________________________________________________

 

BUDŻET

Przedstawiam kilka ważniejszych szczegółów, na które zostaną przeznaczone pieniądze:

 

=> Studio (4 sesje nagraniowe po +/- 8 godzin)

=> Miks (10 utworów) 

=>Mastering (10 utworów) 

=>Przygotowanie gotowego obrazu płyty DDP do tłoczni

=> Grafika

=> Tłoczenie płyty  

=> Realizator 

 

Być może (jak wystarczy kasy), zaprosimy jakiegoś specjalnego gościa "niespodziankę" :)

 

_________________________________________________________

 

DLACZEGO CROWDFUNDING

Dlaczego crowdfunding? Dlatego, że będzie mi dużo raźniej (i oczywiście łatwiej!) zrobić tę płytę z Wami! Nie ma artysty bez odbiorcy! A jeszcze lepiej jeżeli możemy swoje siły połączyć! Wiem, że wielu moich znajomych chciałoby mnie wesprzeć, ale przecież nie podam bezlitośnie numeru konta! Mam dla Was w zamian nagrody, niespodzianki i oczywiście nasze płyty! :) Być może sami macie jakiś pomysł na nagrodę dla siebie? Czekam na info! Śmiało proponujcie swoje opcje!  

_________________________________________________________

 

KONTAKT

Znajdziecie mnie na fecebook'u KLIKAJĄC TU.

Jeśli Macie jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie projektu - śmiało piszcie!

 

Bardzo dziękuję za każde wsparcie!!!! 

Wierzę, że akcja zakończy się sukcesem i spełni się moje marzenie pt. PŁYTA!!!! :))))))))

 

Pozdrawiam serdecznie

Niech moc będzie z nami wszystkimi! 

 

Robert Szewczuga

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.12.2016 22:10