Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

3KINGS

3KINGS

Kraków, Polska

3Kings jest to zespół który promuje w Europie zupełnie nowy styl akustycznego wykonywania muzyki drum\'n bass, disco, house.
Powstał w 2015 roku z inicjatywy Jakuba Tybulczuka. Występuje w składzie: Sławomir Pezda - Saksofon tenorowy, Jakub Tybulczuk - Saksofon barytonowy, Maksymilian Olszewski - perkusja.
Zespół wykonuje tylko autorskie utwory inspirowane współczesną muzyką klubową z elementami improwizowanymi, dzięki czemu utwory nigdy nie są takie same.
Muzyka 3kings dzięki niekonwencjonalnemu zestawieniu instrumentów oraz dużej ekspresji wzbudza duże zainteresowanie wśród szerokiego grona odbiorców.
3Kings jest to jedyny zespół w Polsce jak i jeden z nielicznych w Europie, który wykonuje muzykę tego rodzaju w tak nowatorskim składzie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1453 PLN z 15000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 24.11.2016 22:10

Debiutancka płyta 3KINGS

O projekcie

Nazywamy się 3Kings

Promujemy w Europie zupełnie nowy styl wykonywania muzyki disco, drum'n bass oraz house z elementami jazzu. Zespół powstał w roku 2015 z inicjatywy Jakuba Tybulczuka. Wykonujemy tylko autorskie utwory i inspirujemy się współczesną muzyką klubową. Dodaliśmy do tego elementy improwizowane, dzięki czemu nasze utwory nabyły niepowtarzalny charakter. Nasz zespół jest niekonwencjonalny zarówno w kompozycjach jak i skladzie : saksofon tenorowy i barytonowy oraz perkusja - co już na wstępie wzbudza duże zainteresowanie sluchaczy. Dodaliśmy do tego dużą ekspresję oraz wielką chęć wprawiania ludzi w imprezowy nastrój i tak powstał nasz styl muzyczny, który nazywamy po prostu PartyMusic. 

Występowaliśmy na festiwalach: JazzBez w Lublinie, FIrmament w Kielcach, CK Wirydarz w Lublinie oraz Letnim Praniu Mózgu w legenadrym bydgoskim klubie Mózg.

Byliśmy także uczestnikami Must be The Music 11 gdzie zebraliśmy 4x Tak i bardzo dobre recenzje. 

 Ponadto zostaliśmy wybrani jako najlepszy zespół odcinka wg. internautów, a także jednym z najciekawszych zespołów tej edycji MBTM wg. Interia.pl.

14 lipca 2016 roku wystąpiliśmy z naszą największą inspiracją - amerykańskim zespołem Moon Hooch w ramach serii koncertów WIRYDARZ w Centrum Kultury w Lublinie. 

 

Zawsze powtarzamy, że naszym głównym celem jest: rozkręcanie imprezy oraz wprawianie ludzi w świetny nastrój. Dlatego też zaczęliśmy od ulicznego grania na Rynku w Krakowie, gdzie zachęcaliśmy przechodniów naszą muzyką do oderwania się na chwilę od rzeczywistości i poddaniu się imprezowemu szaleństwu. Chcemy abyście mogli się tak poczuć kiedy tylko zapragniecie. I właśnie temu ma posłużyć nagranie naszej debiutanckiej PŁYTY! 

Jesteśmy profesjonalnymi muzykami i do spraw muzycznych podchodzimy bardzo poważnie. Chcemy byście czerpali jak największą przyjemność w odbiorze, więc zależy nam aby nasza płyta była dopracowana w jak najdrobniejszych szczegółach. Na nagranie jej wybraliśmy RecPublica Studios w Lubrzy, ponieważ wiemy, że studio to pozwoli nam zarejestrować nasz materiał w pełni profesjonalnie. 

Ponadto środki z dotacji planujemy również przeznaczyć na projekt oraz wykonanie  okładki, która będzie prezentować nasz nagrany album. 

 

 

 

 

 

 

 

Sławek Pezda Rozpoczął naukę gry na saksofonie altowym w wieku 10 lat od literatury muzyki klasycznej, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mielcu, uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Tarnowie, gdzie zafascynował się jazzem, a w dalszych latach rozwijał swoje zainteresowanie tym gatunkiem podczas studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze jazzu i muzyki współczesnej. Często współpracował z big bandami oraz brał udział w wielu warsztatach jazzowych. Po trzech latach studiów postanowił zamienić saksofon altowy na tenorowy. 
Wówczas zaczął czerpać inspiracje z wielu innych gatunków muzycznych, m. in rock, punk, muzyka elektroniczna, drum’n’bass, breakcore. 
Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów takich jak Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Novum Jazz Festival,
Baszta Jazz Festival, Art Of Improvisation, zarówno jako solista, jak i członek zespołów. 
Obecnie współtworzy takie zespoły jak PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, Mike Parker's Trio Theory, 3Kings oraz autorski projekt The Flash!

 

 

 

 

Jakub Tybulczuk - Saksofonista tenorowy, barytonowy, flecista oraz kompozytor. Student Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale jazzu i muzyki współczesnej na poziomie magisterskim w klasie dr hab. Ryszarda Krawczuka i mgr Marcina Ślusarczyka. Laureat wyróżnienia za osobowość muzyczną oraz technikę na konkursie ogólnopolskim Jazz na WSI, gdzie przewodniczącym był Patches Stewart (współpracował z Marcusem Millerem). Barytonista w Big Bandzie Wojciecha Groborza, oraz w Big Bandzie Małopolskim. Współpracuje również z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie. Koncertował i nadal można go usłyszeć na scenach klubów jazzowych w Krakowie. Występował w klubach Monachijskich takich jak Jazz Club Milla oraz Unterfahrt. Występował i współpracował z następującymi muzykami: Kuba Badach, Krzesimir Dębski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Leszek Żądło, Maciej Obara, Wojciech Groborz, Michał Urbaniak, Paweł Tomaszewski, Frank London, Chuck Israels, Rosario Gulliani.
Obecnie działa w autorskim projekcie 3Kings w którym wykonuje się również jego kompozycje. 

 

 

 

Maksymilian Olszewski -Perkusista . Ukończył PZSM II st. w Bydgoszczy w klasie Mirosława Żyty . Obecnie studiuje na AM w Krakowie , w klasie Łukasza Żyty . Miał przyjemność współpracować z takimi muzykami jak : Janusz Muniak, Krzysztof Herdzin ,Matus Jakabcic , Bartosz Hadała , Adam Wendt , oraz dyrygentami : Tadeusz Wojciechowski , Zygmunt Rychert , Maciej Niesiołowski , Marek Pijarowski . Otrzymał I nagrodę na Mapex Drummer of Tomorrow 2011 .

 

 

 

Model wsparcia crowdfunding'owego jest bardzo zbliżony do naszej idei grania. Gdy zaczynaliśmy, nasze pierwsze występy odbywały się na krakowskim rynku, gdzie słuchacze mieli możliwość dobrowolnego wrzucenia do naszego futerału jakąkolwiek sumę. Tak samo dzięki portalowi PolakPotrafi.pl chcemy również zbierać wolne datki dzięki którym moglibyśmy zbliżyć się do nagrania naszego pierwszego debiutanckiego albumu. Co więcej rozwineliśmy naszą ideę. Postanowiliśmy potraktować to w sposób "ulicznego grania w internecie". Po zarejestrowaniu naszych utworów w studio, każdy będzie miał możliwość posłuchania ich w internecie ZA DARMO! Jeśli się wam spodobają będziecie mogli zakupić je i pobrać w formie elektronicznej - coś na kształt datku do futerału.

 

 

 

AUDIO

Disco Trance

Yazoo

Control Your Mind

RIRI

 

VIDEO

 

 

 

Zrealizowanie projektu planujemy do końca 

 

 

 

- Koszt nagrań - 5000 PLN

- Koszt miksu i masteringu - 4000 PLN 

- Koszt tłoczenia płyt CD - 4000 PLN 

- Projekt oraz wykonanie okładki płyty - 2000 PLN 

 

 

Jeśli uda nam się uzbierać o 5000 PLN więcej będziemy mogli zrealizować profesjonalny teledysk. Za jego nakręcenie będzie odpowiedzialne studio Psychokino, a za reżyserię będzie odpowiedzialna Dorota Piskor - Hurkacz.

Jeżeli kwota dodatkowa przekroczy 5000 PLN resztę pieniędzy będziemy mogli przeznaczyć na potrzebny dla nas sprzęt czyli: 

Nowe instrumenty, oraz sprzęt elektroniczny dzięki którym nasza muzyka będzie mogła stać się jeszcze bardziej różnorodna i niepowtarzalna.

 

Nasz fanpage na Facebooku - facebook.com/3kingstrio

E-mail: 3kingstrio@gmail.com

Bandcamp: 3kingstrio.bandcamp.com

 

 

Za każdy najmniejszy datek wszystkim bardzo dziękujemy!!!!!!!

3Kings POWER!!!!!!

 

Media o Twoim projekcie:

lubin.today

lublin.today | 2016-10-26

3Kings to trzeci zespół na świecie, który muzykę klubową przekłada na instrumenty akustyczne, dodając trochę improwizacji. Grają sporo koncertów, a teraz chcą wydać autorską płytę. Możecie w tym pomóc!

Pomóż w wydaniu debiutanckiej płyty 3Kings

www.jazzpress.pl | 2016-10-13

Zespół 3Kings, który tworzą saksofonista Sławek Pezda, saksofonista tenorowy Jakub Tybulczuk oraz perkusista Maksymilian Olszewski rozpoczął akcję crowdfundingową, mającą na celu zebranie środków pieniężnych na wydanie debiuanckiej płyty.

Zespół 3Kings potrzebuje wsparcia

www.kurierzamojski.pl | 2016-10-11

Zespół 3Kings powstał w roku 2015 z inicjatywy pochodzącego z Zamościa, Jakuba Tybulczuka. Grupa może pochwalić się wieloma sukcesami, m. in.: występem w programie stacji Polsat – „Must be the music”. Muzycy wykonują swój autorski materiał, jednakże nie mają środków na nagranie płyty. W związku z tym poszukują funduszy.