Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

TomaszW

TomaszW

Buków

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 3000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2017.

Ploter Termiczny DIY

O projekcie


Cel projektu

Celem projektu jest zebranie kwoty, która pozwoli na dopracowanie drewnianego plotera termicznego i opracowanie zestawu "Zrób to Sam", aby każdy zainteresowany takim ploterem, mógł go wykonać samodzielnie według instrukcji w warunkach domowych. Koszt takiego zestawu będzie znacznie niższy od gotowych urzadzęń dostępnych na rynku o podobnym polu pracy.

Opis urzadzenia
Ploter termiczny to urządzenie sterowane komputerowo, które za pomocą rozgrzanego drutu oporowego umożliwia wycinanie różnych kształtów w takich materiałach jak styropian, styrodur oraz różnego rodzaju pianki. Koszt wykonania plotera w obecnej konfiguracji - wyniósł ok 1200 zł. Chciałbym, aby ostateczna kwota zestawu DIY do samodzielnego montazu nie przekroczyła 1500 zł.
Ploter obecnie przepracował powyżej 100 godzin i chciałbym go dopracować, rozwinąć i przygotować w wersji zestawu DIY (Zrób to sam). Pojawił się pomysł na przyśpieszenie inicjatywy i poszukanie wsparcia poprzez croufunding.

 

Zastosowanie ploterów termicznych
Plotery termiczne wykorzystuje się do dokładnego wycinania elementów ze styropianu lub styroduru. Znajdują szerokie zastosowanie w reklamie np. wycinanie liter przestrzennych, logotypów. Prawdopodobnie ploter termiczny posiada każda firma działająca w branży reklamy. Plotery wycinają również dekoracyjne, sztukaterię wewnętrzną, zewnętrzną , wkładki styropianowe itp.

 

Dlaczego ploter termiczny i skąd pomysł?
W tym przypadku ploter był potrzebny do wycinania wkładek styropianowych do kartonowych pudełek. Poczatkowo zastanawiałem się nad zakupem takiego urzadzenia, jednak ceny na poziomie 7.000 - 8.000 zł nie były akceptowalne.

Zapadła decyzja o samodzielnej budowie urządzenia. Chęci nie brakowało, a potrzebne informacje wyszukałem w internecie. Tak odkryłem płytkę Arduino, która umożliwia sterowanie takim urządzeniem poprzez komputer i po kilku miesiącach pracy w wolnych chwilach (najczęściej w weekendy), wsród licznych prób i poprawek, powstał ploter termiczny o polu pracy 120cm x 60cm  spełniający swoje zadanie. 

Z czasem ploter poza wkładkami zaczął wycinać loga, litery i różne dekoracje z których jedna jest z nagrodą za wsparcie.

Po ukończeniu plotera wysłałem filmik przedstawiający ploter podczas pracy na YouTube.
Po pewnym czasie kilka osób wysłało zapytanie o ceny takiego plotera, deklarując chęć zakupu.
Postanowiłem, że stworzę instrukcję i zestaw DIY aby każdy zainteresowany mógł go wykonać samodzielnie.
Dowiedziawszy się o Polakpotrafi.pl postanowiłem spróbować zebrać kwotę, która (jeśli zbiórka się powiedzie) przyśpieszy pomysł.

 

Czyli na co zbieram pieniądze na polakpotrafi.pl

  • modyfikacja niektórych elementów drewnianych i przeprojektowanie w taki sposób, aby całość była łatwa do  zmontowania
  • prowadnice z łożyskami podparte na całej długości
  • zlecenie wypalenia laserem elementów ze sklejki. W aktualnym projekcie 90% elementów zostało wyciętych ręcznie piłą włosową
  • zlecenie wycięcia pozostałych elementów konstrukcyjnych frezarką cnc

Przekazując nawet najmniejszą kwotę, pomagasz mi w rozwoju projektu za co dziękuję

  

10 zł — indywidualne podziękowania na podstronie "wsparcie" strony www projektu: plotertermiczny.pl

 

 

25 zł — dokładna instrukcja budowy samego sterownika plotera wraz z wykazem części

 

 

 

55 zł — dokładną instrukcję budowy sterownika plotera i instrukcję budowy oraz uruchomienia plotera w obecnej wersji

 

 

 97 zł - Zegar Motyle Tarcza i motyle wykonane z drewnopodobnej płyty laminowanej.
Dzięki podkładkom ze styropianu pod motylami (wycięte na ploterze termicznym) , zegar i motyle sa na jednakowej wysokości. Wskazówki napędza mechanizm kwarcowy płynący (nie tyka). Rozmiar tarczy zegara 29x29 cm. Rozmiar ekspozycji ok 65x45 cm. Z tyłu tarczy otwór do powieszenia, a z tyłu motyli mocna taśma dwustronna.

 

150 zł - Dekoracja drzewo. Jedna z dekoracji wyciętych ploterem (niepomalowana). Przedmiot ma kolor styroduru - różowy. Można pomalować farbą akrylową. Fotografie podglądowe, nie dołączone do zestawu.

Dekoracja wycięta ploterem termicznym ze styroduru o grubości 2 cm. Mocowanie do ściany za pomocą taśmy dwustronnej (taśma dwustronna i naklejki do zdjęć dołączone) Dekoracja składa się z 9 części. Na pięciu z nich  można nakleić fotografie o wymiarach 3x 10x15 cm & 2x 15x21 cm

 

 

 

350 zł Baner reklamowy - graficzny o rozmiarze 250x250px z linkiem do Twojej strony/firmy przez 1 rok na stronie głównej plotertermiczny.pl

 

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie więcej informacji na temat mojego projektu, proszę o zapytania na adres e-mail - kontakt@plotertermiczny.pl . Oficjalna strona - www.plotertermiczny.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2017 22:10