Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Koronasceptyk

Koronasceptyk

Warszawa

Jestem pracownikiem służby zdrowia i ghost writer.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10 PLN z 5800 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.05.2021.

Koronasceptyk

O projekcie

Wstęp

Koronasceptyk to cykl słuchowisk fabularnych, opartych na współczesnych realiach ukształtowanych przez pandemię COVID-19. Historie są bardzo kontrewersyjne, i może tylko powstać jako nie zależna produkcji- wolna od zobowiązań wobec instytucji państwowych, korporacji, i wyznań religijnych. 

Pandemia wirusa Sars cov 2 to pierwsze zdarzenie od dziesięcioleci, które miało bezpośredni wpływ na każdego mieszkańca Ziemi. Jednak to nie sama obecność wirusa, ale reakcja rządów i społeczeństwa, spowodowały, że świat stanął na głowie. Wykreował się zatem współczesny podział okresu historii, który śmiało można nazwać światem „przed” i „po” pandemicznym. Natomiast czas między tymi etapami przejściowymi jest niezwykle burzliwy. 

 

Cel projektu

             Naszym celem jest  realizacja w formie słuchowiskowej scenariuszy Koronasceptyk: Mały Reset, do października 2021. Wymaganie budżetowe to minimum 1000 złotych, a górne to do 5000 złotych. Różnice między dolną a górną granicą budżetu zadecydują o czasie realizacji, ale przede wszystkim o warunkach produkcji. Zależy nam na stworzeniu jak najlepszych warunków produkcji słuchowisk, by dostarczyć naszym patronom produkt o najwyższej jakości.

Plan realizacji jest uzależniony od skali wsparcia.

Podstawowy kosztorys to:

a) Wynajem powierzchni nagraniowej

b) Angaż aktorów

c) Sprzęt

d) Wykupienie dostępu do bazy dźwięków i motywów muzycznych. 

e) Koszty nieprzewidywalne. 

 

 

 

 Wiele osób z lękiem oczekuje zmian związanych z "Nowym Porządkiem Świata, lub "Wielkim Restem". Przemiany gospodarczo-społeczne, prowadzone przez "elity", i "tajne stowarzyszenia", z  zamiarem podporządkowania sobie życia „szaraków” dla ich celów i woli. Na dobre czy na złe. Walka się toczy, czy próbować przywrócić to co było, czy śmiało podążać nowym- albo już ustalonym torem. 

Te trzy historie z cyklu Koronasceptyk:

Mały Reset

Niespodziwany Odczyn Poszczepienny

Ozdrowieniec Plandemii

Podsumując, Koronascetyk to cykl słuchowisk, z gatunku historii katastroficznej, historii alternatywnej, fantastyki naukowej, intrygi politycznej, materiału publistycznego, i psychologicznej.

Te historie skupiają się na wydarzeniach z Polskiej odnoszącej się do sfery makro, czyli do przemian gospodarczo- technologiczno-społeczno-kulturowych, oraz na poziomie osobistym głównych bohaterów.. Opowieści są od siebie niezależnie, ale działają  w tej samej przestrzeni czasowej  i połączone są powyżej przedstawioną tematyką.  

Opis projektu

FORMA SŁUCHOWISKOWA

Koronasceptyk to słuchowiska, które się odbywają się w czasie rzeczywistym. Nie posiadają narratora wszechwiedzącego. Oprócz dialogów, to dźwięki współtworzą fabułę.

FORMA SCENARIUSZOWA

Scenariusz jest napisany docelowo do słuchania. Jednak dla wspierających, będzie też udostępniony formie ebooka do przeczytania. W zależności od poziomu wsparcia, patroni otrzymają również  grafiki stworzone na potrzeby wydania słuchowiska. 

   TREŚĆ

Przedstawiam streszczenie każdej historii.

 

Koronasceptyk: Mały Reset 

Czas trwania: 35 minut. 

        Streszczenie

     Życie Grażyny, właścicielki  małej restauracji się rozpada. Przedsiębiorca jest na skraju zapaści finansowej. Jej związek wisi na włosku. Wszystko przez ogólnopolskie zamknięcie gospodarki, trwające od pół roku- bez perspektywy zakończenia. Bohaterka z rozżaleniem przygląda się wciąż otwartej i funkcjonującej restauracji konkurencji, która znajduje się na przeciwko jej zamkniętego lokalu w czasie lockdownu. Pomimo nalotów kontroli i mandatów ze strony organów państwowych-  restauracja na przeciwko wciąż prosperuje. Właściciele drwią z rozporządzeń, które mają na celu zahamowanie szerzącej się pandemii. Historia rozpoczyna się gdy Grażyna postanawia wziąć sprawy we własne ręce w imię równości i sprawiedliwości dla wszystkich przedsiębiorców dotkniętych przez lockdown.

Fragment scenariusza 

 

Koronasceptyk: Niespodziewany Odczyn Poszczpienny

 

Czas trwania: 200 minut.                                    

               Streszczenie

      Lekarz Okulista próbuje nawrócić syna, po tym jak odkrywa jego zainteresowania teoriami spiskowymi, ruchem antyszczepionkowym, oraz jego identyfikację z prawicą. Przeszkodą w tym stanie się zagorzały i wpływowy "wolnościowiec", były muzyk i prepers, celebryta mediów alternatywnych.  Ma on zamiar udowodnić swoim widzom i światu, że w szczepionce koronwawirusa są zawarte substancje modyfikujące ludzki genom.  

Fragment Scenariusza

 Koronasceptyk: Ozdrowieniec Plandemii

 

 Czas trwania: 135 minut.

            Streszczenie

     Jest rok 2024. Czołowy bioenergoterapeuta i naturopata, neguje istnienie pandemii wywołanej wirusem. Zły stan zdrowia społeczeństwa obwinia rozwijającą się sieć 5G oraz choroby cywilizacyjne. Prowadzi własną krucjatę, aby zdemontować "Państwo Policyjne”  i zachęcić ludzi do biernej opozycji. Jednak boleśnie odczuwa zetknięcie się z rzeczywistością, kiedy sam zaczyna mieć objawy grypopodobne.  Jego córka, zatrudnia chciwego lekarza ze Szpitala Narodowego, by poprowadził leczenie jej ojca. Niespodziewanie, wywołuje to efekt domino, który może okazać się gwoździem do trumny państw Polskiego  i ładu międzynarodowego stojących na glinianych fundamentach.  

Fragment Scenariusza

 

 

 Jeżeli uda się nam zebrać minimum 21,000 złotych, to będziemy mogli podjąć realizację Koronasceptyk: Ozdrowieniec Plandemii.

Od kwoty 55,000, możliwa będzie również realizacja Koronasceptyk: Niespodziewany Odczyn Poszczpienny. 

 

Nagrody

Szczegóły w sekcji nagród. Dostępne- scenariuszy, ilustrowany scenariuszy, i plakaty. Poniżej są opcji wyboru plakatu:

 

 

O autorze

 Jestem pracownikiem służby zdrowia, oraz autorem widmo. 

Ryzyko

Jeżeli się nie udać zebranej kwoty minimalnej , czyli 1000, nie uda się nam zrealizować słuchowiska- ale niezależnie od tego, każdy wspierający otrzyma swoją należną nagrodę.

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.05.2021 13:01