Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Placówka Motylek

Placówka Motylek

Koszalin

Domowa opieka z przyjazną atmosferą i nauką poprzez zabawę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

512 PLN z 235000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.08.2019.

Kupno budynku dla placówki edukacyjnej dla dzieci

O projekcie

 Cel projektu

 

Zebranie środków na zakup budynku dla nowej placówki edukacyjnej dla dzieci.

Obecnie placówka mieści sie w bloku na 9 piętrze. Potrzebujemy przenieść sie do parterowego budynku z przestrzenią dla dzieci na dworze. W nowych warunkach jesteśmy w stanie przyjąć więcej dzieci i zapewnić im jeszcze lepsze warunki rozwojowo-edukacyjne.

 

Jak było dotychczas

 

Monika Kaczor (a dla dzieci “Mimi”)  to pasjonatka edukacji i wychowywania dzieci. Praktycznie całe życie opiekuje się nimi. Zaczynała od swojego dużo młodszego rodzeństwa. W latach 1994 - 2010 pracowała w Poznaniu jako opiekunka dla dzieci. Podobnie (po przeprowadzce) w Koszalinie od 2011 roku.

 

  Obecnie Monika formalnie jest opiekunem dziennym w prywatnej Placówce Rozwojowo-Edukacyjnej dla dzieci “MOTYLEK” 

Wkłada ona ogromną pracy w wychowanie dzieci do lat 3.

Licząc od początków opieki na dziećmi  - przewineło się ich  już ponad 50!

 

“Mimi” jest pasjonatką indywidualnego podejścia do rozwoju dziecka. Udaje się jej to poprzez pracę w małej 5- 8 osobowej grupie dzieci. Taka liczba powoduje, że każdemu dziecku można poświęcić wystarczającą ilość czasu. Można rozpoznać wtedy osobowość, pasje i zainteresowania.

 

Następuje wtedy naturalny i harmonijny rozwój, który dostrzegają wyraźnie rodzice dziecka. Wielokrotnie zdarza się, że klienci - rodzice posyłają swoje kolejne pociechy do “Motylka”.

 

Zagrożenie

 

Jednak cały ten wysiłek edukacyjny często jest zaprzepaszczony. Dzieje się to w momencie, gdy dzieci kończą 3 lata i idą do dużych placówek przedszkolnych. Większa ilość dzieci w jednej grupie przedszkolnej, powoduje, że naturalne zdolności zostają zahamowane.

 

Żaden z wychowawców nie ma na tyle czasu by indywidualnie podejść do potrzeb dziecka. Nie pojawia się sprawa na której najbardziej nam zależy:  indywidualnego rozwoju każdego dziecka.

 Indywidualne cechy i zdolnosci dziecka mozna wydobyć już bardzo wcześnie. Ważne jest takie prowadzenie dzieci by uzyskac ten efekt.

 

A do tego potrzebne jest całkowicie  indywidualne podejście do  każdego dziecka. Ma to związek z takim wychowaniem dzieci od najmłodszych lat. Od wieku 0 - 3 pózniej 3 - 6 i całego etapu szkolnego

 

 

Przyszłość

 

 

Zależy nam na kontynuowaniu wychowywania dzieci również po 3-im roku życia. Plan jest taki, by powstały w placówce małe grupy - do 10 osób - koniecznie zróżnicowane wiekowo.

 

Z obserwacji w “Motylku” wynika, że dzieci rozwijają się najlepiej: naśladując starszych oraz pomagając młodszym.

 

Doświadczenie  - zdobyte przez właścicielkę “Motylka”, jak i Katarzyny, która jest konsultantem w placówce  -  podpowiada jak powinna dokonywać się edukacja w tak młodym wieku. 

 

Wiedza powinna być zdobywana przez zabawę ( co niekoniecznie oznacza, że w formie zabawy). Zabawa jest wtedy, gdy dziecko chce, a nie jest zmuszane. Wzmacnia to chęci dziecka do zdobycia większej wiedzy lub doświadczenia i daje mu satysfakcję.

 

Aktywność powinna być wybrana przez samo dziecko - zarówno forma jak i temat ( każde z 10 dzieci w grupie może w dokładnie tym samym czasie robić i uczyć się czegoś innego - np jeden liczy, inny maluje, inny sadzi kwiaty, itd).

 

Nauczyciel jest od tego aby to dzieciom umożliwić, zorganizować i mądrze połączyć.

Celem jest rozwój talentów i zdobywanie wiedzy bez formy rywalizacji, a dla poczucia satysfakcji.

 

 

Potrzebny budynek

 

 Do tego wszystkiego  potrzeba jednak dużo większego budynku niż mieszkanie w blokowisku. Nawet sprzedaż tego mieszkania, to za mało by wykupić budynek.

 

Stąd pojawił się pomysł by skorzystać z crowdfundingu i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogli by nam pomóc w tej Wizji.

 

Zebraliśmy zespół ludzi, którzy pomaga nam w tym projekcie. Osoby które doradzają, wspierają duchowo czy zajmują się stroną marketingową projektu. Wierzymy, że będziemy mogli doprowadzić projekt do szczęśliwego końca.

 

Większy budynek daje nam:

-       bezpieczne miejsce - wszystko będzie na prywatnym zabudowanym terenie z własnym placem zabaw. Nie ma dostępu obcych ludzi z zewnątrz, którzy akurat mają ochotę wyprowadzić psa do piaskownicy. Nie ma windy i strachu, że któreś dziecko samo sobie wsiądzie.

-        Nieograniczone czasowo miejsce.

-       Jest możliwość opieki również w soboty.

 

Znaleźliśmy budynek, który odpowiada powyższym założeniom. Stoi on na obrzeżach Koszalina. Jego powierzchnia zabudowy to 232,2 m2 kubatura 1483,7 m3 a jego spokojna okolica daje warunki by realizować nasz plan.

 

 

Budynek kosztuje 235 tysięcy złotych. Zdajemy sobie sprawę, że to tylko pierwszy z kosztów by zaadoptować w pełni to pomieszczenie. Jednak jego kupno to najważniejszy element całego planu.

 

Dla osób, które zechca nas wesprzec mamy przygotowane specjlane nagrody. Wiele z nich to samodzielnie prace zrobione przez dzieci w placówce.

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania sie z innymi nagrodami.

 

Specjalną nagrodą jest "Surwiwal w Gruzji" przygotowany przez konsultantkę z placówki "Motylek". Sama była tam już nie raz i chętnie zaprosi innych. Zresztą zapraszamy do posłuchania wiecej w tym temacie.

 

 

 

Wszystkie nagrody, które sa podziękowaniem (pisane i graficzne) będziemy w ciagu tygodnia umieszczać na fanpagu Placówki Motylek

 

 Podziękowania video pojawią sie raz na 2 tygodnie.

 

Pozostałe nagrody czyli wszelkie zaproszenia, drukowane podziękowania i  uzgodnienia dotyczące napisów i surwiwalu, będą uzgadniane  w ciagu 2 tygodni od zakończenia akcji crowdfundingowej.

 

Zwracamy się do każdej osoby, która interesuje sie dobrem dzieci o wpłaty, które pozwolą nam rozwijać dalej projekt.

 

Jeżeli wpłaty przekroczą zbieraną kwotę - to zdecydowanie będziemy wiedzieli jak ją wydać.

Budynek trzeba przystosowac do wymogów placówki i  zaopatrzyć w odpowiednie środki edukacyjne.

 

 

Zapraszamy do obserwowania nas na:

 

 - facebook Placówka Motylek

 - Strona www http://placowkamotylek.pl/

 - e-mail kontaktowy: monika.gonia@gmail.com

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.08.2019 22:10