Dołącz do naszej społeczności!

Co by było gdyby - moja pierwsza powieść

Kategoria - Książki/Publikacje

11%

Postęp

763 zł

Mamy już

35 dni

Do końca

O projekcie

Prolog
Mam 18 lat, jestem uczniem jednego z liceów we Wrocławiu. Trzy lata temu napisałem powieść, którą przez cały ten czas dopracowywałem, aż w końcu nadarzyła się szansa, by ją sprawdzić. Wydawnictwo Poligraf ogłosiło "Konkurs na książkę wartą wydania". Dopiero wtedy pojawiła się myśl o wydaniu mojej powieści. Zadałem sobie pytanie, co by było gdyby... Takie samo jak postawiłem sobie przed pisaniem, by jak najbardziej realistycznie przedstawić możliwy scenariusz wojny atomowej. Wystartowałem więc w owym konkursie. Ku mojej ogromnej radości i wielkiemu zaskoczeniu otrzymałem wyróżnienie, które składało się z nagród (w formie reklam dla książki). Ich łączna wartość wyniosła 5535zł. Jedynym warunkiem otrzymania tego wyróżnienia jest wydanie książki sfinansowane własnymi środkami, a cena sprowadziła mnie z powrotem na ziemię.

Powieść nosi tytuł "Exodus - przetrwanie", a to jej blurb: 
"Przełom lat 70 i 80 XX wieku. Spełnia się najczarniejszy ze scenariuszy Zimnej Wojny. To, co dotychczas nie pozwalało spokojnie zmrużyć oczu, stało się faktem.

Miliony zmobilizowanych żołnierzy, którym rozkazano krzewić światłą ideologię socjalistyczną oraz ci, którym nakazano nieść wolność uciśnionym narodom wschodu, nagle znajdują się na tej samej pozycji. Łączność ze sztabami zostaje zerwana, nie ma rozkazów, nie ma dostaw żywności czy amunicji. Wszyscy, niezależnie czy ze wschodu, czy z zachodu muszą stawić czoła nowej rzeczywistości. Dla jednych to okazja by wyrównać historyczne porachunki, dla innych, by wznieść się w hierarchii społecznej, dla kolejnych początek piekła… 

Miliony uzbrojonych po zęby głodnych żołnierzy, bezbronni cywile, setki różnych historii, lecz ten sam cel – znaleźć swoje miejsce w świecie pełnym poatomowych grzybów."

Jak przedstawiłem tę historię?
Przede wszystkim przyświecał mi cel, by wszystko, co znajdzie się w powieści mogło się zdarzyć w rzeczywistości. Nie znajdziemy więc tam walki z przerażającymi mutantami, czy krwiożerczymi roślinami wychodowanymi na radioaktywnym pyle. Zachowywałem również poprawność techniczną, co do sprzętu oraz wyposażenia wojskowego ówczesnych armii.

Powieść przedstawia historię kilku polskich żołnierzy zmobilizowanych by wesprzeć Wielkiego Brata ze wschodu. Gdy jednak, w wyniku fatalnej pomyłki, dochodzi do katastrofy atomowej, sztaby tracą łączność z podwładnymi, a podwładni doskonale zdają sobie sprawę, że teraz zdani są tylko na siebie. Każdy próbuje odnaleźć się w nowym świecie. Oczami bohaterów będziemy podążać przez Polskę, Wschodnie Niemcy, RFN aż dotrzemy do granic Szwajcarii, która wydawałaby się zaraz obok Jugosławii, europejską oazą. Czy jednak rzeczywiście Ziemia Obiecana okazała się taka spokojna i otwarta. Czy świat jest gotów przyjąć tylu uzbrojonych uchodźców?  

 

Dlaczego crowdfunding?
Jestem uczniem, a weekendowa praca stanowczo nie pozwala na pokrycie kosztów. Zamierzam wydać 300 egzemplarzy, co będzie mnie kosztować koło 7500zł, część jestem w stanie pokryć sam, niestety bez Waszej pomocy nie mam co nawet o tym marzyć. 

Kiedy ukazałaby się książka? Trudno mi powiedzieć, pewny jestem tylko tego, że od razu po zebraniu potrzebnych środków kontakuję się z powrotem z Wydawnictwem.

Nagrody
Mundur polowy żołnierza NVA wraz z oporządzeniem oraz powieść w formacie PDF jestem w stanie wysłać od razu po zakończeniu projektu, natomiast proces tworzenia naszywek zająłby około miesiąca. W przypadku chęci otrzymania zdjęć, plakatów czy naszywek będę się z Państwem kontaktował i przedstawiał kilka możliwych wariantów. 

Oto projekty naszywek autorstwa mojego przyjaciela Michała Laskowskiego, któremu należą się ogromne podziękowania:

Kampania crowdfundingowa Co by było gdyby - moja pierwsza powieść

A oto i zdjęcia, które mogą zagościć u Państwa na półkach, bądź na Państwa tapetach w komputerach czy telefonach:

 Projekt Co by było gdyby - moja pierwsza powieść

Zbiórka Co by było gdyby - moja pierwsza powieść

Projekt Co by było gdyby - moja pierwsza powieść

Kampania crowdfundingowa Co by było gdyby - moja pierwsza powieść

A oto i plakat, który może zagościć u Państwa na przykład na ścianie:

 Kampania crowdfundingowa Co by było gdyby - moja pierwsza powieść

Epilog

Jak zapewne Państwo zauważliście lubię pisać krótko, a konkretnie, czego odbicie z łatwością można znaleźć w mojej powieści liczącej 122 strony formatu A4. Nie znajdziemy więc tam Sienkiewiczowskich opisów, lecz wojskową prostotę, która mam nadzieję przypadnie Wam do gustu ;) Prosto i konkretnie, tego nauczono mnie w Strzelcu i tak też lubię pisać!

W wielkiej tajemnicy powiem Państwu, że na ukończeniu jest druga część. Jeżeli zebrane tu fundusze pozwolą na to, to w jednej książce postaram się wydać dwie części naraz. Podobno druga część rozgrywa się gdzieś w Afryce, Iranie i na Atlantyku, ale o tym narazie ćśśś... 

Podziękowania:
Książka nie powstałaby, ani nie nabrałaby obecnego kształtu, gdyby nie praca: mojej mamy, Oli, Wiktorii i Sebastiana
Projekt na platoformie polakpotrafi.pl nie powstałby nigdy gdyby nie praca: mojego taty (najlepszego kierowcy), Michała (niezwykle zdolnego grafika), Pawła Zielińskiego (świetnego fotografa) i Michała Kruka (wspaniałego modela do zdjęć, oraz kolekcjonera sprzętu militarnego z lat Zimnej Wojny), Jednostce Strzeleckiej 3026 we Wrocławiu (która była tak uprzejma i udostępniła sprzęt wojskowy z magazynu)

Na koniec pozwolę sobie zadać pytanie ustami żołnierza NVA:Zbiórka Co by było gdyby - moja pierwsza powieść

Jeżeli pojawiły się w Państwa głowie jakieś pytania, bądź chęć nawiązania kontaktu, zapraszam: ptrbeniuk@gmail.com

11

Wspierający

763 zł

Z całkowitej kwoty 6500 zł

35 dni

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 6500 zł
wsparcia do 22:00 31.08.2017

Wybierz
nagrody

Wesprzyj projekt

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

Wybrane zdjęcie wysłane drogą elektroniczną, może posłużyć jako tapeta na ekranie smartfona czy komputera.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Książka w formacie PDF wysłana drogą elektroniczną + wybrane zdjęcie wysłane drogą elektroniczną, może posłużyć jako tapeta na ekranie smartfona czy komputera.

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Wybrane 4 zdjęcia wysłane drogą elektroniczną, mogą posłużyć jako tapeta na ekranie smartfona czy komputera + książka w formacie PDF wysłana drogą elektroniczną

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Książka papierowa z podpisem autora

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 90 zł lub więcej!

Naszywka nawiązująca tematyką do akcji powieści + książka w formacie PDF wysłana drogą elektroniczną

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 90 zł lub więcej!

Zdjęcie związane z tematyką książki (z cytatem z powieści odnoszącym się do sceny przedstawionej na fotografii), oprawione w ramkę + książka w formacie PDF wysłana drogą elektroniczną

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Umieszczenie loga Państwa firmy/organizacji na okładce książki + książka w formacie PDF wysłana drogą elektroniczną

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Mapa przedstawiająca drogę bohaterów z książki (w formie plakatu) + książka w formacie PDF wysłana drogą elektroniczną

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 600 zł lub więcej!

Wyjście z autorem, na dowolną strzelnicę na terenie Dolnego Śląska, na mój koszt + książka w formacie PDF wysłana drogą elektroniczną

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 850 zł lub więcej!

Mundur żołnierza NVA (hełm, komplet mundurowy, buty, pasoszelki z ładownicami na granaty oraz na magazynki do AK i manierką) + książka w formacie PDF wysłana drogą elektroniczną

0 Wspierających

O projektodawcy

Piotr Beniuk

Piotr Beniuk

Wrocław, Polska

Jestem uczniem drugiej klasy liceum, od ponad dwóch lat członkiem Związku Strzeleckiego \"Strzelec\" Organizacji Społeczno-Wychowawczej, pasjonatem historii i militariów. Od zawsze moją uwagę szczególnie przyciągał okres Zimnej Wojny. Poza tym uwielbiam bezcelowe przejażdżki na motocyklu, góry i piesze wędrówki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: