Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karolina Naziemiec

Karolina Naziemiec

Sosnowiec/LA

Karolina Naziemiec- jest altowiolistką, absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie Prof. Marka Marczyka, pierwszego altowiolisty Państwowej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ukończyła także studia magisterskie na Uniwersytecie Południowej Kalifornii (USC), gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Ralpha Fieldinga i Victorii Miskolczy. Jako członek wielu renomowanych orkiestr w Kalifornii współpracowała z wybitnymi kompozytorami i muzykami światowej sławy, takimi jak John Williams, Jan A.P. Kaczmarek, Jerzy Maksymiuk, Jacek Kaspszyk, David Zinman, ArturoSandoval, Joshua Bell, BonnieRaitt i Diana Krall. Karolina Naziemiec zaistniała w Los Angeles również, jako wokalistka jazzowa i w 2008 roku nagrała swoją pierwszą płytę „ Introduction”.Karolina posiada dużą łatwość interpretacji różnych stylów muzycznych od klasyki do jazzu, przez folk i hop-hop.
Pełna biografia na stronie:http://www.karolinanaziemiec.com/bio.pdf

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9778 PLN z 9000 PLN

28 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.05.2015.

Piosenki z okresu II Wojny Światowej

O projekcie

„SONGS OF HOPE”

 

Piosenki z okresu II Wojny Światowej

w wykonaniu Karoliny Naziemiec

 

Image result for zdjęcia z 2 wojny światowej                                                                 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

 

zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie mojego najnowszego projektu artystycznego „Songs of Hope” (tytuł roboczy), który jest wynikiem moich kilkuletnich  refleksji nad dzisiejszym światem w kontekście zbliżającej się 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

 

 

Na projekt składa się nagranie 9-12 piosenek w wersji tzw. soft jazz, wykonanych w języku angielskim, polskim i francuskim, a których tematem jest tęsknota za ukochanymi i utrata bliskich. Ta płyta to hołd, jaki chciałabym złożyć przede wszystkim polskim, amerykańskim i brytyjskim parom, którym przyszło żyć z dala od siebie i w wielkiej niepewności o wzajemny los.

  

Na płycie znajdą się między innymi piosenki z repertuaru tzw. Great American Songbook, napisane i powszechnie wykonywane w latach 40. XX wieku, dziś już jednak dosyć zapomniane. Piosenki te traktują raczej o życiu niż o wojnie, o naturalnym pragnieniu ludzi, aby cieszyć się spokojem, wzajemną bliskością i myśleniem o jasnej przyszłości i przynoszą wspomnienie uczucia ulgi oraz nadziei, jakie wypełniły ludzkie serca na całym świecie, gdy brutalne zmagania wojenne wreszcie ustały.

 

Chciałabym dedykować moją płytę w szczególności żyjącym bohaterom tamtych czasów i pamięci tych, którym los nie pozwolił wrócić do domu, ale którzy przez swoją ofiarę utorowali drogę przyszłym pokoleniom do zbudowania lepszego świata.  Być może piosenki te staną się też okazją do refleksji nad dzisiejszym światem, wchodzącym ponownie w okres głębokiej niepewności i bólu, które 70 lat temu zdawały się zniknąć raz na zawsze.

 

 

Zapraszam do wysłuchania przykładowej piosenki: 

https://soundcloud.com/karolina-58/poor-butterfly

 

W nagraniu towarzyszyć mi będą takie znakomitości muzyczne jak Tom Ranier, Larry Koonse, Bob Sheppard, Alex Acuna i inni.

 

Tom Ranier - pianista; jako artysta jazzowy dokonał wielu nagrań pod swoim nazwiskiem jak równiez jako 'sideman' dla firm takich jak: Warner Bros., Concord Records i wielu innych. W przemyśle fonograficznym istnieje od 1970 roku i można go usłyszeć w wielu filmach, serialach jak i w orkiestrach grajacych podczas Oskarów, Golden Globe, Grammy i Emmy. Występował i nagrywał między innymi z Barbrą Streisand, Shirley Bassey, Barry Manilow, Natalie Cole. Image result for tom ranier

 

Bob Sheppard - jest wybitnym saksofonistą jazzowym. Nagrywa w studiach muzycznych do filmów, seriali jak również pracuje nad swoimi projektami. Nagrał szereg plyt m.in. z Peter'em Erskin i Dave'em Carpenter jak rowniez z wokalistami; The Manhattan Transfer, Elvis Costello, Randy Newman i CHick Corea. Image result for bob sheppard sax

 

Larry Koonse - pochodzi z rodziny muzycznej. Jego ojciec jest również świetnym gitarzystą, z którym nagrał płytę w duecie. Larry po ukonczeniu Uniwersytetu Południowej Kalifornii w LA wyjechał w turnee z Kwartetem Johna Dankworth'a, trwające 6 lat. Grał dla Cleo Laine, a obecnie współpracuje z Billy Childs.
Kwota, o którą proszę jest tylko częściowym dofinansowaniem mojego projektu. Pokryje wynajęcie studia i opłacenie reżysera dźwiękowego.

 

Nauka i technika są kluczowymi dziedzinami wiodącymi świat do przodu, ale to właśnie sztuka posiada swoistą właściwość wzbogacania naszego życia poprzez wgląd w szeroki zakres ludzkich doświadczeń i emocji. Sztuka, aby zaistnieć, potrzebuje finansowego wsparcia tych, którzy posiadaję glębokie uznanie dla kultury i wyzwalanych przez sztukę emocji.

 

Zapraszam więc do wsparcia mojego projektu, którego szacunkowy koszt wyniesie około 15,000 dolarów USA. Wchodzi w to koszt nagrania, edycji, miksowania oraz inne koszty opracowania technicznego i wydania płyty.

  

Zapraszam do wsparcia mojego projektu!

 

Image result for zdjęcia z 2 wojny światowej

Patronaty nad projektem:

Patronat nad tym projektem objęło czasopismo

"Jazz Forum"

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.05.2015 11:11