Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Nidzicki Fundusz Lokalny

Nidzicki Fundusz Lokalny

Kamionka

Jesteśmy grupą stypendystów Nidzickiego Funduszu Lokalnego.
Chętnie uczestniczymy w życiu kulturalnym i naukowym lokalnej społeczności. Jako aktywni i kreatywni ludzie lubimy podejmować różne wyzwania, tak aby zmieniać naszą lokalną rzeczywistość na lepszą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


109 Wspierający

103% Postęp

10317 PLN z 10000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 06.09.2013 18:06

Piknik Naukowy 2013

O projekcie

Jesteśmy stypendystami Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym i społecznym naszego regionu. Tym razem postawiliśmy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej! Podjęliśmy się zorganizowania PIKNIKU NAUKOWEGO, jakiego nigdy do tej pory nie było w naszej okolicy. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się 7 września 2013r, w godzinach 12-16:00 w Garncarskiej Wiosce w Kamionce niedaleko Nidzicy.

Oficjalny plakat 

Nauka wcale nie musi oznaczać siedzenia nad książkami. Chcemy pokazać, że może stać się ona niesamowitą przygodą i zabawą. Głównym celem Pikniku Naukowego jest przekazanie w sposób przystępny i zrozumiały dzieciom oraz młodzieży wiedzy z zakresu nauk ścisłych, a także humanistycznych.

Zaplanowaliśmy moc atrakcji naukowych. Przygotowane zostaną stoiska i pokazy naukowe z następujących dziedzin:

  • Chemia,
  • Fizyka,
  • Matematyka,
  • Kryminalistyka,
  • Robotyka,
  • Ratownictwo medyczne,
  • Język angielski,
  • Język rosyjski,
  • Język turecki.

Na każdym ze stanowisk przygotowane będą różne konkursy i zagadki, a dla zwycięzców przewidzieliśmy drobne upominki. Odbędzie się także prezentacja urządzeń takich jak Moebius Maglev Train, Kołyska Newton'a, Tarcza Newton'a.

Tarcza Newton'a w Parku Dydaktycznym w Kamionce

Tego dnia zostaną również poprowadzone prelekcje naukowe  przez Pana Grzegorza Michałka- ratownika grupy beskidzkiej GOPR, rekordzistę największej deniwelacji świata oraz Pana Marcina Koniecznego- trenera biznesu i traiatlonistę

Jednak, aby zrealizować nasz projekt, niezbędne są odpowiednie fundusze. Naszym celem jest zebranie 10 000 zł. Każda złotówka się liczy!

Jeżeli chcesz razem z nami odkrywać zagadki świata, dołącz do nas już 7 września 2013r.( sobota)! Zabierz ze sobą rodziców, dzieci, bliskich i znajomych!

Piknik Naukowy może stać się początkiem Twojej niezwykłej kariery w różnych dziedzinach nauki! Dołącz do nas!

Obudź w sobie małego Einsteina! :)

Więcej informacji na naszym fanpage’u:

www. facebook.com/piknik.naukowy.kamionka

Jak widać , rozpiera nas ogromna dawka pozytywnej energii :) Śmiało, dołącz do nas! Razem możemy naprawdę więcej! :)

Coś więcej o nas- NIDZICKI FUNDUSZ LOKALNY


Stowarzyszenie - Nidzicki Fundusz Lokalny jest dobroczynną organizacją, która zarządza funduszami dla poprawy warunków życia mieszkańców powiatu nidzickiego oraz regionu Warmii i Mazur. Stowarzyszenie jest wspierane przez przedsiębiorstwa prywatne i państwowe, instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe krajowe i zagraniczne oraz osoby fizyczne.

Nidzicki Fundusz Lokalny działa od 1999 roku. Fundusz Lokalny w Nidzicy współpracuje od początku z grupą kilkudziesięciu wolontariuszy młodzieżowych. W okresie 13 lat działalności Fundusz Lokalny  zainicjował wiele programów, które upowszechniane są w innych regionach Polski i za granicą np. programy stypendialne, programy współpracy organizacji pozarządowych z biznesem. W 2010 roku Fundusz Lokalny jako Stowarzyszenie  otrzymał główną  nagrodę „LAUR GOSPODARNOŚCI” w kategorii INSPIRUJĄCY PROJEKT ROKU. W ramach projektu stworzyliśmy w partnerstwie lokalnym WIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI gdzie  uruchomione zostało m.in. młodzieżowe radio internetowe NIDZICKIE RADIO MŁODYCH, prowadzone przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W sąsiedztwie Garncarskiej Wioski i Rajskiego Ogrodu w Kamionce k/ Nidzicy stoi drewniany domek- NIEZAPOMINAJKA. Od 4 maja 2013 roku jest to DOM PRACY TWÓRCZEJ DZIECI I MŁODZIEŻY. Jego budowę zakończyliśmy w 2012 roku, który był Rokiem Janusza Korczaka  i zgodnie z jego zasadą " Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziła, a żeby go coś naprawdę zajmowało", są prowadzone zajęcia dla dzieci i młodzieży rozwijające ich pasje i zainteresowania. Zajęcia, które wymagają współdziałania z kolegami, przyjaciółmi, rodzeństwem, rodzicami, dziadkami. Nazwaliśmy ten domek NIEZAPOMINAJKĄ- jako odniesienie do pocztówek- "niezapominajek" Janusza Korczaka.

 

NIEZAPOMINAJKA jest także siedzibą Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Dom powstał dzięki wsparciu wielu osób i instytucji.

Od 2002 roku  Fundusz Lokalny  we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi powiatu nidzickiego organizuje  konkurs promujący filantropię i dobroczynność. Corocznie 6. grudnia podczas gali konkursu DOBROCZYŃCA ROKU- GREGOROVIUSY  wręczane są statuetki firmom, osobom prywatnym oraz wolontariuszom.

Od 1998 roku Nidzicki Fundusz Lokalny wraz z Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA organizuje corocznie WIELKI BAL CHARYTATYWNY. W bieżącym roku odbył się już XIII WIELKI BAL CHARYTATYWNY. Patronat medialny zapewnili: TVP Olsztyn, która przygotowała relację telewizyjną z balu, Radio Olsztyn, Nasza Gazeta Nidzicka, Kurier Nidzicki.
 Bal tradycyjnie już prowadził Sławomir Siezieniewski- prezenter telewizyjny oraz Anna Krupa I Vicemiss Polonia 2011. Bal uatrakcyjnił występ Klaudii Butkiewicz- śpiewaczki operowej. Całkowity dochód z tegorocznego balu wyniósł 54. 370 zł i w całości przeznaczony jest na stypendia dla uczniów szkół średnich i studentów z powiatu nidzickiego. Dotychczas, tj. od 1999 roku Nidzicki Fundusz Lokalny przyznał już 605 stypendiów na kwotę 1 mln 251 tys. złotych.

 

Organizacja gromadzi od początku funkcjonowania kapitał żelazny, z którego przychody przeznaczane są  na wsparcie społecznych inicjatyw i stypendiów dla młodzieży.

Nidzicki Fundusz Lokalny jest partnerem innowacyjnego przedsięwzięcia w zakresie ekonomii społecznej , współtwórcą przedsiębiorstwa społecznego „GARNCARSKA WIOSKA”, która jest modelowym pomysłem na pracę i aktywność zawodową bezrobotnych mieszkańców wsi.

To jest prawdziwa filantropia!
Darczyńcy tacy jak Ty lub Twoja Firma mogą tworzyć w ramach Stowarzyszenia indywidualne fundusze nazwane Twoim imieniem lub Firmy, a Ty możesz mieć taką jaką sobie życzysz kontrolę nad tym, na jakie cele są wydawane pieniądze z tego funduszu. Możesz mieć także wkład w istniejących funduszach takich jak fundusze stypendialne, fundusz wspierania inicjatyw społecznych realizowanych przez organizacje pozarządowe i nieformalne grupy młodzieżowe. Fundusze Stowarzyszenia zarządzane są i dzielone przez komisje składające się z reprezentatywnej grupy przedstawicieli Darczyńców.
Jeżeli chcesz pomóc innym, jeżeli chcesz coś dobrego uczynić dla potrzebujących i jeżeli chcesz by Twoje imię żyło długo - znalazłeś właściwe miejsce!

Cele
Po 13 latach działań nasza misja i główne cele pozostają niezmienne – to poprawa jakości życia mieszkańców powiatu nidzickiego poprzez gromadzenie, zarządzanie i dystrybucję funduszy na cele dobroczynne i inicjatywy w zakresie rozwoju gospodarczego, oświaty i kultury, ochrony środowiska, ochr
ony zabytków i spraw obywatelskich.

Media o Twoim projekcie:

Piknik Naukowy w kamionce zakończony

nidzica.wm.pl | 2013-09-09

W sobotę 07.09.2013 w Kamionce koło Nidzicy odbył się Piknik Naukowy. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.

Relacja z Pikniku Naukowego w Kamionce

www.youtube.com | 2013-09-09Piknik Naukowy 2013 zakończony sukcesem!

www.funduszlokalny.nidzica24.pl | 2013-09-08

W sobotę 7 września w Garncarskiej Wiosce (Kamionka k/Nidzicy) odbył się Piknik Naukowy pod hasłem "Obudź w sobie małego Einstein'a!". W tym wyjątkowym dniu dzieci, młodzież, a nawet dorośli mogli podziwiać ciekawe urządzenia oraz niecodzienne zjawiska zachodzące w przyrodzie.

Piknik Naukowy w kamionce zakończony

nidzica.wm.pl | 2013-09-07

Dzisiaj (7 września) na Pikniku Naukowym można było zobaczyć wiele ciekawych eksperymentów naukowych. Młodzi miłośnicy nauki dowiedzieli się, że piekło nie jest czerwone, a pociągi mogą jeździć "do góry nogami".
 

Już w sobotę Piknik Naukowy w Garncarskiej Wiosce

nidzica.wm.pl | 2013-09-06

Wyjątkowy dzień - wyjątkowe pokazy - wyjątkowe miejsce. W sobotę 7 września zapraszamy do Garncarskiej Wioski w Kamionce na Piknik Naukowy.

Każdy darczyńca otrzyma nagrodę

nidzica.wm.pl | 2013-09-04

Jesteśmy stypendystami Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym i społecznym naszego regionu. Tym razem postawiliśmy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Jako „Kreatywni-Aktywni” podjęliśmy się zorganizowania Pikniku Naukowego, który odbędzie się 7 września w godzinach 12:00-16:00 w Przedsiębiorstwie Społecznym „Garncarska Wioska” w Kamionce niedaleko Nidzicy.

Wesprzyj Piknik Naukowy w Nidzicy

www.eurodesk.pl | 2013-08-29

Stypendyści Nidzickiego Funduszu Lokalnego apelują o wsparcie organizacji Pikniku Naukowego, który odbędzie się 7 września 2013 r. w Garncarskiej Wiosce w Kamionce niedaleko Nidzicy.

Przygotowania do Pikniku Naukowego 2013 na TVP Olsztyn

www.tvp.pl | 2013-08-13

Przygotowania do Pikniku Naukowego 2013 na TVP Olsztyn

Kamionka k. Nidzicy. Piknik Naukowy 2013

wiadomosci.ngo.pl | 2013-08-07

Młodzi, aktywni i kreatywni ludzie - stypendyści Nidzickiego Funduszu lokalnego podjęli się zorganizowania wydarzenia, jakiego nigdy do tej pory nie było w naszej okolicy. Piknik Naukowy dla dzieci i młodzieży odbędzie się 7 września 2013 r., w godzinach 12-16:00, na terenie Garncarskiej Wioski w Kamionce k. Nidzicy.

109

Wspierających

10317 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 06.09.2013

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na naszym oficjalnym fanpage'u na facebook'u

4 Wspierających
 

Wpłać 2 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na:
-oficjalnym fanpage’u Pikniku Naukowego na facebook'u
-oficjalnym fanpage’u Nidzickiego Funduszu Lokalnego na facebook'u

2 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na:
-oficjalnym fanpage’u Pikniku Naukowego na facebook'u
-oficjalnym fanpage’u Nidzickiego Funduszu Lokalnego na facebook'u
-oficjalnej stronie internetowej Nidzickiego Funduszu Lokalnego

4 Wspierających
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie w filmiku podsumowującym nasz Piknik Naukowy oraz na:
- oficjalnym fanpage’u Pikniku Naukowego na facebook'u
- oficjalnym fanpage’u Nidzickiego Funduszu Lokalnego na facebook'u

10 Wspierających
 

Wpłać 15 zł lub więcej!

Certyfikat „Wspaniałego Darczyńcy”

12 Wspierających
 

Wpłać 20 zł lub więcej!

Plakat promujący Piknik Naukowy, własnoręcznie podpisany przez stypendystów wraz z imiennym podziękowaniem

9 Wspierających
 

Wpłać 50 zł lub więcej!

Koszulka firmowa domu pracy twórczej dzieci i młodzieży NIEZAPOMINAJKA

15 Wspierających
 

Wpłać 80 zł lub więcej!

Album fotograficzny LGD „Brama Mazurskiej Krainy”

1 Wspierający
 
Pozostało: 96

Wpłać 100 zł lub więcej!

Imienna, bezterminowa karta bezpłatnego wstępu do Rajskiego Ogrodu w Garncarskiej Wiosce w Kamionce k/Nidzicy

4 Wspierających
 

Wpłać 200 zł lub więcej!

Książeczka „Mazurskie czary” własnoręcznie podpisana przez autorkę Jankę Malinowską

2 Wspierających
 

Wpłać 300 zł lub więcej!

Sobota w „Garncarskiej Wiosce”:
-zwiedzanie „Garncarskiej Wioski” i „Rajskiego Ogrodu” z przewodnikiem,
-udział w warsztatach ceramicznych i malowaniu na szkle
-mazurski poczęstunek : specjały z PIEROGARNI w Kamionce
- pamiątka z „Garncarskiej Wioski”

1 Wspierający
 

Wpłać 500 zł lub więcej!

Weekendowy pobyt dla dwóch osób w Garncarskiej Wiosce w Kamionce k/Nidzicy. Do użytku są dwa apartamenty: lawendowy i rumiankowy z pięknym widokiem na Rajski Ogród.
Oferujemy również warsztaty rękodzieła artystycznego w tym:
- garncarstwo: lepienie gliny ręczne, toczenie gliny na kole, zdobienie ceramiki
- malowanie na szkle
- krawiectwo
- papier czerpany
- witraż
- bibułkarstwo
- wyrób pamiątek

0 Wspierających

O autorze

Nidzicki Fundusz Lokalny

Nidzicki Fundusz Lokalny

Kamionka

Jesteśmy grupą stypendystów Nidzickiego Funduszu Lokalnego.
Chętnie uczestniczymy w życiu kulturalnym i naukowym lokalnej społeczności. Jako aktywni i kreatywni ludzie lubimy podejmować różne wyzwania, tak aby zmieniać naszą lokalną rzeczywistość na lepszą.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.

Zobacz również: