Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nidzicki Fundusz Lokalny

Nidzicki Fundusz Lokalny

Kamionka

Jesteśmy grupą stypendystów Nidzickiego Funduszu Lokalnego.
Chętnie uczestniczymy w życiu kulturalnym i naukowym lokalnej społeczności. Jako aktywni i kreatywni ludzie lubimy podejmować różne wyzwania, tak aby zmieniać naszą lokalną rzeczywistość na lepszą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10317 PLN z 10000 PLN

109 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.09.2013.

Piknik Naukowy 2013

O projekcie

Jesteśmy stypendystami Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym i społecznym naszego regionu. Tym razem postawiliśmy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej! Podjęliśmy się zorganizowania PIKNIKU NAUKOWEGO, jakiego nigdy do tej pory nie było w naszej okolicy. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się 7 września 2013r, w godzinach 12-16:00 w Garncarskiej Wiosce w Kamionce niedaleko Nidzicy.

Oficjalny plakat 

Nauka wcale nie musi oznaczać siedzenia nad książkami. Chcemy pokazać, że może stać się ona niesamowitą przygodą i zabawą. Głównym celem Pikniku Naukowego jest przekazanie w sposób przystępny i zrozumiały dzieciom oraz młodzieży wiedzy z zakresu nauk ścisłych, a także humanistycznych.

Zaplanowaliśmy moc atrakcji naukowych. Przygotowane zostaną stoiska i pokazy naukowe z następujących dziedzin:

  • Chemia,
  • Fizyka,
  • Matematyka,
  • Kryminalistyka,
  • Robotyka,
  • Ratownictwo medyczne,
  • Język angielski,
  • Język rosyjski,
  • Język turecki.

Na każdym ze stanowisk przygotowane będą różne konkursy i zagadki, a dla zwycięzców przewidzieliśmy drobne upominki. Odbędzie się także prezentacja urządzeń takich jak Moebius Maglev Train, Kołyska Newton'a, Tarcza Newton'a.

Tarcza Newton'a w Parku Dydaktycznym w Kamionce

Tego dnia zostaną również poprowadzone prelekcje naukowe  przez Pana Grzegorza Michałka- ratownika grupy beskidzkiej GOPR, rekordzistę największej deniwelacji świata oraz Pana Marcina Koniecznego- trenera biznesu i traiatlonistę

Jednak, aby zrealizować nasz projekt, niezbędne są odpowiednie fundusze. Naszym celem jest zebranie 10 000 zł. Każda złotówka się liczy!

Jeżeli chcesz razem z nami odkrywać zagadki świata, dołącz do nas już 7 września 2013r.( sobota)! Zabierz ze sobą rodziców, dzieci, bliskich i znajomych!

Piknik Naukowy może stać się początkiem Twojej niezwykłej kariery w różnych dziedzinach nauki! Dołącz do nas!

Obudź w sobie małego Einsteina! :)

Więcej informacji na naszym fanpage’u:

www. facebook.com/piknik.naukowy.kamionka

Jak widać , rozpiera nas ogromna dawka pozytywnej energii :) Śmiało, dołącz do nas! Razem możemy naprawdę więcej! :)

Coś więcej o nas- NIDZICKI FUNDUSZ LOKALNY


Stowarzyszenie - Nidzicki Fundusz Lokalny jest dobroczynną organizacją, która zarządza funduszami dla poprawy warunków życia mieszkańców powiatu nidzickiego oraz regionu Warmii i Mazur. Stowarzyszenie jest wspierane przez przedsiębiorstwa prywatne i państwowe, instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe krajowe i zagraniczne oraz osoby fizyczne.

Nidzicki Fundusz Lokalny działa od 1999 roku. Fundusz Lokalny w Nidzicy współpracuje od początku z grupą kilkudziesięciu wolontariuszy młodzieżowych. W okresie 13 lat działalności Fundusz Lokalny  zainicjował wiele programów, które upowszechniane są w innych regionach Polski i za granicą np. programy stypendialne, programy współpracy organizacji pozarządowych z biznesem. W 2010 roku Fundusz Lokalny jako Stowarzyszenie  otrzymał główną  nagrodę „LAUR GOSPODARNOŚCI” w kategorii INSPIRUJĄCY PROJEKT ROKU. W ramach projektu stworzyliśmy w partnerstwie lokalnym WIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI gdzie  uruchomione zostało m.in. młodzieżowe radio internetowe NIDZICKIE RADIO MŁODYCH, prowadzone przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W sąsiedztwie Garncarskiej Wioski i Rajskiego Ogrodu w Kamionce k/ Nidzicy stoi drewniany domek- NIEZAPOMINAJKA. Od 4 maja 2013 roku jest to DOM PRACY TWÓRCZEJ DZIECI I MŁODZIEŻY. Jego budowę zakończyliśmy w 2012 roku, który był Rokiem Janusza Korczaka  i zgodnie z jego zasadą " Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziła, a żeby go coś naprawdę zajmowało", są prowadzone zajęcia dla dzieci i młodzieży rozwijające ich pasje i zainteresowania. Zajęcia, które wymagają współdziałania z kolegami, przyjaciółmi, rodzeństwem, rodzicami, dziadkami. Nazwaliśmy ten domek NIEZAPOMINAJKĄ- jako odniesienie do pocztówek- "niezapominajek" Janusza Korczaka.

 

NIEZAPOMINAJKA jest także siedzibą Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Dom powstał dzięki wsparciu wielu osób i instytucji.

Od 2002 roku  Fundusz Lokalny  we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi powiatu nidzickiego organizuje  konkurs promujący filantropię i dobroczynność. Corocznie 6. grudnia podczas gali konkursu DOBROCZYŃCA ROKU- GREGOROVIUSY  wręczane są statuetki firmom, osobom prywatnym oraz wolontariuszom.

Od 1998 roku Nidzicki Fundusz Lokalny wraz z Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA organizuje corocznie WIELKI BAL CHARYTATYWNY. W bieżącym roku odbył się już XIII WIELKI BAL CHARYTATYWNY. Patronat medialny zapewnili: TVP Olsztyn, która przygotowała relację telewizyjną z balu, Radio Olsztyn, Nasza Gazeta Nidzicka, Kurier Nidzicki.
 Bal tradycyjnie już prowadził Sławomir Siezieniewski- prezenter telewizyjny oraz Anna Krupa I Vicemiss Polonia 2011. Bal uatrakcyjnił występ Klaudii Butkiewicz- śpiewaczki operowej. Całkowity dochód z tegorocznego balu wyniósł 54. 370 zł i w całości przeznaczony jest na stypendia dla uczniów szkół średnich i studentów z powiatu nidzickiego. Dotychczas, tj. od 1999 roku Nidzicki Fundusz Lokalny przyznał już 605 stypendiów na kwotę 1 mln 251 tys. złotych.

 

Organizacja gromadzi od początku funkcjonowania kapitał żelazny, z którego przychody przeznaczane są  na wsparcie społecznych inicjatyw i stypendiów dla młodzieży.

Nidzicki Fundusz Lokalny jest partnerem innowacyjnego przedsięwzięcia w zakresie ekonomii społecznej , współtwórcą przedsiębiorstwa społecznego „GARNCARSKA WIOSKA”, która jest modelowym pomysłem na pracę i aktywność zawodową bezrobotnych mieszkańców wsi.

To jest prawdziwa filantropia!
Darczyńcy tacy jak Ty lub Twoja Firma mogą tworzyć w ramach Stowarzyszenia indywidualne fundusze nazwane Twoim imieniem lub Firmy, a Ty możesz mieć taką jaką sobie życzysz kontrolę nad tym, na jakie cele są wydawane pieniądze z tego funduszu. Możesz mieć także wkład w istniejących funduszach takich jak fundusze stypendialne, fundusz wspierania inicjatyw społecznych realizowanych przez organizacje pozarządowe i nieformalne grupy młodzieżowe. Fundusze Stowarzyszenia zarządzane są i dzielone przez komisje składające się z reprezentatywnej grupy przedstawicieli Darczyńców.
Jeżeli chcesz pomóc innym, jeżeli chcesz coś dobrego uczynić dla potrzebujących i jeżeli chcesz by Twoje imię żyło długo - znalazłeś właściwe miejsce!

Cele
Po 13 latach działań nasza misja i główne cele pozostają niezmienne – to poprawa jakości życia mieszkańców powiatu nidzickiego poprzez gromadzenie, zarządzanie i dystrybucję funduszy na cele dobroczynne i inicjatywy w zakresie rozwoju gospodarczego, oświaty i kultury, ochrony środowiska, ochr
ony zabytków i spraw obywatelskich.

Media o Twoim projekcie:

Piknik Naukowy w kamionce zakończony

nidzica.wm.pl | 2013-09-09

W sobotę 07.09.2013 w Kamionce koło Nidzicy odbył się Piknik Naukowy. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.

Relacja z Pikniku Naukowego w Kamionce

www.youtube.com | 2013-09-09Piknik Naukowy 2013 zakończony sukcesem!

www.funduszlokalny.nidzica24.pl | 2013-09-08

W sobotę 7 września w Garncarskiej Wiosce (Kamionka k/Nidzicy) odbył się Piknik Naukowy pod hasłem "Obudź w sobie małego Einstein'a!". W tym wyjątkowym dniu dzieci, młodzież, a nawet dorośli mogli podziwiać ciekawe urządzenia oraz niecodzienne zjawiska zachodzące w przyrodzie.

Piknik Naukowy w kamionce zakończony

nidzica.wm.pl | 2013-09-07

Dzisiaj (7 września) na Pikniku Naukowym można było zobaczyć wiele ciekawych eksperymentów naukowych. Młodzi miłośnicy nauki dowiedzieli się, że piekło nie jest czerwone, a pociągi mogą jeździć "do góry nogami".
 

Już w sobotę Piknik Naukowy w Garncarskiej Wiosce

nidzica.wm.pl | 2013-09-06

Wyjątkowy dzień - wyjątkowe pokazy - wyjątkowe miejsce. W sobotę 7 września zapraszamy do Garncarskiej Wioski w Kamionce na Piknik Naukowy.

Każdy darczyńca otrzyma nagrodę

nidzica.wm.pl | 2013-09-04

Jesteśmy stypendystami Nidzickiego Funduszu Lokalnego. Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym i społecznym naszego regionu. Tym razem postawiliśmy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Jako „Kreatywni-Aktywni” podjęliśmy się zorganizowania Pikniku Naukowego, który odbędzie się 7 września w godzinach 12:00-16:00 w Przedsiębiorstwie Społecznym „Garncarska Wioska” w Kamionce niedaleko Nidzicy.

Wesprzyj Piknik Naukowy w Nidzicy

www.eurodesk.pl | 2013-08-29

Stypendyści Nidzickiego Funduszu Lokalnego apelują o wsparcie organizacji Pikniku Naukowego, który odbędzie się 7 września 2013 r. w Garncarskiej Wiosce w Kamionce niedaleko Nidzicy.

Przygotowania do Pikniku Naukowego 2013 na TVP Olsztyn

www.tvp.pl | 2013-08-13

Przygotowania do Pikniku Naukowego 2013 na TVP Olsztyn

Kamionka k. Nidzicy. Piknik Naukowy 2013

wiadomosci.ngo.pl | 2013-08-07

Młodzi, aktywni i kreatywni ludzie - stypendyści Nidzickiego Funduszu lokalnego podjęli się zorganizowania wydarzenia, jakiego nigdy do tej pory nie było w naszej okolicy. Piknik Naukowy dla dzieci i młodzieży odbędzie się 7 września 2013 r., w godzinach 12-16:00, na terenie Garncarskiej Wioski w Kamionce k. Nidzicy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.09.2013 18:06