Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Chór Kameralny DISCANTUS

Chór Kameralny DISCANTUS

Gowidlino

Chór Kameralny DISCANTUS
- powstał w 2006 roku przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Gowidlinie (powiat Kartuzy). Ze skromnej inicjatywy zrodziła się ogromna pasja muzykowania, która w krótkim czasie skupiać zaczęła coraz szerszą rzeszę entuzjastów chóralnego śpiewu. Od początków swego istnienia chór za sprawą organizowanych przez siebie koncertów stał się animatorem życia muzycznego wśród lokalnej społeczności. Obecnie chór stale koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą: Belgia /2010,2012/, Francja /2010/, Włochy /2011/, Holandia /2012/, Ukraina /2012/, Czechy /2013/ i Portugalia /2014/. Występował między innymi w Biurze Regionalnym Województwa Pomorskiego w Brukseli, kościele św. Stanisława Kostki w Rzymie, katedrze lwowskiej, Ambasadzie RP w Hadze.

Discantus brał udział w festiwalach, konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając laury i uznanie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2925 PLN z 8000 PLN

32 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

36%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.12.2015.

Kaszubskie pieśni rybackie na chór z orkiestrą-płyta CD

O projekcie

 

07.11.2015

 Maciej Bolewski, kompozytor, aranżer w pracy nad partyturami kaszubskich pieśni rybackich.

 

 

Od dłuższego czasu nosimy się z zamiarem nagrania i wydania płyty z kaszubskimi pieśniami ludowymi obracającymi się wokół tematyki rybackiej. Te unikatowe pieśni zostały zaaranżowane specjalnie dla naszego chóru przez kompozytora Macieja Bolewskiego, a w ich wykonaniu towarzyszyć nam będzie orkiestra. Tematyka pieśni dotyczy pracy kaszubskich rybaków na morzu, trudu i wysiłku, który musieli podejmować każdego dnia. Przedstawia także obraz ogromnej tęsknoty rodziny za kochającym ojcem, oddanym mężem czy ukochanym synem, długo niepowracającymi z połowu, a czasem niepowracającymi już nigdy...

Dzięki dotacji z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w grudniu 2015 roku będziemy mieli zaszczyt wziąć udział w prawykonaniu tychże rybackich pieśni. Jednak naszym marzeniem jest, aby to dzieło, do którego realizacji zaangażowało się tak wiele osób, pozostało na dłużej, aby nie zostało zapomniane. Dlatego zrodził się pomysł, aby wszystkie napisane dla nas pieśni uwiecznić nagrywając je w studio i wydając w postaci płyty CD.

 

Jesteśmy prężnie działającym chórem z małej kaszubskiej miejscowości – Gowidlino. Naszą przygodę z muzyką rozpoczęliśmy prawie 10 lat temu. Od tego czasu dajemy się poznawać coraz szerszej publiczności w coraz dalszych zakątkach Europy. Koncertowaliśmy między innymi w Belgii, Francji, Holandii, Czechach, Portugalii, we Włoszech i na Ukrainie. Jesteśmy grupą młodych osób, którzy pragną kultywować kulturę kaszubską oraz zapisać ją na dłużej. Naturalne jest, że jako rdzenni Kaszubi w życiu codziennym posługujemy się językiem regionalnym. Główny nurt działalności opieramy na wykonawstwie muzyki chóralnej a cappella oraz muzyki wokalno-instrumentalnej inspirowanej ukochaną przez nas kulturą Kaszub z wykorzystaniem tekstów w tymże języku. Na nasze specjalne zamówienia powstało kilkanaście utworów, które mieliśmy okazję prawykonać i w większości wydać na płytach CD.

 

dr Sławomir Bronk - dyrygent, wokalista-kontratenor, założyciel naszego chóru. Dzięki jego zaangażowaniu w nasz rozwój, zrealizowaliśmy mnóstwo projektów promujących rodzimą kaszubską kulturę. To za jego namową polscy kompozytorzy młodego pokolenia czerpali i nadal czerpią inspiracje w kaszubskim folklorze.

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetką naszego dyrygenta odwiedzając naszą stronę internetową.

 

13.000 zł to pełna kwota potrzebna do realizacji zadania. Na całość projektu składają się:

 -  realizacja dwudniowych sesji nagraniowych dla chóru i orkiestry (razem udział w nagraniu weźmie około 60 osób),

 -  proces przygotowania nagranego materiału do wydania (mix, mastering),

 -  opracowanie graficzne strony wizualnej płyty,

 -  druk oraz tłoczenie płyt w nakładzie 1000 sztuk.

Część środków pozyskaliśmy już od sponsorów, którzy wspierają naszą działalność. Do Was zwracamy się o pomoc w zebraniu kwoty 8000 zł. 

 

120%:

 - dodatkowe strony w książeczce płytowej uzupełnione o tłumaczenia na język angielski /oprócz polskiego/ wszystkich tekstów pieśni kaszubskich zawartych na płycie.

150 %:

 - dodatkowe strony w książeczce płytowej uzupełnione o tłumaczenia na język angielski /oprócz polskiego/ wszystkich tekstów pieśni kaszubskich zawartych na płycie.
- zwiększony nakład płyt do 1500 sztuk.

180 %:

 - dodatkowe strony w książeczce płytowej uzupełnione o tłumaczenia na język angielski /oprócz polskiego/ wszystkich tekstów pieśni kaszubskich zawartych na płycie.
- zwiększony nakład płyt do 1500 sztuk.
- nagranie w studiu kolęd kaszubskich w wykonaniu chóru z towarzyszeniem orkiestry, dla których niestety nie starczyło miejsca na naszej płycie "Gode na Kaszebach" (2012). Kolędy opublikowane zostaną na serwisie YouTube w okresie świątecznym.

 

Do nagrań przystąpić pragniemy w grudniu 2015 r. bezpośrednio po koncercie, podczas którego prawykonywać będziemy kaszubskie pieśni rybackie. Koncert planowany jest w pierwszej dekadzie grudnia br. Przygotowanie materiału do wydania nastąpi w styczniu 2016r., natomiast finalne zakończenie projektu, a więc ukazanie się naszej płyty zaplanowane zostało na luty 2016 roku.

Znajdź nas:

www.discantus.pl



Płyta zawiera współczesne kompozycje sakralne Michała Sławeckiego - Kaszubskie Magnificat na sopran i tenor solo, chór i orkiestrę, a także Mszę Kaszubską na chór z organami.
Realizacja nagrań odbyła się w bazylice p.w. Św. Brygidy w Gdańsku.

 

Płyta wydana w 2012 roku, zawiera kaszubskie ludowe i regionalne kolędy
w bajkowym opracowaniu Macieja Bolewskiego na chór z orkiestrą.

 

Płyta nagrana i wydana w 2013 roku. Zawiera ludowe pieśni kaszubskie zaaranżowane przez Marka Raczyńskiego na chór a'cappella.

 

Nasza najnowsza płyta (wydana w 2015 r.) zawiera kaszubskie pieśni ludowe opracowane przez Joachima Łuczaka z towarzyszeniem 5-osobowego zespołu instrumentalnego (akordeon, skrzypce, klarnet, kontrabas oraz perkusja). W nagraniu tej płyty chórowi Discantus towarzyszył znany szerszej publiczności zespół Zagan Acoustic.

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.12.2015 21:09