Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jóga

Jóga

Katowice, Poland

Oni brzmią jak King Krule! – powiedzieli będący pod ogromnym wrażeniem muzycy islandzkiej kapeli Low Roar, kiedy dwóch nastolatków ze Śląska zagrało support przed ich krakowskim koncertem. W ich muzyce jest coś niepokojącego, ale zarazem pięknego i ujmującego. Kamila i Rafała łączy nie tylko przyjaźń od lat przedszkolnych, ale przede wszystkim niesłychaną wrażliwość, słyszana niemal w każdym wydobywającym się dźwięku. Młodzi muzycy odważnie eksplorują elektroniczne brzmienia, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. Twórczość JÓGA (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk) niesie więc ze sobą tajemniczość, rozedrganie, ale też niezwykłą, jak na młody wiek artystów, dojrzałość. Wysokie stężenie emocji, chwytające za serce piosenki, melancholijna eteryczność. Gdy występowali na scenie „X Faktor” Kuba Wojewódzki powiedział: \"To zaszczyt Was spotkać\".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10391 PLN z 10000 PLN

146 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.06.2016.

Pierwszy teledysk zespołu Jóga!

O projekcie

Cześć!

Tu Rafał, Kamil i Maciek, czyli Jóga. Jesteśmy z Katowic.

 BIO:

Oni brzmią jak King Krule! – powiedzieli będący pod ogromnym wrażeniem muzycy islandzkiej kapeli Low Roar, kiedy dwóch nastolatków ze Śląska zagrało support przed ich krakowskim koncertem. W ich muzyce jest coś niepokojącego, ale zarazem pięknego i ujmującego. Kamila i Rafała łączy nie tylko przyjaźń od lat przedszkolnych, ale przede wszystkim niesłychaną wrażliwość, słyszana niemal w każdym wydobywającym się dźwięku. Młodzi muzycy w niezwykły sposób eksplorują elektroniczne brzmienia, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. Twórczość JÓGA (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk) niesie więc ze sobą tajemniczość, rozedrganie, ale też niezwykłą, jak na młody wiek artystów, dojrzałość. Wysokie stężenie emocji, chwytające za serce piosenki, melancholijna eteryczność. Gdy występowali na scenie „X Faktor” Kuba Wojewódzki powiedział: "To zaszczyt Was spotkać".

 
JÓGA tworzy od 2013 r. ma na koncie kilkadziesiąt znakomicie przyjętych koncertów, również w charakterze supportów przed takimi zespołami jak: Low Roar czy Sleep Party People. Wśród największych inspiracji wymieniają jednym tchem takich artystów jak: Björk, London Grammar, Crystal Castles i Daughter.

W październiku 2014 r. własnym sumptem wydali epkę zatytułowaną „Skin”, która zawiera 6 utworów, m.in. "Cztery".

Z kolei we wrześniu 2015 roku JÓGA jako jedyny zespół z Polski została zwycięzcą międzynarodowego konkursu Converse Rubber Tracks. Spośród 9 000 zgłoszeń z całego świata wybrano 84 zespoły, które dostały możliwość odbycia sesji nagraniowej w jednym z 12 studiów na różnych kontynentach. Zespół wykorzystał tę możliwość rejestrując kolejne utwory na swoją nową EP-kę w legendarnym Hansa Tonstudio w Berlinie, w którym powstawały albumy takich artystów jak U2, David Bowie, Iggy Pop czy Depeche Mode. Za realizację dźwięku i wsparcie produkcyjne podczas sesji odpowiadał Aaron Bastinelli na co dzień pracujący w nowojorskim studiu, który współpracował m.in. z Bono, Markiem Fosterem czy The Roots.

Tak powstał m.in. utwór "I can stay"

 Pod koniec 2015 r. do składu dołączył Maciek Sawoch.

To tyle z oficjalnego bio przygotowanego przez nasz management ;)

Obecnie koncertujemy, promując nowy materiał oraz poszukujemy wydawcy. Można powiedzieć, że mamy ostatnio dobrą passę. Zagramy m.in. na dużych festiwalach - na Openerze i na OFFie!!!!

 

Skończyliśmy też materiał na nasze drugie wydawnictwo "Hero". 

I TUTAJ OGROMNA PROŚBA DO WAS:

Marzy nam się pierwszy profesjonalny klip do utworu "Bones". Jego fragmenty możecie posłuchać tutaj:

 

 

Mamy już ekipę filmową, mamy świetny scenariusz inspirowany m.in. filmem "Marzyciele" w reżyserii Bernardo Bertolucciego. Jego autorem jest Dawid Klepadło - absolwent Przedszkola Filmowego Andrzeja Wajdy. Laureat wielu konkursów fotograficznych. Współpracuje z największymi pismami modowymi w Polsce i za granicą m.in. „Elle”, „L'Officiel”, „Harper's Bazaar”, „Marie Claire”. Film i fotografia są dla niego najważniejsze. Lubi oglądać filmy Hanekego i Dolana. Lubi też solone pringlesy i żelki.

www.dawidklepadlo.com

Zatem prosimy Was o wsparcie! :)

Jóga!

 

PS Tu możecie nas znaleźć:

https://www.facebook.com/jogamusic/

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Pozostało 3 dni, a brakuje tak niewiele! Wesprzyjmy zespół Jóga

muzykoholicy.com | 2016-06-08

„Bones” to tytuł kolejnego utworu zapowiadającego nowe wydawnictwo „Hero” zespołu Jóga. Katowickie trio, które właśnie zostało ogłoszone na tak ważnych wydarzeniach muzycznych jak Open`er oraz Off Festival, planuje nakręcić do niego teledysk i prosi swoich fanów o wsparcie za pośrednictwem serwisu polak potrafi.pl.

Jóga zapowiada nowy utwór i prosi fanów o wsparcie

muzyka.onet.pl | 2016-06-02

„Bones” to tytuł kolejnego utworu zapowiadającego nowe wydawnictwo „Hero” zespołu Jóga. Katowickie trio, które wystąpi na tak ważnych wydarzeniach muzycznych jak Open`er oraz Off Festival, planuje nakręcić nowy teledysk i prosi swoich fanów o wsparcie za pośrednictwem serwisu polak potrafi.pl.

Zespół Jóga z Katowic wystąpi w Opolu. Chłopaki zbierają także na teledysk

katowice.naszemiasto.pl | 2016-05-27

Są młodzi, przystojni i obrzydliwie zdolni - zespół Jóga z Katowic, wystąpi na festiwalu w Opolu. Chłopaki zbierają także na teledysk, przy pomocy strony PolakPotrafi.

KATOWICE Zespół Jóga z Katowic wystąpi w Opolu. Chłopaki zbierają...

www.dziennikzachodni.pl | 2016-05-27

Są młodzi, przystojni i obrzydliwie zdolni - zespół Jóga z Katowic, wystąpi na festiwalu w Opolu. Chłopaki zbierają także na teledysk, przy pomocy strony PolakPotrafi.

Zespół z Katowic zadebiutuje w Opolu. Każdy może im pomóc nakręcić teledysk

katowice24.info | 2016-05-26

Są młodzi, zdolni i coraz bardziej popularni. Wkrótce wystąpią na Openerze i OFF Festivalu, a wcześniej zadebiutują na scenie w Opolu. Jóga, czyli trio z Katowic, nagrało drugą epkę, a teraz marzy o pierwszym profesjonalnym teledysku do utworu „Bones”.

Jóga zbiera fundusze na swój pierwszy teledysk

katowice.wyborcza.pl | 2016-05-25

Katowicki zespół Jóga zbiera na portalu Polak Potrafi fundusze na realizację swojego pierwszego wideoklipu. "Bones" będzie promował nadchodzącą epkę "Hero".

3 pytania – JÓGA

www.nowamuzyka.pl | 2016-05-15

JÓGA to wywodzące się z Katowic (od końca zeszłego roku) trio w składzie Rafał Skowroński, Maciek Sawoch, Kamil Łukasiuk. Zespół łączy w swojej twórczości dźwięki gitary akustycznej z nowym elektronicznym brzmieniem zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk). JÓGA tworzy od 2013 r. ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, również w charakterze supportów przed takimi zespołami jak: Low Roar czy Sleep Party People.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.06.2016 22:10