Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

spicegears

spicegears

Kraśnik, Polska

Drużyna 5883 to grupa ludzi, których połączyło jedno - zamiłowanie do robotów. Powstanie naszego teamu nie miałoby miejsca gdyby nie osoba pana Ryszarda Kuśmierczyka, który zaproponował utworzenie drużyny FIRST w Kraśniku. Aktualnie Spice Gears to zgrany zespół, prężnie pracujący nad budowaniem oraz udoskonalaniem robota tworzonego na tegoroczną rozgrywkę First Stronghold. Jesteśmy jedyną grupą młodych ludzi w Polsce, która podjęła się tak trudnego zadania. Grupą zwykłych uczniów szkół ponadgimnazjalnych bez żadnego doświadczenia, lecz z pasją. Dzięki wsparciu wielu osób, które poświęcają swój czas i angażują się w nasze przedsięwzięcie mamy duże szanse na sukces!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3751 PLN z 10000 PLN

62 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

37%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.03.2016.

Pierwsi w Polsce budujemy robota na konkurs w Kanadzie

O projekcie

KIM JESTEŚMY?
Spice Gears - drużyna #5883 to grupa ludzi, których  połączyło  jedno - zamiłowanie do robotów. Powstanie naszego teamu nie miałoby miejsca gdyby nie pan Ryszard Kuśmierczyk, który zaproponował utworzenie drużyny FIRST w Kraśniku.  Aktualnie Spice Gears to zgrany zespół, prężnie pracujący nad budowaniem oraz udoskonalaniem robota tworzonego na tegoroczną rozgrywkę First Stronghold. Jesteśmy jedyną drużyną w Polsce, która podjęła się tak trudnego zadania. Dzięki wsparciu wielu osób, które poświęcają swój czas i angażują się w nasze przedsięwzięcie mamy duże szanse na sukces!

 


CO ZNACZY FRC?
FIRST Robotics Competition to międzynarodowy konkurs skierowany do młodych ludzi z całego świata. Każdego roku, drużyny składające się z uczniów szkół średnich i ich mentorów (specjalistów, którzy ukierunkowują i pomagają uczniom w zrealizowaniu zadania) pracują przez sześć tygodni, aby zbudować robota (ważącego nawet do 50 kg), którego celem będzie spełnianie określonego w danym sezonie celu. Gra zmienia się każdego roku, aby zachować świeżość i dać pole do popisu każdej drużynie.


CZYM JEST FIRST?
FRC (FIRST Robotics Competition) jest jednym z  czterech programów konkursowych organizowanych przez FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology). Jest to organizacja non-profit utworzona w 1989, której głównym celem jest zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań w dziedzinach inżynierii i nowych technologii. Założyciel FIRST Dean Kamen, wynalazca, przedsiębiorca i niestrudzony orędownik nowych technologii, określany jako osoba która zmieniła kulturę Stanów Zjednoczonych w tym zakresie, tak uzasadnia decyzje powołania organizacji: “To transform our culture by creating a world where science and technology are celebrated and where young people dream of becoming science and technology leaders." Celem FIRST będzie zmienianie powszechnej kultury świata, by nauki ścisłe i technologia były w pełni docenione, oraz aby w młodych ludziach obudzić chęć do zostania liderami w świecie nauki i technologii.
Po 25 latach FIRST stała się instytucją działającą w 80 krajach świata i skupiającą ponad 500 tysięcy uczniów biorących udział w zajęciach czterech niezależnych tematycznie i wiekowo grup. FIRST jest organizacją aktywnie propagujacą rozwoj STEM ( Science Technology Engineering Mathematics).


DLACZEGO BIERZEMY UDZIAŁ W FIRST ROBOTICS COMPETITION?
Program FRC jest swego rodzaju sportem dla umysłów. Łączy on w sobie elementy gry zespołowej, doskonalenie własnych umiejętności z dziedzin mechaniki, elektryki i programowania oraz efektywną współpracę polegającą na wzajemnym porozumieniu i przyjaźni. W oparciu o szczegółowe wymogi regulaminu gry, w obliczu ograniczonych środków i bezwzględnie przestrzeganych terminów,  grupy 25 i więcej zmotywowanych młodych ludzi, stają co roku w obliczu wielu wyzwań.  Zbiórka funduszy na działalność drużyny, odpowiednia reklama dla “marki” drużyny, doskonalenie umiejętności pracy zespołowej i wreszcie zaprojektowanie i budowa robota o ściśle określonych parametrach, przy uwzględnieniu wszystkich istotnych szczegółów, stają się doświadczeniami, których nie da się zapomnieć. Szczególnie widok robota i drużyny współzawodniczącej z innymi zespołami z całego świata po wielu tygodniach ciężkiej pracy staje się niezwykle satysfakcjonujące.


JAKIE SĄ ZASADY GRY?
Każdorazowo współzawodnictwo rozpoczyna sie od ogłoszenia tematu gry i zasad działania (w tym sezonie nastąpiło to 9 stycznia). Wtedy to drużyna rozpoczyna intensywną pracę - jest to bardzo ważny okres, w którym drużyna zajmuje się kluczowym aspektem projektu, czyli budowaniem robota. Czas ten ograniczają rozgrywki regionalne i strefowe (dla naszej drużyny: w Windsor, Ontario, Kanada w dniach 8-9 kwietnia) , których cykl co roku jest zakończony przez mistrzostwa świata, organizowane St. Louis, Missouri, USA. Zwyczajem stało sie specjalne wystąpienie skierowane do członków drużyn FIRST przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Rozgrywki finałowe te są transmitowane na cały świat poprzez siec TV z siedziby NASA w Huston, Texas. Turniej mistrzowski 2016 będzie rozgrywany w dniach 27-30 kwietnia. Zwycięskie drużyny z zawodów regionalnych i drużyny o wieloletniej renomie mistrzowskiej kwalifikują sie do turnieju, w którym mogą walczyć o różnego rodzaju nagrody i trofea. Dodatkowo prawie 200 uniwersytetów i college'ów z USA, Kanady, Australii, Izraela i innych krajów oferuje dla członków drużyn FRC i FTC stypendia, których suma przekracza nawet kwoty 40 milionów dolarów rocznie.

 


CO TU ROBIMY?
Naszym celem jest zebranie kwoty w wysokości 10000 zł, bardzo by to pomogło nam w realizacji naszego projektu. Fundusze, które chcemy uzyskać mają pokryć część kosztów przelotu na zawody w Windsor w Kanadzie. Koszt jednego biletu to 2500 zł. Zebraliśmy już część funduszy, ale brakuje nam jeszcze sporo pieniędzy. Nasza drużyna składa się z 35 młodych ludzi, w większości pochodzących z Kraśnika. Niedawno otrzymaliśmy części, które przyjechały do nas z USA. 16 stycznia rozpoczęliśmy pracę nad robotem do tegorocznej rozgrywki FIRST. Będzie to rozgrywka FIRST STRONGHOLD, czyli połączenie wszystkich konkurencji z ubiegłych lat w jedną całość. Gra będzie odbywać się na specjalnej arenie, na której końcach będą umieszczone wieże poszczególnych sojuszy, składających się z trzech drużyn. Robot będzie musiał  pokonywać przeszkody, strzelać o wyznaczonych celów, ponadto 15 pierwszych sekund każdego meczu będzie musiał działać samodzielnie.
Poza tym, że budujemy robota, prowadzimy swoją stronę internetową, fanpage na Facebooku, profil na Instagramie, Twitterze, a nawet Snapchacie. Pokazujemy tam nasze postępy w pracy. Drużyna SPICE GEARS otrzymała oficjalny numer rejestracyjny FRC 5883. Jest to pierwsza i jedyna jak dotąd grupa FRC w Polsce i pierwszy tego typu zespół w Europie Środkowej i Wschodniej.
Odwiedziła już nas telewizja TVP Lublin, Lubelska TV, udzieliliśmy wielu wywiadów dla miejscowych gazet.


CO POTEM?
Przy współpracy z zarządami lokalnych szkół zamierzamy utworzyć, drużyny JUNIOR FIRST LEGO LEAGUE i FIRST LEGO LEAGUE. Pragniemy tym samym rozbudzać w młodych ludziach zainteresowania robotyką. Jednocześnie nasz zespół, jako pionier FRC w Polsce, zamierza propagować idee FIRST w naszym kraju i w niedalekiej przyszłości utworzyć w Kraśniku siedzibę FIRST Poland, sprawiając, że udział polskich zespołów w FRC stanie się cykliczny. 
Szczególnie zachęcamy firmy krajowe i przedstawicielstwa firm zagranicznych w Polsce do sponsorowania drużyny FRC 5883, a w przyszłości innych drużyn FIRST.

Zdjęcie członków drużyny z Profesorem Michaelem Heimlichem z Sidney.


Zapraszamy do odwiedzenia strony naszej drużyny, strony FIRST oraz naszego fanpage:

 


Fundusze, które chcemy uzyskać bardzo pomogą nam w realizacji projektu. Wszystkim wspierającym nas dziękujemy oraz przewidujemy dla nich nagrody!
Pozdrowienia od całej ekipy SPICE GEARS, czyli drużyny #5883, która podjęła się czegoś, co wcześniej w Polsce uważano za niemożliwe.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.03.2016 18:06