Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piernikarnia

Piernikarnia

Pisz

Mama Monika, tata Łukasz i dwie małe córy Patryczka i Tosia. Opuściliśmy naszą rodzinną Warszawę i od jakiegoś czasu mieszkamy na spokojnych Mazurach. Pieczemy tam piernikowe upominki zarażając mieszkańców swoim optymizmem. W Piszu mało się dzieję, a nam się marzy, aby Piernikarnia mobilizowała ludzi do działania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15683 PLN z 14999 PLN

122 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.05.2015.

Piernikarnia Cafe- miejsce z pasją

O projekcie

 

 

 

 

 

 

W mocnym skrócie o tym gdzie mieszkamy i co chcemy zrobić :)

 

Nazywamy się Martyn, obecnie jest nas 2+2. Dwoje rodziców i dwie córy :) Ja, Monika - inż. architektury krajobrazu, nieaktywny zawodowo. Łukasz, pizzer z wieloletnim doświadczeniem pracy w lokalach gastronomicznych. Całe życie mieszkaliśmy w Warszawie. Jak większość młodych ludzi, którzy chcą założyć rodzinę, mieliśmy ten sam dylemat: mieszkać z rodzicami, wynająć coś niedaleko, wziąć kredyt na 30 lat... Po roku mieszkania w ciasnym pokoiku z Patryczką podjeliśmy decyzję inną niż dopuszczalne możliwości - wyprowadzamy się na Mazury!  Pisz - niewielkie miasto otoczone lasami, jeziorami, nad rzeką. W samym centrum polskiego bezrobocia, bez rodziny i przyjaciół, ale za to z mieszkaniem po babci i drugą córką w drodze. Co robić? Tutejsi mieszkańcy, którzy nas poznają robią wielki oczy, gdy słyszą, że się tu sprowadziliśmy:

"Jak to?! Przecież ludzie stąd wyjeżdzają!".

Większość od najmłodszych lat liczy dni do samodzielności i ucieczki. Bo tu się mało dzieje i ponoć nie ma perspektyw na przyszłość...

To zróbmy coś, żeby się ZADZIAŁO. ;D

 

 

Piernikarnia będzie niezwykłym miejscem. Tu nie tylko zjesz domowej roboty ciasto i wypijesz pyszną kawę. Udostępnimy dla Was gry planszowe, świetne książki i darmowe wi- fi. Przyjście z dzieckiem będzie mile widziane, gdyż wyszykujemy dla dzieci bardzo przyjemny kącik zabaw, dzięki któremu osoby przychodzące z maluchami wreszcie odpoczną w publicznym miejscu. :) Piernikarnia to kawiarnia bez barier, dlatego niezbędna będzie toaleta również dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w tym miejscu zawsze będzie coś się działo. Wieczorki gier karcianych czy międzypokoleniowe turnieje szachowe będą tu niemal codziennością. Poza tym Łukasz zaprosi Was na wieczorne spotkania z RPG (nie wiesz co  takiego, poczytaj na Blogu). Ja z kolei zapraszam na warsztaty organizowane przeze mnie, jak i te poprowadzone przez Was. Warsztaty pokazujące czyjąś pasję, dające możliwość odszukania własnego hobby, a może nawet pracy zarobkowej w przyszłości.

 

 

Budynek, w którym powstanie Piernikarnia Cafe, znajduje się w miejscu, które będzie dla Was  zawsze po drodze: na miasto, do sklepu, do szkoły, do parku, a Wam, przyjezdnym posłuży jako punkt do zatrzymania się w czasie podróży na urlop. :) Jest to lokal o powierzchni ok. 70 m2, należący do pasa handlowego wzdłuż ul. Młodzieżowej. Ulica po dojściu do rzeki Pisy zamienia się w kładkę, prowadzącą do ścisłego centrum Pisza. Przed lokalem znajduje się miejski park, za nim odbywające się 2 razy w tygodniu miejskie targowisko. 

 

 

 

W Piernikarni będą pierniki :). Pieczenie, ozdabianie i pakowanie pierników to mój sposób na biznes (patrz prezenty). Moje wyroby w Piszu i poza nim bardzo się podobają, co mnie niezmiernie zaskoczyło, ucieszyło i dodało pewności siebie. Czemu nie zająć się tym na poważnie?

 

Lecz prowadzenie kawiarni i sprzedawanie pierników nie jest w pełni satysfakcjonujące, jeżeli wiemy, że wokół ludzie narzekają na bezrobocie, a  ich dzieciom udziela się społeczna bierność i niechęć do wyzwań. 

 


 

 

 

 

 Zbieramy 14.999 PLN, jest to niezbędne minimum na otwarcie fajnego miejsa na Mazurach, które może pobudzić Was do działania. Odliczając procent dla Polak Potrafi i Transferuj, zostaje ok. 13.500 PLN na zakupienie materiałów budowlanych. Należy wymienić okna, wybudować zaplecze, toalety. Należymy do tych ludzi, którzy lubią robić coś z niczego, dlatego postaramy się odzyskać część materiałów, tj. karton gips, którym nagminnie obkładali ściany poprzednicy. :) Za zebrane pieniądze wyremontujemy i dostosujemy budynek do wymogów małej gastronomii, jaką jest kawiarnia. Z racji tego, że w Piszu można ubiegać się o dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy, mamy przygotowany wniosek na pozyskanie funduszy na zakup wyposażenia - bo tylko na to można przeznaczyć pieniądze z PUP.

 

 

 

 

 

 

 

Założyliśmy 3 progi.

Polak Potrafi działa na zasadzie WSZYSTKO ALBO NIC. Jeżeli uzbieramy mniej jak 100% założononej kwoty, pieniążki po upływie terminu zbierania wrócą do Was i nie otrzymacie wybranych nagród. Jeżeli natomiast otrzymamy 14.999zł i nadal będziecie wpłacac pieniążki, to otrzymamy całą nadwyżkę. Dlatego wyznaczyliśmy dalsze cele.

I PRÓG 100%: robimy remont i dostosowujemy budynek do wymogów małej gastronomii, składamy wniosek do PUP o dofinansowanie na wyposażenie lokalu. Otwieramy Piernikarnię Cafe z niezbędnym kącikem zabaw dla dzieci, grami planszowymi i stojakiem na rowery.

II PRÓG 150 %: remontujemy schody i poddasze. Tworzymy kameralne miejsce do spotkań.

III PRÓG <150%: każda kolejna złotówka przeznaczona będzie na zakupienie niezbędnych materiałów do przeprowadzenia warsztatów dla naszych najmłodszych gości. Przykładowo przy warsztatach z decoupage będą to drewniane przedmioty, zakupienie klejów, serwetek i farb. 

 

 Zastanawialiśmy się jaką formę finansowania wybrać: 

Crowdfunding jest idealny, bo zbieramy na jeden cel MATERIAŁY w części dla gości - czyli dla Was. Chcemy tworzyć, pracować, być dla ludzi, zarażać naszym entuzjazmem. Otworzyć "coś" to mały problem, chcemy byście tym prostym gestem pokazali że chcecie, zmieniać otoczenie, nawet jeśli wydaje się to nierealne. Robić coś RAZEM, abyśmy byli częścią Piernikarni Cafe. :)

Jest wiele powodów, dla których warto nas wspierać. Jedne widzieliśmy od razu, inne dostrzegliśmy jak już projekt wystartował, a inne okazało się, że są zupełnie nieistotne. Piernikarnia Cafe to coś więcej niż punkt na mapie, to miejsce spotkań, ludzie tworzący klimat, alternatywa dla codzienności. No i nie trzeba sprzątać w domu jak chcesz spotkać się ze znajomym.

 

 

Jeżeli macie ochotę poczytać więcej, o tym kim jesteśmy, co robimy i jak idzie nam praca, to zapraszamy na Blog i fanpage Piernikarnia Cafe oraz na fanpage Matka Polka Piernicząca, gdzie znajdziecie wszystkie wypieczone przez nas pierniki (galeria) :) 

Jeśli macie pytania piszcie na piernikimoniki@gmail.com lub bezpośrednio na fanpage Piernikarni.

 

                             

 

 

Bonus A Przybliżasz otwarcie Piernikarni Cafe, jeśli się uda  i nas odwiedzisz
usłyszysz "Dzień dobry", a my dołożymy starań być miło spędził czas.

 

Bonus B: Piernikarnia Cafe, działać ma nie tylko w lokalu, ale i Internecie dlatego dostaniesz od nas na maila podziękowania, "Piernikową tapetę” na komputer i 3 kolorowanki relaksacyjne do wydruku.

 

Bonus C: Piernikarnia Cafe już teraz buduje społeczność ludzi energicznych  i twórczych. Będziemy śledzić i informować o Imprezach w Piszu. Specjalnie podziękujemy Ci na fan-page i blogu imiennie, po ksywie albo zamieszczając logo Twojej firmy. Ustalimy indywidualnie.

 

Mamy dla Was parę fajnych propozycji prezentowych. Jest tam dużo naszych produktów, które będą wykonane przez nas ręcznie, specjalnie dla Was. Pamiętajcie jednak, że otrzymacie nagrody, gdy projekt otrzyma minimum 100%, w przeciwnym razie pieniądze wracają do Was. Z racji tego, że mamy ograniczone siły przerobowe dajemy sobie na realizację prezentów minimum 2 miesiące od zakończenia projektu, niektóre prezenty będą realizowane po otwarciu Piernikarni.

Co dla Was mamy?

1. Oczywiście nasze Piernik! Wypieczone z najlepszych składników, starannie zapakowane. Pierniki małe, duże, z dedykacją i bez :) Na wszelkie okazje: podziękowania, urodziny, imieniny, rocznice albo od tak w miłym geście. :)

  • skrzynka mała z sercem to piernik 3D formatu 11x11x5cm. Możesz ją zamówić  z krótką dedykacją :).
  • skrzynka duża to piernik 3D w formacie 22x16x8cm. Świetna na prezent dla dwojga :)
  • Piernikowe ludki :) Najsympatyczniejsze pierniki. Ludek wysokości ok. 13 cm, z zaproponowanym przez Ciebie imnieniem. 
  • Duże piernikowe serce, ok. 20 cm. wysokości. Również możesz zamówić z dedykacją.

TYLKO NA POLAKPOTRAFI.PL

Psia buda z imieniem Twojego pupila :)

2. Pakiet podstawowy wysyłany na maila, a w nim m.in.: 

- Sympatyczne piernikowe kolorowanki dla dzieci i rewelacyjna nowość- relaksacyjne kolorowanki dla dorosłych mojego autorstwa do wydrukowania w formacie A4 oraz tapeta na Twój komputer z piernikowymi ludkami.

3. TYLKO TUTAJ, TYLKO TERAZ. LIMITOWANE WYDARZENIE. :)  Zaproszenie na grudniowe warsztaty robienia pierników 3D, poprowadzone pod okiem Matki Polki Pierniczącej. Będziemy robić piernikowe chatki.

4. ZAPROSZENIA na słodki poczęstunek w Piernikarni. Możecie odebrać nagrode po otwarciu lokalu.

5. Wyprawimy dla Waszych sześciu pociech niezwykłe urodziny. Gwarantujemy słodki poczęstunek, tort, gry planszowe i zabawy. Do tego dyplomy i kolorowanki. :). Nagroda do zrealizowania po otwarciu Piernikarni.

 

          

 

6. Rewelacyjny prezent. Animowany film z piernikami w roli głównej ze specjalną dedykacją. Pierniki zatańczą dla Ciebie, zaśpiewają 100 lat lub wyznają w Twoim imieniu miłość. :) 

7. PIERNIKOWY VIP. To jedyna w swoim rodzaju dożywotnia karta z rabatem 5%. Karta obejmuje nasze pierniki oraz napoje i smakołyki dostęne w lokalu.

 

 

8. TYLKO NA POLAK POTRAFI. Wyjątkowy akcent. Twoje imię (nazwisko) i miejscowość z której pochodzisz na płocie piernikarni. :)

 

 9. Nagroda dobrego szefa. Wypieczemy dla Ciebie 100 pierników formatu 10x10cm z Twoim logiem dla Twoich pracowników we wcześniej umówionym termine.

10. Szaleństwo absolutne. Nagroda sponsora Piernikarni. Twoja karykatura na ścianie w lokalu. Podpisana imieniem i naziskiem oraz tytułem SUPERBOHATERA PIERNIKARNI.

11. MAMY DLA WAS KOSZULKI, RÓWNIEŻ LIMITOWANA SERIA (WZOROWY CIASTKOŻERCA), TYLKO NA POLAKPOTRAFI.PL:) 

Świetne koszulki przygotowane przez Borsuka :) Do wyboru aż 3 wzory:

                 

 

 

12. NAGRODA PODWÓJNEGO BOHATERA. Nagroda dla osób, które nie tylko wesprą projekt i pomogą Piernikarni powstać, ale również swoją nagrodę przekażą  dziciom z rodzin, które nie zawsze mogą sobie pozwolić na płatne atrakcję i pobyt w kawiarni. Wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu ustalimy, które dzieci otrzymają zaproszenia.

ZAPROSZENIE na warsztaty robienia pierników, a w nim:

- gwarancja dobrej zabawy podczas robienia pierników

- słodki poczęstunek (lody lub ciasto oraz coś do picia)

- zabawa w kąciku dla dzieci

- pamiątkowe zdjęcia 

- dyplom ukończenia warsztatów

- pierniki Matki Polki Pierniczącej w prezencie

 

 

 

 

Masz propozycje prezentowe lub pytania? Napisz do nas: piernikimoniki@gmail.com  

 

 

 

             

 

 

 

  

 

 

 

Zapraszamy do objęcia patronem medialnym naszego projektu.

//

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.05.2015 18:06