Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Grzegorz Sojka

Grzegorz Sojka

Warsaw, Poland

Miłośnik psów i spędzania z nimi swojego wolnego czasu. Właściciel Orinoko (chart angielskie, whippet) oraz Kostka (sznaucer miniaturka).
Zawodowo kilka lat doświadczenie w obszarze marketingu i sprzedaży w międzynarodowych korporacjach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

wiatr.slawomir

wiatr.slawomir


4798 PLN z 20000 PLN

36 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

23%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2018.

Petmedica

O projekcie

Celem zbiórki jest stworzenie innowacyjnego projektu pakietów usług  weterynaryjnych, będących długotrwałym i samofinansującym się narzędziem, które ma na celu podniesienie jakości życia zwierząt domowych dzięki ułatwieniu dostępu do lekarzy weterynarii poprzez eliminację bariery finansowej.

Projekt odpowiada na istotne problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi: 

 

1. Z powodu braku pieniędzy lub obawy o koszty związane z leczeniem, 40% właścicieli psów zrezygnowało z wizyty u lekarza weterynarii (lub przesuneli wizytę w czasie)

 

Ankieta przeprowadzona na ponad 200 właścicielach psów

 

 

2. Obawa o koszty leczenia weterynaryjnego, była najczęściej wymienianą przeszkodzą przy adopcji psa ze schroniska

 

Ankieta przeprowadzona na ponad 100 osobach

 

 

3. 100% ankietowanych lekarzy weterynarii spotkało się z koniecznością eutanazji ("uśpienia") psa, ponieważ właściciel nie miał pieniędzy na dalsze leczenie.

 

Ankieta przeprowadzona na 30 lekarzach weterynarii 

 

 

KONIEC Z TYM!

 

 

Petmedica powstaje po to, aby wyeliminować wszystkie wspomniane wyżej problemy, a dokładnie ich wspólną przyczynę: BARIERĘ FINANSOWĄ W DOSTĘPIE DO USŁUG WETERYNARYJNYCH.

 

Nasz projekt zakłada, że dzięki stałej miesięcznej opłacie, która nie jest bolesna dla portfela, właściciel zwierzęcia będzie przygotowany na wszystko to, co przyniesie (psi/ koci) los. 

 

Nasz model działania jest sprawdzony i zweryfikowany przez rynek medyczny.

 

JAK TO DZIAŁA?

W ramach miesięcznej opłaty przyznawany jest dostęp do określonych usług weterynaryjnych u lekarzy weterynarii współpracujących z Petmedica (można to rozumieć również jako subskrypcję czy abonament weterynaryjny).

 

 

 

 

PRZYKŁADOWA OFERTA:

Różne pakiety usług weterynaryjnych, począwszy od podstawowego pakietu profilaktycznego już od 9zł m/c, w skład którego wchodzi:

- obowiązkowe szczepienie przeciwko wściekliźnie

- dowolna wizyta ogólna/ kontrolna w placówce współpracującej z Petmedica

- konsultacja online z lekarzem weterynarii

 

Przewidziane są inne pakiety, zapewniające bardziej rozbudowaną ochronę zwierząt, w tym pakiet 'unlimited' w cenie ok. 99zł m/c z dostępem do większości popularnych świadczeń weterynaryjnych. 

 

 

KORZYŚCI DLA WŁAŚCICIELI ZWIERZĄT:

 

- Brak obawy o koszty. Gdy coś się dzieje z Twoim zwierzęciem, po prostu idziesz do weterynarza i korzystasz. To my płacimy weterynarzowi za wykonaną usługę z Twojej miesięcznej opłaty,

 

- Korzystasz z najlepszej sieci weterynarzy. Monitorujemy jakość obsługi dzięki wystawianym opiniom, oraz monitorowaniu skuteczności w leczeniu zwierząt,

 

- Płacisz mniej za usługi weterynaryjne. Petmedica negocjuje koszty leczenia z weterynarzami, abyś płacił jak najmniej a otrzymywał możliwie najwięcej,

 

- Skuteczniejsze leczenie weterynaryjne. Kartoteka zdrowotna Twojego zwierzęcia do wglądu u każdego lekarza weterynarii, dzięki czemu lekarz może skuteczniej prowadzić leczenie.

 

 

ANALIZA RYNKU. CZY JEST COŚ PODOBNEGO?

Nie występuje na rynku opieki nad zwierzętami.

Ww. model biznesowy od wielu lat funkcjonuje i sprawdza się w zakresie opieki medycznej dla ludzi (prywatna opieka medyczna - najczęśniej zapewniana przez pracodawcę). Dla zwierząt jest to pierwsza tego typu inicjatywa.

 

 

PROJEKT SPOŁECZNY:

 

Petmedica wprowadza coś co nie było możliwe do tej pory (przynajmniej na szeroką skalę). Petmedica umożliwi gminom (które najczęściej są właścicielami schronisk) zwiększenie liczby adopcji zwierząt i jednocześnie ograniczy koszty ich utrzymania. Od teraz schronisko może powiedzieć: "adoptuj zwierzę, razem z opłaconym weterynarzem".

Do tej pory realizacja projektu, gdzie gmina miałaby opłacać weterynarza dla nowo adoptowanego zwierzęcia była nierealna.

Dodatkowa informacja: Gmina opłaca weterynarza (opłaca abonament) dopiero po adopcji. 

Wprowadzenie takiej możliwości daje szansę na eliminację wspomnianej na początku bariery związanej z adopcją zwierząt ze schroniska. 

 

 

NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE:

Stworzenie takiego przedsięwzięcia wymaga nakładów przede wszystkim na prace programistyczne, czyli stworzenie systemu informatycznego, który umożliwi zarządzanie usługami, weterynarzami, pacjentami i zapewni sprawne działanie projektu. 

 

Tego typu oprogramowanie nazywa się CRM (Customer Relationship Management), które wymaga dodatkowych "aplikacji", aby spełniać potrzeby projektu "Petmedica". 

 

Po wysłaniu zapytania ofertowego do wielu firm specjalizujących się w tego typu usługach wybraliśmy partnera z bardzo dużym doświadczeniem i odpowiednimi kompetencjami do realizacji zadania, który zgodził się na jego wykonanie na bardzo atrakcyjnych warunkach, chcąc wesprzeć naszą inicjatywę. 

 

Ponadto zbieramy środki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania działalności pod względem prawnym, księgowym i administracyjnym.

 

Oraz na zapewnienie środków na skromne działania marketingowe.  

 

Do tej pory z własnych środków został kompleksowo przygotowany serwis internetowy, oraz część wspomnianego systemu CRM (ok. 10 000 zł)  jak i wykonana spora praca w zakresie przygotowania atrakcyjnej oferty dla klientów, którą wspólnie z przychodniami weterynaryjnymi jesteśmy w stanie realizować (aby po możliwie niskiej cenie, otrzymać możliwie najwyższą jakość usług)

 

 

NAGRODY:

Dla naszych cudownych darczyńców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody!

 

1. Każda wpłacona złotówka będzie Ci zwrócona w postaci 50% rabatu na pakiety Petmedica !!!

 

Przykład:

Wpłacasz 10zł, otrzymujesz voucher na 5zł, do wykorzystania przy zakupie pakietu. Jeżeli nie chcesz samodzielnie korzystać z vouchera możesz go przekazać np. do schroniska. Kody z voucherów mogą się sumować.

 

2. Zabawki dla Twojego zwierzaka z logo Petmedica:

Wysokość wpłaty Rodzaj nagrody Wizualizacja
20zł Rolka do ubrań
35zł Światełko dla zwierzaka
50zł Woreczek na odchody z latarką
75zł Poidełko przenośne
100zł Milutki kocyk

 

 

HARMONOGRAM:

 

 

1. W przypadku sukcesu zbiórki, w ciągu dwóch tygodni od zakończenia będziemy wysyłać nagrody.

2. Jednocześnie zlecone zostanie dokończenie systemu informatycznego, co zajmie ok. 30 dni.

3. Następnie potrzebujemy kolejnych 30-60 dni na przeszkolenie lekarzy weterynarii z obsługi systemu Petmedica. 

Przewidujemy następujący harmonogram korzystania z usług pierwszych darczyńców: najpierw pierwsze 100 osób, po miesiącu kolejne 200, w następnym miesiącu kolejne 300 osób i coraz więcej. 

 

 

LEKARZE WETERYNARII PETMEDICA:

Obecnie mamy porozumienie z 20 weterynarzami z największych miast. Gdy tylko system informatyczny będzie skończony, będziemy w stanie rozszerzyć naszą sieć do kilkuset weterynarzy w całej Polsce. 

 

ALE TO NIE WSZYSTKO !

 

 

Petmedica rozpoczyna od stworzenia oferty pakietów usług weterynaryjnych. Natomiast równie ważne dla nas są kolejne dwa etapy: 

 

DRUGI ETAP:

Wprowadzenie do oferty "smart obroży". Jest to obroża, która podobnie jak ludzkie smart zegarki monitoruje aktywności życiowe (ilość kroków, tętno, wszelkie aktywności fizyczne). Integracja danych ze smart obroży z profilem zwierzęcia pozwoli na obniżenie kosztów pakietów.

Jeśli właściciel psa dba o jego zdrowy tryb życia (a monitorujemy to za pomocą smart obroży), odbywa regularne profilaktyczne wizyty i badania, to wówczas zostanie obniżona opłata.

Etap drugi planujemy już w II roku działalności. 

 

 

TRZECI ETAP:

Dzięki monitorowaniu dużej liczby zwierząt jesteśmy w stanie stworzyć zaawansowany system do analizy tych danych w celu optymalizacji metod leczenia zwierząt (analizowanie danych zarówno ze smart obroży jak i psich kartotek). Wcześniejsze wykrywanie chorób, zwiększanie nakładów na profilaktykę i jak najmniej inwazyjne leczenie. Aby nasze zwierzaki mogły żyć jak najdłużej w zdrowiu i szczęściu. 

 

Wyżej wymienione działania pozwoliłyby radykalnie poprawić jakość życia zwierząt domowych, będąc jednocześnie samowystarczalnym (samofinansującym się) przedsięwzięciem. 

 

AUTOR:

Grzegorz Sojka, kilka lat doświadczenia zawodowego w obszarze produkcji innowacyjnego oprogramowania, oraz marketingu i handlu w korporacjach. Odpowiedzialny za kompleksową realizację przedsięwzięcia. 

https://www.linkedin.com/in/grzegorz-sojka/  

 

Wspierany przez Orinoko (charta angielskiego), 

 

i Kostka (sznaucer miniaturka, zabrany z ulicy)

 

 

oraz Benka (kot, przygarnięty ze schroniska)

 

 

Historie leczeń weterynaryjnych moich zwierzaków, są m.in. powodem, dla którego zależy mi na realizacji projektu Petmedica. 

 

PYTANIA?

 

 

Zapraszamy na naszego facebook-a

Staramy się być cały czas dostępni i na bieżąco móc odpowiedzieć na wszelkie pytania. 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2018 22:10