Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

marcinkosiek91

marcinkosiek91

Wrocław

Nazywam się Marcin Kosiek, jestem lalkarzem rzemieślnikiem. Od lat własnoręcznie tworzę lalki teatralne. Jest to dla mnie niesamowita frajda i sposób na życie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 20000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.12.2021.

Pe(n)thouse bezpieczne domki

O projekcie

Jesteśmy parą, która z miłości do swojego psa i w odpowiedzi na jego potrzeby stworzyła mu bezpieczną i piękną przestrzeń, a teraz chcemy to samo zaoferować innym pupilom i ich właścicielom.

 

Chcemy założyć firmę, której celem jest ułatwienie życia właścicieli zwierzaków z zaburzeniami lękowymi i poprawa komfortu ich pupili.

Naszym głównym produktem mają być stylowe (dla właścicieli) i bezpieczne (dla zwierzaków) domki z naturalnych i nietoksycznych materiałów (niezawierające żadnych metalowych elementów), które mają zastąpić okropne klatki behawioralne. 

 

Inspiracją do stworzenia Pe(n)thouse jest nasz pies, Qbiq. 

Kilka miesięcy temu przygarnęliśmy, rocznego pieska, żeby uchronić go przed schroniskiem i dać mu lepsze życie. Okazało się, że przez to co przeżył, cierpi na ciężki lęk separacyjny. Problem pojawiał się, gdy musieliśmy zostawić go samego w domu. Psiak wpadał w szał, gryzł i rozszarpywał wszystko, co mógł, ponieważ nie radził sobie z lękiem i samotnością. Staraliśmy się nie zostawiać go samego i dużo z nim ćwiczyć. 

Jednak, jak każdy, musieliśmy w końcu zacząć wychodzić do pracy, a wtedy biedak zapominał wszystkiego, czego się nauczył. Behawiorystka doradziła, żeby kupić mu klatkę, w której będzie zamykany pod naszą nieobecność. Powiedziała, że będzie to bezpieczna przestrzeń i że psy to lubią. 

Klatki kojarzą się okropnie, a poza tym są dość niepraktyczne na co dzień, zwłaszcza w małych mieszkaniach. Zaczęliśmy, więc szukać alternatywy dla bezpiecznej przestrzeni. Okazało się, że w internecie i sklepach zoologicznych dostępne są tylko klatki i transportery.

Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i wybudować naszemu psu bezpieczną przestrzeń, dom w domu, w którym będzie miał swój azyl.

 

Obecnie na rynku brak jest tego typu produktów, zwłaszcza że wszystkie nasze domki projektowane będą indywidualnie z uwzględnieniem rozmiarów zwierzaka, jego potrzeb i preferencji oraz wystroju wnętrza właściciela.

 

Opis projektu

Właśnie kończymy pierwszy z domków (dla naszego psiaka) i podczas jego budowy zorientowaliśmy się, co tak naprawdę jest nam potrzebne do wcielenia naszego pomysłu w życie. Przede wszystkim potrzebujemy przestrzeni i specjalistycznych narzędzi.

 

 

 

Zebrane środki spożytkujemy na wynajęcie odpowiedniej przestrzeni, warsztatu, który pozwoli nam w sposób komfortowy i bezpieczny budować zaprojektowane domki. Ponadto przeznaczymy pieniądze na niezbędne narzędzia, tj.

-piła stołowa

-wiertarko-wkretarka

-wyrzynarka

-pilarka szablowa

-pilarka tarczowa

-szlifierka kontowa

-dłuta

 

 

Cel projektu

 

Celem projektu jest stworzenie unikalnej marki, która sprawi, że dbanie o swojego pupila, nawet z największymi problemami, będzie łatwiejsze i przyjemniejsze dla właściciela. Nie zapominając również o czworonogach zdrowych i szczęśliwych, dla których domki mogą być formą przestrzeni zabaw i edukacji.

Chcemy dotrzeć do ludzi nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, pokazać im alternatywę, sposób, w jaki mogą zapewnić swoim zwierzakom i sobie komfort życia. 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.12.2021 18:06