Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Magdalena Jensen

Magdalena Jensen

Warsaw, Poland

Jestem menadżerka zespołu Paula & Karol, Eric Shoves Them in His Pockets oraz jestem tour menadżerka dla Brodki zagranicy. Plus, organizuje Europejskie Targi Muzyczne CJG.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


401 Wspierający

117% Postęp

38790 PLN z 33000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 24.12.2013

Nowa płyta Pauli i Karola z Ryanem Hadlockiem

O projekcie

Witajcie. Nazywamy się Paula i Karol i kilka lat temu założyliśmy zespół. Na początku graliśmy przede wszystkim dla najbliższych przyjaciół w ich kuchniach i ogródkach. Wszystko jednak potoczyło się bardzo szybko, zaczęliśmy dużo razem występować i pisać piosenek i po roku grania we dwójkę, dołączyła do nas banda dziwnie wyglądających (ale za to fajnie grających) znajomych.

Zaczęliśmy się przyjaźnić, razem komponować i jeździć po Polsce odwiedzając miasta i stacje benzynowe w poszukiwaniu pysznych lodów z migdałami i publiczności, która by chciała nas słuchać (może bardziej w odwrotnej kolejności).

Nagraliśmy EPkę, szybko potem pierwszą i drugą płytę. W ostatnich czterech latach  zagraliśmy kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, USA, Kanadzie, Anglii i Ukrainie. Co ciekawe dalej bardzo się lubimy.

A teraz najważniejsze. Pewnego upalnego dnia w Austin, Texas, gdzie graliśmy koncert w ramach festiwalu SouthBySouthwest, podszedł do nas pewien uśmiechnięty Pan w średnim wieku, który się nazywa Ryan Hadlock. Opowiedział nam przeróżne ciekawe historie, między innymi to, że nagrywał takie zespoły jak Modest Mouse, Foo Fighters i Blond Redhead. Mówił dużo rzeczy, ale najistotniejsze w tej całej historii było dla nas (i może też dla Was!) to, że powiedział, że chciałby przyjechać do Polski i nas nagrać.

Teraz po kilku latach, mamy taką okazje. I choć od czasu kiedy się poznaliśmy Ryanowi udało się nagrać płytę, która została nominowaną do nagrody Grammy (zeszło roczny debiut zespołu The Lumineers), to nadal jest bardzo chętny do przyjazdu do Polski i współpracy z nami. Jak się domyślacie inicjatywa ta wymaga jednak sporej mobilizacji organizacyjnej i finansowej i tu zaczyna się Wasza rola.

Jeśli chcielibyście pomóc w realizacji naszego wielkiego planu, wystarczy coś wybrać z listy po prawej stronie. Opcje są różne: od symbolicznego wsparcia i przedsprzedaży MP3 do obiadu i wycieczek z zespołem.

Suma, którą zbieramy tu na stronie, to niecała połowa tego co potrzebujemy na przyjazd Ryana, jego wynagrodzenie, profesjonalne studio, produkcje i wydanie płyty. Pozostałą część kwoty zbieramy na Kickstarter.com.

Kłaniamy się nisko/przybijamy piątki i bardzo bardzo dziękujemy!

 

Zapraszamy na nasz FB: https://www.facebook.com/pages/Paula-i-Karol/136324519740787?ref=hl

Link do Bandcampu: http://paulaandkarol.bandcamp.com/

 

Kilka klipów:

 

Media o Twoim projekcie:

Chcą wydać płytę.

cjg.gazeta.pl | 2013-12-20

Prywatny koncert w kuchni za 2000 zł, lekcja gry na gitarze z Karolem za 750 zł albo obiad ugotowany przez Paulę - też za 750 zł. Tak zespół Paula i Karol zbiera wśród fanów pieniądze na nową płytę. To właśnie ich piosenki możecie posłuchać m.in. w reklamie naszej aplikacji Gazeta.pl LIVE i to oni grali na 10. urodzinach Gazeta.pl.

Akcja crowdfoundingowa Pauli i Karola

www.uwolnijmuzyke.pl | 2013-11-15

Akcja crowdfoundingowa Pauli i Karola

Pieniążki zbieramy do Wigilii.

Ryan Hadlock producentem trzeciej płyty Pauli & Karola – brzmi dobrze? Oczywiście, jednak w spełnieniu marzenia mogą pomóc tylko słuchacze. Znany producent m.in. ze współpracy z Modest Mouse, Foo Fighters, Gossip czy the Lumineers, zgodził się przyjechać do Polski i nagrać polski zespół.

Paula&Karol i FWF potrzebują twojej pomocy

brandnewanthem.pl | 2013-11-12

Niedawno informowaliśmy, że zespół Paula i Karol rozpoczyna prace nad kolejnym, trzecim wydawnictwem. Muzycy otrzymali możliwość współpracy producenckiej z Ryanem Hadlockiem. Jest to człowiek odpowiedzialny za brzmienie takich grup jak Foo Fighters, Modest Mouse czy Gossip. Ale żeby to spotkanie doszło do skutku, potrzebne są oczywiście pieniądze. W związku z tym dzisiaj rusza akcja croudfundingowa, w której można pomóc artystom w realizacji ich marzenia. Na wszystkich, którzy wpłacą minimum 10 zł, czekają nagrody przygotowane przez zespół.

401

Wspierających

38789.54 zł

Z całkowitej kwoty 33000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 24.12.2013

Wesprzyj projekt

Wpłać 5 zł lub więcej!

Dziękujemy za wsparcie! Każda wpłata jest pomocna, przybijamy Ci wirtualną piątkę.

8 Wspierających
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

Przedpremierowo otrzymasz nowy singiel zespołu Paula i Karol w wersji cyfrowej.

30 Wspierających
 

Wpłać 30 zł lub więcej!

Dostaniesz w dniu premiery cały album zespołu Paula i Karol w formie cyfrowej.

71 Wspierających
 

Wpłać 50 zł lub więcej!

Otrzymasz płytę CD z autografem Pauli i Karola.

176 Wspierających
 

Wpłać 100 zł lub więcej!

Zestaw „Chodzisz po mieście z torbą Pauli i Karola”: Lniana torba z logiem zespołu oraz podpisana przez Paulę i Karola płyta CD.

34 Wspierających
 

Wpłać 150 zł lub więcej!

Zestaw „Chodzisz po mieście w koszulce Pauli i Karola”: Nowa koszulka zespołu, której nie ma jeszcze nikt, lniana torba z logiem zespołu i podpisana przez Paulę i Karola płyta CD.

24 Wspierających
 

Wpłać 300 zł lub więcej!

Zestaw „Jesteś naszym mecenasem“: Podpisana przez Paulę i Karola płyta CD, lniana torba z logiem zespołu i nowa koszulka zespołu, oraz
osobiste podziękowanie dla Ciebie jako Mecenasa Płyty na Facebooku i w książeczce naszej płyty!!!

16 Wspierających
 
Pozostało: 5

Wpłać 500 zł lub więcej!

Zestaw: „Solówka z dedykacją!” Podczas wybranego przez Ciebie koncertu „Pauli i Karola” w trakcie ich wiosennej trasy, wybrana osoba z zespołu zagra solówkę specjalnie dla Ciebie! Dodatkowo otrzymasz płytę w formie CD, koszulkę i torbę.

1 Wspierający
 
Pozostało: 4

Wpłać 500 zł lub więcej!

Zestaw: „Osobisty koncert Skypowy!” „Paula i Karol” zagrają trzy piosenki specjalnie dla Ciebie i Twoich znajomych przez Skypa w ustalonym wspólnie terminie. Dodatkowo otrzymasz płytę w formie CD, koszulkę i torbę.

1 Wspierający
 
Pozostało: 0

Wpłać 500 zł lub więcej!

Zestaw: „Zostań muzykiem zespołu Paula i Karol!!!”. Dołącz do zespołu na próbie i wykonaj z nami jeden z naszych numerów podczas koncertu na wybranym przez Ciebie instrumencie! Termin występu do uzgodnienia. Dodatkowo otrzymasz zestaw: płytę w formie CD, koszulkę i torbę.

3 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 750 zł lub więcej!

„Lekcja gitary u Karola z Pauli i Karola”. Lekcja dla gitarzysty lub gitarzystki na każdym poziomie zaawansowania (no może poza „mistrz wymiatacz”). Niezależnie od uwag dotyczących samej gry na gitarze, Karol skłonny jest przekazać swoją wiedzę pomocną przy pisaniu własnych piosenek. Poza godzinną lekcją, otrzymasz nową płytę w formie CD, koszulkę i torbę. Uwaga! Lekcja odbywa się w Warszawie (dojazd we własnym zakresie).

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 750 zł lub więcej!

„Obiad ugotowany przez Paulę”. Wspaniałe kulinarne zdolności Pauli nie są żadną tajemnicą. W tym pakiecie Paula obiecuje ugotować coś przepysznego specjalnie dla Ciebie! Poza najlepszym obiadem w Twoim życiu dostaniesz nową płytę w formie CD, koszulkę i torbę. Uwaga! Obiad odbywa się w Warszawie (dojazd we własnym zakresie).

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 750 zł lub więcej!

„Wycieczka krajoznawcza z Christophem”. Christoph to kiedyś perkusista, a teraz klawiszowiec zespołu. Bez dwóch zdań najmądrzejszy członek zespołu, który potrafi wspaniale opowiadać o sztuce, architekturze i o tym, co najbardziej lubi jeść na obiad. Jeśli zdecydujesz się na ten zestaw, Christoph zabierze Ciebie/Was na spacer po swoich ulubionych miejscach i zabytkach opowiadając przy tym przeróżne ciekawe historie. Dodatkowo otrzymasz nową płytę w formie CD i cyfrowej, koszulkę i torbę. Uwaga! Wycieczka odbywa się w Warszawie (dojazd we własnym zakresie).

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 750 zł lub więcej!

„Wycieczka rowerowa z Szymonem”. Szymon to gitarzysta zespołu. Bardzo dobry gitarzysta, ale jeszcze lepszy rowerzysta (downhill, freeride). Jeśli wykupisz ten pakiet, Szymon zabierze Ciebie/Was na przejażdżkę po swoich ulubionych trasach. Dodatkowo otrzymasz nową płytę w formie CD, koszulkę i torbę. Uwaga! Wycieczka odbywa się w Warszawie (dojazd we własnym zakresie).

0 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 2000 zł lub więcej!

„Koncert w Kuchni z Paulą i Karolem!” Paula i Karol zagrają u Ciebie w kuchni! A jeżeli jesteś spoza Warszawy, zagrają dla Ciebie w kuchni Karola; Poza wpłatą musisz oczywiście spełnić rider zespołu – wypić z muzykami herbatę. Termin do ustalenia pomiędzy Tobą i zespołem (deadline: 30 listopada 2014). Dodatkowo otrzymasz nową płytę w formie CD, koszulkę i torbę. Uwaga! Koncert odbywa się w Warszawie (dojazd we własnym zakresie).

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 10000 zł lub więcej!

„Koncert P&K na Twojej imprezie”. „Paula i Karol” zagrają akustyczny koncert na wybranej przez Ciebie imprezie (zaręczyny, imieniny, wesele, typowy wtorek wieczór). Termin do ustalenia pomiędzy Tobą i zespołem (deadline: 30 listopada 2014). Dodatkowo otrzymasz nową płytę w formie CD, koszulkę i torbę. Uwaga! Koncert może się odbyć na terenie całego kraju.

0 Wspierających

O autorze

Magdalena Jensen

Magdalena Jensen

Warsaw, Poland

Jestem menadżerka zespołu Paula & Karol, Eric Shoves Them in His Pockets oraz jestem tour menadżerka dla Brodki zagranicy. Plus, organizuje Europejskie Targi Muzyczne CJG.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.