Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magdalena Jensen

Magdalena Jensen

Warsaw, Poland

Jestem menadżerka zespołu Paula & Karol, Eric Shoves Them in His Pockets oraz jestem tour menadżerka dla Brodki zagranicy. Plus, organizuje Europejskie Targi Muzyczne CJG.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

38790 PLN z 33000 PLN

401 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2013.

Nowa płyta Pauli i Karola z Ryanem Hadlockiem

O projekcie

Witajcie. Nazywamy się Paula i Karol i kilka lat temu założyliśmy zespół. Na początku graliśmy przede wszystkim dla najbliższych przyjaciół w ich kuchniach i ogródkach. Wszystko jednak potoczyło się bardzo szybko, zaczęliśmy dużo razem występować i pisać piosenek i po roku grania we dwójkę, dołączyła do nas banda dziwnie wyglądających (ale za to fajnie grających) znajomych.

Zaczęliśmy się przyjaźnić, razem komponować i jeździć po Polsce odwiedzając miasta i stacje benzynowe w poszukiwaniu pysznych lodów z migdałami i publiczności, która by chciała nas słuchać (może bardziej w odwrotnej kolejności).

Nagraliśmy EPkę, szybko potem pierwszą i drugą płytę. W ostatnich czterech latach  zagraliśmy kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, USA, Kanadzie, Anglii i Ukrainie. Co ciekawe dalej bardzo się lubimy.

A teraz najważniejsze. Pewnego upalnego dnia w Austin, Texas, gdzie graliśmy koncert w ramach festiwalu SouthBySouthwest, podszedł do nas pewien uśmiechnięty Pan w średnim wieku, który się nazywa Ryan Hadlock. Opowiedział nam przeróżne ciekawe historie, między innymi to, że nagrywał takie zespoły jak Modest Mouse, Foo Fighters i Blond Redhead. Mówił dużo rzeczy, ale najistotniejsze w tej całej historii było dla nas (i może też dla Was!) to, że powiedział, że chciałby przyjechać do Polski i nas nagrać.

Teraz po kilku latach, mamy taką okazje. I choć od czasu kiedy się poznaliśmy Ryanowi udało się nagrać płytę, która została nominowaną do nagrody Grammy (zeszło roczny debiut zespołu The Lumineers), to nadal jest bardzo chętny do przyjazdu do Polski i współpracy z nami. Jak się domyślacie inicjatywa ta wymaga jednak sporej mobilizacji organizacyjnej i finansowej i tu zaczyna się Wasza rola.

Jeśli chcielibyście pomóc w realizacji naszego wielkiego planu, wystarczy coś wybrać z listy po prawej stronie. Opcje są różne: od symbolicznego wsparcia i przedsprzedaży MP3 do obiadu i wycieczek z zespołem.

Suma, którą zbieramy tu na stronie, to niecała połowa tego co potrzebujemy na przyjazd Ryana, jego wynagrodzenie, profesjonalne studio, produkcje i wydanie płyty. Pozostałą część kwoty zbieramy na Kickstarter.com.

Kłaniamy się nisko/przybijamy piątki i bardzo bardzo dziękujemy!

 

Zapraszamy na nasz FB: https://www.facebook.com/pages/Paula-i-Karol/136324519740787?ref=hl

Link do Bandcampu: http://paulaandkarol.bandcamp.com/

 

Kilka klipów:

 

Media o Twoim projekcie:

Chcą wydać płytę.

cjg.gazeta.pl | 2013-12-20

Prywatny koncert w kuchni za 2000 zł, lekcja gry na gitarze z Karolem za 750 zł albo obiad ugotowany przez Paulę - też za 750 zł. Tak zespół Paula i Karol zbiera wśród fanów pieniądze na nową płytę. To właśnie ich piosenki możecie posłuchać m.in. w reklamie naszej aplikacji Gazeta.pl LIVE i to oni grali na 10. urodzinach Gazeta.pl.

Akcja crowdfoundingowa Pauli i Karola

www.uwolnijmuzyke.pl | 2013-11-15

Akcja crowdfoundingowa Pauli i Karola

Pieniążki zbieramy do Wigilii.

Ryan Hadlock producentem trzeciej płyty Pauli & Karola – brzmi dobrze? Oczywiście, jednak w spełnieniu marzenia mogą pomóc tylko słuchacze. Znany producent m.in. ze współpracy z Modest Mouse, Foo Fighters, Gossip czy the Lumineers, zgodził się przyjechać do Polski i nagrać polski zespół.

Paula&Karol i FWF potrzebują twojej pomocy

brandnewanthem.pl | 2013-11-12

Niedawno informowaliśmy, że zespół Paula i Karol rozpoczyna prace nad kolejnym, trzecim wydawnictwem. Muzycy otrzymali możliwość współpracy producenckiej z Ryanem Hadlockiem. Jest to człowiek odpowiedzialny za brzmienie takich grup jak Foo Fighters, Modest Mouse czy Gossip. Ale żeby to spotkanie doszło do skutku, potrzebne są oczywiście pieniądze. W związku z tym dzisiaj rusza akcja croudfundingowa, w której można pomóc artystom w realizacji ich marzenia. Na wszystkich, którzy wpłacą minimum 10 zł, czekają nagrody przygotowane przez zespół.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2013 18:06