Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agnieszka i Przemek

Agnieszka i Przemek

Glebiska

Agnieszka – nauczycielka z 25-letnim stażem, artystyczna dusza z głową pełną pomysłów.
Przemek – elektryk, rolnik, złota rączka, pasjonat pszczół i wędkowania.
Oboje jesteśmy miłośnikami natury, domowego ogniska i dobrej domowej kuchni. Kochamy zwierzęta i sielskie życie.
Tutaj chcemy stworzyć miejsce przyjazne dla dzieci i ich rodzin.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2261 PLN z 27237 PLN

44 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

8%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.05.2015.

Pasieka pod Macierzankowym Wzgórzem

O projekcie

 

Ratujmy polskie pszczoły!

Dzięki waszemu wsparciu, wśród mazurskich pól i łąk, powstanie pasieka, która przyczyni się nie tylko do powiększania populacji tych jakże pożytecznych i potrzebnych stworzeń, jakimi są pszczoły, ale też pomoże poszerzać wiedzę o nich wśród najmłodszych.

 

Przerażające wiadomości, o zagrożeniu wyginięciem rojów pszczół i klęski jaką może przynieść to zjawisko człowiekowi, zachęciły nas do podjęcia się realizacji projektu - Pasieka Pod Macierzankowym Wzgórzem. Sami jednak nie damy sobie rady. Z Waszą pomocą pragniemy ratować pszczoły, które w wielu rejonach naszego kraju zagrożone są wyginięciem. 

 

                                                                                                          

  

  1. Założenie profesjonalnej pasieki, dzięki której będziemy: 

 

  • propagować pszczelarstwo poprzez umożliwienie obserwacji życia pszczół i uczestniczenie w pracy pszczelarza;
  • edukować najmłodszych w zakresie znaczenia pszczół w naszym życiu jako owadów zapylających;
  • tworzyć mateczniki ułatwiające egzystencję owadom zapylającym rośliny w otoczeniu;
  • rozpowszechniać wiedzę na temat pszczół i ich znaczenia w życiu człowieka;
  • produkować wysokiej jakości naturalne miody;

 

2.  Wyremontowanie budynku, w którym będziemy pozyskiwać miód

3.  Zakupienie profesjonalnego sprzętu do pozyskiwania miodu

 

 

 

W ubiegłym roku kupiliśmy podupadające i opuszczone od kilku lat gospodarstwo na Warmii. Od tego czasu zajmujemy się jego generalnym remontem. Próbujemy doprowadzić je do jego dawnej świetności i uratować to, co się jeszcze da uratować. Pomaga nam rodzina, przyjaciele i znajomi. 

Pomysłów i planów na życie tutaj nam nie brakuje. Jednym z nich jest założenie pasieki i pozyskiwanie miodu, połączone z warsztatami dla dzieci i młodzieży. Chcemy propagować pszczelarstwo, łącząc swoje pasje i zainteresowania z naglącą potrzebą stwarzania wszystkim zapylającym owadom siedlisk do przetrwania i rozwoju. Głównie skupimy się na pszczołach miodnych, dzikich i trzmielach. Pragniemy ukazać, jak niewielkim nakładem pracy można stworzyć warunki dla tych owadów, podglądać jak żyją i funkcjonują.   

 

 

Przemek - po skończeniu szkoły rolniczej zafascynowałem się światem pszczół i zrozumiałem, czemu chcę się teraz poświęcić. Po podpatrywaniu pracy innych doświadczonych pszczelarzy i pomaganiu im w prowadzeniu pasieki, jestem gotów samodzielnie się tym zająć i spróbować zarażać innych pszczelarstwem.  O zaletach i walorach smakowych miodów chyba nie muszę wspominać. Wszyscy wiedzą, jakim są dla nas dobrodziejstwem.

Agnieszka - jestem nauczycielką przedszkola z niemal 26 - letnim stażem i praca z dziećmi to moja pasja, a przyroda i jej ochrona była zawsze bliska memu sercu. Chcę, aby Pasieka miała charakter dydaktyczny. Dzieci będą tutaj mogły obserwować owady z bliska, podpatrywać ich życie i pracę pszczelarza, zdobywać informacje o roli, jaką odgrywają owady zapylające w naszym życiu i w jaki sposób możemy je chronić. Tu dzieci będą budować hotele dla pszczół oraz degustować miód i przygotowywać zdrowe słodkie przekąski z wykorzystaniem miodu. Poznają również sposoby zastosowania produktów pszczelich w kosmetyce i apiterapii - będą samodzielnie wykonywać mydełka i świece z węzy woskowej. Nie zabraknie też miejsca na zabawy z chustą animacyjną, tak uwielbianą przez dzieci oraz pohasanie na bezpiecznym placu zabaw.

 

 

Uważam, że bezpośredni, praktyczny kontakt z zagadnieniem jest najlepszy.

Dziecko samo musi dotknąć, posmakować, żeby lepiej zrozumieć.

 

Jesienią  wspólnie z naszymi dziećmi robiliśmy pierwsze schronienia na zimę dla owadów z naszego ogrodu. To naprawdę nic trudnego. Wystarczy jakaś stara skrzynka lub parę deseczek, glina, słoma, trzcina, siano, kilka gałązek, cegła dziurawka lub skorupki z potłuczonej doniczki czy rozbitej dachówki. Dla dzieci wielka frajda, a jednocześnie coś pożytecznego dla tych małych, jakże potrzebnych stworzeń.



 

Znalazły tu schronienie skorki, biedronki, złotooki i dzikie pszczoły.

 

 

Zachęcamy wszystkich, by uczestniczyli w kształtowaniu rzeczywistości, w której żyjemy z myślą o zachowaniu równowagi w przyrodzie.

                                                                                                                   

 

Trochę teorii...

Rolą pszczół w przyrodzie jest masowe zapylanie roślin, a produkty pszczele stanowią ogromne dobrodziejstwo dla zdrowia człowieka.

 

 

Niestety, ciągły rozwój rolnictwa sprawia, że stosuje się coraz więcej środków owadobójczych, które powodują masowe wyginięcie wielu dziko żyjących pożytecznych owadów. Stąd znaczenie pszczół jako zapylaczy wciąż się zwiększa i pozostanie bezcenne.

 

 

Tam gdzie brakuje dostatecznej liczby pni pszczelich, rozległe uprawy roślin owadopylnych zazwyczaj nie przynoszą zbyt wielkich plonów. Dochód, który pszczoły przynoszą poprzez zapylanie roślin wielokrotnie przewyższa zyski otrzymywane z miodu, wosku, czy też innych produktów pszczelich.

 

 

Wśród najważniejszych przyczyn wymierania pszczół eksperci wymieniają nowoczesne metody ochrony roślin stosowane rolnictwie, w tym pestycydy. Środki te działają na dwa sposoby - bezpośrednio podczas oprysków lub pośrednio, kiedy owady są narażone na działanie małych dawek trujących środków przez długi czas. Zatruwają się zbierając nektar i pyłki zawierające substancje, które wcześniej wniknęły do roślin, np. podczas preparowania nasion. Bezpośredniego wpływu nie mamy na zaprzestanie używania chemii w uprawach roślin, dlatego tak ważnym aspektem staje się ochrona, a nawet tworzenie nowych rodzin pszczelich poprzez zakładanie pasiek.

 

Człowiek bez owadów nie może żyć, owady bez człowieka tak

 

 

 

Pszczoły nie tylko zapewniają ciągłość upraw i dają miód, ale wytwarzają produkty o właściwościach leczniczych. Produkowany przez nie propolis - ze względu na bakteriobójcze działanie - od wieków stosuje się przy przeziębieniu, a także paradontozie i chorobach układu pokarmowego. Pszczeli kit przyśpiesza gojenie, regenerację tkanek i pomaga w leczeniu oparzeń. Natomiast inne pszczele produkty, kwiatowy pyłek i pierzga, pomagają leczyć choroby układu pokarmowego, prostaty czy układu krwiotwórczego. Pszczeli jad (wydzielany podczas użądlenia) jest stosowany w leczeniu chorób reumatycznych i alergicznych.

 

 

Warto zatem posiąść wiedzę o pszczołach, gdyż są one naszymi prawdziwymi sprzymierzeńcami. Pszczoła nie musi, a nawet nie powinna kojarzyć się wyłącznie z groźnym owadem. Miód jest przecież w prawie każdym z naszych domów… Podobno

 

Albert Einstein

powiedział kiedyś, że po wyginięciu pszczół człowiekowi

pozostaną zaledwie cztery lata życia!!!

                         Dołóżmy zatem wszelkich starań,

aby ta przepowiednia się nie sprawdziła!

 

 Istnienie ponad 80% roślin jest uzależnione od tego, czy zostaną zapylone przez pszczoły. Zatem wiadome jest, że bez tych stworzeń przyroda nie może prawidłowo funkcjonować - zostanie naruszona jej równowaga, co będzie miało ogromne konsekwencje dla nas, ludzi. Dlatego powinniśmy chronić pszczoły i umożliwiać im swobodną egzystencję, tworzyć nowe mateczniki, umożliwiające im rozwój, a przede wszystkim uświadamiać najmłodsze pokolenia.

 

Zwracamy się do wszystkich, którym nie jest obojętne, że w ostatnich latach te pożyteczne owady masowo giną  

 

Prosimy, pomóż nam stworzyć Pasiekę

u stóp Macierzankowego Wzgórza

 

 

Zmęczeni zgiełkiem i gonitwą dużego miasta, postanowiliśmy dokonać zmiany w naszej codzienności, zwolnić i zbliżyć się do natury. I wtedy pojawiła się myśl: A może by tak rzucić to wszystko i przenieść się na wieś? Podświadomie zawsze chcieliśmy połączyć rytmy własnego życia z rytmem przyrody. Tak bardzo tego pragnęliśmy, że stało się to naszym marzeniem. W dużym skrócie, w ten oto sposób z Łodzi przenieśliśmy się do Glebisk, maleńkiej wsi na Warmii, położonej nad jeziorem Taftowo.  

                                     Agnieszka – nauczycielka z 26-letnim stażem,                                         artystyczna dusza z głową pełną pomysłów.
                                           Przemek – elektryk, rolnik, złota rączka,                                                pasjonat pszczół i wędkowania. 

Oboje jesteśmy miłośnikami natury, domowego ogniska i dobrej domowej kuchni. Kochamy  zwierzęta i sielskie życie.
Tutaj chcemy stworzyć miejsce przyjazne dla dzieci i ich rodzin
. 

    

 

O Domu pod Macierzankowym Wzgórzem

 

Dom pod Macierzankowym Wzgórzem to miejsce usłane marzeniami…
To miejsce, gdzie odnaleźliśmy to, czego brakowało nam w dużym mieście: ciszę, spokój i kontakt z wszechobecną przyrodą. Tu pragniemy realizować swoje pasje, zainteresowania, marzenia i dzielić się nimi z innymi.
    
 


Nasz Dom nosi nazwę od niewielkiego wzgórza, znajdującego się nieopodal, które porośnięte jest macierzanką. W okresie jej kwitnienia, od maja do sierpnia, nad całym wzgórzem unosi się  niesamowity aromat, który koi zmysły, wabi pszczoły i inne owady.



 

 

 Z Macierzankowego Wzgórza rozciąga się niesamowity widok na nasz Dom i okolicę...







 

 

Projekt to zarazem nasze życie, nasza historia, której my jesteśmy już częścią. Mamy nadzieję i głęboko wierzymy, że przywołamy choć na chwilę ciepło z ramion przyrody, smaki dzieciństwa... Rozbudzimy to uśpione pragnienie szczęścia, drzemiące w naszych sercach, ale przede wszystkim pokażemy naszym dzieciom czym smakowało nasze dzieciństwo.

Smak mango....zastąpimy pachnącą jabłonią...



turystyczne miejscowości pełne kebabów.... ciszą i spokojem,



szumem traw…


 

 

i zapachem koziego mleka,

 

 

ekran telewizora... obcowaniem z naturą,


 

 

głośną muzykę.... trzepotem skrzydeł motyla,

 

 

 

pogoń i tłok.... przestrzenią i spacerem w ciszy,

 

 

gdzie nikt nie goni za czymś, co nosi miano nerwowej pogoni za pieniądzem, gdzie ścieżki noszą ślady czasem tylko jednej stópki bociana, który stojąc na jednej nodze wsłuchuje się w odgłosy lasów, łąk i wschodzącego słońca,

 

 

        które nie ginie w wędrówce za miejskimi kolosami, ale każdym promykiem                          pieści najgłębsze zakątki ziemi, rozjaśnia drogę dzikiej przyrody,                         która łączy się z ludzkim życiem…

NASZYM ŻYCIEM !!!

 

Tu każdy, niczym kot, może podążać nie odkrytymi ścieżkami,

 

 

tu pasja jest przyjemnością, a edukacja nie teorią, a prawdą namacalną.

 

Zostawiając za sobą zagubienie, chciałoby się powiedzieć półżartem, ,,zakumaliśmy'',

 

 

co znaczy NATURALNE szczęście, które co dnia wraz z zachodem słońca

przepełnia nasze serca gorącą barwą miłości do miejsca,

które stało się naszą spełnioną przystanią!

 

 

Dlatego tu chcemy pozostać, zostawiając wszystko to,

za czym nie chcemy już pędzić.

Tu odnaleźliśmy spokój i tu chcemy budować nasze szczęście...

I tu w przyszłości chcemy Was zaprosić na jego konsumpcję całymi rodzinami…

 

DO KRAINY MLEKIEM kozim I MIODEM PŁYNĄCEJ

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się o nas więcej i lepiej poznać wszystkich mieszkańców Domu pod Macierzankowym Wzgórzem, to zapraszamy na nasz profil na facebooku


https://www.facebook.com/dompodmacierzankowym?fref=ts

oraz na bloga  


http://dompodmacierzankowym.blogspot.com/

 

 

 

  

 

Pieniądze chcemy przeznaczyć na zakup pni pszczelich – uli, profesjonalnego sprzętu do pozyskiwania miodu, osprzętu niezbędnego do prowadzenia pasieki oraz na remont budynku, w którym będziemy pozyskiwać miód.

 

Ul – pień pszczeli – 15 sztuk

 

Miodarka diagonalna ze stołem i sitem pionowym W20430 firmy Łysoń

 

Topiarka do wosku nierdzewna mała W4075 firmy Łysoń

 

Odstojnik nierdzewny z sitem poziomym 7034NU_S firmy Łysoń

 

Suszarka do suszenia obnóży pyłkowych 3258A firmy Łysoń

 

 

Budynek, co widać na zdjęciach jest w bardzo złym stanie technicznym. Trzeba naprawić mury, podłogę i dach, doprowadzić wodę i elektryczność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                

 

 

Wyposażenie pasieki

1. Miodarka diagonalna ze stołem (W20430)                                                 2.990 zł

2. Topiarka do wosku nierdzewna mała (W4075)                                         1.090 zł 

3. Odstojnik nierdzewny z sitem poziomym (7034NU)                                     599 zł

4. Suszarka do suszenia obnóży pyłkowych (3258A)                                      649 zł

5. Osprzęt (nóż do odsklepiania, dłuta pasieczne, kapelusze pszczelarza, kombinezony,cedzidło,podkurzacz do odymiania,transportówka do ramek)1.373 zł

6. Pnie pszczele - ule (15 szt.)                                                                          4.500 zł

7. Węza na 15 pni pszczelich                                                                           1.140 zł

                                                                                                                     ------------

                                                                                                                        12.341

Remont pomieszczenia do pozyskiwania miodu

  1. Naprawa dachu                                                                                     3.000 zł 
  2.  Naprawa ścian                                                                                      3.000 zł
  3. Instalacje elektryczne i wodno – kanalizacyjne                                   2.500 zł
  4. Zmywalne powłoki ścienne i podłogowe (glazura i terakota)            2.500 zł
  5. Prace gruntowe koparki                                                                           520 zł
  6. Zbrojenie i beton                                                                                    1.500 zł

                                                                                                                 -----------------

                                                                                                                          13.020 zł

                                                                                                           RAZEM 25.361 zł

   7,4% dla portalu Polak Potrafi – 1.876 zł

                                                                                                           RAZEM  27.237 zł

 

Wszystkie prace remontowe wykonamy sami, a także odkłady pszczele (młode małe rodziny pszczele), które w czasie lata rozwiną się w rodziny gotowe do przezimowania, by w przyszłym roku na wiosnę zbierać nektar na miód, zakupimy we własnym zakresie. 

 

 Lista wydatków i pełne rozliczenie finansowe będą jawne i publikowane na bieżąco na stronie:


https://www.facebook.com/pages/Pasieka-pod-Macierzankowym-Wzg%C3%B3rzem/444883258996381?fref=ts

 

 

  

                                      NASZE PLANY 

 

Realizację projektu Pasieka pod Macierzankowym Wzgórzem zaplanowaliśmy na ok. 1,5 roku i będzie się ona składała z kilku etapów:

  • w maju zakupimy pnie pszczele (ule) oraz odkłady pszczele (zalążki nowych rodzin)
  • w maju rozpoczniemy również remont budynku, w którym bedziemy pozyskiwać miód
  • w lipcu zakupimy profesjonalny sprzęt do pozyskiwania miodu oraz osprzęt niezbędny do prowadzenia pasieki
  • od czerwca do sierpnia przygotujemy warsztat i materiały do wytwarzania mateczników dla innych zapylaczy żyjących wokół nas
  • na lipiec i sierpień przyszłego roku planujemy pierwsze miodobranie

 

Jak w każdym projekcie crowdfundingowym, im więcej pieniędzy uda nam się wspólnie zebrać, tym więcej będziemy mogli zrealizować, a Ty będziesz mógł zdobyć więcej nagród. Poniżej znajdziesz progi kwotowe, które Ci  to umożliwią.

 

Jeśli zebrana kwota przekroczy 120%

  • jesienią zakupimy bazę edukacyjną, niezbędną do prowadzenia warsztatów dla dzieci: ul demonstracyjny z szybą - wyobrażasz sobie minę Twojego dziecka podpatrującego życie pszczół w ulu? Bezcenne!; bluzy z rekawicami i kapeluszem pszczelarza z siatką ochronną - żeby ochronić Twoje dziecko przed użądleniem; chustę animacyjną - dzieci ją uwielbiają!!!; węzę woskową, z której Twoje dziecko samodzielnie wykona swoją świeczkę i którą zabierze do domu, by dumne pochwalić się, że potrafi oraz zakupimy więcej roślin miododajnych do obsadzeń wokół pasieki.

Każda osoba wspierająca projekt kwotą minimum 50 zł otrzyma również świecę woskową jako dodatkową nagrodę.

Jeśli budżet projektu przekroczy 150%         

  • we wrześniu, pażdzierniku wyremontujemy stodołę, w której będą się odbywały warsztaty dla dzieci (podciągniemy wodę, elektryczność, kupimy deski, belki, gwoździe, zrobimy część ławek i stołów, przy których Twoje dziecko wykona prace adekwatne do tematu warsztatu, zje domowe ciasto drożdżowe i napije się mięty z domowego ogródka z miodem z naszej pasieki, rzecz jasna. 

Każda osoba wspierająca projekt kwotą minimum 100 zł otrzyma również 100 g pyłku pszczelego oraz t-shirt (damski, męski lub dziecięcy dowyboru) z logo Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem jako dodatkową nagrodę.

Jeśli budżet projektu przekroczy 180%                                                

  • jesienią tego roku dorobimy więcej ławek  i stołów
  • wiosną przyszłego roku wybudujemy odjazdowy bezpieczny plac zabaw dla dzieci, które przyjadą na warsztaty ze swoją grupą/klasą, bądź z Tobą.

Każda osoba wspierająca projekt kwotą minimum 150 zł otrzyma również rodzinny pakiet 4 t-shirt`ów (2 dziecięce, męski i damski) z logo Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem jako nagrodę dodatkową.

 

 

 

Realizację projektu zamierzaliśmy finansować ze środków unijnych, jednak rzeczywistość pokazała, że niestety nie ma funduszy na wspieranie nowych pasiek, a dofinansowane są te duże, już dobrze prosperujące. W ubiegłym roku trafiliśmy na portal Polak Potrafi i pomyśleliśmy, że może w ten sposób uda nam sie zrealizować marzenie o przydomowej pasiece. Spodobało nam się, że finansowanie społecznościowe oparte jest na idei współudziału i współtworzenia projektu. Teraz Ty możesz stać się częścią Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem. Tu będziesz mógł przyjechać na warsztaty z rodziną, na weekend, po miód, a może nawet sam go pozyskać. Będziemy tym niezwykle zaszczyceni. Crowdfunding opiera się też na czystej  i uczciwej zasadzie - "wszystko albo nic". Znaczy to, że jeśli nasz projekt przed upływem określonego czasu nie osiągnie zakładanej kwoty (45 dni), to Twoje pieniądze powrócą do Ciebie w całości. Ty nie ponosisz żadnych kosztów, a my nie otrzymamy nic. Zatem, nic nie ryzykujesz! Jeśli natomiast, pomożesz nam uzbierać środki potrzebne do uruchomienia Pasieki w zamian oferujemy Ci naszą dozgonną wdzięczność oraz atrakcyjne, własnoręcznie wykonane upominki. No i udowodnisz, że

  

POLAK POTRAFI!!!    

  

 

  • Po prawej stronie znajduje się lista nagród, wybierz tę którą chcesz otrzymać, a następnie kliknij przycisk „Wesprzyj projekt”, dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami. Możesz wspomóc projekt wybraną przez siebie kwotą, a w zamian otrzymasz atrakcyjne prezenty! 
  • Przekonaj swoich bliskich, przyjaciół i znajomych, aby oni także wsparli projekt. 
  • Zaproś ich na nasz fanpage na Facebooku 

https://www.facebook.com/pages/Pasieka-pod-Macierzankowym-Wzg%C3%B3rzem/444883258996381?fref=ts

  •  Poinformuj znane Ci osoby prowadzące blogi, strony, fanpage na Facebook'u o projekcie, im więcej osób dowie się o Pasiece pod Macierzankowym Wzgórzem tym większa szansa, że się uda.

 

 

 

Za Twoją hojność i dobre serce przewidzieliśmy nagrody:

 

1 zł i więcej - wpłata bez nagrody 

5 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku 

10 zł i więcej -  podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                         - bloczek karteczek samoprzylepnych 

20 zł i więcej -  podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                         - bloczek karteczek samoprzylepnych 

                         - pałeczka do miodu

25 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                         - bloczek karteczek samoprzylepnych

                         - zakładka do książki wykonana techniką decoupage 

 35 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                        - dziennik prac w formie elektronicznej, który zawierać będzie                                           poszczególne etapy powstawania naszej Pasieki oraz                                                      porady dla osób przymierzających się do założenia                                                           własnej pasieki

40 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                          - bloczek karteczek samoprzylepnych

                          - podkładka pod filiżankę/kubek wykonana techniką decoupage

50 zł i więcej -  podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                         - bloczek karteczek samoprzylepnych

                          - pałeczka do miodu

                         - 2 podkładki pod filiżankę/kubek wykonane techniką decoupage 

75 zł i więcej  - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                        - pałeczka do miodu

                          - 2 podkładki pod filiżankę/kubek i podkładka pod czajniczek na                                       romantyczne śniadanie dla dwojga wykonane techniką decoupage 

                          - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 100 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                          - kubek ozdobiony motywem macierzanki i logo Domu pod                                               Macierzankowym Wzgórzem 

                         - zakładka do książki wykonana techniką decoupage

                          - słoiczek miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem - 0,25l

                         - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 150 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                            - 2 kubki ozdobione motywem macierzanki i logo Domu pod                                               Macierzankowym Wzgórzem 

                            - zakładka do książki wykonana techniką decoupage 

                             - słoiczek miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem - 0,35l 

                            - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 250 zł i więcej  - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                             - 2 kubki ozdobione motywem macierzanki i logo Domu pod                                               Macierzankowym Wzgórzem

                             - słoiczek miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem - 0,35l

                            - świecznik z brzozy

                             - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 350 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                            - 2 kubki ozdobione motywem macierzanki i logo Domu pod                                               Macierzankowym Wzgórzem

                            - słoiczek miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem - 0,5l  

                            - zestaw 3 świeczników z brzozy

                            - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 500 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                            - 2 kubki ozdobione motywem macierzanki i logo Domu pod                                             Macierzankowym Wzgórzem

                            - słoik miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem - 0,5l   

                            - zestaw 3 świeczników z brzozy

                            - tabliczka imienna z fundatorem umiejscowiona na ulu (logo                                              Twojej firmy) 

                            - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 700 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                            - słoik miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem - 0,5l

                            - 2 kubki ozdobione motywem macierzanki i logo Domu pod                                              Macierzankowym Wzgórzem

                           - 2 podkładki pod filiżankę/kubek i podkładka pod czajniczek                                            wykonane techniką decoupage 

                           - tabliczka imienna z fundatorem umiejscowiona na ulu (logo                                              Twojej firmy) 

                           - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 1000 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                              - słoik miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem - 1l

                              - 4 kubki ozdobione motywem macierzanki i logo Domu pod                                            Macierzankowym Wzgórzem

                              - 4 podkładki pod filiżankę/kubek i podkładka pod czajniczek                                           wykonane techniką decoupage

                              - tabliczka imienna z fundatorem umiejscowiona na ulu (logo                                            Twojej firmy) 

                              - zestaw 3 świeczników z brzozy

                              - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

1500 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                             - słoik miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem 1l

                             - 6 kubków ozdobionych motywem macierzanki i logo Domu pod                                      Macierzankowym Wzgórzem

                             - zestaw 6 podkładek pod filiżanki/kubki  i podkładka pod                                                  czajniczek wykonanych techniką decoupage

                             - tabliczka imienna z fundatorem umiejscowiona na ulu (logo                                             Twojej firmy) 

                             - zestaw 3 świeczników z brzozy

                             - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 2000 zł i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                              - weekend dla 2 osób w Domu pod Macierzankowym Wzgórzem                                     (2 noclegi,  wyżywienie) – termin realizacji od sierpnia do                                                 października 2015r.

                              - słoik miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem -1l 

                              - 2 podkładki pod filiżankę/kubek i podkładka pod czajniczek na

                               romantyczne  śniadanie dla dwojga wykonane techniką                                                   decoupage 

                              - 2 kubki ozdobione motywem macierzanki 

                              - tabliczka imienna z fundatorem umiejscowiona na ulu (logo                                              Twojej firmy) 

                              - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 2500 i więcej - podziękowanie na blogu oraz na facebooku

                          - rodzinny weekend dla 2 osób i 2 dzieci w Domu pod                                                        Macierzankowym Wzgórzem (2 noclegi, wyżywienie) – termin                                         realizacji od sierpnia do października 2015r.

                          - słoik miodu z Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem - 1l

                          - warsztaty decoupage (dla niej), uczestniczenie w pracy w pasiece                                 (dla niego),  malowanie ula (dla dzieci)

                          - tabliczka imienna z fundatorem umiejscowiona na ulu (logo                                            Twojej firmy) 

                          - saszetka suszonej macierzanki z Macierzankowego Wzgórza

 

 

Niektóre z prezentów za wparcie projektu 

Bloczek karteczek samoprzylepnych                                                          

 

Drewniana pałeczka do miodu

 

Jedyna w swoim rodzaju zakładka do książki z motywem macierzanki wykonana własnoręcznie techniką decoupage

 

Unikatowe podkładki pod filiżankę/kubek i czajniczek z motywem macierzanki wykonane własnoręcznie techniką decoupage

 

Niepowtarzalny kubek ozdobiony motywem macierzanki i logo Domu pod Macierzankowym Wzgórzem   

 

Miód z Pasieki pod Macierzankowym wzgórzem (termin realizacji nagrody - po pierwszym miodobraniu w 2016 r.)

 

Zestaw 3 świeczników wykonanych przez nas z brzozy

 

 

 

                       Nagrody dodatkowe           

     

Świeczka z węzy woskowej 

 

Pyłek pszczeli

 

T-shirt z logo Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem

 

 

 

 

Wszystkie nagrody, z wyjątkiem miodu, zaczniemy realizować tuż po zakończeniu projektu, do końca czerwca.

 

 

i na koniec....

,,Róża dzień i noc marzyła o tym, by zaprzyjaźnić się z pszczołami, ale żadna nie chciała usiąść na jej płatkach. Mimo to róża nie przestała marzyć. W długie noce wyobrażała sobie, że niebo zapełnia się rojem pszczół, które przylatują, by ją czule ucałować. Dzięki temu mogła dotrwać do następnego dnia, gdy otwierała się na pierwsze promienie słońca.
Pewnej nocy księżyc, widząc jej samotność, zapytał:
- Nie męczy cię to czekanie?
- Trochę, ale nie mogę się poddawać.
- Dlaczego?
- Jeśli nie rozwinę płatków, zwiędnę.
W chwilach gdy samotność zdaje się niszczyć wszechobecne piękno, jedyne co nam pozostaje, to otworzyć się na nie.''


Być otwartym na miłość

P.Coelho

                                                       

 

 

 MECENAT

 

 

Mecenat nad naszym projektem objęła 

 

 

 

WSPIERAJĄ NAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BURMISTRZ PIENIĘŻNA

Pan Kazimierz Kiejdo 

 

 

 

 

PISZĄ O NAS 

 

O nas i naszym projekcie przeczytać możecie na

Portalu Pszczelarskim Z miłości do pszczół

http://www.portalpszczelarski.pl/artykul/697/pasieka_pod_macierzankowym_wzgorzem_-_projekt_crowdfundingowy.html

 

 

O nas na Portalu OCHRONA ŚRODOWISKA

http://ekonews.wix.com/news#!PASIEKA-POD-MACIERZANKOWYM-WZGÓRZEM/cbmh/5517d35e0cf21933cd1ec661

 

 

FUNDACJA WSPARCIA ROLNIKA 

http://www.wsparcierolnika.pl/artykuly/197-nasza-fundacja-objela-mecenatem-projekt-pasieka-pod-macierzankowym-wzgorzem

 

http://www.wsparcierolnika.pl/aktualnosci-kampanii/196-pasieka-pod-macierzankowym-wzgorzem-ciekawy-pomysl-na-zycie-na-wsi

 

 

Na stronie akcji "Miód kupujesz - pszczoły ratujesz"

zorganizowanej przez Wydawnictwo "Pasieka"

oraz Polski Związek Pszczelarski

http://miodkupujeszpszczolyratujesz.pl/782

 

 

Na Portalu ekogazeta 

http://ekogazeta.com.pl/ekoinfo/item/1176-propagowanie-pszczelarstwa-to-trzon-naszej-idei.html

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.05.2015 12:12