Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Beata Kędzia-Sowa

Beata Kędzia-Sowa

Kraków, Polska

Cześć, mam na imię Beata. Moją pasją jest stepowanie. 5 lat temu postanowiłam tą pasję posyłać dalej i tak powstała MyTap - krakowska przestrzeń dla miłośników stepu amerykańskiego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Michał Mądrzak

Michał Mądrzak

Kraków, Polska


7800 PLN z 7500 PLN

65 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.10.2017.

Parkiet dla stepujących w Krakowie

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Projekt ma na celu sfinansowanie położenia parkietu w szkole stepowania MyTap - krakowskiej przestrzeni dla miłośników stepu amerykańskiego. 

Odpowiednia podłoga jest w stepowaniu kluczowa. Prawdziwy drewaniany parkiet to dla tancerzy przede wszystkim piękny, czysty dźwięk.To także bezpieczeństwo! Takie podłoże ma lepszę przyczepność, jest elastyczne i nie naraża na kontuzje. 

Lokal wynajęty pod działalność szkoły jest w trakcie remontu, potrzebne są pieniądze na zakup podłogi.

Cześć, nazywam się Beata Kędzia-Sowa. Taniec towarzyszy mi od zawsze. Moja Mama, nauczycielka tańca, od małego zabierała mnie na swoje zajęcia taneczne gdzie zaczęła się moja pasja.

Stepowania pojawiło się na mojej tanecznej drodze dość niespodziewanie. Był rok 2004, rozpoczęłam studia na krakowskiej AWF a jednocześnie zaoczny kurs instruktora tańca jazzowego w Warszawie. To właśnie tam pierwszy raz założyłam buty do stepu i zakochałam się w dźwięku blach.Gdy zaczęłam szukać lekcji stepowania byłam ogromnie zaskoczona, iż w Krakowie nie ma miejsca gdzie możnaby nauczyć się stepowania. 

Podrożując po Europie rozpoczęłam naukę na własną rękę, a parę lat poźniej postanowiłam moją pasję posyłać dalej.

 

 

Tak, w 2012 roku, powstała MyTap - pierwsza i jedyna szkoła stepowania w Krakowie. 

Zaczynałam w malutkiej salce.  W pierwszym roku działalności prowadziłam jedną 4-osobową grupę. Pomimo niedoskonałości lokalowych,podłogi baletowej zamiast parkietu, szkoła rozwijała się, a z roku na rok przybywało stepujących tancerzy. 

Dziś wokół MyTap skupionych jest około 50 aktywnych kursantów, a ja pozyskałam wymarzoną przestrzeń dla szkoły. Teraz muszę ją tylko wyremontować.  

W MyTap odbywają się kursy stepowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych; warsztaty z polskimi i zagranicznymi instruktorami, pokazy stepowania, tap jam sessions. 

Co roku na zakończenie sezonu organizujemy koncert wieńczący kolejny rok szkolny. Dla uczniów szkoły jest to szansa na występ na profesjonalnej scenie, dla widowni niepowtarzalna okazja by zobaczyć stepowanie na żywo.

Tak było w tym roku: 

W tym roku świętowaliśmy 5-lecie MyTap. Relację z wydarzenia możecie przeczytać na blogu klik, lub obejrzyjcie skrót: 

 

Znalazłam lokal, który wynajmę pod działalność szkoły. Aby mógł on spełnić swoją funkcję, muszę go wyremontować.

Szacunkowy koszt remontu to ok. 20 000 zł

Większość sfinansuję z własnych funduszy, środków odkładanych na ten cel przez 5 lat działalności szkoły. Potrzebuję jednak wsparcia. 

MyTap jest miejscem spotkań i nawiązywania relacji, alternatywą dla codzienności. Istotą MyTap są ludzie. Chcę aby nowa przestrzeń dla szkoły, była współtworzona przez społeczność dla której powstaje i wierzę, że pomożecie mi osiągnąć wyznaczony cel.

Na co przeznaczę zebrane pieniądze?

Jeśli uzbieramy 100% 

Parkiet - podstawowy cel projektu. Chcę, aby w szkole była położona podłoga drewniana. Po kilku latach stepowania na podłodze baletowej, panelach czy płytach OSB marzę o sali, na której pięknie zabrzmi dźwięk blach i która będzie bezpieczna dla tancerzy. Uzbierane środki przeznaczę na zakup dębowego parkietu oraz na gumokorek, na którym ułożona będzie podłoga, a który służy lepszej amortyzacji podłoża. 

Jeśli uzbieramy 120% 

Lustra  - w sali zawisną lustra taneczne. 

Jeśli uzbieramy 160% i więcej

Każdą kolejną nadwyżkę finansową zainwestuję w wyposażenie szkoły i wnętrza. Chcę aby była to przestrzeń, w której będziecie czuć się dobrze. Gdzie po skończonych zajęciach usiądziecie na wygodnej kanapie z kubkiem kawy w ręce i w gronie stepujących przyjaciół porozmawiacie o  życiu. 

 

 W zamian za wsparcie przygotowałam dla Was nagrody. 

Koszulki i torby z logotypem, zniżki na zajęcia, lekcje indywidualne ze mną to tylko niektóre z nich. 

 

Nagrody trafą do Was tylko wtedy, gdy uzbieramy całą kwotę. W przeciwnym razie pieniądze wrócą do Was na konto. 

 

Michał Mądrzak - w projekcie odpowiedzialny za materiały wideo. Jak sam o sobie mówi "filmuje bo lubi". Z Michałem znamy się od czasów studiów. Od kilku lat tworzy on relacje z wydarzeń organizowanych w MyTap, dzięki którym zatrzymujemy fajne chwile.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o szkole i o mnie to zapraszam na Fanpage MyTap oraz na bloga 

W razie pytań piszcie do mnie na beata@mytap.pl

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.10.2017 22:10