Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Misiak

Paweł Misiak

Poznań

Napisz wiadomość do Projektodawcy

220 PLN z 39000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.06.2015.

Park Technologiczny 3D

O projekcie

Fascynacja technologią druku 3D zaowocowała stworzeniem w projekcie 3D INNOVATION dwóch modeli drukarek wyposażonych w nowatorskie technologie PrideAp i Kam3D.

Drukarki 3D to wszechstronne maszyny, o możliwościach ograniczonych jedynie wyobraźnią użytkownika!

Jednym z podstawowych zastosowań jest szybkie prototypowanie.
W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, angażujących skomplikowane i kosztowne procesy produkcyjne, drukarki 3D pozwalają na tworzenie dowolnych przedmiotów z tworzyw sztucznych w bardzo krótkim czasie.
Są niezwykle przydatne w szkołach i na uczelniach. Dzięki drukarce uczniowie szybciej i łatwiej zrozumieją zasady projektowania brył w 3D.
Dzisiaj dzięki popularyzacji technologii RepRap, drukarki3D stały się ogólnodostępne.

Drukarki 3D można spotkać w takich branżach jak: medycyna, architektura, motoryzacja i wielu innych dziedzinach naszego życia.
Druk 3D to możliwość bezpośredniego zaangażowania zwykłego użytkownika w proces projektowania produktu - efekt prac jest namacalny i gotowy do użycia natychmiast!

waza

Moim marzeniem jest zarazić moją fascynacją technologią 3D jak największą ilość osób.
Podstawowym celem jest to, aby ludzie mieli do tej technologii łatwiejszy dostęp, by mogli zobaczyć jak drukarki 3D pracują, jak są zbudowane, być może nawet stworzyć własną.

Chciałbym w oparciu o moje doświadczenie stworzyć Mini Park Technologiczny 3D. Pozwoli to każdemu odwiedzającemu poznać zasady działania drukarki 3D. Będzie można samemu projektować proste figury i uruchomić własny autorski wydruk.

Bardzo duży nacisk został położony na aspekt edukacyjny projektu. Warsztaty, pokazy, projektowanie brył, zwiedzanie, konsultacje oferowane będą całkowicie za darmo.

Głównymi elementami projektu jest 5 drukarek 3D mojej konstrukcji. Park Technologiczny chciałbym zlokalizować w galerii Malta, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Politechniki Poznańskiej - blisko studentów  - ludzi pełnych pasji i pomysłów.
Park Technologiczny 3D to stoisko o konstrukcji otwartej i wymiarach 3x4m, umożliwiającej bezpośredni kontakt z drukarkami, podgląd ich pracy oraz swobodną wymianę informacji.

To ciekawy temat, który może zachęcić w szczególności młodych ludzi do zdobywania wiedzy, wykształcenia oraz do samodzielnych prób wynalazczych.

To właśnie Państwo mogą pomóc mi w spełnieniu mojego marzenia. Dlaczego za pomocą Polak Potrafi?

Tą technologię tworzą i udoskonalają ludzie. Rzesze pasjonatów stworzyły projekt RepRap, który zrewolucjonizował świat. Chciałabym, by Państwo pomogli mi potwierdzić, że technologia 3D to przyszłość.

Pobudza ona wyobraźnię przestrzenną i daje nieograniczone możliwości kreacji, jednocześnie będąc dostępną dla wszystkich - zarówno dla dużych, jak i małych.

Dzięki Państwu uda się przybliżyć tematykę druku 3d oraz projektowania trójwymiarowego szerokiej grupie odbiorców. Być może wsród nich znajdą się też przyszli konstruktorzy, wynalazcy, nobliści?

Planując budżet projektu rozważałem kilka sposobów pozyskania potrzebnych funduszy. Wybrałem crowdfunding, gdyż uważam, że każdy wspierający może się osobiście zaagnażować w mój projekt, poczuć, że udoskonala świat czyniąc go lepszym!

Plany rozwoju:

Całość kwoty przeznaczona zostanie na wytworzenie 5 drukarek oraz zbudowanie stoiska.

Po przekroczeniu zakładanej kwoty w pierwszej kolejności planuję zakupić skaner 3D.

Skaner 3D daje dużą swobodę i upraszcza proces modelowania brył trójwymiarowych. Umożliwia wierne odwzorowanie istniejących kształtów, które później można modyfikować lub bezpośrednio replikować za pomocą drukarki. Dzięki przyjaznej obsłudze,  każdy będzie mógł poznać tą technologię szybciej i łatwiej!

 Następny krok to budowa udoskonalonej, dwugłowicowej drukarki o polu roboczym 400x400x400mm. Pozwoli ona na drukowanie dwukrotnie większych przedmiotów niż obecnie, w krótszym czasie, przy użyciu dwóch różnych materiałów jednocześnie.

Nazywam się Paweł Misiak, mieszkam i pracuję w Poznaniu.
W swojej pracy zawodowej zajmuję się kontrolą i udoskonalaniem jakości towarów. Jestem autorem między innymi urządzeń do kontroli jakości pracy laktatorów oraz termometrów elektronicznych.
Jestem twórcą projektu 3D INNOVATION. Projektowanie i konstruowanie urządzeń elektronicznych to moja pasja. Uwielbiam dzielić się wiedzą i zarażać moją pasją innych.

 

3D INNOVATION to projekt drukarki 3D, którą, dzięki technologiom PrideAp i Kam3D, można obsługiwać za pomocą smartfona z każdego miejsca na Ziemi!

po zainstalowaniu tej aplikacji w smartfonie można jednym kliknięciem włączyć i wyłączyć drukarkę.
dzięki tej aplikacji można na żywo oglądać postęp wydruku na ekranie swojego smartfona.

 

Wielką przyjemność sprawia mi wymiana wiedzy i doświadczeń z innymi. Wiedzę którą obecnie posiadam zawdzięczam w ogromnej mierze pasjonatom technologii 3D z całego świata. Przy budowie własnych urządzeń często korzystałem z ich nieocenionej wiedzy i pomysłów. Pragnąłbym szczególnie podkreslić rolę polskiego forum http://www.mojreprap.pl/board, które nieraz służyło mi wsparciem i poradą.

 

plakietka z Twoim imieniem
gwizdek brelok mustang brelok
obudowa do Iphone'a zawieszka sowa Obudowa Samsung S4
rycerz elf zabawka - bąk
nosorożec RHINO duża sowa totem Tiki
maska smok waza

 

Dziękujemy Łucji Skołudzie, Monice Kaczmarczyk, Damianowi Napierale oraz Piotrowi Skołudzie
za nieocenioną pomoc w realizacji filmu.
 

Wspierają nas:

   

  

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.06.2015 18:06