Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Sławek

Fundacja Sławek

Warszawa

Naszą misją jest pomoc w trudnej sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej więźniom oraz osobom wychodzącym na wolność i ich rodzinom oraz młodzieży wywodzącej się z patologicznych środowisk.
Zajmujemy się także integracją organizacji pozarządowych działających na rzecz skazanych i byłych skazanych oraz ich rodzin. Dążymy do utworzenia w Polsce spójnego systemu pomocy postpenitencjarnej oraz namawiamy inne organizacje pozarządowe do podjęcia działań w tym zakresie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14359 PLN z 14000 PLN

62 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.06.2015.

PARAGRAF 64

O projekcie

 

 NAGRYWAMY W STUDIO - to już się dzieje!!!!!! :)

 KOLEJNY DZIEŃ NAGRAŃ TRWA w STUDIO RADIOAKTYWNI !!! 

 

foto. Aneta Zalejska

PARAGRAF 64 w składzie : 

Maciej J. - "Święty", Adrian S. - "Ryjek", Mariusz S. - "Kiler",

Andrzej K.- "Dziki", Mariusz O. - "Żyleta"

 

Zespół muzyczny, założony przez więźniów przebywających w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelach Opolskich. Zespół tworzy 5 osadzonych, grających muzykę będącą połączeniem rocka z hip-hopem. W obecnym składzie PARAGRAF 64 istnieje od 2013 r. i jest kontynuacją utworzonego w 2008 roku na terenie Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich innego zespołu. Projekt utworzenia i reaktywacji zespołu muzycznego powstał podczas realizacji autorskiego programu "Muzyczna podróż w czasie", który na trwale wpisał się w szeroki wachlarz prowadzonych zajęć resocjalizacyjnych na terenie strzeleckiej "dwójki".

Mamy w swoim repertuarze około 30 utworów autorskich zróżnicowanych muzycznie, w których wymieszany jest mocny rock z hip-hopem ale i pełne ciepłej poetyki rockowe ballady, chwytające za serce najtwardszych.

Zbieramy bardzo dobre recenzje na koncertach i festiwalach. Już w tej chwili mamy liczną grupę fanów w Fundacji Sławek, wśród studentów resocjalizacji, naszych rodzin i bliskich oraz osób, które w nas uwierzyły i wspierają mocno.

 

 

https://www.facebook.com/paragraf64

 

 

 

Celem naszej zbiórki jest pokrycie kosztów wydania debiutanckiej płyty audio CD naszego zespołu PARAGRAF 64 pt."Mój Anioł Stróż" w formie digipacku przez wybrane wydawnictwo współpracujące z Fundacją Sławek. Producentem muzycznym projektu jest Janusz YANINA Iwański.

W swojej rzeczywistosci jesteśmy kreatywni i stworzyliśmy projekt płyty pt. "Mój Anioł Stróż", który Wam przedstawiamy.

 

Udało nam się zrealizować własnymi siłami i środkami:

- wykonanie ścieżki dźwiękowej w wersji studyjnej,

- wykonanie mastera (matrycy cyfrowej płyty),

- zrealizować wizualizację projektu okładki.

 

Projekt wydania płyty jest bardzo zaawansowany, pozostaje nam ją tylko wydać i na ten cel korzystając ze strony polakpotrafi.pl pragniemy zebrać brakujące fundusze.

 

 

 

 Tytułowy utwór na naszej debiutanckiej płycie "Mój Anioł Stróż"

 

 

 

Projekt chcemy zakończyć i oddać płytę do Waszych rąk do końca 2015 roku.

 

 

 

 

 

PARAGRAF 64 dwukrotnie wygraliśmy w 2013 roku i 2014 roku Ogólnopolski Przegląd Zespołów Więziennych organizowany przez ZK Wojkowice. Do chwili obecnej koncertowaliśmy kilkadziesiąt razy dla publiczności, zarówno wewnątrz zakładów karnych, jak i poza jego murami. Zagraliśmy koncert między innymi na terenie Uniwersytetu Opolskiego, w wiejscowości Mienia pod Warszawą dla Fundacji "Sławek " podczas Mienia Art 2014, jak i podopiecznych DPS w Strzelcach Opolskich. W ramach swojej działalności wielokrotnie odwiedzaliśmy także jednostki penitencjarne z województwa opolskiego i śląskiego.

Graliśmy na koncertach support przed takimi zespołami jak OSTR, Janusz Yanina Iwański, Blend , Pull The Wire, Albo i Nie i wielu innymi.

Członkowie zespołu są zaangażowani w działalność charytatywną i bardzo chętnie udzielają się w różnego rodzaju koncertach charytatywnych na rzecz np. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Naszej pracy zespołowej i naszej twórczości towarzyszy duże zainteresowanie. Twórczość grupy PARAGRAF 64 okazuje się być w kontekście środowiska niecodzienną, odbiegającą od wulgaryzmów więziennych, niosącą twardą prawdę w poetyckich słowach i silny przekaz dla odbiorcy. Na styku naszej wyobraźni i więziennej rzeczywistości odnaleźliśmy żródło inspiracji i w nim zrodził sie pomysł wydania naszej debiutanckiej płyty pt. "Mój Anioł Stróż".

 

 

 

 

http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/koncert-skazanych,147614.html

 

http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-opole/news,27589,zespol-paragraf-64-na.html

 

http://100.uni.opole.pl/serwis-informacyjny-sport-pogoda-13-11-2014

 

TELEEKSPRESS EXTRA

http://www.tvp.info/17263864/05112014-1715

 

RADIO OPOLE

http://www.radio.opole.pl/2014/listopad/kultura/paragraf-64-zagral-dla-studentow.html

 

TVP PANORAMA (CAŁOŚĆ)

http://panorama.tvp.pl/

 

TVP PANORAMA (TYLKO KONCERT)

http://panorama.tvp.pl/17534435/resocjalizacja-muzyka

 

NTO

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141105/AKADEMICKA01/141109716

 

GW

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141105/AKADEMICKA01/141109716

 

WYKOP

http://www.wykop.pl/link/2226050/paragraf-64-moj-aniol-stroz/

 

 

Wielka wiara jaką obudziła w nas muzyka

pozwala nam wierzyć, że nasze życie nie jest stracone

i mamy wielką szansę żyć godnie!!!

 

 

Kwota 14000 zł pozwoli nam na produkcję okładek, wytłoczenie 2000 płyt audio oraz opłaty związane z licencjonwaniem ZAiKS. Każda kwota przekraczająca próg realizacji pozwoli nam na  tłoczenie dodatkowych egzemplarzy płyty!

Każda dodatkowa kwota zostanie przeznaczona na nakręcenie teledysku do tutyłowej piosenki "Mój Anioł Stróż"? Bardzo byśmy sobie tego życzyli :) Dziękujemy!!!

PARAGRAF 64

 

Media o Twoim projekcie:

Więźniowie założyli zespół rockowy i nagrali płytę. Chcą przestrzec innych przed wejściem na złą drogę (http://www.tvn24.pl)

fakty.tvn24.pl | 2015-11-04

Mają wyroki na koncie i ogromny zapał do muzyki. Ta zaś ma być ich sposobem na udaną resocjalizację. Czterej skazani i osadzeni założyli w więzieniu w Strzelcach Opolskich zespół Paragraf 64, co w Kodeksie Karnym oznacza recydywę. Koncerty pomagają im przeżyć za kratami, ale nie tylko. To próba przeprosin za popełnione zbrodnie i w jakiejś formie zadośćuczynienia, by świat stał się lepszy. (http://www.tvn24.pl)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.06.2015 17:05