Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Gembski

Bartosz Gembski

Warsaw, Poland

Pan Buźka – to żółto-zabawna postać zamieszkująca środowisko warszawskie lecz występująca również na terenach całej Polski. Żywi się głównie śmiechem i drobnymi żartami znalezionymi w okolicach sceny. Przejawia skłonności artystyczne, przystosowując się do otoczenia, jako: magik, komik, animator lub konferansjer. Prowadzi koczowniczy tryb życia, cyklicznie migrując na dalekie eventy lub lokalne imprezy. Charakteryzuje się łagodnym usposobieniem i przyjaznym stosunkiem do ludzi, zwłaszcza do dzieci. Szybko łapie z nimi kontakt i jest skory do zabawy. Powszechnie uznawany za jednego z najbardziej towarzyskich osobników w swoim gatunku. U samca można zauważyć charakterystyczny żółty strój, którego znakiem szczególnym jest jego czarny cylinder. Samicy jak dotąd nie odnotowano. Pan Buźka obecnie znajduje się pod ochroną, gdyż jest jedynym przedstawicielem swojego gatunku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

655 PLN z 80000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.01.2019.

Pan Buźka i jego Tukan - Przedstawienie dla dzieci

O projekcie

Kim jest Pan Buźka?

To żółto-zabawna postać zamieszkująca środowisko warszawskie lecz występująca również na terenach całej Polski. Żywi się głównie śmiechem i drobnymi żartami znalezionymi w okolicach sceny. Przejawia skłonności artystyczne, przystosowując się do otoczenia, jako: magik, komik, animator lub konferansjer. Prowadzi koczowniczy tryb życia, cyklicznie migrując na dalekie eventy lub lokalne imprezy. Charakteryzuje się łagodnym usposobieniem i przyjaznym stosunkiem do ludzi, zwłaszcza do dzieci. Szybko łapie z nimi kontakt i jest skory do zabawy. Powszechnie uznawany za jednego z najbardziej towarzyskich osobników w swoim gatunku. U samca można zauważyć charakterystyczny żółty strój, którego znakiem szczególnym jest jego czarny cylinder. Samicy jak dotąd nie odnotowano. Pan Buźka obecnie znajduje się pod ochroną, gdyż jest jedynym przedstawicielem swojego gatunku.

Żółtoksiężnik ratuje Tukana

Dawno temu, w czasach gdy ludzkość poruszała się za pomocą samochodów, a jedzenie podawane było z mikrofali narodziło się zjawisko zwane żółtą magią. Była to moc tak silna, że potrafiła rozbawić każdego kto miał z nią styczność i którą okiełznać mógł jedynie potężny żółtoksiężnik. Legendy głoszą, że kto raz doświadczył jej uroku już na zawsze będzie nosił uśmiech na swej twarzy. Choć do dziś nie wiadomo jak i dlaczego powstała żółta magia, obecnie jest ona praktykowana przez Pana Buźkę, ostatniego z żółtoksiężników, który na swoich pokazach prezentuje jej pełny potencjał.

 

Do tej pory pomagał mu w tym jego wierny towarzysz Tukan, z którym tworzyli nieodłączny duet. Niestety, zła, amerykańska korporacja uwięziła ptaszysko w ciemnej wieży na długie lata. Teraz, by go uwolnić, a także odzyskać inne magiczne rekwizyty, Pan Buźka musi zapłacić okup w wysokości osiemdziesięciu tysięcy złotych monet. Tutaj żadne czary nie pomogą, a odzyskanie przyjaciela w tradycyjny sposób jest niemożliwe, gdyż w jego garnku ze złotem można doszukać się dna.

 

Żółtoksiężnik postanowił udać się do mieszkańców swojej krainy po pomoc. Wierzy w ludzi i ma nadzieję, że razem z nimi uda mu się odbić Tukana z niewoli. Teraz i Ty możesz wesprzeć Pana Buźkę, nawet najmniejszą kwotą, by jego pupil wrócił do swojego właściciela. Zła korporacja żąda prawie połowę deklarowanej sumy za opierzonego stwora, a do tego dochodzą koszty wyprawy i pańszczyzny, nie wspominając o innych rekwizytach czy choćby gadającej tablicy - kolegi Tukana ze wspólnej celi.

 

Kiedy żółta magia zatriumfuje 

Gdy nadejdzie dzień, w którym Pan Buźka i Tukan znów będą razem i nic nie będzie w stanie ponownie rozdzielić ich przyjaźni, nastaną piękne dni w Krainie Żółtego Przylądka. Znów będą wspólnie bawić małych i dużych mieszkańców ich zaczarowanego świata, występując wszędzie tam, gdzie zostaną zaproszeni. Przygotują nawet specjalny program, opracują nowe sztuczki i wymyślą jeszcze zabawniejsze gagi i żarty. A wszystko po to, by zaskoczyć swoich widzów pokazem, jakiego w naszej krainie nikt do tej pory nie zrobił. 

Chętnie pojawią się w szkołach, przedszkolach, domach kultury, a także na piknikach i festiwalach. Może nawet zawitają na deski teatrów. To ich największe marzenie! 

 

Z pewnością będzie można ich obserwować na YouTubie i innych portalach społecznościowych. Będą tworzyć nie tylko spektakle na żywo, ale również krótkie skecze dla wszystkich, które udostępnią w internecie. Planują też pokazać się w programach, które wyłaniają talenty. Może ktoś w jury doceni ich poczucie humoru. Pomysłów mają jeszcze wiele i sukcesywnie będą o wszystkich informować. 

 

Słowo od Bartosza Gembskiego

Stworzyłem wizerunek Pana Buźki przede wszystkim po to, by bawić dzieci, ale jednocześnie praca jest moją największą pasją i nie wyobrażam sobie robić nic innego. Sukcesywnie realizuję wyznaczone cele i spełniam własne marzenia, czego dowodem może być wydana w październiku przeze mnie książka, o tym jak prowadzić imprezy dla dzieci. Od dawna śni mi się po nocach występowanie w teatrach dla dużej, familijnej widowni, ale do tej pory nie uzbierałem środków, by ten sen urzeczywistnić. Zdecydowałem się zatem poprosić o wsparcie w realizacji tego projektu, a obiecuję, że dostarczę rozrywki na nowym poziomie. Rekwizyty, na które zbieram, są unikalne i produkowane przez jednego producenta na całym świecie, dlatego ich cena jest tak wysoka. Tukan to tak naprawdę robot, którego można od początku do końca zaprogramować, by poruszał się i mówił w konkretnych momentach. Jest więc samowystarczalnym rekwizytem, którego użycie ogranicza jedynie wyobraźnia. Niewiele osób go posiada, a w Polsce nie ma go absolutnie nikt.

Nagrody zostaną przyznane do końca marca 2019 roku. To również optymalny czas, który pozwoli mi przygotować premierowe show i wystawić je specjalnie dla Was. 

 

Media o Twoim projekcie:

Przedsiębiorca to styl życia

www.przedsiebiorcatostylzycia.pl | 2018-11-23

Pan Buźka sam może zdziałać wiele, ale ma marzenie by zrobić jeszcze więcej. Aby zrobić show jakiego jeszcze w Polsce nie było potrzebuje wsparcia osób, dla których wartość uśmiechu dziecka nie ma ceny oraz takich, który rozumieją siłę pasji i dążenia do realizacji marzeń.

Animator wspiera Pana Buźkę

animatorcenter.com | 2018-11-16

Bartosz Gembski – magik, komik, animator i konferansjer na eventach. Trener szkoleń Iluzja w Animacji i autor książki “Muzyka, Mikrofon, Akcja!” Stworzył unikalny wizerunek sceniczny, Pana Buźkę, ubierając się w żółty frak i czarny cylinder. Przez lata wypracował swój własny styl, występując i bawią

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.01.2019 22:10