Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wieslaw Jazwicki

Wieslaw Jazwicki

Poznan, Poland

Urodzony w 1978r w Rawiczu. Od najmłodszych lat mieszkam w Poznaniu. Z zamiłowania płetwonurek , turysta i ... górzysta. Bardzo lubię podróże , lubię poznawać nowych ludzi , nowe kultury. Odwiedziłem około 30 państw , gdzie poznałem niesamowitych ludzi i poznałem przedziwne zwyczaje. Od momentu ukończenia pierwszego kursu nurkowania nurkuję coraz głębiej. Od zdobycia pierwszego szczytu , a była to Śnieżka , każdy kolejny szczyt jest wyższy. Każde kolejne wyzwanie jest o stopień wyżej. Kocham góry , kocham nowe wyzwania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

986 PLN z 16500 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.03.2016.

PAMIR & TIEN-SHAN EXPEDITION 2016

O projekcie

 

                                               

                                    "PAMIR & TIEN-SHAN EXPEDITION 2016r"

To wyprawa mająca na celu zdobycie rosyjskiego wyróżnienia alpinistycznego "ŚNIEŻNA PANTERA". Wyróżnienie nadawane jest za zdobycie pięciu najwyższych szczytów byłego ZSRR gdzie każdy przekracza 7 tys. m n.p.m.

Od 1999r jest niepobity rekord Denisa Urubko, który to w 42 dni zdobył wszystkie pięć szczytów wymaganych do uzyskania tytułu "Śnieżnej Pantery".
W 2011r. Tomek Kowalski dokonał świetnych wejść, w 28 dni zdobył 4 z 5 wymaganych szczytów.

Samo zdobycie tytułu "Śnieżnej Pantery" jest już wyczynem nie byle jakim. Jest to prestiżowe wyróżnienie. A zdobycie go w jednym sezonie dodatkowo podnosi prestiż.

Ja właśnie chcę podjąć próbę zdobycia pięciu siedmiotysięczników w jednym sezonie, czego nie dokonał jeszcze żaden Polak. A do tego gdyby udało się tego dokonać w mniej niż 42 dni, byłby to wyczyn na skalę światową.

Finansując ekspedycję, wspieracie, miejmy nadzieję, zapisanie nowych kart historii, zapisanie Polski w kolejnych nowych rozdziałach historii.

Pokażę, że Polak Potrafi.

Wyprawę zacznę w czerwcu 2016r od Kirgistanu i od szczytu Lenina (7134m n.p.m) kolejne będą to Chan Tengri (7010m n.p.m.) i szczyt Zwycięstwa (pik Pobiedy 7439m n.p.m.). Dalej teleportacja do Tadżykistanu i tam zdobycie szczytu Korżeniewskiej (7105m n.p.m.) i szczytu Komunizma (7495m.n.p.m.). Kolejność może ulec zmianie, zależy od zgrania agencji z transportem pomiędzy Kirgistanem a Tadżykistanem.

 

 

                                  

Całkowity koszt wyprawy to około 40 tys. zł. Największą część tej kwoty, to jest około 20 tys. zł. pochłonie transport helikopterem do bazy, niezbędne pozwolenia itd., czyli koszty agencyjne. Pozostałe koszty to bilet lotniczy, ubezpieczenie, wyżywienie, doposażenie. Mój budżet to około 1/2 całej kwoty (wkład własny, zaprzyjaźnione firmy, pożyczone pieniądze).

 

RAZEM Z WAMI POKAŻMY W 100% ŻE POLAK POTRAFI  !!!

JEŻELI UDA SIĘ UZBIERAĆ WIĘCEJ NIŻ 100% BĘDĘ MIAŁ WIĘKSZE POLE MANEWRU I NIE BĘDĘ MUSIAŁ SIĘ TAK SZCZYPAĆ...

DZIĘKI WIELKIE ZA UDZIAŁ W EXPEDYCJI !!!

 

                                

 

 

                                              

Mam 37 lat, od najmłodszych lat mieszkam w Poznaniu gdzie wraz z żoną prowadzimy klub bilardowy. Z zamiłowania płetwonurek, turysta i... górzysta. Lubię podróże, lubię poznawać nowych ludzi, nowe kultury. Odwiedziłem około 40 państw, gdzie poznałem niesamowitych ludzi i poznałem przedziwne zwyczaje. Od momentu ukończenia pierwszego kursu nurkowania nurkuję coraz głębiej. Od zdobycia pierwszego szczytu, a była to Śnieżka, każdy kolejny szczyt jest wyższy. Każde kolejne wyzwanie jest o stopień wyżej. Kocham góry, kocham nowe wyzwania.

 

                     

 

Podróże do większości odwiedzonych Państw, tych dalekich i tych bliższych były organizowane na tzw. własną rękę.

- W 2013r samotnie zdobyłem najwyższy szczyt Afryki Północnej - Jabal Toubkal 4167m n.p.m.

- W czerwcu 2014r stanąłem na najwyższym szczycie Kaukazu - Elbrus 5642m n.p.m.

- W marcu 2015r jaszcze raz wybrałem się na Elbrus. Tym razem solo i w zimowych warunkach. Niestety tym razem góra wygrała. 500m przed szczytem, przez załamanie pogody, zostałem zmuszony do zawrócenia.

 

 

JEŚLI KOCHASZ GÓRY, KOCHASZ LUDZI, KTÓRZY WIERZĄ, ŻE POLAK POTRAFI - WESPRZYJ MOJĄ WYPRAWĘ!!!

DZIĘKI WIELKI ZA WSPARCIE !!!

 

https://www.facebook.com/PamirTienShanExpedition2016?ref=hl

https://www.facebook.com/profile.php?id=100007357576958

https://www.youtube.com/results?search_query=wieslaw+jazwicki

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.03.2016 18:06