Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Polskie Stowarzyszenie Palantowe PSPal

Polskie Stowarzyszenie Palantowe PSPal

Warszawa, Polska

W 2014 r. dwóch współlokatorów postanowiło wskrzesić w nowej odsłonie zapomnianą tradycyjną polską grę ruchową - Palanta - na terenie całego kraju. W 2015 r. założyli wspólnie z grupą znajomych Polskie Stowarzyszenie Palantowe, które zorganizowało 26 treningów, 2 turnieje i Zagraniczne Zgrupowanie w Bułgarii. Z PSPal zagrało łącznie ponad 500 osób z całej Polski. Celem stowarzyszenia jest międzyoddziałowa liga z finałem na Stadionie Narodowym. Problemem od początku są pieniądze na sprzęt. Know-how już jest.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8653 PLN z 19160 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

45%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2016.

Program #palantpowraca

O projekcie

 

 

Poniedziałek - 14.03.2016

Uwaga nowa nagroda!

Każda osoba, która wesprze projekt kwotą 20 zł i więcej otrzyma Dowód Palancisty

 

Sobota - 12.03.2016

Polskie Stowarzyszenie Palantowe prezentuje zdjęcia z otwarcia pierwszej Oficjalnej Szkołki Juniorskiej PSPal. Wszystko dzięki nawiązanej współpracy z Prywatną Szkołą Podstawową z warszawskiego Wawra. Przekazany sprzęt posłuży do nauki gry w Palanta dzieci biorące udział w programie Erazmus + "Keep calm and play traditional games". Po cyklu przygotowawczym polskie dzieci wyjadą do Hiszpanii, aby tam nauczyć tamtejsze dzieci grać w Palanta!

 

Środa - 9.03.2016

Polskie Stowarzyszenie Palantowe prezentuje program Polskiego Radia Czwórka - "Strefa sportu", w którym toczyła się dyskusja na temat programu ‪#‎palantpowraca‬. Prosimy wszystkie osoby chcące wspierać inicjatywę o wpłatę nawet niewielkich kwot, które pozwolą stworzyć "Mobilny ośrodek nauki gry w Palanta".

http://www.polskieradio.pl/…/1592686,Palant-powraca-na-pols…

Łukasz Szymborski

 

Niedziela - 6.03.2016

Na busie, który został zakupiony przez jednego z członków na cele stowarzyszenia zawisła pierwsza naklejka!

Już niedługo ruszymy w Polskę uczyć kolejnych ludzi grać w Palanta!

 

PSPal prosi wszystkich o kilka prostych rzeczy:

Wspierajcie nas poprzez informowanie znajomych o projekcie:

  • Rozmawiajcie o grze w Palanta w wszędzie gdzie tylko możecie,
  • Rozmawiajcie o nas i zbiórce wśród znajomych,
  • Przekażcie na facebooku, mailu, smsach informacje o projekcie
  • Poinformujcie wszystkich o tym, że możecie pomóc w tym, aby tradycja powróciła!

Każde udostępnienie projektu dalej, to szansa na wsparcie.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc!

 

 

 

 

 

 

Polskie Stowarzyszenie Palantowe po bardzo owocnym roku 2015 postanowiło przedstawić użytkownikom portalu polakpotrafi.pl swój śmiały plan budowy jedynego w swoim rodzaju „Mobilnego ośrodka nauki gry w Palanta”!

 

Ale od początku.. czym jest Palant?  (oprócz pejoratywnego znaczenia J )

 

Palant to polska zespołowa gra na punkty z użyciem drewnianego kija i piłeczki.

Pierwsze wzmianki o grze, jako tradycyjnej formie rozrywki ludowej (niższych klas społecznych) pochodzą z czasów Zygmunta III Wazy!

Norman Davies w książce „Boże igrzysko” stawia tezę, że popularna w USA gra baseball może pochodzić od palanta, granego przez polskich emigrantów!

Gra w Palanta polega na podrzuceniu sobie samemu piłki i uderzeniu ją kijem w określone pole, na którym są osoby z drugiej drużyny łapiące piłkę. Należy wybić tak, aby przebiegnąć określoną odległość i wrócić zanim piłka przekroczy z powrotem określoną linię – między tzw. niebem i piekłem. To są główne zasady. Jeżeli chodzi o dokładne reguły, tu sprawa jest cięższa, ponieważ od kilkudziesięciu lat nie ma oficjalnej instytucji, która organizowałaby ogólnopolskie rozgrywki. W związku z tym poszczególne reguły ulegały modyfikacji w zależności od dostępności boiska i sprzętu w różnych regionach kraju. My gramy w wersję, w którą grano m.in. w Działdowie (woj. Warmińsko-Mazurskie) w połowie lat 90-tych. Ostatnią ogólnopolską organizacją był Polski Związek Piłki Palantowej, który został w 1978 r. przeistoczony w Polski Związek Baseballu i Softballu.

Od tamtych lat nie ma ogólnopolskiej organizacji wspierającej ten sport.

My chcemy to zmienić!! 

 

Naszym celem jest popularyzowanie gry w Palanta, poprzez organizowanie ogólnodostępnych rozgrywek powiązanych z nauką i promocją gry. Docelowo pozwoli to na stworzenie rozgrywek z udziałem drużyn z różnych miejsc Polski.

 

Bardzo ważną częścią inicjatywy jest organizacja wyjazdowych rozgrywek promocyjnych. Pozwala ona na prezentacje gry kolejnym osobom w różnych miejscach kraju. Po każdej tego typu imprezie staramy się utworzyć spośród zainteresowanych oddział naszego stowarzyszenia. Każda taka jednostka zostanie bezpłatnie wyposażona w sprzęt potrzebny do samodzielnej organizacji rozgrywek.  Przekazane będą również komplety materiałów informacyjno-edukacyjnych oraz cała wiedza (know-how), którą posiada Polskie Stowarzyszenie Palantowe!

Dzięki kwocie minimalnej zakupimy zaplecze sprzętowe służące do organizacji turnieju w dowolnie wybranym miejscu - parku, polance czy placu!

Po zakupie zaplecza sprzętowego wydarzenia będą atrakcyjniejsze oraz bezpieczniejsze dla uczestników i obserwatorów. Inwestycja zapewni również dobre warunki pracy dla osób poświęcających swój czas na rozwój inicjatywy.Stworzona w ten sposób atmosfera, którą znamy z profesjonalnych rozgrywek, pozwoli wzbudzić dodatkowe emocje sportowe, co może zwiększyć chęć uprawiania tej dyscypliny przez osoby w każdym wieku pragnące spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.

 

Turnieje będą rozgrywane w trzech kategoriach:

  •  kategoria otwarta (wiek 16-49)
  •  kategoria juniorska (wiek 15-)
  •  kategoria seniorska (wiek 50+)

 Aby uczestniczyć w wydarzeniach należy posiadać minimalną sprawność fizyczną pozwalającą na przemieszczanie się po boisku, wykonanie zamachu kijem (lżejsze wersje dla juniorów i seniorów) oraz rzut piłeczką palantową.

 Zasad gry za każdym razem uczymy od samego początku!

 Przez najbliższe miesiące chcemy zorganizować 14 turniejów w 3 miastach. Prawie połowa z nich organizowana będzie z myślą o juniorach oraz seniorach. Kolejne wydarzenia zostaną zaplanowane wraz z rozwojem inicjatywy. W planach jest organizacja m.in. szeregu turniejów letnich, wakacyjnego wyjazdu studenckiego z turniejami gry w Palanta oraz organizacja Mistrzostw Polski gry w Palanta 2016.

 Pomysł powstał w 10 czerwca 2014 roku:

„Skąd pomysł na reaktywację gry w palanta?

 

Zaczęło się banalnie i niespodziewanie. Dokładnie rok temu podczas rozmowy ze współlokatorem Maćkiem padł pomysł zorganizowania w parku dla kilku znajomych czegoś pod nazwą „Dnia sportów amerykańskich”. Jednak zamiarem było zrobienie go w amerykańskim stylu, który oglądamy w filmach – grill, muzyka, oprawa itp. Potem padł pomysł, żeby styl zostawić, ale zagrać w grę, którą znam od dziecka – w palanta. Następnie padło zdanie, które jest odpowiedzią na pytanie o początek pomysłu: a może zrobimy z grą w palanta coś większego? Od tego wszystko się zaczęło.”

http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/palant-powraca

Artykuł z rocznicy powstania inicjatywy

Po kilku treningach okazało się, że gra ma bardzo duże możliwości przez fakt, że jest intuicyjna, niewymagająca i koedukacyjna.

Przeszkoliliśmy rzeszę osób, które nie miały nigdy kija palantowego w ręku, a w tym momencie potrafią grać, jakby robili to od dziecka!

Wystarczy raz spróbować i pragniesz zostać PALANCISTĄ! :)

 

W sezonie letnim 2015 roku PSPal zorganizowało prawie 30 darmowych i ogólnodostępnych wydarzeń (treningów, turniejów, mistrzostw), podczas których prowadzony był instruktaż gry w Palanta oraz w ramach integracji wspólny grill na zakończenie rozgrywki. 

Dodatkowo zorganizowane były treningi wyjazdowe zachęcające do gry osoby z różnych części Polski. Skutkowało to otworzeniem w Trójmieście pierwszego oddziału (poza ośrodkiem centralnym), który samodzielnie zorganizował 8 ogólnodostępnych treningów, wystąpieniem reprezentacji na turnieju w Warszawie oraz udziałem przedstawicieli w reprezentacji PSPal podczas Mistrzostw Polski.

Wywiad przeprowadzony w Sopocie przez Pomorska.tv http://www.pomorska.tv/sport/materialy/inne/zapomniana-gra-w-palanta-wraca-do-lask

PSPal było również organizatorem turnieju najwyższej możliwej rangi - Mistrzostw Polski gry w Palanta, w których oprócz reprezentacji PSPal udział wzięły 3 ośrodki tradycyjnie grające w Palanta (Gmina Grabów, Cyprzanów oraz Lublin).

Te i wiele innych wydarzeń utwierdzają nas w przekonaniu, że warto szerzyć tradycję gry w Palanta!

 

Poprzez organizacje pokazowych turniejów chcemy stworzyć oddziały w każdym możliwym miejscu w Polsce. W każdym z takich miejsc poszukamy osób chcących wspierać powrót gry w Palanta do łask. Utworzony, w pełni wyposażony przez PSPal oddział po przeprowadzeniu treningów i wewnętrznych rozgrywkach wybierze swoją reprezentacje, która weźmie udział w Finałowym Turnieju w Warszawie.

Docelowo na Stadionie Narodowym w Warszawie J

 

  • Aby móc stworzyć rozgrywki należy przeszkolić jak najwięcej osób!

Przez cały rok organizowaliśmy otwarte treningi gry w Palanta, na których każdy chętny mógł spróbować swoich sił!

 

  • Aby móc zweryfikować poziom trenujących osób należy zorganizować turniej!

 

W sierpniu 2015 roku zorganizowaliśmy turniej, w którym wzięło udział 6 drużyn. Pozwoliło to na weryfikacje poziomu osób trenujących w prawdziwej rywalizacji.

 

 

  • Aby zwiększyć ilość grających osób muszą zostać otwarte nowe ośrodki gry!

 

W kwietniu 2015 roku powstał Oddział PSPal Trójmiasto, który po otrzymaniu sprzętu do gry samodzielnie organizuje treningi.

 

  • Aby dotrzeć do większej ilości osób z całej Polski należy zaprezentować grę na dużej imprezie!

 

 

We wrześniu 2015 roku PSPal dzięki współpracy ze Student Travel miało możliwość zorganizowania wydarzeń podczas Summer Fest Student Camp w Bułgarii.

 

  • Gra w Palanta jest uniwersalną formą rozrywki dla osób w każdym wieku!

 

Udowodnić tezę mogliśmy w listopadzie 2015 roku, kiedy to PSPal dostało zaproszenie edukacji dzieci ze Szkoły Podstawowej biorących udział w programie Erazmus + "Keep calm and play traditional games".

Dodatkowo została nawiązana współpraca z ESPAR 50+ (Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+). Pozwoliło to na weryfikacje maksymalnego wieku uczestników. Okazało się, że coś takiego nie istnieje! :)

 

 

  • PSPal zorganizowało Oficjalne Mistrzostwa Polski gry w Palanta 2015

Organizacja Mistrzostw Polski pozwoliła na sprawdzenie formy najlepszych zawodników obecnie grającycj w Palanta w Polsce.

 

 

  • Bardzo pozytywną niespodzianką było zainteresowanie mediów inicjatywą.

 Obecnie stowarzyszenie jest w dyspozycji:

- 7 osobowego Fiata Dukato z 2 metrową „paką” i bagażnikiem dachowym (od kilku dni)

- 2 banery służące jako bandy ograniczające boisko

- głośnik bezprzewodowy z mikrofonem

- komplet baz i zapas kijów palantowych oraz piłek

- stalowe mocowania do band

- 3 stoliki przenośne i kilka koców

- mocowania do odgrodzenia terenu

- altanę, jako biuro zawodów

- duży, rozkładany stół przenośny

- drukowane materiały szkoleniowe

- know-how: umiejętność instruktarzu gry, rozgrzewki i przeprowadzenia rozgrywki w ciągu niespełna 2 godzin dla 3 drużyn

 

Inwestycje dzięki polakpotrafi.pl:

  1. Siatka "Płot" - (wys. 2 m.) lekka konstrukcja ograniczająca koniec boiska.
  2. Punkt informacyjny - zaplecze dla animatora; punkt odpowiedzialny za pytania widzów oraz rozdawanie ulotek informacyjnych.
  3. Trybuna dla widzów i zawodników - największe marzenie PSPal - konstrukcja dla ok. 40 osób umożliwiająca obserwowanie wydarzenia w dobrych warunkach.
  4. Stanowisko sędziowskie - zaplecze dla zespołu czterech sędziów turnieju. Punkt odpowiedzialny za prowadzenie bieżącej punktacji oraz za bezpośrednie prowadzenie rozrywki.
  5. Szatnie dla zawodników - pomieszczenia techniczne dla uczestników wydarzenia.
  6. Biuro zawodów - miejsce służące do rejestracji drużyn, prowadzenie technicznie rozgrywki, informacja dla zawodników oraz  kontrola nad przebiegiem zawodów.
  7. Miejsce do przeprowadzenia rozgrzewki wraz z instruktażem przygotowującym do gry.
  8. Nieuwzględniona w wizualizacji - toaleta przenośna - w dalszych planach PSPal.
  9. Punkt konferansjerski - zaplecze dla spikera, dj oraz głównego instruktora zawodów.
  10. Pole "Niebo" - miejsce, z którego następuje wybicie piłki.
  11. Pole "Piekło" - miejsce, w którym drużyna łapie piłkę po wybiciu.
  12. Bandy boczne - zwiększają bezpieczeństwo podczas rozgrywek wyraźnie oddzielając przestrzeń boiska (chroni przed wtargnięciem np. psów czy osób postronnych).
  13. Nagłośnienie umożliwiające przeprowadzenie instruktażu dla większej ilości osób.

19 160 złotych jest to kwota, która pozwoli stworzyć niesamowitą atmosferę w każdy, dowolnie wybranym na rozgrywki miejscu. Niezależnie czy będzie to park, plac na rynku czy polanka w lesie jesteśmy w stanie zorganizować i przeprowadzić turniej na najwyższym poziomie. Atrakcyjność turnieju pozwoli rozbudzić ciekawość kolejnych osób chcących spróbować polskiej gry ruchowej. Profesjonalna atmosfera pozwoli wzbudzić emocje sportowe co zwiększy chęć uprawiania tej dyscypliny.

 

Zwiększone fundusze pozwolą na zakup większej ilości podstawowego sprzętu, który zostanie przekazany do kolejnych oddziałów. Rozgrywki w różnych regionach kraju zwiększą dostępność gry oraz pozwolą stworzyć zalążki międzyoddziałowej ligi palantowej.

 

Obecnie wszystkie siły skierowane są na organizacje cyklu turniejowego „Do sportu!”.

 

Więcej o cyklu „Do sportu!” 

Będzie to szereg dziesięciu Turniejów dla trzech kategorii wiekowych: junior, senior oraz otwarta kategoria wiekowa. Jeden Turniej przewidziany jest dla sześćdziesięciu czterech uczestników. Turniej będzie ogólnodostępny dla wszystkich chętnych. Program zostanie podzielony na pięć dwudniowych cykli turniejowych, spośród których cztery pierwsze będą rozgrywane w systemie pucharowym a piąty będzie wielkim finałem, do którego dostaną się zwycięskie drużyny. Każdy Turniej będzie połączony z instruktażem gry od tzw. zera.

Cykl turniejowy „Do sportu!” zostanie rozegrany na Palant Arenie na warszawskim Polu Mokotowskim. Jest to Oficjalna polanka PSPal J

 

Dodatkowe plany:

Turnieje na juwenaliach w Poznaniu oraz Krakowie

W 2015 r. Polskie Stowarzyszenie Palantowe dzięki współpracy ze Student Travel zorganizowało Zagraniczne Zgrupowanie na Student Camp Summer Fest w bułgarskich Złotych Piaskach. Podczas wyjazdu odbyły się dwa treningi oraz turniej liczący 64 uczestników z różnych stron Polski. 

Dzięki tym wydarzeniom nawiązany został kontakt z przedstawicielami samorządów dwóch uczelni - Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zaowocowało to propozycją organizacji Turnieju podczas majowych juwenaliów. 

Polskie Stowarzyszenie Palantowe zorganizuje w każdym z tych miast turniej na 64 osoby z dodatkowymi atrakcjami.

Uczestnictwo w X Międzynarodowej Konferencji Metodyczno-Naukowej „Dokąd zmierza współczesne wychowanie fizyczne? – propozycje zajęć fakultatywnych” - Akademia Wychowania Fizycznego, Biała Podlaska

Podczas konferencji trenerzy Polskiego Stowarzyszenia Palantowe spróbują zainteresować pedagogów z Polski i zagranicy nową odsłoną gry w Palanta.

Konferencja odbędzie się 14 maja 2016 r.

Zagraniczne Zgrupowanie Polskiego Stowarzyszenia Palantowego w Albanii

Już po raz drugi PSPal we współpracy ze Student Travel zorganizuje Zagraniczne Zgrupowanie, na którym nauczy nowe osoby z całej Polski grać w Palanta. Odbędzie się ono na Student Camp Summer Fest, w którym uczestniczy prawie 1000 osób z całego kraju.

Zgrupowanie odbędzie się we wrześniu 2016 r. W tym sezonie planowana jest nowa formuła zgrupowania pozwalająca na wyłonienie zespołów przed wyjazdem. Wpłynie to na zwiększenie rywalizacji sportowej między uczestnikami.

Strefa Kibica podczas Euro 2016 r.

Polskie Stowarzyszenie Palantowe, z uwagi na propozycję zagospodarowania atrakcyjnego terenu nad brzegiem Wisły w centrum Warszawy, planuje utworzenie Strefy Kibica podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016. W okolicach strefy zostanie wyznaczone miejsce na boisko do gry w Palanta. Każdy chętny będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w tym sporcie.

Strefa Kibica otwarta będzie podczas całego turnieju Euro 2016, czyli od 10 czerwca do 10 lipca 2016 r.

 

Szczegółowy plan działań jest w trakcie projektu.  

Każdy kto wpłaci 10 zł i więcej zostanie umieszczony na specjalnym banerze upamiętniającym ludzi, który byli "dumni z tradycji" od początku!Każdy uczestnik będzie widział komu zawdzięcza niesamowitą atmosferę!

 

 

 

 

 

 

 

Własnoręcznie wypisana pocztówka z zasadami gry z drugiej strony!

 

Breloczek PSPal ze specjalną funkcją!

 

Jeden z 3 wzorów kubków do wyboru!

 

 

Czapki oraz koszulki PSPal

 

Bluzy PSPal

 

Zaproś znajomych, rodzinę, bądź pracowników na wyjątkową rozrywkę!

Idealna atrakcja na każdą okazję! :)

 

ZAPRASZMY NA NASZ PROFIL NA FACEBOOKU!

https://www.facebook.com/Palant

 

KONTAKT TELEFONICZNY:

tel. 608 40 40 30

KONTAKT MAILOWY:

PSPal@t.pl

 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI PONIŻEJ!!!

 

 

Nowy Dziennik - Polish Daily News

http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/palant-powraca

 

Polskie Radio Czwórka

http://www.polskieradio.pl/10/217/Artykul/1527326,Palancista-to-brzmi-dumnie

 

Przegląd Sportowy

http://zdrowie.przegladsportowy.pl/niecodzienna-gra-palant,-pierwowzor-baseballu,artykul,606081,1,13189.html

 

Pomorska.TV

http://pomorska.tv/sport/materialy/inne/zapomniana-gra-w-palanta-wraca-do-lask

 

 

Radio Eska

http://warszawa.eska.pl/sport/palant-na-polu-mokotowskim-co-w-tym-sporcie-kreci-warszawiakow-audio/18009

 

Radio Plus

http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/93577/zagraj_w_palanta_w_warszawie

 

Tu Stolica

 http://tustolica.pl/nie-badz-palantem-badz-palancista-i-pomoz-mikolajowi_71619

 

 

I Oficjalny Trening w historii PSPal:

UWAGA FILM BARDZO AMATORSKI :)

Jednak teraz stanowi pamiątkę - 

"7 osób, które nie widziały, a uwierzyły"

 

 I filmik promocyjny w historii PSPal:

 

Filmik promocyjny - I Zagraniczne Zgrupowanie w Bułgarii:

 

Oficjalna nuta PSPal - "Palant powraca! - Juby"

 

 

Aftermovie Student Camp Summer Fest 2015 r. (własność Student Travel):

 

MUZYCZNE PROWADZENIE IMPREZ PSPal:

WSDJ Studio

WARSZTATY DJ | DJ STUDIO | WIDEO | STREAMING | BOOKING DJ

  

Warszawska Szkoła Dj-ska sięga swoją historią aż do 2008r, kiedy to pierwsze zajęcia z zakresu Dj-ingu zapoczątkowane zostały w jednym z klubów znajdujących się w Hali Mirowskiej. W 2014 roku zdecydowano o przeniesieniu zajęć do bardziej przystępnej lokalizacji. I tak powstała pierwsza stacjonarna szkoła Dj-ska w Centrum Warszawy, przy ulicy Świętokrzyskiej.

http://www.wsdjstudio.pl/

 

ORGANIZACJA ZAGRANICZNYCH ZGRUPOWAŃ PSPal:

STUDENT TRAVEL Sp. z o.o.

Biuro powstało wychodząc naprzeciw potrzebom młodych i dynamicznych studentów, którzy podczas wyjazdów turystycznych cenią sobie przede wszystkim dobrą studencką atmosferę oraz ogrom atrakcji i możliwości. Na rynku turystycznym istniejemy od 2005 roku – w pierwszym okresie działaliśmy przy Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości jako agent turystyczny. Dzisiaj, dzięki temu doświadczeniu jesteśmy największym biurem studenckim w Polsce! Tylko w same wakacje 2015 pojechało z nami ponad 15 tysięcy osób. O naszej pozycji na rynku świadczy także nasza wysoka gwarancja ubezpieczeniowa turystyczna wynosząca 1 076 950 PLN.

http://student.travel.pl/

 

OBSŁUGA WEB ORAZ NAGRANIE I MONTAŻ FILMU DLA POLAKPOTRAFI.PL:

RapidDev

 

RapidDev jest ideą tworzoną od 2012. Udostępniamy filmy, grafikę, muzykę, aplikacje, skrypty, a także witryny internetowe. Od lat fascynujemy się technikami kreacji i obróbki wszelkich cyfrowych treści. Wspieramy ambitnych twórców oraz marki, które razem z nami chcą tworzyć kreatywne spojrzenie na jutro.

http://rapiddev.pl/

 

PRODUKCJA MATERIAŁÓW MARKETINGOWYCH:

 http://skuteczna.com/

 

WSPÓŁPRACA W SENIORSKIM PRZEDZIALE WIEKOWYM:

ESPAR 50+

Europejskie Stowarzyszenie Aktywności Ruchowej 50+

Europejskie Stowarzyszenie Aktywności Ruchowej 50+ (ESPAR 50+) zostało zarejestrowane w 2006 roku jako stowarzyszenie kultury fizycznej. Stowarzyszenie zrzesza specjalistów z zakresu aktywności ruchowej osób w wieku 50 lat i więcej. Celem stowarzyszenia jest promocja aktywności ruchowej poprzez organizację programów rekreacji ruchowej oraz pikników rekreacyjnych. Stowarzyszenie ma na swoim koncie realizację programów oraz pikników o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

 http://www.espar-50.org/

Strona Facebook:

https://www.facebook.com/PALANT

Adres e-mail:

PSPal@t.pl

Telefon kontaktowy:

Prezes Zarządu Łukasz Szymborski

608 40 40 30

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2016 18:06