Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Owocny Rozwój

Owocny Rozwój

Sopot

Owocny Rozwój to projekt stworzony przez grupę pasjonatów zdrowego stylu życia. Poprzez zabawę edukujemy dzieci na temat wartości odżywczych warzyw i owoców.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

861 PLN z 20000 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2013.

Owocny Rozwój - wakacyjne warsztaty dla dzieci i rodziców

O projekcie

Żyjemy w czasach, kiedy nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej schorowane. Na każdym kroku bombardowani jesteśmy reklamami różnego rodzaju fast foodów, słodyczy oraz napojów gazowanych. Kolorowe opakowania i zabawki  zachęcają do wyboru produktów, które w wielu przypadkach są szkodliwe dla zdrowia i rozwoju człowieka, a którym ulegają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Jednym z głównych sposobów przeciwdziałania temu problemowi wydaje się być edukowanie najmłodszych połączone z budowaniem świadomości rodziców.

Dziecko powinno orientować się w zasadach zdrowego żywienia oraz w tym, jak dbać o swoje zdrowie. To właśnie najmłodsi wyznaczą kierunek w jakim w przyszłości będzie zmierzał cały świat. Chcemy więc wyjść naprzeciw pojawiającym się potrzebom i zorganizować warsztaty, na których rodzice wraz ze swoimi pociechami będą mogli uzyskać wiedzę na temat zdrowego żywienia. Przede wszystkim zaś chcemy pokazać, iż zachęcenie dzieci do spożywania większej ilości owoców i warzyw wcale nie jest takie trudne.

W związku z tym postanowiliśmy stworzyć przestrzeń dla dzieci do zabawy i kreatywnej ekspresji. Przygotowaliśmy autorski program szkoleniowy oraz bajkę Vita Minki, dzięki której dzieciaki dowiedzą się o zaletach owoców i warzyw. Poznacie Banana Mana, Beatę Sałatę, Jurka Ogórka, Monikę Paprykę, Igora Pomidora, Alinę Malinę, Tomka Poziomka i innych superbohaterów oraz ich supermoce. Dowiecie się co tak naprawdę znajduje się na półkach sklepowych, kim jest Reklamomag i dlaczego Banana Man zawsze wygrywa!

Vita Minki

CO, GDZIE I KIEDY

Darmowe warsztaty będą odbywać się regularnie w lipcu i sierpniu w Zatoce Sztuki w Sopocie. Więcej informacji oraz dokładne daty warsztatów podamy na naszej stronie internetowej Owocny Rozwój na przełomie czerwca i lipca.

Zatoka Sztuki

 

NASZE CELE

  • Edukacja na temat wartości odżywczych warzyw i owoców.
  • Pokazanie, ze produkty reklamowane w telewizji nie zawsze są zdrowe.
  • Wyrobienie u dzieci chęci sięgania po zdrową żywność.

Owocowa Mandala

  • Uczenie dokonywania świadomych wyborów konsumenckich.
  • Budowanie świadomości ekologicznej.
  • Rozwój kreatywnych możliwości.
  • Zdobycie umiejętności selekcji wartościowych informacji.
  • Nauczenie rodziców przygotowania zdrowych i atrakcyjnych potraw dla siebie i swoich dzieci.
  • Zaprezentowanie zdrowego odżywiania w taki sposób, że przestaje ono być tylko i wyłącznie dodatkiem do diety.
  • Stworzenie przestrzeni do twórczego spędzania czasu podczas wakacji nad morzem.

 

 

 

NASZ ZESPÓŁ

Ekipa Owocny Rozwój

Anna Mandrela (Alani) Z wykształcenia magister filozofii oraz animator kultury. Swoją praktykę jako organizator zdobywała w Edynburgu pracując przy renomowanych festiwalach takich jak: Edinburgh International Festival i Edinburgh Science Festival, tam też miała okazje pracować przy warsztatach dla dzieci. Obecnie prowadzi swoje autorskie warsztaty łączące filozofię ze świadomym odżywianiem (Fruitosophy). Promuje dietę opartą o nieprzetworzone owoce i warzywa, holistyczne podejście do zdrowia oraz podążanie za głosem intuicji. Jest współtwórczynią autorskiego programu edukacyjnego dla dzieci Vita Minki.

Marcin Mosiejko jest założycielem i autorem bloga Powered by Fruits na którym zachęca między innymi do spożywania większej ilości owoców i warzyw. Na co dzień propaguje zdrowy tryb życia w imię zasady, iż nasze zdrowie jest tak silne, jak jego najsłabsze ogniwo. Z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest także tłumaczem ebooka Owocuj się! – jednego z pierwszych ebooków na temat surowej diety dostępnego w języku polskim. Do jego największych pasji zaliczyć można przede wszystkim taniec i słuchanie muzyki. Uczęszcza również na liczne warsztaty oraz szkolenia dzięki którym ma możliwość poszerzania swojej wiedzy i ciągłego doskonalenia się.

Piotr Denis Pasjonat zdrowego trybu życia i pedagogiki, współtwórca autorskiego warsztatu dla dzieci „VITA MINKI”. Propagator świadomego odżywiania. Kreatywność i pasja pozwoliły mu ukształtować płynną umiejętność komunikacji z dziećmi. Dla Piotra niezwykle istotnym elementem efektywności w nauczaniu jest prozdrowotna edukacja połączona z zabawą jako klucze do pozytywnego i harmonijnego rozwoju dzieci. Razem z Alani prowadzi projekt Fruitosophy oraz organizuje warsztaty z zakresu świadomego i intuicyjnego odżywiania, metafizyki chorób, oczyszczania organizmu, wpływu stresu i emocji na nasze zdrowie i wielu innych zagadnień z obszaru holistycznego podejścia do zdrowia.

 

DLACZEGO POTRZEBUJEMY TWOJEGO WSPARCIA

Chcemy, by wstęp na warsztaty był bezpłatny dlatego postanowiliśmy zdobyć fundusze na jego realizację poprzez Crowd Funding. Twoja pomoc jest dla nas bardzo ważna. Pieniądze przeznaczymy na cele organizacyjne, materiały warsztatowe, wydruk książeczek z bajką oraz mnóstwo owoców i warzyw! ;-)

Ze względu na profil warsztatów nie podejmujemy współpracy z firmami produkującymi słodycze, napoje gazowane, żywność typu fast-food. W razie wątpliwości prosimy o kontakt przed dokonaniem wpłaty.

JAK JESZCZE MOŻESZ NAS WESPRZEĆ

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2013 00:12