Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wioletta Serwecińska

Wioletta Serwecińska

Wroclaw, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

738 PLN z 48000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.04.2018.

Otwarcie Bezowej - sklepu dla alergików

O projekcie

Cel projektu
Zależy mi na tym, aby stworzyć bezpieczne miejsce dla specyficznych klientów - alergików. Miejsce, gdzie będziecie mogli odpocząć, a co najważniejsze: dobrze zjeść!
Dlaczego Bezowa?
1. Bez alergenów - To najważniejsza zasada sklepu. Wszystkie produkty będą bez glutenu (z certyfikatem), a żywność zawierająca inne alergeny (soję, białka mleka, orzechy) będzie odzielona i dokładnie opisana, tak żeby każdy znalazł coś dla siebie, bez stresu o zanieczyszczenia.
2. Bez śmieci - Druga najważniejsza zasada Bezowej. Wszystkie produkty będą do kupienia na wagę lub na sztuki, a sprzedawane w słoikach albo papierowych, czy lnianych torebkach. Chcę dbać nie tylko o Waszą dietę, ale też o miejsce Waszego wypoczynku. Dlatego nie będę zanieczyszczać tego pięknego otoczenia tworzywami sztucznymi.

Dla Kogo?
Dla każdego, kto eliminuje z diety jakikolwiek produkt. Jesteś alergikiem, diabetykiem, wegetarianem, weganem? Czy może masz nietolerancje pokarmowe albo celiakie? Cierpisz na AZS, ŁZS, problemy z tarczycą? Może po prostu zdrowo się odżywiasz, albo stosujesz dietę paleo? W Bezowej na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jestem zdania, że każdy człowiek ma prawo wyboru. Alergicy bardzo często nie mają wyboru - muszą jeść to, co znajdą w sklepach, a nie to, na co mają ochotę. Zależy mi na tym, żeby to zmienić. U mnie będziecie mogli wybrać.

Gdzie?
Bezowa powstaje na wsi w górach


Osoby chore przebywają na diecie ze względów zdrowotnych. Jest to konieczność, a nie wybór. Znasz to skądś? Chciałbyś wyjechać sam lub z rodziną na wieś? Chcesz pojeździć na nartach, albo pochodzić po górach? Najczęsciej nie ma takiej opcji, no bo przecież jesteś na diecie. Bezpieczniej jechać do miasta, bo tam, być może znajdziesz coś do jedzenia. Ale jak odpocząć w zgiełku? Jak się odstresować, kiedy ciągle myślisz o swojej diecie?

Właśnie dlatego Bezowa powstaje w górach, na wsi, w miejscowości turystycznej. Tutaj zapomnisz o troskach, w ciszy odpoczniesz i odstresujesz się. Gwarantuję, że nie będziesz chciał wyjeżdżać!

O mnie

Jestemgóralką z krwi i kości. Kilka lat temu dowiedziałam się, że mam alergię na wiele różnych produktów. Wtedy też zaczęłam doświadczać jakie życie potrafi być ciężkie, kiedy nie można wejść po prostu do sklepu i kupić jedzenia. Góralki są bardzo uparte, dlatego postanowiłam, że swoją chorobę wykorzystam jako szansę i nie poddaję się w dążeniu do celu :)
Uwielbiam karmić ludzi, cieszy mnie ogromnie, kiedy mogę pomóc innym, robiąc to, co lubię.

Budżet
Czyli na co pójdą Wasze pieniądze
3 000zł - opłata dla Polak Potrafi (no może trochę więcej ;)
15 000zł - towar do sklepu
10 000zł - dostosowanie sklepu (postawienie ścianek, lady, pomalowanie ścian)
10 000zł - wyposażenie sklepu (beczki, lodówki, szafki itp)
10 000zł - opłaty (czynsz, rachunki, koncesja) na pierwsze 2-3 msc działalności

Jeśli będziecie bardzo hojni, dodatkowe pieniądze przeznaczę na:
- samochód transportowy - żebym mogła dowozić jedzonko do klientów (samochód kupię albo za gotówkę, albo wezmę w leasing w zależności od wysokości budżetu)
- wyposażenie kuchni - potrzebuję do tego dodatkowych 25-30tys zł., dzięki temu mogłabym od razu wystartować z własną piekarnią i cateringiem

Jeśli uzbieram dzięki Wam dużo większą kwotę niż planuję, część środków przeznaczę na wsparcie któregoś projektu na Polak Potrafi, związanego z ekologią, żywnością dla alergików lub w temacie zero-waste (bez śmieci)

Bezową chcę otworzyć w okolicach kwietnia - maja, ale wszystko zależy od urzędu pracy.
Staram się o dofinansowanie z tej instytucji i muszę się liczyć z ich terminami
Wszystkie informacje dotyczące pracy nad Bezową udostępniam na fb:
https://www.facebook.com/bezowasklep/
W razie jakichkolwiek pytań można sie ze mną skontaktować również przez maila: bezowasklep@gmail.com
Patronaci
Media o Twoim projekcie:

Bezowa - czyli nowe i magiczne bezglutenowe miejsce w polskich górach

zdrowopieknieibezglutenowo.blogspot.com | 2018-03-17

Kto był w naszych polskich górach doskonale wie, że znalezienie bezglutenowej żywności nie należy do łatwych.Na szczęście niedługo ulegnie to zmianie, dzięki młodej, ambitnej dziewczynie, która na jednej z górskich wsi postanowiła otworzyć w 100 % bezglutenowy sklep o dość tajemniczej nazwie Bezowa

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.04.2018 22:10